Şimdi Ara

for, while loop komutları bir header dosyasından mı yorumlanıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    for döngüsünün nasıl çalıştığını anladığını sanmıyorum. Ortadaki koşul false olduğu anda for döngüsü biter. Yarıda kalma diye bir şey yok.

Ayrıca çözmeye çalıştığın problem bir algoritma problemi değil, matematik problemidir. Böyle basit bir dizi problemini döngüyle çözmeye çalışmak anlamsız.

Örnek:
    3 7 15 31 63 127
    Şeklinde ilerleyen bir dizide 127 sayısının yerini bulmak istiyorsun.

Bu bir geometrik dizidir ve genel terimi: 2^(n+1) - 1 dir.
    Genel terimden dizinin bütün elemanları hesaplanabilir.
    n=1 için 3
    n=4 için 31 vs.

127 sayısının kaçıncı eleman olduğunu bulmak için:
    2^(n+1) - 1 = 127
    n+1 = log_2(128)
    n = log_2(128) - 1
    n = 6

Bu sayı tam olarak aradığın sayı, döngünün kaç kere dönmesi gerektiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdb -- 28 Temmuz 2019; 12:6:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık konuşacağım.
    Ki bu sanal dünyada zaten herkes senin gibi konuşur!
    Benim itifata ihtiyacım yok!
    Benim güzel söze de ihtiyacım yok!
    Adalete ihtiyacım var!
    Allah'tan gelen Adalete ihtiyacım var!
    ve ondan sonra neyi hak ediyorsam ona ihtiyacım var!
    Çünkü bu dünyada hiç bir insan bana yaptığım her iyi şeye hep kötü der! Kötüler! yada sade bir şekilde iyimiş der!(kaçamadığı için) bu kadar rencide eden insanlar var, ki ailede de var.
    Bu kadar seviyeyi öyle kolaylıkla gelmedim. belki çocukluğumun 15 yılı bu sürekli fena sözleri,tenkidleri duyarcak bir bocalama içinde geçti. yaptığımdan tam emin olamadım.
    o zaman bana hased eden birilerinin var olduğunu gösteriyor. gelen giden benim saçıma takıntıları gösteriyor.

ben gurur mu yaparım? değil. Hayır!

sen zannet ki ben bir şey yapamıyorum.
    herkes gibi ailem zannetiğim insanlar bile maddi bir şey arıyorsa..
    bir gün(bir kaç yıl kaldı)Onlara dünya'yı, tüm dünyayı elde ettiğimde ve her türlü şekilde (para maddiyat kadın çocuk ne ararsan ki onlara dağıtmak esasında) bundan sonra bana sen bir şey yapamıyorsun,anlamıyorsun! diyenler düşünsün...

Söyle bakalım!
    cpp.sh/66gxs
    buradaki kodlardan bir şey anlamadığını idda ediyorsan!
    Sen benimle goygoy tabir ettikleri şeyi yapıyorsun.
    Malayani(boş) konuşuyorsun.
    Senin işine yarıyor ise, bir vakit gelir kullanır isen.. sen işe yaramıyor de dur..

Ben bir şeye ortaya çıkarıpta
    velev ki sırf herhangi biri bana iyi bir şey buldun! Küçük de olsa büyük de olsa Helal olsun demeyi beceremiyorlar ise!
    Allah bana onu dedirtecek insanlarıda verir!
    Bu kadar insan her yaptığım şeyde, özellikle bilgisayarda beni rencide ediyorsa bunda bir şüphe,tilkilik var...

sen var olan for ile konuşuyorsun..
    ve gelmiş benim algoritmamı buna göre değerlendiriyorsun..
    ve gelmiş for'u ben yazdım edalarında bunun iyi olduğunu savunuyor isen.. kaybedersin...
    ben ise for'un aslında bu özelliğinin olması gerekirdi lafı üzerinden sana bir şeyler anlatmaya çalışıyorum.

----
    bu basit şey için logiratmayı neden kullanmak isteyeyim ki evet onunla yapılabilir..

1 3 5 7 9 11 numara miktarı:6 döngü sayısı:5(2 2 2 2 2) //bunu for normal standart ifade ile anlamıyor. yani ikişer ikişer atla fakat 5 sefer yap olayını anlamıyor.

