Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 2006 model c-max var. aracın motoru soğukken ilk marşa basmada çalışmıyor. 2. de çalışıyor. sıcakken sıkıntı yok. bu durumla karşılaşan var mı?

by arada servis problemi çözemedi bence yakıt pompası deyip çıktılar.

teşekkürler.
  • aracımın tozlanan kırlenen motorunu bugun sonax motor temızleyıcı ıle temızledım

once koctastan sonax motor temızleyıcı aldım

ardından uygun ortamı bulup motorun sogumasını bekledım

once sonax motor temızleyıcı sıkıp 1-2 dkka beklledım ardından nemlı bezle sıldım

ıste sonuclar ;

önce
     Ford Focus C-Max

sonra
     Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

• Jasberny;
    Motoru yıkamadan, doğrudan Sonax ı mı uyguladın?
    Oldukça iyi görünüyor, yağları da temizliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Jasberny;
    Motoru yıkamadan, doğrudan Sonax ı mı uyguladın?
    Oldukça iyi görünüyor, yağları da temizliyor mu?

evet motoru yıkamadan dogrudan sonax uyguladım yagları cok kolay cozuyor yanınızda bırde nemlı bır bez olmalı fıyat : 13.00 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

aracımın tozlanan kırlenen motorunu bugun sonax motor temızleyıcı ıle temızledım

once koctastan sonax motor temızleyıcı aldım

ardından uygun ortamı bulup motorun sogumasını bekledım

once sonax motor temızleyıcı sıkıp 1-2 dkka beklledım ardından nemlı bezle sıldım

ıste sonuclar ;

önce
     Ford Focus C-Max

sonra
     Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

jasberny acaba motorun üstünü örten kapak yokmu yoksa sizmi çıkardınız

• .99
    quote:

Orijinalden alıntı: akgolo

merhaba arkadaşlar cmax i ilk aldığım zman yakıt olarak 7.5 8 lt lerde gezerken şimdi 6600 km deyim 6-6.5 lt deyim ş. içi burda bu sorunu ilettigim zman arkadaşlar rödaj dönemi dediler 5000 den sonra hem yakıt azalır hemde hızlanır demişlerdi haklı çıktılar nitekim lt olayı ortada hız olarakda otobanda aracı test ettim 4. vites de 190 ı gördüm devirde 4.5-5 bin arası ondan sonra basamadım korkudan muhakkak 230 u görürüm
    kısacası rödaj dönemi varmı diyen arkadaşlar için evet var hemde 5000 km :))
    herkese iyi forumlar

Arkadaşlar yakıtı ilk günden beri po dan alıyorum arabam 2006 model c-max tdci o günden beri yakıtla ilgili ,sarfiyatla ilgili en ufak bir sorun yaşamadım.Özellikle son zamanlarda po nun tasarruf sağlayan yeni dizeli gerçekten ekstra yakıt tasarrufu sağlıyor öyleki uzun yolda bunu yakıt göstergesinden görebiliyorum ayrıca çekişinide olumlu etkiledi tabii bu dediklerim özellikle uzun yolda kullananlar daha iyi gözlemleyebilirler:)yada bana öyle gelmiş olabilir tabii bu dedğimi kik defa uzun yol yaparak test etmiş bulunmaktayım:)

• @fenerıum: aracı ıkıncı el aldım yoktu ama bır cok c-max gordum olanda vardı olmayanda aracı ılk teslım alırkenkı becerıye kalıyor ıs . o plastıgı ben alıcaktım 190 tl ıstedıler
  • Motoru örten, bahsettiğiniz plastiğin bir işlevi var mı, yoksa yalnızca motoru kapatmak-belkide birazcık da olsa sesi azaltmak mı amacı? Benim araç 2004 ve benim araçta yok bu, fakat 2005 modelde var, gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mtnn2026

Motoru örten, bahsettiğiniz plastiğin bir işlevi var mı, yoksa yalnızca motoru kapatmak-belkide birazcık da olsa sesi azaltmak mı amacı? Benim araç 2004 ve benim araçta yok bu, fakat 2005 modelde var, gördüm.

motorun uzerını kapatmak bıraz olsun sesı azaltmak ıcın ıslevı var ancak ben ınceledım 190 tl para verıp almaya degecek kadar kalıtelı bır sey degıl bıldıgın ucuz plastık
  • tam aile arabası bu c-max ler
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviilii

tam aile arabası bu c-max ler

• quote:

Orijinalden alıntı: erseverse

arkadaşlar benzinli c max trend kullananlar cevap verirse sevinirim.

aracınız 5. viteste 3000 devirde kaç km hız gösteriyor? benim aracım 100-102 aralığında gösteriyor. Bu bana yeterli gelmedi. motorda birşey var mı diye kafamı kurcalıyor. bu iş için yarın servisten randevu alıp motor performansını ölçtüreceğim.

