Şimdi Ara

ford focus'un lpg uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
43.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ford focus almayı düşünüyorum. Tasarruflu olması açısından arabanın LPG 'li olması birinci tercihim. Bazı araçların LPG ile randımanlı çalışmadıklarını duydum. Bu yüzden özellikle LPG' li araç sahiplerinin konu hakkındaki yorumlarını ve Km'de kaç lira yaktığı bilmek istiyorum.şimdiden teşekkürler.

• bildiğim kadarı ile focus oldukça uyumlu lpg ye ama kesinlikle sıralı ve iyi olması lazım.heryerde montaj yaptırmayın
  • tam özyüreklik soruymuş
  • Eniştemde 2001 model vardı.Brc marka lpg ile bi türlü randımanlı bir şekilde çalışmadı.En sonunda sattı.İyi araştırın derim
  • Bende var arkadaşım 2001 1,6 zetec ford focus ghia, lpg taktıralı ağustos ayında 2 sene olacak lovato marka taktırdım ben, gayet performanslı ve ekonomik. Daha önceki arkadaşlarımında yazdığı gibi iyi bir yerde işinin ehli montaj yapan bir usta bul ve ona taktır, sorunun olduğunda tam garanti iste, ancak bizim insanlarımızın kafasında lpg li araçlara karşı bi antipati var bence tıka kulağını onlara, Aracının bakımlarını tam yaptırdıysan benzinde hiçbir problemi yoksa lpg de de iyi bir montajdan sonra taktırdığını hissetmeyeceksin. Benim aracıma takıldığında da ilk başlarda gaz yememe, motor ikaz lambası yanma gibi sorunlar oldu ama ufak ayarlarla hepsi halloldu şu an şeytan kulağına kurşun hiç bir problemi yok kendinide çoktan amorte etmiştir. Saygılarımla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: giyotin30

Bende var arkadaşım 2001 1,6 zetec ford focus ghia, lpg taktıralı ağustos ayında 2 sene olacak lovato marka taktırdım ben, gayet performanslı ve ekonomik. Daha önceki arkadaşlarımında yazdığı gibi iyi bir yerde işinin ehli montaj yapan bir usta bul ve ona taktır, sorunun olduğunda tam garanti iste, ancak bizim insanlarımızın kafasında lpg li araçlara karşı bi antipati var bence tıka kulağını onlara, Aracının bakımlarını tam yaptırdıysan benzinde hiçbir problemi yoksa lpg de de iyi bir montajdan sonra taktırdığını hissetmeyeceksin. Benim aracıma takıldığında da ilk başlarda gaz yememe, motor ikaz lambası yanma gibi sorunlar oldu ama ufak ayarlarla hepsi halloldu şu an şeytan kulağına kurşun hiç bir problemi yok kendinide çoktan amorte etmiştir. Saygılarımla,

Arkadaşım focusunuz ortalama ne kadar lpg yakıyor.Bazıları focusların lpg de fazla yaktığını söylüyor. Doğru mu acaba ?

• arkadaşımda 2003 model 1,6 focus var.

brc fast taktırdı. çok memnun. ben zaten onun arabasını test ettikten sonra lpg ye geçmeye karar verdim. yalnız ben toyotaya tartarini taktırdım. şimdilik memnunum.

arkadaşım 4-5 ay önce benzin pompasını bozmuş. ama o na demiştik arada sırada benzin al diye. benzin pompasının bozulması ne kitle ne arabayla ilgili bi sorun.

sene de 20.000 ve üzeri yapıyorsanız taktırın derim.

selamlar...
  • focus en uyumlu araçlardan biri diyabilirim.
    kitede siz karar verin
  • quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Eniştemde 2001 model vardı.Brc marka lpg ile bi türlü randımanlı bir şekilde çalışmadı.En sonunda sattı.İyi araştırın derim

nerede takılmıştı acaba ve brcnin hangi ürünü? saygılar...
  • focus düzgün bi montajla canavar gibi olur , ayrıca problemsiz araçlardan birisidir
  • benim 2001 1.6 model focusta sıralı sistem lpg takılı benzinde tekleme yapıyor ve arıza lambası sürekli yanıyor.Gazda çok ekonomik sistem markasından daha çok ustalık önemli sistemi taktıracağınız firmayı çok iyi araştırın.
  • bende yaklaşık 2 ay önce aracımı aldım focus 2002
    uzun araştırmalar sonucu zavoli taktırdım ve açıkcası çok memmunum.
    işçilik kalitesi gerçekten 10 numara
    ben istanbulda dudulludaki zavoli bayisine taktırdım.
    taktırdım taktıralı şuan yaklaşık 5000km yaptım ve şeytan kulağına kurşun hiçbir problem yaşamadım.
    bu enson zamlardan sonra aracım 180ykr yakıyor
    umarım yardımcı olabilmiştirim
  • focus larına lpg taktıran arkadaşların dikkatina

