Şimdi Ara

Ford focus araç alacağım yardımcı olabilir misiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Ford >> Ford focus araç alacağım yardımcı olabilir misiniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba.
    27 bin tl bütçem var araştırmalarım sonucu 2007 model ford focus almayı düşünüyorum.
    Fakat pek araba tecrübem olmadığı için focus modelleri arasında kaldım
    sedan veya hatchback farketmez benim için
    birde 1.6 motorlarda şöyle modeller var tam farkları nedir sizce hangisini tercih etmeliyim ?

1.6 Collection
    1.6 Ghia
    1.6 Comfort
    1.6 Darkline

bu tarz özelliklere göre hangi modeli tercih etmeliyim focus sahipleri tecrübelerini paylaşabilirse çok memnun olurum
    Teşekkürler

|
    |

2007 focusta 4 donanım vardır, comfort, trend x, collection ve titanium, en düşük donanımdan, en lükse kadar bu sıradadır. burada seçim sizin hangi donanımları istediğinize kalmış.
    Focus genel olarak sağlam ve fazla baş ağrıtan bir model değildir fakat alacağınız arabanın bakımlarının düzenli yapılmış olduğundan herhangi bir problemi olmadığından emin olmanız lazım. Eğer bu işlerden iyi anlayan bir dostunuz veya ustanız yoksa Dod, Ford ikinci el gibi garantili satış yapan yerlerden araba alabilirsiniz fakat 27 bin bütçe biraz düşük kalabilir. sahibinden veya galeriden alacağınız arabalar için de yetkili serviste ekspertiz yaptırmanız, daha sonra başınızın ağrımasına engel olacaktır. zaten satıcı aracına güveniyorsa ekspertiz yapılmasına laf etmeyecektir.
    |
    |
    Bütçe aynı ama çok temiz birşey bulursam 30 a kadar çıkarım.
    Aslında aklımda Ghia var , donanımı çok olan bir model bakıyorum.
    Trend modellere pek sıcak değilim ama çok temizi denk gelirse değerlendiririm.

özel mesajları okuyamıyor ve gönderemiyorum. özel mesaj göndermeyin bana.
  • Yüzbaşı
    342 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Aynı araçtan ben de arıyorum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Öner

Aynı araçtan ben de arıyorum.

Bende aynı şeyleri düşünüyorum, 28-30 bin arası alınabilcek model,km önerisi olan varmı
    |
    |

• Çavuş
    40 Mesaj
    arabanın yaptığı km elbette önemli ama günümüz motorları bakımları zamanında yapıldığı ve hor kullanılmadığı sürece çok uzun ömürlüdür. bu nedenle alacağınız aracın mümkünse bakım geçmişini öğrenmeye çalışın. (yetkili servis bakımlılar bu konuda avantajlı), donanım elbette önemli ama ihtiyacınız olmayan bir donanımı da da sırf üst model almak için seçmeye gerek yok, daha temiz alt model bir araba tercih edilebilir. öncelikle sizin için hangi donanımlar ihtiyaçtır. mesela uzun yola çok çıkıyorsanız cruse kontrol olmazsa olmaz dersiniz, sürekli şehir içi kullanım için cruse kontrol gereksiz bir özellik. bunun gibi ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanıma karar verirseniz, bütçenizi daha verimli kullanırsınız.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
son dakika
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.