Şimdi Ara

Ford Focus C-Max (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.710
Cevap
28
Favori
855.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • x-rayted benim takıldığım nokta şaseye bağlı olan vida.o vidayı nerde olduğunu biraz anlatırsanız sanırım sorunu çözücem.çünkü tırnakları buldum ama farı ön tarafa çekemiyorum sanırım bahsettiğiniz o vida tutuyor
  • Ozzy merhaba,
    Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniçin ,valla super bişey tork canavarı bu,
    5. viteste 50 ile 170 arası hiç vites değiştirmeden rahat kullanabiliyorsun sanki 50 km/h sonra otomatik gibi, ne yokuş dinliyor ne bişey,80 ile 120 arası sollamalar 3-4 saniye bişey sürüyor ,çok rahat bir kullanımı var.
    3.viteste bile dikkat etmedin viraj içinde biraz fazla gaz verdinmi hemen patinaj ve kıç atıyor inanılmaz zevkli ve cool bir sürüşü var,
    inşallah sende bir gün bi tane böyle veya daha iyisinden alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: g.m.y.

Ozzy merhaba,
    5. viteste 50 ile 170 arası hiç vites değiştirmeden rahat kullanabiliyorsun sanki 50 km/h sonra otomatik gibi, ne yokuş dinliyor ne bişey,80 ile 120 arası sollamalar 3-4 saniye bişey sürüyor ,çok rahat bir kullanımı var.
    3.viteste bile dikkat etmedin viraj içinde biraz fazla gaz verdinmi hemen patinaj ve kıç atıyor inanılmaz zevkli ve cool bir sürüşü var,

dragstar hayalim abi (aslında harleyde dragstar iyidir )

tadını çıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzY™

quote:

Ozzy merhaba,

tadını çıkar

Fatboy'a çok baktım fiyatı çok yüksek birde MTV yüksek,dragstarla idare edelim de fatboy yerine yeni sıfır 2011 mod. C max alırız ileride.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 18 Ağustos 2009; 12:21:46 >

• 17 gunluk bır aradan sonra tekrar sızınleyım c-max ıle 17 gun boyunca 4 bın km yaptım ıstanbul - nazıllı ordan ızmır dıdım fethıye tekrar nazıllı fln derken 4 bın kmcık olmus :) dun ıstanbula gırdıkten sonra debrıaj pedalındakı boslugun arttıgını hıssettım arac cok asagıdan kavrıyor pedalda bos bastıgım mesafe artmıs ne olabılır sızce ?
  • ben anlamadım. bagaj ne için yapılmış acep.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OzzY�

quote:

Ozzy merhaba,

tadını çıkar

Fatboy'a çok baktım fiyatı çok yüksek birde MTV yüksek,dragstarla idare edelim de fatboy yerine yeni sıfır 2011 mod. C max alırız ileride.

dragstarda gerçekten mükemmel abi heleki 1100 olunca :)
    600 kullanmıştım ben :)

tekrar güle güle kullan abi kazasız belasız
    bende bekliyorum yeni cmaxi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

17 gunluk bır aradan sonra tekrar sızınleyım c-max ıle 17 gun boyunca 4 bın km yaptım ıstanbul - nazıllı ordan ızmır dıdım fethıye tekrar nazıllı fln derken 4 bın kmcık olmus :) dun ıstanbula gırdıkten sonra debrıaj pedalındakı boslugun arttıgını hıssettım arac cok asagıdan kavrıyor pedalda bos bastıgım mesafe artmıs ne olabılır sızce ?

Bizim debriyajlar otomatik ayar olduğundan kendini ayarlıyorlar hele böyle uzun yolculuklar sonrasında değişimi hissediyorsunuz..
    Tabi baskı balata bitmediyse ki böyle bir durumda zaten sertleşir..
  • Arkadaşlar 2005 yılında bu yana c max trend benzinli kullanıyorum. ilkdefa mesaj atıyorum. Hepinize iyi kullanımlar diliyorum . Ancak burada genelde dizel araçlar konu oluyor. Eğer benzinli araçlar içinde biraz konu genişletilirse daha iyi olur düşüncesindeyim. Bu forumu 3 aydır takip ediyorum . Ancak forumun hepsini okuyamadım.Yeni bilgilerde öğrendim. saat ayarı gibi.
    Arkadaşlar benim iki sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1 - Aracına lpg taktıran arkadaşlar varsa hangi marka lpg taktırdı ve yakıt, performans nasıl? Bilgi verirse memnun olurum.
    2- Cd min düğmesinde 2 senedir bir arıza oluştu. Sesi açıp kaparken , ses birden çoğalıyor.Ben de orayı pek kullanamyorum. N eyapmalıyım ( İzmir de oturuyorum)
    Şimdiden yeşekkür ederim.
  • izmirde en son ufak işler için ÇETAŞa gittim çok memnun kaldım tavsiye ederim.
  • Biraz renk katalım bakalım..Yeni makinamız