araçlarınızda taktırmış olduğunuz lpg de eğer arıza lanbanız yanıyorsa yanlış montajdan kaynaklanıyor.
    benim arcım 2005 ford focus SWogon brc marka marka sıralı sistem taktırdım ama işinin ehili bir ustayı tam bir hafta aradım.Ustanın daha önce takmış olduğu araç sahiplerine ulaştım ve aracın üzerinde yaptıkları montaja baktım.Araç sahibiyle görüştüm. sonrada taktırdım aracım şu anda şehir içi yakıt tüketimi 180 krş şehirler arası işe 155 ile 165 arası değişiyor.

arkadaşlar motor arıza lambasının yanmasının tek sebebi yanlış montajdan kaynaklanıyor.Heraracın beyni üzerinde bulunan numaralar farklı BRC firmasının bu farklı beyinler için göndermiş olduğu pin numaraları var .Lpg montajı sırasında araçların beyinleri üzerindeki numaralara göre kablo bağlantı sıraları değişiyor.eğer lambanız yanıyorsa bilinki montajı yapan usta brc firmasının vermiş olduğu lpg sıralı sistem kursuna gitmemiştir.ustalar buna dikkat etmiyor

focus kullannan araçlara BRC den başka bir marka taktırmayın.

ve brc bölge bayilerinde taktırmayı tercih edin

• Bencede BRC
  • SLM BRC ENJEKTÖRLERİ SESLİ ÇALIŞIYOR DENİYOR BUNUN BİR SAKINCASI VARMI 2004 FORD FUSSİON ARACIMA BRC 'DEN BAŞKA HANGİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ DAHA VERİMLİ ÇALIŞIR. BU KONUDA UZMAN OLAN YETLİ ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER. BAŞARILAR DİLERİM.
  • Landi Renzo
  • quote:

Orjinalden alıntı: wanderimm

SLM BRC ENJEKTÖRLERİ SESLİ ÇALIŞIYOR DENİYOR BUNUN BİR SAKINCASI VARMI 2004 FORD FUSSİON ARACIMA BRC 'DEN BAŞKA HANGİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ DAHA VERİMLİ ÇALIŞIR. BU KONUDA UZMAN OLAN YETLİ ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER. BAŞARILAR DİLERİM.

Arkadaşlar buradan enjektör sesi için bişeyler yazmam gerektiğini gördüm.
    Türkiyede satılan kitler içinde BRC-LANDİRENZO-PRİNS kitleri enjektör kullanmaktadır, ve evet bunlar sesli çalışır, bu yüzden enjektör railinin altına biz lastik takoz kullanıyoruz ve inanın aracın içinden bu ses kesinlikle duyulmuyor... Bizim enjektörlerimizin sesli çalıştığı hakkında buradan çığırtkanlık yapanlar bizi çekemeyenler diyeceğim artık başka birşey diil...Bu konu ile ilgili benim topiğimde ayrıntılı bir açıklama var okumanızı tavsiye edeceğim :) alttaki imzama tıkla ve oku lütfen

• kesinlikle brc diyorum... motorumdan aykırı bir ses yok benzınde ne ise lpg de aynı
  • atiker türk malı 1 numara
  • 2 yıl 40.000 km 1.6 100Hp fiesta aracımda (motor focus ile aynı) BRC LPG kullandım.
    Acaip memnundum, 190km/h izmir-aydın otobanında yarım saat gittim tık demedi. Benzinli sessizligi, yuksek devir keyfi vs. vs.

Sırf Fiesta'daki memnuniyetimden yeni aracımı yine aynı motora sahip 2011 focus ile degistirdim. Alırken ki amacım (ve diger araclar ile fiyat kıyaslamam) BRC LPG taktıracak oldugumdur.

10.000 km'yi bekliyorum, şahsi fikrim, araçta üretim hatası var ise ateşleme sistemi ile ilgili, o meydana çıksın, sonrasında hemen LPG'ye geçeceğim...

Cok daha cevreci olan LPG herkese tavsiyemdir...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.