Şimdi Ara

Ford Focus debriyaj balatası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
23.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ilk balatayı değiştirdiğimde çekişten düşüktü araba.bayırda durduğumda el freni çekmeden kalkmak imkansız gibi bişeydi şuan eskiye nazaran daha rahat ama bence yukarda kavrama olayı çok saçma.özellikle bayır bi yerde kalkarken çok sorunlar yaşanıyo debriyajın boşluğunu alana kadar araba geri kayıyo ve bu insanda stres yaratıyo herkeze teşekkür ederim umarım ford bu konuyu gelecekteki arabalarında çözer.
  • Arkadaşlar bende de 2001 model focus var 2000 motor debrıyaj yukarıda kavrıyodu ama artık araç cok fazla çekişten düştü debriyaj balatasının değişmesi sorunu çözermi yoksa hidrolik falan birseyler söylenıyo onun ayarlanması yapılabılınıyo mu bılgılendırırsenız sevınırım.
  • Bu konu nasıl üste çıktı?
  • meraba arkadaşlar.
    2005 model Ford Focus SW 1.6 İ sahibiyim.Aracımı alalı 14 ay kadar oldu.Gerçekten aracı alırken kafamda soru işaretleri olmasına rağmen yinede aldım.Aracımda boya ve değişen yok ben aldığımda 46.500 km deydi,kendim az çok arabadan anladığım için arabayı sadece servise götürüp şase ve motor numarasından kaydına baktım , bakım aralıklarını kontrol ettim(kilometre ile oynamışlarmı diye merak ettiğimde).Aldıktan 1 ay sonra sıralı sistem olarak BRC taktırdım.ön lastik ebatlarını 185-60-14 olarak değiştirdim amacım aracımın rüzgarı altına almasını engellemekti.Diyarbakır-ankara arasında otobanda sık sık 200 km ve 220 km ye kadar çıktım,hiç savurmadı yada gitmem demedi.şimdi aracım 65.000 km de Benim takıldığım problem ise tıpkı sizler gibi debriyajımın üstten kavraması, aldığımda servise götürdüm üst ten kavraması normal dediler.Ama ben ayağımı sert çekince bir kıyırtı sesi geliyor.Ama arabamda zerre kadar ne çekiş sorunu nede yakıt sorunu var.Basıyorum gitmem demiyor.Bu hafta bir tanıdığım tamirciye gittim sadece plakayı değiştireceğim dedi.baskı ve bilyede sorun yok ama için rahat edecekse sadece plakayı değiştirelim dedi ki benim kolay kolay debriyajı yemeyeceğimi bilir.Arabam 46.500 e kadar istanbul trafiğinde kaldığı için açıkçası debriyajdan da pek umudum yok.Orjinal look debriyaj seti 185 tl olarak buldum. bu konuda fikrinizi duymak isterim.Ayrıca aracımın teybinin üzerinde cd girişi var cd changeer i nasıl takabilirim teyp çıkış soketini nereden bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla.....

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.