Ford Focus C-Max
     Ford Focus C-Max
  • iyi günler arkadaşlar 2005 model c-max ghia 181.000 kilometrede 18 bin tl fiyata buldum sizce nasıl bana masraf çıkartırmı yada 2004 ghıa satan arkadaşlar varmı acil cevap bekliyorum
  • biraz geç oldu ama...
    bende 30 temmuzda 2004 trend tdci 20500 e aldım. 130.000km. nasıl:( gerçi deri koltuk ve ben biraz acele almak zorunda kaldım ama...
    neyse hayırlısı..
  • Aracın bilinen tek kronik sorunu 2006 yılına kadar intercooler hortumu.Araç 181 bine geldiğine göre boru değişmiştir ama baktırmakta fayda var.Onun dışında yüksek tork kaynaklı debriyaj sorunu olabilir.Bunlara baktırsan yeterli.18 bin tl ye bulduğun araç satışa çıktığında 45 bin ytl civarındaydı unutmamak lazım.Bence vuruğu kırığı yoksa bedava yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher22

Arkadaşlar 2005 yılında bu yana c max trend benzinli kullanıyorum. ilkdefa mesaj atıyorum. Hepinize iyi kullanımlar diliyorum . Ancak burada genelde dizel araçlar konu oluyor. Eğer benzinli araçlar içinde biraz konu genişletilirse daha iyi olur düşüncesindeyim. Bu forumu 3 aydır takip ediyorum . Ancak forumun hepsini okuyamadım.Yeni bilgilerde öğrendim. saat ayarı gibi.
    Arkadaşlar benim iki sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.
    1 - Aracına lpg taktıran arkadaşlar varsa hangi marka lpg taktırdı ve yakıt, performans nasıl? Bilgi verirse memnun olurum.
    2- Cd min düğmesinde 2 senedir bir arıza oluştu. Sesi açıp kaparken , ses birden çoğalıyor.Ben de orayı pek kullanamyorum. N eyapmalıyım ( İzmir de oturuyorum)
    Şimdiden yeşekkür ederim.

Belki aynı araç değil ama aynı motora taktırdım burdan bütün izlenimleri burada paylaşdım sizede yardımcı olur...
    http://forum.donanimhaber.com/m_29701248/tm.htm

Cd düğmesi için yardımcı olamayacağım kimseninde olacağını sanmıyorum..

• Teşekkürler sayın alp2828
  • Merhaba,

2006 cmax dizelime 90.000 bakımı yaptıracağım.Yetkili servislerden istanbulda 900-1100 civarı fiyatlar aldım.
    Herford isimli özel servis 500-600 civarı dedi.Dilek oto ise 760 fiyat verdi
    Yakın zamanda yaptıran arkadaşım var mı acaba servis tavsiyesinde bulunacak.
    Teşekkürler..
  • tşk ederim kardeş arabaya baktırdım motru ya kaçırıyo ve üflüyo o yüzden vaz geçtim almaktan
  • arkadaşlar 2004-2005 model c-max ghia ve trend satan arkadaşalr varmı acaba
  • Maalesef 2004 ve 2005 model c max hele 181.000 km de ise sahibine bakmak lazım önce.
    TR şartları gereği maalesef çoğu sorunlu.
    Bu forumda olan ben diğer arkadaşlar özenli bakım ile araçlarımızı sorunsuz kullanmaktayız.
    2004 aracım "114.000 km ye geldi.
    Dizel enjektörleri iyi ihtimalle 150.000 km turbo 120.000 km görev yapmakta.
    Enjektör yenileme maliyeti: 3000 tl turbo: 1500 tl.
  • 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.