Şimdi Ara

FORD FOCUS YAĞ DEĞİŞİMİ HAK.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2010 model dizel focusum var size bir sorum olacak, aracım 105.000'de ve yağ değişimi geldi, sanayide sürekli gittiğim usta var kendisi bana; yağ markasının önemli olmadığını önemli olan yağın inceliği ve kalınlığının olduğunu söyledi. önümüzdeki hafta yağ değişimi yaptıracam sizce dikkat etmem gerekenler nelerdir ustanın dediğine güvenmelimiyim yardımcı olurmusunuz...

• Mantıksız buldum. Yağ markası da önemli bana kalırsa. En kaliteli motor yağı da bence Mobil. Ustanız size kendi tenekesinden ne olduğu ve nezaman açıldığı belli olmayan yağından dolduracaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkankaanuygur -- 25 Mart 2013; 11:56:00 >
  • Ford'un Türkiye'de ilk dolum yağını ve yetkili servislerdeki yağlarını Opet veriyor. Hatta FMY markasını Opet üretiyor. Bunun için Opet ürünü 5W-30 kullanabilirsin.
  • Herkese merhabalar
    Aracım 2011 focus titanium 94000km'de ve dün bilgi ekranında yağ bilmem bişeysi dedi, yağı değişecek , merak ettiğim bunu sanayi nasıl yapar? Yağı Carrefour'dan alıp götürsem nasıl olur?
    Her iki şekilde maliyetini soracaktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınız DPF'li. DPF'li dizel araçta kullanılacak yağın ACEA-C3 spesifikasyonunu karşılaması gerekiyor. 5-30'luk olan ama ACEA-C3 spesifikasyonunu karşılamayan bir çok yağ var.

ACEA-C3'ü karşılayan şu yağlardan birini öneririm.

Kaliteli ve pahalı :
    1. Mobil1 ESP Formula 5-30
    2. Castrol Edge 5-30

Kaliteli ve nispeten uygun fiyatlı :
    1. Lukoil Genesis Premium 5-30
    2. BP Visco 7000 5-30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 27 Mart 2014; 9:52:04 >
  • Castrol Magnatec için bu linki incelersiniz. Ford focus için bu önerilmiş;
    http://magnatec.castrol.com/tr/products/products.html

Ayrıca edge için de castrolun sitesinde bu bilgi var;
    http://castroledge.com.tr/castrol-edge-%C3%BCr%C3%BCn-portf%C3%B6y%C3%BC/5w-30

Kanıtlanmış performansta ford listede bile yok edge için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tami123 -- 1 Eylül 2014; 22:11:34 >

• merhaba aracim focus 2 hb 2011 model 77 bin km de yağ değişimi yapacağım önerilen yağ liqui moly special tec F ayrıca motor temizleme için engine flus ve seramik care tec. yağ katkisi önerdiler sizce katkıları yapmalimiyim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.