özü şu;insanlar bana bir fikir vermekte , isteksiz yada çekingen davanıyor. Bilgilerini ona mı satacam yada kendim yapmış gibi davranacağım. fakat benden bir şekilde bilgi alanlar,bunu kendi yapmış gibi lanse ediyorlar..

counter mantığı,algoritması, 1 2 3 4 5 6 7 8..10 11 12 ... ard arda ardışık olarak gidiyor.
    increment mantığı,algoritması, yukardaki code'da yazdığım gibi x+=2, x=x*2 gibi değişik ifadeler gelince algoritma çöküyor.

o yüzden yeni bir for construct yada function yazmak istedim.

desen ki c'yi ben yazdım. ve en iyisi bu!
    bu laf iki şey için denir ya gerçekten iyidir!
    yada adam daha iyisi bulumadı ve öyle görünmek anılmak ister anlarım.

sen c yazdın mı da böyle bir düşüncelere giriyorsun..
    senin yazman önemli değil, o bilgiyi nerden aldıysan işte hakikat'de yazan odur!

bu ilahi bir kitap değil ki insanlarda ondan daha iyisi çıkartamasın. kur'anı bozmaya yeltendiklerinde, arapçan olmasa (bende arapça konuşmıyorum.) bile okunuştaki ahenk bozukluğunu hissedersin.

gelipte c, c++ çok mükemmel mi diyeceksin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 29 Temmuz 2019; 20:45:10 >

• http://cpp.sh/7fdi3

#include <iostream>
    using namespace std;

int main()
    {
    for( int x = 1, y = 0; y <=5; x += 2, y++ )
    {
    cout << "y:" << y << "-->"<< ", x:" << x << endl;
    }
    cout << endl << endl;
    for( int x=0,y=1;x<=5;x++)
    {
    y=x+x+1;
    cout << "x:" << x << "-->"<< ", y:" << y << endl;

}
    cout << endl << endl;
    }
    /*
    y:0-->, x:1
    y:1-->, x:3
    y:2-->, x:5
    y:3-->, x:7
    y:4-->, x:9
    y:5-->, x:11

x:0"-->", y:1
    x:1"-->", y:3
    x:2"-->", y:5
    x:3"-->", y:7
    x:4"-->", y:9
    x:5"-->", y:11

*/

yeni şeyler keşf ettim! eğer merak edip öğrenmek fikir edinmek isteyen varsa paylaşırım. merak eden bana yazabilir. (zannetmesin ki boş şeyler!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 30 Temmuz 2019; 0:5:29 >

• berce B kullanıcısına yanıt
    Madem bu kadar çok iyi biliyorsun, yapmak istediğin "for construct"ı mevcut C for'undan daha efektif bir şekilde assembly ile yazıp bizi şaşırtabilirsin. Bu kadar boş lafa gerek yok.
  • gdb G kullanıcısına yanıt
    Evet bir gün oda olur..
    ve insanlara, aceb bu hal nedir dedirtebilirim. ama ben insanlara bu üstün hali nereden geldiğini anlatmak,merak edip sormalarını sağlamak.
    yani niyetim, gayem tek ve tek insanların bilgi almalarını, fayda görmelerini sağlamak.
    en mükemmel hali (bilgiyi,gücü,idrakı,...,) şu yaşadığım yerde belli oranda yardım almak mecburiyetindeyim.
    bırak en mükkemmeli, bu halde bile asla gurur etmek, riyakar bile olmak bile neyime?
    peygamberleri düşün, onlar bile Allah en mükkemmel hali vermeden önce hep çoğu şeyi danışırdı.
    ---------------------
    Fakat neden küçüklükten beri insanlara bana yardım almada zorluk yaşatır.
    her yardım istediğimde beni mahcup eder?
    insanlarda beni hayret ettirsin!
    Olmaz mı?

• Sen daha döngünün ne olduğunu bile çözemediğin için yeni birşey keşfettiğini zannediyor olmayasın? Sana çok gizli bir bilgi vereyim. for döngüsünün içinde 2 değil, 1 milyon tane değişken kullanabilirsin. Bunu Dennis Ritchie bile bilmez bak bu kıyağımı unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektro_gadget_ -- 4 Ağustos 2019; 20:23:46 >
  • elektro_gadget_ E kullanıcısına yanıt
    Ondan zaten ilk program yazmaya başkadığımda haberdar idim.

