Şimdi Ara

Football Manager (FM) Serisindeki Değişmesi Gereken Hatalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar burada değişmesi gereken hataları belirtelim, ben başlıyorum.

- Şampiyonluğu haftalar önce ilan etmemize rağmen her zaman gelen “az farkla kazanmak sizi korkuttu mu?” sorusu.

Bu soruyu her gördüğümde gerçekten sinir oluyorum. 8 hafta önceden şampiyon oluyorum adam ‘az farkla şampiyon oldunuz, korktunuz mu?’ diyor. Ligin başında olsam bile aynı soru gelir zaten. Bu bir oyun hatası.

- Milli takım seçmeleri

Oyunda milli takıma, sırf adamım 21 yaş altı diye çağrılmıyor. Örnek vereyim Berke ligin en iyi kalecisi seçildi. Yerine yedek oynattığım Harun çağrılıyordu, Berke ise 21 yaş altı takıma. Ayrıca en iyilere göre değil, saçma sapan düzene göre kuruyorlar 11’i milli takımda.

Sezonun futbolcusu seçilen 7.51 ortalamalı Zeki Çelik yerine, 6.95 ortalamalı Nazım ilk 11 oynuyordu, milli takımda bende.

- Oyuncunun sürekli sözleşme istemesi ve reddettiği zamanki mantık hatası

Örneği yine kendimden vereyim. Eljif Elmas bende iyi bir sezon geçiriyordu. Sözleşmesini yeniledim 2025’e kadar. Sonradan bu yine geldi yine zam istedi. Bu nedir arkadaş? Durmadan adamlarla sözleşme mi yenileyeceğiz? 5 sene var, 5 sene.

Sonra yenilemeyince mutsuz oluyorlar.

6 ay önce gelmiş oyuncu zam istiyor sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12E5A8814 -- 7 Şubat 2019; 10:22:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunda zaten sözleşme yaparken prim falan da vermiyorum. Para saçmayı sevmiyorum. 80 milyon Euro bütçe var, harcamıyorum bile. Az parayı adam alıp, iyi fiyata satmayı seviyorum. Hatta genelde bedelsizden alıyorum.

Ölücü adamız, gelmiş oyuncu 2 milyon Euro zam istiyor. Sinirleniyoruz.

Anca 25 yaş altı bedelsiz yıldız getirirsem temsilcisine 4 milyon Euro falan veriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E5A8814

Oyunda zaten sözleşme yaparken prim falan da vermiyorum. Para saçmayı sevmiyorum. 80 milyon Euro bütçe var, harcamıyorum bile. Az parayı adam alıp, iyi fiyata satmayı seviyorum. Hatta genelde bedelsizden alıyorum.

Ölücü adamız, gelmiş oyuncu 2 milyon Euro zam istiyor. Sinirleniyoruz.

Anca 25 yaş altı bedelsiz yıldız getirirsem temsilcisine 4 milyon Euro falan veriyorum.
    DH ölücüsü para vermez para alır o temsilciden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DE6A5ECA

DH ölücüsü para vermez para alır o temsilciden.

Alıntıları Göster
    Hocam 25 yaş altı genç yıldız getiriyoruz, olsun o kadar. Onu da vermem aslında.

Ben o sözleşme gereklilikleri sarı olduğunda bile düşürüp kabul etmesini bekleyen biriyim. Minimum seviyede yapıyorum hem anlaşmaları.

• - Takımın genel maaş ortalaması yüksekse ve yıldız oyuncun görece daha düşük maaş alıyorsa
    - Kendisinden daha kötü futbolcu olarak gördüğü isimler daha çok maaş alıyorsa
    - Kadroda bile yer bulamayan isimler daha yüksek maaş alıyorken banko 11 oyuncun daha düşük maaş alıyorsa
    - Takım çok iyi oynuyor büyük başarılar elde ediyorsa

O oyuncunun daha 5 sene varken daha yüksek maaş istemesi normal. Gerçek hayattada bu böyledir.
  • kasada 300 küsür milyon dolar para varken ve borç yokken "alt yapı tesislerini iyileştirsek mi?" diye yönetimin kapısını çaldım. "şu anki finansal durumumuzu göz önünde bulundurduk ve böyle bir işe kalkışmama kararı aldık" dediler. halbuki kulüp felsefelerinden biri altyapıdan ilk 11'e adam çıkartmak.

