Şimdi Ara

Ford Focus mu daha kaliteli yoksa Opel Astra mı?Çarpışma testleri eklendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
319
Cevap
0
Favori
37.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Ford Focus mu daha kaliteli yoksa Opel Astra mı?Çarpışma testleri eklendi

(En Son Oy Tarihi: 27.4.2023)
Giriş
  • Ikisininde iç mekan ön kısmı bana dar geldi.önceki kasa focus çok daha ferahtı.astranın direksiyonundan dolayı focus diyorum ama onunda ön kısmı b sınıfı araçlardan farksız.hal böyle olunca yemişim yumuşak konsolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her Türlü Focus
  • focus açık ara önde
  • ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    Jetta/Corolla dan sonra işte gerçek karşılaştırma bu. İkisi de C sınıfı sedan da, alınabilecek otomobiller. Anketin gidişatına göre Focus önde gözüküyor. Benim oyum Astra ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

Focus 2,5 tit-x 2009 dizel 75000km aracımdan memnunum. Fakat 2 gündür aklımda ilanını gördüğüm 2012 astra 1.3 spor paket dizel 40bin km araç kafamı kurcalıyor. Üste 4-5 bin verip alsam üzülür müyüm? Aracımdan memnunum ve alalı daha 1 yıl oldu.

Eger performans beklentiniz yoksa yeni kasa astra daha iyi bir otomobil.
    Zaten performans bekliyorsanizda modulle 20 30hp alirsiniz.
    4Kollu direksiyon focustaki gibi guzel tasarlandiktan sonra benin icin sorun yok aslinda
    Astranin direksiyon tsarimi resmen kabus

• sirf malzeme kalitesi ve premiuma daha yakin oldugundan OPEL Astra derim. Focusun yuzune bakmam.

• Performans : Focus
    Tasarım : Astra
    Sürüş dinamikleri : Focus
    Donanım : Astra (şahsen kendi kendine park etme yerine AFL ve Flexride tercih ederim)
    İç mekan ferahlık : Astra
    Malzeme kalitesi : Focus
    Ekonomi: Astra

Tabi bu diğeri kötü demek değil karşılaştırma yapılıyorsa biri biraz daha iyi demek. Yoksa sınıfının kafaya oynayan arabasıdır ikisi de pekçok yönden.

Diğer yandan ikiside HB olarak düşünürsek Focus HB resmen patladı. Satış rakamları yanlış hatırlamıyorsam Astra'nın 10'da 1'i bile değil.
  • focus tek geçerim
  • Buradan focus çıkar.
    sonra bir de corollayla kapışırsa yine focus çıkar bence.

• ben opeli hep iyi araba bilirdim ta ki son kasasını tüm yaz kullanana kadar.. tasarım astra olabilir ama konfor ve sürüş keyfi Focus.. bu arada bence Octavia ve Mazda 3 C sınıfının en iyi aracları!
  • we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    hocam hepsine katılıyorum ama Astra ekonomik bir arac dgl, focusa göre.. 1.4 turbo 9 ltrenin altına düşmüyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaresse

hocam hepsine katılıyorum ama Astra ekonomik bir arac dgl, focusa göre.. 1.4 turbo 9 ltrenin altına düşmüyor..

Ben ikisini de dizel ve full olarak düşünerek yorum yaptım. Dizelin vergi avantajı da ekonomiye girer ayrıca.
  • we[AGRA] kullanıcısına yanıt
    hımm... tamam hocam anladım.. benzinli diye düşündüm ben..
  • 1 yıl astra 2 yıl focus kullanmış birisi olarak focus diyorum.
  • Bende tercihimi focustan yana kullandim. 2008 model focusumuz vardi hic opel aracimiz olmadi ama arkadasim 2011 astra var koltuklar kutuk gibi. Yeni modeller hakkimda fikrim olmadigi icin eski modelleri referans aldim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: moza

Opel 2000 yilindaki efsane astradan sonra kaliteyi bozdu bence. Focus diyorum.

