Şimdi Ara

Ford Fiesta 1.0 Ecoboost + Powershift (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
3
Favori
34.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farklı bir fikriniz varsa yazın okuyalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverics

piyasadaki markalar belli. B sınıfı araçlarda belli. Kendiniz bakıp ne kadar dolu ne kadar boş karşılaştırabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiesta çok iyidir.

Alısın Ford olursun Lord.

Alırken de kazanırsın binerken de kazanırsın satarken de kazanırsın.

Opel toyota honda hyuindai bunlardan uzak dur Fiesta varken i20 alanı Corsa alanı Jazz alanın aklını...
  • Kuru tip çift kavramalı şanzıman. Uzak durulması tavsiye olunur.

Fordun benzinli araçları ülkemizde tutulmuyor. Bu da almamak için ayrı bir neden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    Farklı bir fikriniz varsa yazın demiştim yoksa boşuna mesaj atmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverics -- 20 Ocak 2017; 0:37:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverics

arka frenleri kampana olan, standart 2 hava yastığı olan. Yağmur ve far sensörünü ekstra paket olarak veren fiesta dolu mu oluyor? Hala araştırıp bakmak zor geliyorsa Size bir liste sunabilirim. Ama önce biraz çaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekten pahalı diyen ler öylesine mi ciddi iseler sahibinde var 33bin tl.yazmış renault safran var 1995 model 340bin km.ona baksınlar ben şaka yapmıyom öyle yazıyor bir sürü 30 binde 1995-2003 araç var
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel otomatik öneriniz var mı 60000 civarı. Focus 120 bg powershift hosuma gitmiyor degil

• Hocam eğer ıslak tip çift kavramalı ise alınır Ford focus.

Bir dönem kuru tip de çıktı diye biliyorum.

Astranın tam otomatik olanları, son kasa 308 de düşünülebilir.

Hocam aslina bakarsan 1 sene kullanacagim keyif alabilecegim ikinci eli de guzel bir arac bakiyorum

• Powershift baskı balata veya bakım maliyetleri naısldır? Çift kavrama olduğundan birez çekinceli davranmaktayım. Teşekkürler

• Islak ise Ford focus ve astra K keyifli araçlar hocam.

Sag ol hocam astra nin ikinci elleri de iyi demek hocam bilmiyordum

• Rica ederim hocam. Vw, honda kadar olmasa da pejo, volvo gibi üzmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

B sınıfı HB araç alacak olsam Fiesta ve Clio arasında kalırdım. İkisi de segmentine göre iyi araçlar. Clio İcon 1.2 EDC, 4000 TL kadar daha pahalı olmasına rağmen daha yüksek beygir gücü ve torka sahip olmanın avantajını yaşatacaktır. Ayrıca yan hava yastıkları-ESP-ASR-Park Sensörleri-Hill Holder ve Navigasyon fazlası aradaki 4.000 TL farkı vermeye değecektir diye düşünüyorum. Fiyatlara gelince zaten hepsi uçmuş vaziyette bana sorarsanız bu araçların gerçek piyasa değeri Fiesta Platinum için 45, Clio İcon için 48.000 TL ancak bu kadar düşer mi bilemiyorum. Sabrınız varsa paranızı faizde-dövizde değerlendirip Renault un ve diğerlerinin yıl sonu kampanyalarını bekleyin derim.Bu arada gerek Ford un Fiesta da, gerekse Opel in Corsa da hala ESP siz araç satma çabasını protesto ediyorum. Bu bile alıcı olsam Clio yu tercih etme nedenim olurdu.Avrupa da Ekim sonu itibari ile ESP tüm araçlarda standart hala getirilecek,bakalım ülkemize hala ESP siz mi yollayacaklar? Son Not; B sınıfı HB otm seçimi için Nissan Micra 1.2 Desire CVT yi de incelemekte fayda var. 49.900 TL ye indi ,araç full, piyasası var ve iyi bir indirim alınabilir

Micra için Match donanimi nasildir acaba?

Bide o fiyati nereden aldiniz?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Ben o yazıyı yazalı 3 yıldan fazla olmuş )) nerede şimdi o fiyatlar..Nissan ın sitesinde bütün bilgiler vardır..çoktandır ilgilenmedim
    iler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Ben o yazıyı yazalı 3 yıldan fazla olmuş )) nerede şimdi o fiyatlar..Nissan ın sitesinde bütün bilgiler vardır..çoktandır ilgilenmedim
    iler

Hiç tarihe bakmamışım afedersiniz :)

Dediginiz gibi fiyatlara baktım da 59 bin lira deniyor.

Buu paraya micra alınır mı? Alınırsa da cvt şanzımanı için mi alinir bilinmez :)

• 4 gün önce 2016 model 23 bin km de 2. el satın aldım. Varsa sorusu olan memnuniyetle cevaplarım. Herşeyden önce inanılmaz derecede keyifli bir araç. Motor, şanzıman, sürüş özellikleri bakımından bu sınıfta rakibi yok desem abartmış olmam.

• Araçla 2 yılımı doldurdum. 30bin km şu an. İlk bakım 500tl ikincisi 800tl tuttu. Hiçbir sorun yaşamadım. 1.0 ecoboost motor keçi gibi yerinde durmuyor. Max 220 yapmayı başardım ama düz hatta biraz aşağı eğimli bir yolda. 180 km hıza çok rahat anında çıkıyor. Daha önce dediğim gibi 2bin devrin altında araba biraz sarsıntılı. Tam otomatikten sonra powershiftte geçişler biraz hissediliyor ama araba 6. vitese 4-5 saniyede geçiyor. Bagaj dar değil 3 tane 15kg köpek maması iki orta boy koli koydum bir kere. Arka koltuklar konforlu değil ama ön koltuklar harika. Direksiyonu mükemmel denenebilir. Araç benzinli olmasına rağmen motor teknolojisi farklı olduğu için biraz gürültülü çalışıyor. Yol tutuşu çok iyi virajlara hız kesmeden girebiliyor. B sınıfında en iyi araçlardan birisi ama fiyatı maalesef uçtu 100 binlere dayandı.
  • maverics kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.Konuyu biraz hortlatıyorum ama, yarın 2014 model 1.0 ecoobost bir fiesta bakmaya gideceğim.Fİyatta anlaştık ama araçla ilgili detaylı araştırma yapmak şimdi aklıma geldi ve bu powershift şanzımanla ilgili problemleri yeni farkettim.Siz bu aracı hala kullanıyor musunuz?.Tavsiye eder misiniz?.Araç 90.000 de , 85.000 de ford özel servisinde beyin ve kavraması değiştirilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoLeon -- 19 Nisan 2020; 22:30:19 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.