Sen c++ çok mükemmel bir dildir diye mi söylersin? 😄
    O zaman sen sadece öğretilenler ile komut yazarsın.
    Cout ile bir çıktı alıp " " arasındaki boşlukları artırdığında ekranda gösterilen value değerinin artması hiç başına geldi mi?
    Bunlara bakıpta c++ çok mükemmel bir dil diyemem..
    Bir söyler kazanır, biri söyler kaybeder..
    Dünyada değişmez bir kaidedir.
    Gelipte bu halime bakıp hedefimden vazgeçmem.
    Güya burada bir soru sordum diye yada bilemedim varsayıldı diye bir dll dosyası oluşturamayacak yeteneğe sahip değilim demek değil!

• Mübarek(Kutlu,Bahtiyar) Arkadaş;

bu aşağı verdiğim kodları hem kendi hemde cafedeki bilgisayarda derlediğimde buradaki gibi bir sonuç alamıyorum.

sayı 8 için Toplam: 9533440000 bir sonuç döndürmüyor.
    Toplam: -1041891328 böyle bir sonuç alıyorum.
    bu bir keyword hatasından değil direkt linkteki kodları kullandım.

demek ki bir hata var?
    Sual:eğer bu online derleyiciler derlemek için aynı kodları kullanıyorsa ve aynı kurulum dosyalarını ile setup yaptı ise bende niye farklı çıkıyor?

neden internet cafe'de bile gnu gcc kurduğum bilgisayarda derleyipte aynı kod ile kendi bilgisayarımdaki yanlış sonuç alıyorum.
    g++ -o filename.exe filename.cpp
    komutunu kullanıyorum.

https://www.onlinegdb.com/B1V2RcPQH // buradan bakabilirsin.

-----------------
    buda c++ ile yazılan
    https://www.onlinegdb.com/rJdNxoDXB

• berce B kullanıcısına yanıt
    Çok tehlikeli bir kibre sahipsin. Daha C öğrenmeye dün başlamışsın karşılaştığın her sorunun kendinden değil, dilden kaynaklandığını iddia ediyorsun. Onlarca yıl herkesin toplama çıkarma bile yapamayan bir dili kullandığını mı düşünüyorsun yani?

C standardı long tipinin en az 32bit olması gerektiğini söyler Senin tutmak istediğin sayı ise 32bite sığan bir sayı değil dolayısıyla overflow oluyor. Kullanman gereken tip C standardında en az 64bit sayı tutabilmesi gerektiği dikte edilen "long long" tipidir.

Bazı derleyiciler bazı işlemci mimarileri için long tipini de 64bit olarak belirleyebilir. Standartta üst limit yok. Çünkü örneğin 64bit mimarili işlemciler için 64bit sayıyı işlemek 32bite göre daha hızlı oluyor.

Senin C standardında veya derleyicilerinde bug bulabilmen için henüz çok çok erken. Gelecek sefer hatayı kendinde ara, çünkü 99.99% senden kaynaklı. C stablitesini yıllar boyunca kanıtlamış bir dil, öyle hello world seviyesi programlarda hata yapması mümkün değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: gdb

Çok tehlikeli bir kibre sahipsin. Daha C öğrenmeye dün başlamışsın karşılaştığın her sorunun kendinden değil, dilden kaynaklandığını iddia ediyorsun. Onlarca yıl herkesin toplama çıkarma bile yapamayan bir dili kullandığını mı düşünüyorsun yani?

C standardı long tipinin en az 32bit olması gerektiğini söyler Senin tutmak istediğin sayı ise 32bite sığan bir sayı değil dolayısıyla overflow oluyor. Kullanman gereken tip C standardında en az 64bit sayı tutabilmesi gerektiği dikte edilen "long long" tipidir.

Bazı derleyiciler bazı işlemci mimarileri için long tipini de 64bit olarak belirleyebilir. Standartta üst limit yok. Çünkü örneğin 64bit mimarili işlemciler için 64bit sayıyı işlemek 32bite göre daha hızlı oluyor.

