Şimdi Ara

Ford Fiesta dan, Toyota Aurise geçiş hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Ford Fiesta 2012 benzinli aracım var ve çok memnunum. Çok seri, keyifli ve yumuşak bir araba, gerçekten çok büyük bir keyifle kullanıyorum lakin dizel bir araba alacağım. Akrabamın 2011 1.4 dizel Aurisi var. 108000 km de, sadece bir kaç parçasında sürtmeden dolayı boya var o kadar. Comfort Extra paket araç. Siz değerli forum sakinlerin den öğrenmek istediğim, Ford kalitesin den ve rahat sürüş komforun dan Toyotoya geçiş yapmak nasıl bir etki yapar. Ford un konforunu ve sürüşünü aratırmı yoksa aratmaz, Toyoto da çok rahat bir araçmıdır. Bunların dışında 55 60 bin lira arası 2. el dizel olmak kaydıyla, Ford kadar rahat sürüş keyfi ve konfor sunan diğer marka araç tavsiyeleriniz bekler, saygılarımı sunarım.

• Focus bakın tam aradığınız araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer aracınızdan memnunsanız tüp takıp devam edin.

• Aracinizdan memnunsaniz hiç girmeyin bu işe. Hem eski model hem de türkiyede psikolojik km sınırını aşmış bir arac. Hemde pek çok yere kronik sorumlu toyota dizel motoru diye bilinen bir motora sahip.

Bence illa arac segmenti degisecegim derseniz gidin focus ya da astra alın ( astarayi iyice kontrol ettirin ozellikle emme manifoltunu)

• Kendimi biraz zorlayıp 2010 2012 Audi A3 ler den alabiliyorum, bu araç hakkındaki yorumlarınz nasıldır. Eğer Ford da kalmaya karar verirsem yine Fiesta 1.5 tdci düşünüyorum, Focus düşünmüyorum. LPG taktırmayı zinhar düşünmüyorum, performansını çok etikiliyor deniyor aracın, aksini söyleyenler de var fakat karar veremedim.

Saygılar
  • Şöyle bir durum var, eğer aracınızı seviyorsanız yerinizde olsam macera yaşamazdım. Bu devirde araçların nasıl kullanıldığı bilinmiyor, 2.el düşünüyorsanız hiç bulaşmayın derim. Aracınızda kalın, biraz daha biriktirip sıfır bir araba alın. Neler duyuyoruz, adamlar pert hasarlı aracı hasarsız diye kakalıyor millete sigortacılarla anlaşıp yahut expertizze soktuğu halde bişey yok diye alıyor, 2-3 yıl sonra satmaya çalışınca değişmiş veya boyanmış parçaların olduğunu görüyor. Bence hiç ama hiç macera aramayın derim.
  • Sorun yakıt ise LPG takıp memnun olunan araca binmeye devam etmek daha mantıklı.
  • Auris fiesta'dan kesinlikle daha keyifli değil.

Fiesta'dan sonra beklentilerinizi focus daha iyi karşılar.

A3 hepsinden iyi tabiki Dizel otomatik harici kombinasyonları alınır.

Güncel Lpg kitleri performanstan törpülemiyor yada %1-2 civarı törpüler.Bunuda anlamanız,hissetmeniz ok,çok zor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 30 Temmuz 2016; 17:18:20 >
  • justcontrol kullanıcısına yanıt
    ben focus mk 3 ten auris 2016 ya geçtim ve çok memnunum, focus aurise göre dar bir araç, auris yeni kasa makyajlı kasa gerçekten rahat konforulu araç, cam tavalı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Auris fiesta'dan kesinlikle daha keyifli değil.

Güncel Lpg kitleri performanstan törpülemiyor yada %1-2 civarı törpüler.Bunuda anlamanız,hissetmeniz ok,çok zor..

Şakamısınız hocam ? Auris ile fiesta yı yanyana telaffuz etmek bile ayıptır. Ya siz hiç bu araçlara binmediniz yada bizde çok büyük sıkıntılar var.
  • artık fiyestadan nefret ediyorum kullananlar yüzünden

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAhin

quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Auris fiesta'dan kesinlikle daha keyifli değil.

Şakamısınız hocam ? Auris ile fiesta yı yanyana telaffuz etmek bile ayıptır. Ya siz hiç bu araçlara binmediniz yada bizde çok büyük sıkıntılar var.

Şaka olacak ne var ortada?Yukarıda ''genel olarak fiesta auris'ten üstündür'' mü demişim?Fiesta daha keyifli diye nal kadar yazmışım..

Evet fiesta auris'ten sürüş zevki olarak üstündür.İki aracıda kullanmış dünyaca ünlü tüm otomobil otoriteleri'de aynısını söyler.Siz bence hemen saldırıya geçmek yerine ne yazdığımı iyi okuyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 30 Temmuz 2016; 19:06:04 >

• forddan aurise geçmek bir tık öteye taşır sizi. Bunu fordu kötülemek için söylemek istemiyorum ama auris kendini kanıtlamış bir araç. Segment olarak daha konforlu ve keyifli hissettirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

artık fiyestadan nefret ediyorum kullananlar yüzünden

Konudaki kimseye gönderme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Forumun en overrated aracıdır son kasa fiesta.
  • Overrated olduğuna katılmıyorum. Iç donanım harici sürüş bakımın dan mükemmel bir araç.
  • justcontrol kullanıcısına yanıt
    55 60 a gerek yok hocam benzinli fiestadan memnunum diyorsanız. 45 50 ye hb Focus 2.5 dizel titanyum alın gerçek Ford konforuna varın.

• Fiestadan çok daha iyi bir araç yalnız o motorların yağ yakma sorunu var can sıkıcı bir durum

• yargicc kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa titaniumlar pek o civar dan satılmıyor, en azından hasarsızları. Bir tane 2014 54000 km de Trend paket fakat yokuş kalkışı, arka park sensörü, ESP si vs olan 2 parça boyalı Fiesta buldum 42000 liraya. Sanırım onu alacağım.
  • Dediğim gibi Auris akrabama ait. Kendisiyle konuştum, araçta herhangi yağ yağma, yağ eksiltme vs gibi hiç bir sorun olmadığın, balataların bile 100000 bakımın da ilk defa değiştiğini söyledi. Araca geçen sene 2000 TL ödeyip 2 sene garanti yaptırmış, hali hazırda 1 sene daha garantisi duruyor. Gerçekten karar veremiyorum.
  • 2012 1.4 dizel auris var. Ben memnunum bir sıkıntısı yok çok şükür. 2011 modellerde yağ yakma sorunu vardı, eğer o sorun yoksa alınır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.