Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.3.0]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 7 Mobil Kullanıcı ( 7 Mobil Cihaz )
22.689
Cevap
176
Favori
1.191.198
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyuna Özel Forumlar >> FM - Football Manager >> / / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.3.0]
Giriş
    1555 Mesaj

CM 03/04 zamanından beri her oyunu oynarım. Önceleri küçüktük CD ciden parayla alırdık. Sonra biraz büyüdük torrent öğrenip beleş oynadık sonra daha da büyüyüp para kazandık orjinal almaya başladık.

Yani 15 senede tam 14 tane oyunu oynadım sadece FM 2018 i oynamadım. Kesinlikle ne almayı ne de oynamayı düşünüyorum. Hemen hemen 1 yıldır hiç girmedim FM ye şimdi canım çekti 2017 yi açtım oynuyorum.

İnanılmaz hayal kırıklığı oldu bu oyun benim için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    steven_stiffler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2006 Model Üyeİnşaat MühendisiFantastik/Bilim Kurgu EdebiyatFenerbahçe

Steam Link - PSN : KalduinTR - 1000 Kitap Link
  • Yüzbaşı
    359 Mesaj
    FM son yillarda zor ve karmasik hale geldi. FM18de forumda kariyer paylasan 2 3 kisi var. Ben FM 13ten beri oynuyorum bu oyunu belki ilk oldugundan en sevdigim halen daha 13tur

18 de guzel fena degil ancak bir turlu istikrar saglayamadim

|
    |
    Arkadaşlar sonunda oyunuma kavuştum fakat oyunun akıcılıpında bir problemim var.Maçta herhangi bir takılma yok lakin fikstür işlerken anlık takılmalar oluyor ve bundan rahatsız oluyorum sizde de varmı böyle bir sorun çözümü varmıdır akıcılığı çok etkliyor önceki serilerde böyle bişey yoktu
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla MİLLİ MECLİSE davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. ASKER MUSTAFA KEMAL mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. BEN BUNA AND İÇTİM.
  • Yüzbaşı
    637 Mesaj
    Oyuncu satarken, kiralarken, Alıcılar hep ölücü.Teklif gelirse satıyorum yoksa dyabala olsa bile üsste para istiyor namıssız kulüpler :)))
    |
    |
    Drogba gibi bir pivot forvet için nasıl bir taktik anlayış olabilir? Kanatlarda iyi değil verim alamıyorum GS de

|
    |

mls liginde Amerikan ligi yani atlanta da migel almiron var tavsiye ederim ! Gerçek hayat da da türkiyeye gelse efsane olur !
    |
    |
    bykutluay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tşk hocam bir deneyeyim bakalım. Peki takıma cuk oturu dediğiniz Türk oyuncu varmı

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Mertcanoa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    630 Mesaj

türk oyuncu yokta , Sol açık - sag açık istersen vitoria guimares de raphinha var , türkiye liginde asist krallığını 3 katlar :)
    |
    |
    bykutluay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar ben İngiltere ligi zorlu geçiyor diye Liverpool sevdiğim takım ile başladım. Şuan ilk sezondayım çeyrek finaldeyim yalnız yazıyı biraz uzun yazacağım bana bazı konularda yardımcı olmanızı isteyeceğim. Şuan ilk sezondayım ligde ikinciyim şampiyonlar liginde ise çeyrek finaldeyim şuan çok iyi gidiyorum. Bana ileride patlama yapacak oyuncu söyleyebilir misiniz? Her türlü mevki olur.

Transfer bütçemin hepsini dybalaya harcadım 110m ye aldım topçuyu 23 yaşında daha çok verim alıyorum aldığıma değdi.

Taktik konusunda sorum şu ben orta saha oynatmak isteyen tekli forvet seven seri ve hızlı paslaşma şeklinde topu ileriye oynatacak ve bekleri hücumda her zaman istedğim bir taktik düzenlemeye çalıştım. Forvet rolünde en çok yaratıcı forvetten verim aldım beklerde ise şuan normal bek hücum oynatıyorum ortadaki 3 lüden biri ön libero diğer 2 si standart orta saha. Bana bu anlamda ne önerebilirsiniz geliştirme amaçlı
    |
    |

• DH Yönetici
    8505 Mesaj
    Her mevki için hazırladığım listenin linki vardır. Orada istediğiniz mevkinin shortlistini indirerek ihtiyacınız oyuncuyu istediğiniz fiyata bulabilirsin

https://forum.donanimhaber.com/fm-2018-en-genis-ve-detayli-futbolcu-rehberi-mevkilere-ozel-shortlist-ile--129825781

FM18 daha çok bek ve kanat akını ile bu sene ön planda. FM17'de ortasahanın merkezinden yapılan akınlar etkili oluyordu fakat FM18'de tam tersi.