Senin C standardında veya derleyicilerinde bug bulabilmen için henüz çok çok erken. Gelecek sefer hatayı kendinde ara, çünkü 99.99% senden kaynaklı. C stablitesini yıllar boyunca kanıtlamış bir dil, öyle hello world seviyesi programlarda hata yapması mümkün değil.
    o zamanda gördüm yazmadım. benim kirbirli olduğumu hangi kelamımdan anladım. eğer kibirli olsaydım böyle cümleleri rahatlıkla sakinlikle yazabilir miydim.

evet ben çok denerim ve o denemeleri sonucu yanılgım pek az olur. yani üzerinde düşünürüm. peki sen c++ öğrenmişsin belli bir bilgin var karşına basit bir soru çıktığını zannedip hemen beni eleştirmen seni ne ile açıklar? ben münakaşaya girmeyeceğim benim hatalarımı bulmak yerine haklı olsa kabul ederim. lakin yine bir tavsiye niteliğinde büyük işleri daha çok başardığımda o duygu gelmemesi için nasihat olarak kabul ederim ama lakin hiç bir zaman kibre girmedim.

bu programcıların yaptığı şey bir program yazmakla c++ hakim olduğunu zannetme dil programlaması çok karmaşık bir şeydir o programı yazanların microsoft doc gösterilen hata seneryolarından çok farklıdır. ve ben orada çözümü bulamayıp hata kodu verir ya kendim deneyerek çoğu kez hataları düzeltip compilerda derlemede başarı sağlamışımdır.

ben burada newnbaby newbie tarzında soru sormadım.

sorunu ben çözdüm visual studio 2017 dahil olmak üzere gnu compiler dahil 64 bit olarak derlediğim programı library yada başka bir etken varmıdır bilmem amabu windowsun x64_x86 mimarisindeki multi arch support bir bug dan kaynaklanıyor.
    ben o sorunu kali linux derlediğimde görmedim ha ozaman anladım ki bu işletim sistemi hatası çünkü internet kafede aynı problem olmuştu!!!

eee gelelim yıldımızın parladığı yere (kibir ? gülerim) neymiş kardeş çok bilirsen çok yanılırsın derler ya bunu telafi etmek için çok düşüneceksin ve yine danışacaksın. ve senin dediğin şey kibre girmeyeceksin.

yani tuxera içinde ciddi bir hata bile bulmuştum programda gösterilen komut -i program tanımıyordu man ile baktığımda hakikaten oraya eklenmemişti. ne diyeceksin.

programcı olmak çok denemek ile olur. yani kurallara göre haraket etmem kurallar ile öğrenmem! deneyerek yaşayarak onu mantığını idrak etmek ile öğrenirim burada sadece temel ve gerekli bilgiler benim kuralım olur.

Lütfen burada beni tarştırmak eleştirmek yerine bildiğini düşündüğünüzü yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 3 Haziran 2020; 6:25:35 >

• Bence sen programlama dili öğrenmek yerine önce "Türkçe" dilini öğren. Senin için iyi bir başlangıç olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ne oldu sana gore hic bir sey anlatamayan anlatim ozurlu biri gibiyiz degil mi? idrakımızdan özürlü olmak yerine noktalama işaretimiz eksik olsun.

bana eksik bulacağına sen kendine hiç şu sözleri dedim m? "Acaba ben bir yerde yanlış yapmış olabilir miyim?" Ne kadar bilsemde yanlış yapabilirim?"

Kendisini yanlışdan azad eden en büyük yanlışı hatayı yapmıştır.

Diyorum gidin konu dışı gereksiz boş işlerinizi gereksiz yorumlarınızı gereksiz bölümüne yazın! Buraya bir şey katmak isteyen yazsın. gereksiz yere boş ithamlara arıyacak vaktim yok.

çünkü hata düzeltmek olayı değil içinde ne varsa döküyorlar adamlar! Özürlükten konuşma hürriyetinden anladığınız bu mu?

bana kibirli diyen anlatım özürlü diyen! isterse boğaziçini isterse amerkan mit harvard birtirdiği yıllara yıllara yazık? Sen okulda şayet varsa üstünlüğünü on bilgisi olmayananları ezmek için mi kullanırsın?

bu laftan bir şey anlamayana direk anlamak istemiyor derim! Dokundu ise buraya başkalarını rahatsız etmek için boş yere yazmayacaksın!
    Bir şey paylaşmak konu ilgili bir bilgin varsa yaparsın. Zaten ben onu linux'ta hallettim. şimdi windowsun bugunu çözmeye çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 7 Haziran 2020; 5:12:9 >

• controller_ kullanıcısına yanıt
    hadi bakaklım hangi cümlemden hangi ne şeyi anladın/anlamadın? öyle bol keseden atmak kolay! Söyle bir eksiğimiz var diyorsan ilk önce onu bulup göstereceksin!