dikkatimi çeken ikinci sorun da kulüp efsanesi sorunu. sen gelip 2025'te italya 3.liginden spal'i alıp 2030'a kadar serie a'ya çıkartıyorsun,2035'e kadar 2 serie a, 1 kere ucl kazanıyorsun; bu süreçte yönetiminden taraftarına herkes senin ne kadar iyi bir menajer olduğundan bahsediyor. diyorsun ki artık efsane olmuşumdur ama bakıyorsun ki kulübün sadece sevilen kişisisin. daha da ironiği, sadece 2 sezon boyunca 6.9-7.0 civarı ortalamayla oynayan sol bek simge isimler arasında gösteriliyor. ayıptır günahtır. biri gerçekte 10 senede x kulübünü 3.ligden alıp şampiyonlar ligine taşısa antreman sahasının santra noktasına menajerin heykelini yaptırırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

- Takımın genel maaş ortalaması yüksekse ve yıldız oyuncun görece daha düşük maaş alıyorsa
    - Kendisinden daha kötü futbolcu olarak gördüğü isimler daha çok maaş alıyorsa
    - Kadroda bile yer bulamayan isimler daha yüksek maaş alıyorken banko 11 oyuncun daha düşük maaş alıyorsa
    - Takım çok iyi oynuyor büyük başarılar elde ediyorsa

O oyuncunun daha 5 sene varken daha yüksek maaş istemesi normal. Gerçek hayattada bu böyledir.
    İlk 3 madde de değil. Böyle bir şey yok. Gerçekte de yok. Tamamen saçmalık.

Büyük başarılar elde eden takımda oyuncular %200 oranında zamlar istemiyor.

Konuyu okumadan yorum yapmışsınız. Dünyanın hiç bir yerinde 6 ay önce gelmiş, 5 yıllık sözleşmesi olan oyuncu zam istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-12E5A8814 -- 7 Şubat 2019; 10:22:30 >

• quote:

İlk 3 madde de değil. Böyle bir şey yok. Gerçekte de yok. Tamamen saçmalık.

Büyük başarılar elde eden takımda oyuncular %200 oranında zamlar istemiyor.

Konuyu okumadan yorum yapmışsınız. Dünyanın hiç bir yerinde 6 ay önce gelmiş, 5 yıllık sözleşmesi olan oyuncu zam istemez.

Alıntıları Göster
    Sen biraz daha oyna bu oyunu. Tam ögrenememişsin.

Oyunda senin istediğin oyuncuyu 50 M versende satmayan takımlar bilgisayarın yönettiği takıma 20 M verince satıyor. Hala saçmalıktan bahsediyorsun.

Birde kendinle çelişiyorsun. Konunun ilk mesajında böyle böyle olmuş neden oluyor bu dediğin şeye son mesajda dünyanın hiç bir yerinden böyle bir şey yok demişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 7 Şubat 2019; 10:26:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

Sen biraz daha oyna bu oyunu. Tam ögrenememişsin.

Oyunda senin istediğin oyuncuyu 50 M versende satmayan takımlar bilgisayarın yönettiği takıma 20 M verince satıyor. Hala saçmalıktan bahsediyorsun.

Birde kendinle çelişiyorsun. Konunun ilk mesajında böyle böyle olmuş neden oluyor bu dediğin şeye son mesajda dünyanın hiç bir yerinden böyle bir şey yok demişsin.

Alıntıları Göster
    Bu oyunu yıllardır oynuyorum, öğrenememişsin diyor. Zerre bilgin yok oyun hakkında belli oldu.

Bilgi seviyen şu oyun hakkında %1'im bile yoktur. Bilmediğin şeyler hakkında konuşmamayı öğrenmelisin. Blokluyorum. Bilgisiz insanlarla tartışmayı hiç sevmem. Laf anlatamazsın.

• quote:

Bu oyunu yıllardır oynuyorum, öğrenememişsin diyor. Zerre bilgin yok oyun hakkında belli oldu.