İki yönlü bek ve yaratıcı forvetlerle etkili olmak çok kolay.
    |
    |

- TIGERS UNITED FC -

8.Sezon | Sky Bet Championship

1 Sky Bet League One Şampiyonluğu - 1 National League South Şampiyonluğu - 2 Playoff Şampiyonluğu

• Yüzbaşı
    346 Mesaj
    arkadaşlar merhaba, oyunu almayı düşünüyorum, steam dışında oyun sitelerinden aldığımızda fm 2018 touch ta yanında veriliyor mu? bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamerasker -- 5 Nisan 2018; 18:53:6 >
    |
    |

Steam ID:tamerasker

Psn: tamcobar
  • Yüzbaşı
    435 Mesaj
    Ya Fenerbahçeyi yönetiyorum bir kere avrupa ligi kadrosu seçerken bir türlü yapamadım otomatik seç dedim şener ve elması almadı sonra kendim seçmeye başladım herkesi işaretleyip tamama basıyorum ama yine şener ve elması alamıyorum otomatiken kadroya alınmadı diyor şener yanıma geldi niye almıyon diye bende söz verdim alıcam aslanım seni diye oyunu saveledim seçmeden önce yine alamadım bir türlü yardımcı olur musunuz şeneri satıcam yoksa utancımdan

EDİT: bunu yazdıktan sonra tekrar detaylıca baktım meğer herkesi seçtikten sonra otomatik seçime tekrar basıyormuşum orda onayla tuşu var sanıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barabarabarbara -- 6 Nisan 2018; 3:52:24 >
    |
    |

şimdi mesela ortasahada, ofansuf oyun kurucu hücum pozidyonunda yeşil göstergeki olarak oynayan bir oyuncum var. antremanida oynadigi mevki ile ayni aliyor ama bir muddet sonra bakiyorum o yesil isaret sariya donmus. halbuki butun sezon boyunca o pozisyonda oynadi ve antremanda da o pozidyonda calisti. bunun nedeni nedir?

sol bekim var mesela kanat bek savunma olarak en iyi verim aliniyor. ben onu bek hucum olarak oynatiyorum ve ve antremanida o şekilde veriyorum ama gel gör ki 2 sezon geciyor hala o pozisyonda yeşil gösterge cikmiyor.

tecrubeli arkadaslar bunu aciklayabilir mi?

Fiziksel ya da teknik ozellikleri zamanla iyilesip ya da kotulestiginde roller de degisebilir. Mesela mc adam ook rolu vermissindir ama adamin fizigi de gelismis dayanıklılik falan iki yonlu olmus oyle olabilir. Ya da kanat bek artık güçten dusmustur vs

Edit: mevki demissin pardon, ama mevkinin yesil olmasi yasla da alakali erken egitirsen ana pozisyonu olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Adams -- 7 Nisan 2018; 4:43:46 >
    |
    |
    peacelove61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: peacelove61

selam arkadaşlar benim bir sorum var.

şimdi mesela ortasahada, ofansuf oyun kurucu hücum pozidyonunda yeşil göstergeki olarak oynayan bir oyuncum var. antremanida oynadigi mevki ile ayni aliyor ama bir muddet sonra bakiyorum o yesil isaret sariya donmus. halbuki butun sezon boyunca o pozisyonda oynadi ve antremanda da o pozidyonda calisti. bunun nedeni nedir?

sol bekim var mesela kanat bek savunma olarak en iyi verim aliniyor. ben onu bek hucum olarak oynatiyorum ve ve antremanida o şekilde veriyorum ama gel gör ki 2 sezon geciyor hala o pozisyonda yeşil gösterge cikmiyor.

tecrubeli arkadaslar bunu aciklayabilir mi?
    Birinci soylediginiz olay mumkun degil. Bir oyuncunun yesil olan rolu asla dusmez aksine turuncu olan yesile donuyor.

Ikinci soylediginiz ornekte ise bazi oyuncularin baska rol ve gorev ogrenenemesinden kaynaklanir. Siz istediginiz kadar calistirsanizda bazi oyuncular sadece tek mevkide ve rolde oynar. Bunu raporlardan gorebilirsiniz

|
    |

• Binbaşı
    1207 Mesaj
    Leipzig kariyeri yapıyorum şu anda. Werner zehir gibi:)

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 12 Nisan 2018; 18:4:35 >

kötü olmuş, bu durum insanı tüm kariyerden soğutuyor.
    |
    |
    Matrixx7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.