Zaten ben akrabalarda bile dışarda senin gibi böyle konuşanlar çok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 7 Haziran 2020; 5:36:11 >
  • Konuyu anlamak için geçmiş mesajlara göz gezdirdim ama pek birşey anlamadım. Sanırım derleyicide bir hata bulduğunu söylemeye çalışıyorsun. Edebiyat parçalamak yerine küçük bir örnekle hatayı gösterirsen memnun oluruz.
  • Palavracılar laf altında kalmak istemez. Sorun bu. Sizi bastırmaya çalışıyor. Lafı uzun tutarsa daha haklı olacağına inanıyor.
  • K110 kullanıcısına yanıt
    Lafın uzunluğu kısalığı değil be arkadaş! insaf varsa hak olana hak verirsin!

şimdi senin tarafını tutupta sen birisini yanlış olsada hak verecekmisin!

benim bir akrabam kadındı ki ben arkadaşımın yalan söylediğini bile bile onun tarafını tutatırım deyince sakince tepki gösterdim! lakin sanki ona hakaret etmiş gibi kendi söylendiğine hak vermeyince bağırıp çağırıyor. Onun gibi mi olalım. al bu kısa! kıssadan hisse ne anladın?

quote:

Palavracılar laf altında kalmak istemez. Sorun bu. Sizi bastırmaya çalışıyor. Lafı uzun tutarsa daha haklı olacağına inanıyor.

evet senin gibiler kavga etmek, gereksiz konu gündemini bulandırmak, yersiz tenkid ile aşağılamak varsa susturmak niyetimdir. susmayacak biliyorsan paylaşmak niyeti sende tatile çıktı ise sende tatile çıktı! al sana bu hem fikir hem tavsiyedir. gereksiz canın sıkılırsa fırsat vermemiş olursun! bana değil kendine!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 7 Haziran 2020; 18:23:12 >

• EmuDev E kullanıcısına yanıt
    bu konuyu inceleğindeki kod hantaldı basitti! çünkü ilk öğrenme anlarıma denk gelmişti! hatta çok tepki alacağımı bile bile yazdım!

lakin buradakilerin ekseriyeti sanki programlada uzun yıllarını vermiş birinin yapması münasib olmayan bir hatası gibi çok aşırı tepki gösterdiler! bu microsoft ve yabancı programcılara duyulan aşırı taraftarlıktan kaynaklanır anladın! onlara toz kondurmazlar bizimkileri al aşağı ederler!

sorun şu:
    burada programı gözden geçirmedim.lakin aynı program bende değişitirilmiş hali var oda windowsta problem yaşatır ve internet kafe de denenmiş aynı sorunla karşılaşılmıştır. Visual studio 2017 CLI ile derlendi aynı sorun!

----

cl.exe x64 bit için derle diye komut verdiğimde 64 interger da gösterilen sayılar nedense 32bit integer olarak gösteriliyor. yani normalde app x64bit architecture görünüyor. ve aynı kodu linux içinde derlediğimde hiç bir problem yok! o zaman direkt anladım ki bu işletim sistemli bir bug.

tabi bunu gnu'ya sorduğumda bu bir interger problemi diyerek aynı buradakiler gibi beni bilgisizlik yada acemi çaylak olarak lanse edip tenkid etmeleri kendilerini hataya düşürdü.

şöyle düşün direkt
    linux'ta kod sorunsuz değişiklik yapmadan çalışıyorsa aklına direkt işletim sistemi problemi gelmeli!

şöyle bir şey düşünüyorum! acaba library dosyalarının 32bit 64bit ayrımı varsa derleyici hangisi seçiyordur? bunu kontrol etmeliyim.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 7 Haziran 2020; 18:25:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berce

bu konuyu inceleğindeki kod hantaldı basitti! çünkü ilk öğrenme anlarıma denk gelmişti! hatta çok tepki alacağımı bile bile yazdım!

lakin buradakilerin ekseriyeti sanki programlada uzun yıllarını vermiş birinin yapması münasib olmayan bir hatası gibi çok aşırı tepki gösterdiler! bu microsoft ve yabancı programcılara duyulan aşırı taraftarlıktan kaynaklanır anladın! onlara toz kondurmazlar bizimkileri al aşağı ederler!

sorun şu:
    burada programı gözden geçirmedim.lakin aynı program bende değişitirilmiş hali var oda windowsta problem yaşatır ve internet kafe de denenmiş aynı sorunla karşılaşılmıştır. Visual studio 2017 CLI ile derlendi aynı sorun!