katılıyorum ama yine de astra focustan iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: homosapieen

Neden corolla hocam? Yanlış anlamayın merak ettiğimden soruyorum üstün bulduğunuz yönler nedir ?

focusun aynısı olan c maxa biniyorum yine astra ile uzun yol deneyimim oldu golf ve jettayı araç alım sürecinde detaylı test ettim kardeşimde corolla var bendeki kalite unsuru şu ses takıntım ile ünlüyüm bu forumda bindiğim araçların hepsinden ufak tefek sesler geliyor astra olsun jetta olsun focus olsun fransızlsrdan hiç bahsetmiyorum ancak ben buna corollada rastlamadım kardeşim 2010 corollasını sattı aldı yeni corollayı disiplin aynı toyotada bana kalite deyince ilk bu durum geliyor aklıma

• Astra; tum guvenlik donanimlarini her pakette standart olarak olarak sunuyor. Bu bile astra demek icin yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

-Focus ların tavan kaplamalarında görülen dikiz aynası civarındaki kesikler - tavan sacıyla arasındaki boşluklarla Astra da görülmeyen hatalar.

-Ön direklerin kaplamalarındaki malzeme Astra da kumaş iken Focus ta plastik, ayrıca tavan kumaşı Astra da daha kaliteli.

-Birçok Focus un bagaj kapağında simetri hatası var, Focus 2 lerde ise genellikle ön cam sağ ve sol ön direklere tam ortalı monte edilmemişti.

-Focus ların sürücü kapısı tarafındaki havalandırma menfezleri yumuşak dokulu konsol yuvalarına %100 oturtulamamış-alt köşelerinde boşluklu oluyorlar.

-Focus larda baz donanımlarda konsol ve göstergelerde kullanılan küçük ekranlar ve boşluklardaki mat plastik seçimi son derece kötüyken Astra da konsol ve göstergeler aynı şekilde daha basit hale gelmiyor.

-Focus da Focus 2 ye göre sadece kırmızıdan maviye dönüşen konsol şalterlerinin kullanırken verdikleri hafiflik hissi ve seçilen plastik Astra daki ağır ve kauçuk/krom tuşlara göre göre net şekilde kötü.

-Modellere göre kullanılan deri kombinasyonlarında Astra larda daha özenli bir dikiş işçiliği ve deri varken Focus larda dikişlerin birleştiği köşeler potluklu halde olabiliyorlar.

Tüm bu detaylara rağmen Focus 3 çok geniş aralıklı malzeme aralığına sahip Focus 2 ye göre çok iyi bir araç, Astra J ile arasındaki fark Astra H - Focus 2 arasındaki kadar ezici değil çünkü Astra J de H kasaya göre yumuşak malzeme oranı azalmış, ama yine de genel toplamda Focus tan yarım gömlek iyi bu konuda.
    Focus 3 sahibiyim ve ne simetri hatası, ne dikiz aynası civarında kesik ne de dediğiniz kalitesiz tavan kumaşı (Astra'ya göre) var.

Yumuşak plastik olayına girilirse iddia ediyorum Focus çok fark yapar.

Konsol şalterleri derken neyi kast ettiniz, açıklayabilir misiniz?

Sürücü tarafındaki havalandırma kanalları oturtulmuş ama kullanılan bakalit madde nedeniyle üzerine sert bastırdığınızda ses yapıyor, onu ben de beğenmedim. Üzerine basmayla ilgili, herhangi bir arabanın herhangi bir bölgesinin üzerine aynı baskıyı uygulasam ses yapar fakat bu Focus için bahsettiğiniz yerdeki ses olayını haklı çıkarmaz.

Astra'yı da fazlasıyla kullandım, Giulietta'yı da ve sahibi olduğum Focus'u da. Bir kere en iyisi Giu, sonra Focus sonra Astra. Normal bir kullanıcını hissedeceği kadar fark değil bunlar ancak sıkı bir sürücü bunu hissedebilir. Ama direksiyon hissi olarak Focus çok daha iyi.

• Focus
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.