Şimdi Ara

Ford Fiesta aldım:)...yorumlar için sağolun... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
70.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sınıfının en kötü motoruna sahip.. EN ağır aracı...

68 BG ama, 206 70BG ondan çok daha seri... 2 BG ne ki diye düşünüyorsun, Fİestaya bir biniyorsun amanin BOOOVVV diyorsun
  • serilik derken benzinliyi kastetmiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: rainyday

serilik derken benzinliyi kastetmiştim

Hmm ok...
  • quote:

serilik derken benzinliyi kastetmiştim

doğru yaf diesel bizi nekadar etkilemişki adam benzinliyi soruyor biz dieseli anlatıyoruz

ancak autoshow un 2002 ekim yada kasım sayısında yeni fiesta ilk çıktığı zamanlar 4-5 araç ile karşılaştırmışlardı benzinliyi sadece çekicilik faktörü yüksekti yakıt tüketimi en fazla olandı ii yol tuttuğunu söylüyorlardı ama o konuda ben katılmıyorum
    geçen sene 3 tane yoldan çıkmış fiesta kazası gördüm birde benim fiesta eder 4
  • lokosit sende şimdi ne var,ben de fiestadan çok memnun degilim
  • quote:

lokosit sende şimdi ne var,ben de fiestadan çok memnun degilim

idea mj ve doblo jtd var doblodan daha çok memnunum

fiestadan inip ideaya binince çukurdan çıkmış gibi oluyor
    ideadan inip fiestaya binince de direksiyon eski BMC direksiyonu gibi ağırlaşıyor
    ama ben olsam; zannedersem yeni yaris'in dieseli geliyor onu tercih ederdim (gözüm kapalı alırdım) sorunsuz kullanırsın
  • yaris gerçekten iyi bir tercih olur,clio III de fena olmayacak gibi
  • quote:

yaris gerçekten iyi bir tercih olur,clio III de fena olmayacak gibi

+1
  • Hocam Koç Grup indirimi olmasa ben de Polo yu beğendim. Yaris, clio düşünebilirim.
    Fakat 3 milyar fazla vermeye değer mi? Ona göre tercihimi yapıyorum...En güzel görünen de fiesta , şimdi makyajlı halini görünce diğerlerini de beğenmez oldum...Kararsızım valla..
  • güzeldir ford fiesta..

bence al
  • 68 bg. 70 bg. olayına katılmıyorum 70bg. daha atak demişsiniz ama bence ikiside 68 bunların çünkü motor aynı motor sanırım citroen ve peugeot düz hesap yuvarlıyorlar Focus TDCI da 109 olarak geçiyor C4 ve 307 ise 110 diye satılıyor. Hatta onno ustanın bir yazısı vardı autoshowda 68bg. fiestayla 206 aynı motora sahip ama fiesta daha atak yazmıştı o da.

Bu arada direksiyon sertliği ve yol tutuşun kötülüğüyle ilgili mesajlara da katılmıyorum özellikle direksiyonu hassas ve arabanın kaymaya başladığını falan hemen hissettiriyor. Ford'ların direksiyonları hep sert oluyor zaten örn: focusI&II
  • quote:

Orjinalden alıntı: coxyc

68 bg. 70 bg. olayına katılmıyorum 70bg. daha atak demişsiniz ama bence ikiside 68 bunların çünkü motor aynı motor sanırım citroen ve peugeot düz hesap yuvarlıyorlar Focus TDCI da 109 olarak geçiyor C4 ve 307 ise 110 diye satılıyor. Hatta onno ustanın bir yazısı vardı autoshowda 68bg. fiestayla 206 aynı motora sahip ama fiesta daha atak yazmıştı o da.

Bu arada direksiyon sertliği ve yol tutuşun kötülüğüyle ilgili mesajlara da katılmıyorum özellikle direksiyonu hassas ve arabanın kaymaya başladığını falan hemen hissettiriyor. Ford'ların direksiyonları hep sert oluyor zaten örn: focusI&II

Aynı motor olduğunu sanıyorum bende ama ne bileyim 68 geçiyot, ve performansı gerçekten kötü...

• Evet arkadaşlar karar verdim ve en geç bir hafta içerisinde alıyorum arabayı.
    1.4 comfort modeli 20.1 milyar peşinatsız faizsiz 12 ay vade yaptılar.

Yanlız yine ufak bir tereddüde düştüm acaba 1.6 Ghia modelini mi alsam diyorum. Full donanımlısı 24 milyar ve gerçekten güzel görünüyor.
    Comfort modelinde tamponları siyah yapmışlar hoşuma gitmedi ama işte fiyat cidden iyi...

Yorumlar için tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neverlate -- 5 Aralık 2005, 20:07:30 >
  • kardeş sen bu fiyatları nerden aldın?

1.6 alma bence gerek yok. onun yerine yol bilgisayarı yağmur sensörü falan eklettir. çünkü o kasa 1.6 için hafif kalır bence. bir de benzini fazla yakar 1.6
  • ben 1.4 araba kesinlikle almam :)
    1.6 her zaman bayırda 1.4 leri geçer, düz yolda aynı gidebilirler...
    fazla yakması olayı da değer bence, 1.4 aracı zorlarsan 1.6 dan daha fazla yakarsın, sen ekonomik kullanıp yüksek devirlere çıkmıyorsan 1.4 al, 1.4 de yüksek devirlerde spor kullanırsan tüketimde 1.6 yı geçersin...
  • 1 yıldır kullanıyorum.hassas araç dikkatli kullanmak ister.eğer uzun yol yapacaksan biryerden başka yere hızlı ulaşacaksan mesela 160km/h buda otobanda tabiki.şehiriçi agresif kullanacaksan.engebeli araziye fazla girmeyeceksen.ufaktefek sesler sinirini bozmiyorsa.gerçekten araba kullanıyorum demek istiyorsan bence al. dizel olması sürüş zevkini arttırıyor. benzinliyi düşünme bile...
  • tek elle direksiyon çevirmene imkan yok o kadar hantal bir araba ve direksiyon sistemi var

km yaptıkça yani araba eskidikçe direksiyon daha da ağırlaşıyor, dangır dungur bir araba

iyi düşün bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: boss71

tek elle direksiyon çevirmene imkan yok o kadar hantal bir araba ve direksiyon sistemi var

km yaptıkça yani araba eskidikçe direksiyon daha da ağırlaşıyor, dangır dungur bir araba

iyi düşün bence

+1500
  • quote:

ben 1.4 araba kesinlikle almam :)

quote:

1.6 alma bence gerek yok. onun yerine yol bilgisayarı yağmur sensörü falan eklettir. çünkü o kasa 1.6 için hafif kalır bence. bir de benzini fazla yakar 1.6

Düşündüm ve bugün gidip 1.6 Ghia modelini aldım. Yol bilgisayarı ve yağmur sensörü de var. Mavi renk , bej döşemeli, valla her yönüyle çok güzel geldi bana sadece yakıt tüketimi fazla olacak gibi. Performansı tercih ettim yani...Yanlız biraz daha cesaret etseydim Tdi alıyordum.

quote:

kardeş sen bu fiyatları nerden aldın?

Bu arada fiyatları otokoç bayisinden aldım. 12 ay kredili fiyatı normalde 27.800 yanlız koç (otosan-ford) çalışanı olanlara yapılan indirimle beraber 24.050 ytl oldu son fiyatı..

Yorumlar için tekrar teşekkür ediyorum.

• hayırlı olsun..kazasız belasız kullan..

otonun resimlerini ve hakkında önizlemeni bizimle paylaşırsın umarım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.