Bilgi seviyen şu oyun hakkında %1'im bile yoktur. Bilmediğin şeyler hakkında konuşmamayı öğrenmelisin. Blokluyorum. Bilgisiz insanlarla tartışmayı hiç sevmem. Laf anlatamazsın.

Alıntıları Göster
    Kimin bilmedigi çok açık 03/04'ten beri oynuyorum her seriyi

Adam diyorki yeni sözleşme imzalayan adam neden 5 ay sonra yeni sözleşme istiyor Oyunu bilsen bunu sormazdın.

Hadi oyunu bilmiyorsun diyelim kendi hayatından düşün neden o adam 5 ay sonra yeni sözleşme istiyor Takımın maaş ortalaması çok yüksekse ve yıldız oyuncun daha düşük maaş alıyorsa zam ister bu çok basit bir mantık. Adam buna bile saçmalık demiş

Allah akıl fikir versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 7 Şubat 2019; 19:56:58 >

• Triggered desteklemeyeni blokla mantığı var sanırım.

Neyse sapmadan konuya geleyim, İstenilen oyuncunun temsilcisi ile en düşük değerdeki anlaşmalı oyuncularıyla sözleşmede anlaşıp, ilişki durumunu "great respect" seviyesine getirince. Asıl istediğin oyuncu ile anlaşırken 6-7m Euro yerine 300-500k Euro temsilci ücreti istemesi ve üzerine oyuncunun eski kulübünden daha az maaşa seninle anlaşması sorunsalı.
  • Şu sözleşme sorunu FM 20 de aşırı can sıkıyor.
    Kulüp adam akıllı başarı kazanmamış, performansın über noktada değil, takımda en çok kazanan ilk 3 isimden birisin ve daha takıma katılalı bir sene falan olmamış gidip de 6m istemek nedir? Aldığı maaşın neredeyse 3 katı ücret istiyor.Satmaya kalksam eminim ki şu anda aldığına gidecek.Gerçi hiç teklifte almadı ya neyse.

Takımın neredeyse 3te biri yeni sözleşme istiyor ben de vermiyorum bu sefer de takımı sabote ediyorlar.Gerçekten iki seridir en çok canımı sıkan nokta bu oldu.

• SimurgFC kullanıcısına yanıt
    bu yüzden 3-4 sene ilerleyemiyorum. bi sistem planlıyosn gençleşme kendi oyuncularını cıkarıp oynatma vs ama 2 sene olmadan 100k verdigin adam 3m istiyor. bu konu daha gerçekçi ele alınmalı, ajax neler yaptı gecen sene CLde elemanlar 1 kurus fazla istememiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Younes Belhanda -- 25 Nisan 2020; 6:13:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Younes Belhanda

bu yüzden 3-4 sene ilerleyemiyorum. bi sistem planlıyosn gençleşme kendi oyuncularını cıkarıp oynatma vs ama 2 sene olmadan 100k verdigin adam 3m istiyor. bu konu daha gerçekçi ele alınmalı, ajax neler yaptı gecen sene CLde elemanlar 1 kurus fazla istememiştir
    Hocam kısmen bu sorunu azalttım. Oyuncu kötü oynadığı anda ki genelde yeni sözleşme vermeyince formdan düşüyorlar, oyuncuyla konuşup kötü performanstan ötürü oynama süresini düşüreceğimi söylüyorum. Genelde itiraz etmiyorlar bende dediğimi yapıyorum. Bir süre sonra yeni sözleşmeden vazgeçmiş oluyor.
    Eğer kötü performans göstermiyorsa sorun yok ancak yine öyle olduğunu farz ediyorum, oyuncuyla konuşmasam bile yada konuşup kabul etmese bile yedek bırakabilecek hiç bir anı kaçırmayıp oynatmıyorum. Yine sözleşmeden vazgeçiyor yada performansı yükseliyor.
    Bu şekilde en az hasarla atlattım şimdilik ancak bir oyuncuya teklif gelip de satmazsan ve yeni sözleşme isteğini reddedersen bu süreç çok uzun oluyor hatta hiç düzelmeyebiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.