----

cl.exe x64 bit için derle diye komut verdiğimde 64 interger da gösterilen sayılar nedense 32bit integer olarak gösteriliyor. yani normalde app x64bit architecture görünüyor. ve aynı kodu linux içinde derlediğimde hiç bir problem yok! o zaman direkt anladım ki bu işletim sistemli bir bug.

tabi bunu gnu'ya sorduğumda bu bir interger problemi diyerek aynı buradakiler gibi beni bilgisizlik yada acemi çaylak olarak lanse edip tenkid etmeleri kendilerini hataya düşürdü.

şöyle düşün direkt
    linux'ta kod sorunsuz değişiklik yapmadan çalışıyorsa aklına direkt işletim sistemi problemi gelmeli!

şöyle bir şey düşünüyorum! acaba library dosyalarının 32bit 64bit ayrımı varsa derleyici hangisi seçiyordur? bunu kontrol etmeliyim.!
    merhaba! bahsettiğiniz şey işletim sistemi bug'ı değil! library dosyalarının 32 ve 64 bit ayrımı vardır. mesela size mingw(gcc'nin windows versiyonu gibi düşünün!) compiler'ının dosyalarının bir ekran görüntüsünü atayım!

for, while loop komutları bir header dosyasından mı yorumlanıyor?

gördüğünüz gibi lib32 klasörü 32bit, lib klasörü 64bit kütüphanesini içeriyor! ama bahsettiğiniz bu bir çözüm değil!

microsoft'un şöyle bir sayfası var!https://docs.microsoft.com/en-us/cpp/cpp/data-type-ranges?redirectedfrom=MSDN&view=vs-2019

burada işletim sistemine bağlı bir integer tipinden bahsedilmiyor, çünkü böyle bir şey vaat edilmiyor! 64bit tipinde integer istiyorsanız 'long long' yazmanız gerekiyor!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Requizm kullanıcısına yanıt
    Requizm! Teşekkürler! lakin ben hazır gcc wingw ile denemiştim onda bile aynı sorunu yaptı ya! tekrar bir detaylı incelemeden sonra sorun neredeymiş bir bakarım! ama bu bir dalgınlık değil! wingw ya nasıl bir şey ise internet kafede g++ -o filename.exe codedfile.cpp diye standart bir kodlama windowsta hataya sebeb oluyor. internette bile gösterilen klasik cli örneği

biraz inceledikten sonra nasıl çözebileceğimi araştırayım. lakin tekrar diyorum, c++ kodunu linux'ta standart gnu g++ komutlar ile derlediğimde hiç bir problem ile karşılaşamamıştım. yani sayı çoğaldıkça büyük rakamlar döndükçe hatasız sayı veriyordu. taki 64 interger makisumum data bitine kadar sorunsuz döndürüyordu ve bu linuxta idi.

ilerleyen günlerde yazarım. birkaç yol deneyeceğim.

önceki kodu eğer düzenlemiş halini bulabilirsem orada zaten sormuş olduğumu halletmiştim.

bu resimde gördüğün değerleri aynı kodu exe olarak çıkış yapmış(derlemiş) olsan bile bu değerleri göremiyorsun hata veriyor.
    benim windows'ta bir çeşit bug'dur dediğim olay bu soruçları alamadığımdan dolayıdır. Onunda iyi bir araştırma sonrasında neler yapabileceğimi kararlaştıracağım.

for, while loop komutları bir header dosyasından mı yorumlanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berce -- 8 Haziran 2020; 0:26:35 >

• Sana bir soru. Eğer bu bir derleyici hatası olsaydı, bu kadar temel seviyede bile hatalı sonuç çıkartan bir derleyici ile windowsta düzgün çalışan bir program bulunabilir miydi?

Uyan ve kendine gel. Bu seviyedeki sorunlar 50 yıl öncesinin sorunlarıydı. Artık çok başka bir dünya var. Merak edip araştırmak güzel bişey ama bir sorunla karşılaştığında acaba senden önce kaç kişinin bu sorunla karşılaşmış olabileceğini iyi düşün.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.