Şimdi Ara

FORD CMAX AKÜ ŞARJ LAMBASI YARDIM...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün alışveriş merkezi çıkışı aracımın akü şarj lambası yandı, o şekilde devam ettim eve geldiğimde durmak için yavaşladığımda abs ikaz lambası yandı direksiyon sertleşti ve araç stop etti...Daha önce bu şekilde arıza ile karşılaşan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...Şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar araç 2006 cmax ghia yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.....
  • Selamlar

Şarz dinamosu gitmiş olma ihtimali yüksek. Daha önce başıma geldi, sanayide 150 TL'ye hallediyorlar.
  • Teşekkürler acaba problemi orjinal parça ile mi çözdüler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravel74

Değerli arkadaşlar;
    Dün alışveriş merkezi çıkışı aracımın akü şarj lambası yandı, o şekilde devam ettim eve geldiğimde durmak için yavaşladığımda abs ikaz lambası yandı direksiyon sertleşti ve araç stop etti...Daha önce bu şekilde arıza ile karşılaşan veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...Şimdiden teşekkürler...

merhaba 2006 focus ghia tdci aracımda da 4 gün önce aynı sorun meydana geldi.Bende sizin gibi evin önüne kadar geldim.sabah kalktığımda araç çalışmadı.aktarma yaptık olmadı en sonunda yol yardımını çağırdım.özel servise götürdüm.Şarj dinamosunun içindeki konjektör arızalanmış onun için akü şarj olmamış.aküde bitmiş.Bana konjektör 100 liraya aküde 150 liraya maloldu.size tavsiyem özel servislere götürün.yetkili servis şarj dinamosunu direk değiştiriyorlar.Özel servislerde tamir olayı vardır.Yetkilde kaldır attır.ve de bu model focus ve c max lerin kronik sorunu olduğunu söylüyorlar.Endişelenmemenizi öneririm.Araba çalışırsa özel bir ford servisine götürüp baktırın.

• arkadaşım malesef üzülerek söyluyorum alternatorun arızalı değişmesi gereklı bılgınıze fıyat için herford.0216
    573 77 99 bılgı alabılırsınız geçmiş olsun.
  • Arkadaşlar ilginize teşekküler;
    Şarj dinamosu arızası dolayısıyla 300 tl'ye maloldu....İnşallah bir daha sıkıntı yaratmaz....Sevgili Serkol senin aracında akü problemi varmıydı? Anladığım kadarıyla aküyü de değiştirdin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravel74

Arkadaşlar ilginize teşekküler;
    Şarj dinamosu arızası dolayısıyla 300 tl'ye maloldu....İnşallah bir daha sıkıntı yaratmaz....Sevgili Serkol senin aracında akü problemi varmıydı? Anladığım kadarıyla aküyü de değiştirdin....

Merhaba ravel 74 arkadaşım benim konjektörler arızalanınca aküyü şarj etmemiş yani cepten yemişiz:)akü boşalmış(Gerçi akü 4,5 senelikti yani ömrü gelmişti)Aküde boşalınca şarj tutmaz akü bitmiş dediler.Yani değiştirmeye sebep oldu.
  • arkadaşlar daha 2 gün önce 2005 model dizel ghia c max aldım. forumdaki arkadaşlar saolsun bi çok özelliğini forumdan öğrendim. ilk lüks (bana göre) arabam diyebilirim. iyiki c max almışım diorum. hele birde çeşitli özelliklerini gün geçtikçe öğreniorum ya memnuniyetim daha da fazla atıyor. forumda ki bilgi sahibi arkadaaşlara bi kaç sorum olacak. cevaplarlarsa sevinirim.
    1. aracım ın önceki sahibi çok titiz kullanmış. aracı alırken expertiz raporu alamadım ancak bi kaç yere gösterdim boya ve değişen olmadığını sölediler. aldığım kişi servislerin çok abartılı fiyatlar çıkardığını bu yüzden özel servislere baktırdığını beyan etti. haklı olabilir.ancak kafamda soru işaretleride oluşmadı değil hani yani. yetkili servislere gitmemesi bi sorun teşkil edermi?
    2. servise gittiğimde aracımın hangi eksiklikleri olduğunu öğrenebilmem için ne kadar bi masrafım olur. yani eksiklikleri öğrenip varsa paramın yettiği kadarını hemn yaptırıp kalan eksiklikleride sonra yaptırabilme şansım varmı? şu an içimn neler olduğunu bilmiorum tabii.
    3. aracın üzerine takılan bagaj çitalarını arabaya ayrı bi göüntü kattığı düşüncesindeyim. bu çitaları uzun yollu alabileceğim bi yer varmı?
    4. yakıt konusunda tavsiye edeceğiniz bi marka varmı?
    5. yaşadığım yer küçük bi ilçe kasko yaptırmayı düşünmüorum. bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.