Şimdi Ara

Ford Courier Dpf Sorunu ve Servis REZALETİ (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
6.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin dpf iptal oldu diye elektrik aksaminda cikan sorundan garanti dışı birakamaz ama işte.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2018 model 1.5 95 lik euro 6 yeni nesil motoru 1 yıl kadar kullandım. Benzinli araç gibi tüketimi, her hafta dpf sorunu ki devirli ve düzgün kullanırım baktım rejenerasyon başlamış çıkarım çevre yoluna temizlerim vs. yine de çözüm olmuyordu. o kadar dizel kullandım bu beni bıktırdı kendinden. 3-4 farklı firmadan mazot değiştirdim opet alınca daha sık doluyordu. En son uğraşamam diyerek daha ilk bakıma sokmadan 10 bin km de sattım kurtuldum

• Çok doğru anlatmışsınız bende aracı satacağım şu bakım işini halledip uğraşılacak gibi değil. Bizde çok dizel araç kullandık bu araç kendinden bıktırdı...

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Araba 2012 model zaten garantilik işimiz yok. Yazılım var zaten araçta, bu şekilde daha keyifli oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Yuro 4 moyorlu 1.4 tdi seatimin katalitik konvektor iptal ettim ondan ne kadar rahatlamisti araba..bugun adblue dpf egr filan oyle bir aracim olsa dakika beklemez şaşmaz sanayinde alirdim soluğu

Dizel iyidir hoştur ama açıkçası dizelden soğumadım değil. Km ve yaş arttıkça yok dpf i yok enjektörü ıvır zıvır ömrünü yiyor insanın

• kartalus kullanıcısına yanıt
    Valla 4 buçuk senedir 1.4 tsi act kullanıyorum...motor anlaminda hep tek marş

yakıt tüketim ortalamanız nedir ? ve hangi şehirde kullanıyorsunuz acaba ?

• Willian kullanıcısına yanıt
    Ankara...etimesgut civarları.7.5 i pek geçmiyor.Ancak kizilaya gidip gelmeler trafik pek olmuyor.82 sabit gittiğim baya oluyor..ama geneli Etimesgut ilçe içi Sincan filan

benimde kendim için düşündüğüm araçlardan birisi 1.4tsi act motorlu bir araç. Bende ankaradayım yenimahalle civarlarındayım. Yaza doğru focus 2.5 var dizel bende onu verip benzinli bir araca geçeceğim galiba. 1.3tce clio da aklımda. Yakalamışken size sorayım dedim. Acaba uzun yolda kaçlara kadar düşüyor tüketiminiz ?

Valla hypermilling denememde 4.7 lere kadar düştüm.Ancak standart 110 gibi hizlarda 6 lt yi geçmiyor

anladım çok teşekkür ediyorum. aşağı yukarı dizeller ile aynı yakıt sarfiyatı var 110 ile benim focus 5.1 falan yakıyor

• 1.6 bluehdi 100bg 301 im var yaklasik 7-8 bin km dir arabayi %95 sehiricinde kullaniyorum km si 81000 suana kadar rejeneraayon isigi vs yanmadi cekisten de dusmedi. Bildigim kadariyla kan torbasi adinda rejenerasyon sivisi varmis onla yapiyormus bu isleri yapiyorsa da ben hissetmedim. Daha onceden de 1.6 jtd2 alfa vardi 40000 km kullandim o bi kere girmisti diye hatirliyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hyperchondriac kullanıcısına yanıt

aracınız da adblue var mı ? Bildiğim kadarıyla araçlarımız aynı blok diye biliyorum 1.5bluehdi için konuşuyorum tabi. Adblue varsa aracınız da adblue sayesinde tıkanma yaşamazsınız.

Evet adblue lu ama ben rejenerasyonu kan torbasi yapiyor diye biliyorum hatta dpf sivisi diye geciyor. Zamaninda sanayilere cok para kacirmis biri olarak sizin yasadiginiz durumlar beni uzdu acikcasi umarim yakin zamanda sonuca ulasirsiniz. Aracimi 2021 eylulde aldim alirken cok tereddutluydum cunku dizelin artik bi esprisi kalmamisti cok sukur bu zamana kadar uzmedi uzmezde insallah ama bir sonraki arabam yeni nesil turbo benzinlilerden olur muhtemelen.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hyperchondriac kullanıcısına yanıt

bu yeni nesillerde yok bildiğim kadarıyla bende 2010 focus var euro4 motor ancak dpf var onda dediğiniz dpf sıvısı mevcut ancak bu ford kurye de servisin anlattığı üzere mazot ile yapılıyor temizlik. Artık aracın bakımını yaptırdıktan sonra satayı düşünüyorum 1.3 dizel egea alabilirim yerine urban plus yada 1.6 easy 130hp bir araç düşünebilirim. işin kötü tarafı piyasalarında en durgun olduğu döneme denk geldik malesef...

• Sabit hızda giderken anlık gaz kesiyor.

Focus 1.6 Tdci var bende. Ilk aldığımda araçta bi sorun var sanmıştım.

Araştırdım baya, jenerasyon işinden oluyormuş meğer

• Hocam en son bakımda hangi viskozitede yağ konulmuş bir bakabilir misiniz

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende de aynı şekilde. Fakat güncelleme öncesinde sadece rejenerasyona girdiğinde anlık gaz kesintisi oluyordu. Güncellemeden sonra rejenerasyona girmememesine rağmen bazen anlık kesintiler veya sarsıntılar oluyor. Dün bakımını yaptırdım, bu şikayetimide belirttim bir sorun yok dediler. Şimdilik böyle kullanmaya devam edeceğiz artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kıng365 kullanıcısına yanıt

Hocam sorduysanız, görüşlerini paylaşır mısınız?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.