Şimdi Ara

Ford Focus Titanium X (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
0
Favori
49.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet Sunroof'un eksikliğini hissediyorum. CMAX'de alıştım. Şimdi Sunroofsuz Focus Titanium olunca sıkıntı olmaya başladı. Uun yolda sunroof çok önemli bir ayrıntı. Kullanan bilir. Bu hafta sonu sordum. Aracım 5binde 201 model. Titanium-x iel takas yapmak için 8.500 lira gib fark çıkıyor. Hoş zararım 3.500 TL. ama keşke ilk aldığımda bekleseydimde Sunroof'lu x paket alsaydım. O bakımdan pişmanım. İmkanı olanında sıfır alırsa en azından Sunroof'suz almamasını tavsiye derim.
  • Gürkan bey,

Titaniumdaki alarm kolonlardan çalıyomuş orjinal olan öyle duyumlar aldım ?
  • Mehmet bey,

Titanium şuanda baya bi bayide bolca var ama bende sırf sunroff diye 3 ay beklemeyi göze aldım :) bencede tercih edilmeli ayrıca parça deride olsa oda çok şık bi görüntü lüx duruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 18 Mayıs 2010; 5:34:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

Orijinalden alıntı: Samet Özeren

Yusuf Bey ;

Ben 45 bin lira fiyat aldım ama bu fiyat 15 gün sonra haziranda sabitlenicek daha belli bir fiyat yok kur hesaplıcaz dediler dolar euro düştü 44 bin lira teklif vermeyi düşünüyorum ama olmazsa 45 ten 1 kuruş fazlada vermicem işlerine gelirse.. TXP araç sunrof,adaptif far,parça der, park sesnörü + hediye alarm dahil..

Daha önce de söylemiştim titanium ve titanium x lerde alarm standarttır.

Titanium seçiyorsanız da park sensörünü rahatlıkla hediye ettirebilirsiniz, zaten maliyeti 100 TL yi geçmiyor. TXP yi çekici kılan 3 özellik kalıyor burada ki bence seçim kriteri olabilecek tek artısı sunroof. Kişisel bir tercih bu da, değer değmez siz karar verin.

sunroof mu AFL standart geliyor. ki inanılmaz bişey bu.

• x pakette ledli stoplar var diye biliyorum?

Bi de sorum olacak.seat leon 1,6 tdi ile focus titanium tdci hb karşılaştırabilir misiniz?
  • Ben de 2 yıllık 109 TDCi kullanıcısıyım. Çoğu soruya zaten cevap verilmiş. İstatistiksel değeri olan sorulara ben de cevap vereyim ki kayda geçsin.

1) Motor sesi, yol sesi bunlar göreceli kavramlar neyle karşılaştırdığınıza göre değişir. Benim kendi düşüncem motor sesi ile ilgili bir sıkıntı yok (yani bu torktaki motorda bu ses az bile). Motor sesinden hiç rahatsızlık duymadım henüz. Yol sesinden rahatsızlık duydum ancak o da kesinlikle yolun kalitesi ile ilgili. Benzer yolda farklı araçlara bakmak gerekir. Kaliteli yolda lastik sesini duymuyorum. Rüzgar sesine gelince genelde 120 üzerine çıkmadığım için yorumum sağlıklı olmayacaktır.

2) Yakıt konusu. Araç 21 bin km'de. Daha yeni Ankara-Kuşadası yaptım. Ankara-Kuşadası yönünde 95 km/s ortalama hızda (sabit değil ortalama) 4.5 lt/100km, Kuşadası-Ankara (rakım farkları önemli oluyor o nedenle yön bilgisini verdim) yönünde ise 105 km/s ortalama hızla 5.2 lt/100km yakıt harcadı. Ankara içinde benim parkurda yazın 6.7 lt/100km oluyor. Kışın daha yüksek.

3) Benim yaptığım km göz önüne alındığında benzinli almak daha karlı olacaktı ama yüksek torkla yokuşta ivmelenebilmek zevkinden mahrum kalmak istemediğim için ekonomik olarak hafif zararda da olsam dizelde kalmayı tercih ettim (bir önceki araç ta dizel fiesta idi).

• Herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim ben TXP'i iptal etmek zorunda kaldım forumdan başka bi arkadaş almış sanırım siparişimdeki aracı hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin bu konu eminim bi çok focus sürüsüne yardımcı olucaktır yazan herkesin eline sağlık
  • neden vazgeçtiniz eğer özel değilse?
  • quote:

Herkese verdiği bilgiler için teşekkür ederim ben TXP'i iptal etmek zorunda kaldım forumdan başka bi arkadaş almış sanırım siparişimdeki aracı hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin bu konu eminim bi çok focus sürüsüne yardımcı olucaktır yazan herkesin eline sağlık

bu zamanlarda sizi aracınızın birebir aynısını hatta beyaz rengini almaya çok hevesliyim. gerçi hyundai tucson ile arasında çok kararsızım ama tucson üretimden kalktığı için focus daha ağır basıyor.

bütün yorumları zevkle okudum. bu konuyu açtığınız için teşekkür ediyorum hocam. çook ama çok yararlı bir konu olmuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

neden vazgeçtiniz eğer özel değilse?

valla çok uzun süre olmuş ama konuyu hortlatiyim peşin alıcaktım ben arabayı bi yerdende baya yüklü almam gereken ödeme vardı o ödeme gecikince bende kredi işine girmek istemedim huyum değildir ondan dolayı iptal ettik aradan 2 yıl geçicek nerdeyse içimde kaldı o araç şimdiki yeni kasasından 10 kat daha iyi :)

burda şöyle bi dip notda geçiyim konudada okunduğu gibi aracı ben ağustosta alcıktım haziranın 1. veya 2 . haftası iptal ettim araç gümrükteyken ve ford gerçek kaporamdan 1 lira bile kesmeden geri yolladı bana onlarada burdan yine teşekkür ediyorum

@metro

yardımcı olabilldiysek ne mutlu bize rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet Özeren -- 2 Mart 2012; 2:05:01 >

• Konuyu halen takip eden varsa bende 2009-2010 dizel titanium düşünüyorum. Ama çok km yapan biri değilim yılda 5-6 bin km anca aracın periyodik bakım ücretleri ne civarda dizel mantıklı mı bu kadar az km ye benzinli olarak jetta 1.4 düşünüyorum. Kararsızım yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_gezer

Konuyu halen takip eden varsa bende 2009-2010 dizel titanium düşünüyorum. Ama çok km yapan biri değilim yılda 5-6 bin km anca aracın periyodik bakım ücretleri ne civarda dizel mantıklı mı bu kadar az km ye benzinli olarak jetta 1.4 düşünüyorum. Kararsızım yani.

Hocam eğer aracı az kullansamda kullanırkan zevk alıyım diyorsanız, her türlü turbo benzinli yada turbo dizel bir araç alın derim. Bende yılda 10.000-12.000 km yol yapıyorum; hem az yakması(benzinlisine göre) hemde kullanırken zevk almanız(turbosuz benzinlisine göre), 2011 Focus 1.6 TDCi 109 hp'lik modelini aldık. Hem rahatça Chip tuning uygulanabiliyor, şuanda yaklaşık olarak 137 hp, 305-310 nm civarında da torku var(Chip tuning öncesi 240 nm'lik(overboost harici) torku vardı.) Önceki aracım Lacetti 1.6 109 hp idi; fakat kullanımı böyle zevkli değildi; hemde LPG'li olmasına rağmen(LPG 2.00 TL iken) km'de şehir içi 35 kuruş, şehir dışı 28 kuruş yakıyordu

• http://forum.donanimhaber.com/m_43574211/mpage_1/key_/tm.htm burada Focus için yazanlar çok çarpıcı. Özellikle İspanyol yapımı Focuslar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkayya

http://forum.donanimhaber.com/m_43574211/mpage_1/key_/tm.htm burada Focus için yazanlar çok çarpıcı. Özellikle İspanyol yapımı Focuslar için.

Yaşanan sorunlar ve firma ile yaşanan olmaması gerekenler haricindeki -özellikle İspanya imalatı Focus- kısmı tamamen uydurma hikayedir. Ford hiçbir şekilde defolu 2. kalite her ne derseniz deyin testlerden kalmış ya da bariz kusurlu bir aracın satışını vermez. Sadece ford değil tüm firmalar için böyledir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: imagoodman

neden vazgeçtiniz eğer özel değilse?

valla çok uzun süre olmuş ama konuyu hortlatiyim peşin alıcaktım ben arabayı bi yerdende baya yüklü almam gereken ödeme vardı o ödeme gecikince bende kredi işine girmek istemedim huyum değildir ondan dolayı iptal ettik aradan 2 yıl geçicek nerdeyse içimde kaldı o araç şimdiki yeni kasasından 10 kat daha iyi :)

burda şöyle bi dip notda geçiyim konudada okunduğu gibi aracı ben ağustosta alcıktım haziranın 1. veya 2 . haftası iptal ettim araç gümrükteyken ve ford gerçek kaporamdan 1 lira bile kesmeden geri yolladı bana onlarada burdan yine teşekkür ediyorum

@metro

yardımcı olabilldiysek ne mutlu bize rica ederim

konunun başında yeni kasalar için kötü yorumunu gördüğüm an
    yazacğm mesaj şuydu "2010 hb kasayı beğenip te yeni kasayı mı beğenmyrsnz.
    çok şaşırdm.
    ve de şuan merak ettm. o kasayla mutlu msnz :)

diyecektim ki.
    almamışsnz.
    ve yeni ksayı artk sevyrsnz :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.