Merhaba arkadaşım. bendede c-max trend 1,6 benzinli var aynı dediğin gibi. 5. vites 100km. yapıyor. 2005 model benimkide servise hiç götürmedim ama kasa biraz ağır olduğu için diyorlar.

Eğer servis farklı birşey söylerse benide bilgilendirirsen sevinirim. (ayrıca benim araçta 1-2 ve geri viteslere aracı geçirirken biyerlere takılıyormuş gibi oluyor. Sanki depriyaja az basarsınya onun gibi aslında tam basıyorum. araç daha 56,000 km de. şanzıman yağına baktırmayı düşünüyorum. Belki bilgin veya tecrüben olmuştur diye sordum.

iyi günler (nihatnamik@mynet.com)

• 1 ve 2 için aynı şeyler benim araç içinde geçerli. Arabamda otokoçun logoso bulunan halıfleks paspas üzerinde kauçuk paspas kullanıyorum, servisin söylediği şey, "paspaslardan birini kaldırın, debriyaj pedalına tam olarak basılmış olmuyor böyle". Ama denemedim, zira halıfleks paspas kullanımı bana uygun değil, yalnızca kauçuk kaldığında da görüntü açısından sorun çıkıyor, daha fazla basmaya çalışıyorum.
  • 5. viteste 3000devirde 100 göstermesi değişmez sabittir(baskı balata kaçırmıyosa)
    motorun performansındanda bağımsızdır. performans açısından o hıza ne kadar sürede ulaşabildiğiniz önemlidir.
  • Cevabın için teşekkürler..

Kaucuk paspas kullanıyorum ama paspassızda denedim çok birşey değişmedi aslında . Baskı balata kavraması altta kavrıyor biraz demekki tam ayırmıyor debriyaja basınca.

Ben bi sorun olduğunu düşünerek şanzıman yağını falan değiştirmeyi düşünüyordum.

Böyle kullanmakta içim el vermiyor çünkü biryerlere takılıyor veya sürtüyor zamanla aşınmaya bağlı ciddi sorunlarda acabilir. Ne yapsak bilemiyorum.
  • Arkadaşlar 2007 c-max tdci trend versiyon 42.000'de, düz vites... Arabanın duruşu güzel, servis bakımlı, değişen parça / boya yok... Sizce kaç para eder, bir araba var alabilirim ama sahibi indirim yapmıyor...
  • yaklaşık 15 gündür cmax kullanıyorum
    arac 1.6 tdci titanium ve sanırım ek paketler var (cam tavan,xenon vs var ek olarak)
    bekar olmama ve yalnız yaşamama rağmen ve önceden bu scenic tarzı aile otomobillerini sevmememe rağmen cmax hem genişliği hemde rahatlığı ile gözüme girdi diyebilirim
    1 haftada 1800km yapmısım hic yormadı beni tek sorunum aracın yaşımı göstermemesi (26) :)
    neyse sorum şu olacak şimdi bu kullandığım araç emanet ve 1 ay içinde bunu normal sedan focus tdci titanium ile değiştiricez (şirkete gelecek araçlar)
    motor olarak büyük ihtimal cok fark yoktur ama konfor elbette fark edecek
    +lar -ler neler olur ve cmax i elde tutmak icin savaş vermeme gerek var mı deger mi yani ? :)
  • Arkadaşlar merhaba,
    C-max kılımada hangi gaz kulanılıyor.Kullanma kılavuzunda baktım bulamadım
    Teşekkürler.
  • c-max daha dar ve daha yüksek artı tavanı daha yüklsek kalabalık şehir içinde rahat ettirir-yaşın fazla genç c-max e uygun değil ama pratikliğni çözmüşsün c-max tarzı araçtan sonra tüm sedanlar sana gereksiz bir sınıf gibi gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OGNİ

Arkadaşlar merhaba,
    C-max kılımada hangi gaz kulanılıyor.Kullanma kılavuzunda baktım bulamadım
    Teşekkürler.

Neden araştırdığını merak ettim. Yeni araçlarda bildiğim kadarıyle aynı gaz kullanılıyor. Ne olduğunu sormadım,
    yalnıca wurth cihazı ile 2 hafta kadar önce değiştirttim(60TL), o zaman bana öyle demişlerdi.
  • 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.