Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2019 / / ANA KONU / /

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
21.395
Cevap
152
Favori
1.049.133
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyuna Özel Forumlar >> FM - Football Manager >> / / FOOTBALL MANAGER 2019 / / ANA KONU / /
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      867 Mesaj
      11 Mart 2019 22:37:24

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için buyrun.

Bu seriyi hep 3 forvetli oynardım kanatsız, oyunun bugu gibi bişey çünkü. Zevk vermiyor hatta koyu Gs li olarak Fb ile açtım kariyeri inanılmaz zevk veriyor ama taktiği halledemedim.
      Oyuncu talimatlarını atmadım sayfa kötü görünmesin diye. Onlar şöyle;
      ikiyönlü ortasaha daha az şut çek - daha sıkı markaj
      beklere top tkaımdayken daha çok hücum + geniş alanda oyna
      diğer meviklere bişey demedim.

öncede yazdığım gibi amacım kanatlardan oynamak, ceza sahasına bol orta açmak ve 40 metreden falan saçma sapan yerden şut çekmemek.

kanat oyuncularımı da beğeniyorum hızlı top sürmeleri ve orta açmaları yüksek oyuncular.
      beklerim de aynı şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miyavlayankirpi -- 11 Mart 2019; 22:41:9 >
      |
      |
      MA11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2659 Mesaj
      12 Mart 2019 11:59:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

Maç öncesi rakibin kanatlarına markaj ver. Takım konuşmasının olduğu yerde var ya.
      Hocam, bekler mi markajlasın yoksa kanat oyuncuları mı? Veya DOS?

The Lucky One
    • Yarbay
      3525 Mesaj
      12 Mart 2019 13:21:05

Rakip talimatları kısmından kanatlarına markaj yap ve ters ayağına zorlamayı seçiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Spider-Man kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla MİLLİ MECLİSE davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. ASKER MUSTAFA KEMAL mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. BEN BUNA AND İÇTİM.
    • Yarbay
      2479 Mesaj
      12 Mart 2019 14:50:58

Oyuna başlarken çıkan ekranda hata alanlar var, onun için geliyor bu güncellemeler büyük ihtimal.
      |
      |
      MA11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      13 Mart 2019 19:42:21

Oyuna başlamadan önce Hindistan ligini de ekleyip 29 nisan 2019 başlangıcını seçtim. 12 oyuncusu giden, parası olmayan, şampiyon olamayan Fenerbahçe kulübünü oynamak için. Lig bitti ve takımın başına geçtim, takım ligi üçüncü bitirmişti (önceki denemelerimde Fenerbahçe hep şampiyondu, 8-9-10 gibi bir lig sonunu tercih ederdim Avrupa olmaması için).

Ben gelmeden önce Volkan 21 maçın üstünde oynatılmıştı o yüzden sözleşmesi uzadı. Onun dışındaki bütün oyuncuları gönderdim, istemediklerimi de kaynak yaratmak için sattım (tablo aşağıda).

FM koşullarında transfer dönemi beklediğimden kolay oldu. Lasogga'yı istedim alamadım. Onun dışında istediğim bütün oyuncuları aldım, ki Cucurella'nın gelmesi beni şaşırttı. Şu anda takımımın cohesion'u çok çok düşük, onunla alakalı çalışıyorum, çözüldüğü zaman Fenerbahçe'nin son yıllarda gördüğü en başarılı kadroyu kurabilmiş olacağım.

Taktikler, transferler, fikstür ve şimdilik aldığım sonuçlar aşağıda.

Evet doğru gördünüz, 38'lik BERBATOV . Hem de bedavaya oynuyor, yedek forvet ve çift forvet denemeleri için daha iyisi bulunamazdı .

@sanryco

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 13 Mart 2019; 19:46:49 >
      |
      |
      Bahsedilenler: sanryco

• Yarbay
      3525 Mesaj
      14 Mart 2019 18:06:31

Böyle olunca bütçeler şişiyor.
      Mesela haziran 2018 de başlarsan nisana gelene kadar bütçe düşmesi gerekirken nisanda açtığın oyunda ilk bütçe duruyor ve 2019 haziran ayında tekrar sponsorluklar geldiğinden gerçek dışı bi sürü para oluyor elinde. Diğer takımlar da öyle tabi.
      |
      |
      Elan Morin Tedronai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İşittim ki bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla MİLLİ MECLİSE davet etmedim. Herkes kararında hürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu kutsal davaya inanmış bir insan sıfatıyla buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta hepiniz gidebilirsiniz. ASKER MUSTAFA KEMAL mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağı alır, bu şekilde Elmadağı’na çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı müdafaa ederim. Kurşunlarım bitince bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunlarıyla yaralanır, temiz kanımı, kutsal bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. BEN BUNA AND İÇTİM.
    • Yüzbaşı
      269 Mesaj
      14 Mart 2019 18:11:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

Böyle olunca bütçeler şişiyor.
      Mesela haziran 2018 de başlarsan nisana gelene kadar bütçe düşmesi gerekirken nisanda açtığın oyunda ilk bütçe duruyor ve 2019 haziran ayında tekrar sponsorluklar geldiğinden gerçek dışı bi sürü para oluyor elinde. Diğer takımlar da öyle tabi.
      Evet gözlemledim bunu. Elimde çok para oldu.

|
      |

• Yarbay
      3414 Mesaj
      15 Mart 2019 00:56:21

20/21 sezonunda tr liginin altını üstüne getirdi. Bence sizde alın bu oyuncuyu.
      |
      |

Yok imza mimza
    • Yarbay
      2659 Mesaj
      15 Mart 2019 12:58:24

Bizim kadro çok şişik ya. Satılmıyor da orta sahalar.

Ekici(Maaşı çok teklif gelmiyor.)
      Zajc(İlk sezon zar zor kiraladım.)
      Tolgay(Crystal Palace ve Wolfsburfg ile 7.5 milyona anlaştım gitmedi.)
      Tolga(İki yönlü orta saham yoktu mecbur sözleşme yeniledim.)
      Eljif
      Ferdi(Az sayıda kaliteli Türklerden satılmaz.)
      Ozan(DOS desen değil, IYO rotasyonunda kullanırsam Eljif forma bulamaz.)
      Jailson(IYO oynayarak ilk yarı 6 gol attı. Topal'ı sattığım için mecbur ön libero yaptım. Performansı düştü.)
      OKG(Potansiyeli yüksek ama markaj, top kapma DOS için, ofansif özellikleri OOK için, Hareketlenme, Hızlanma özellikleri IYO için çok düşük. Satsan satılmaz. Oynatsan oynatılmaz.)

Salak gibi Trezeguet ve Marin'i almasaydım devre arası sezon sonu baklava orta saha ile oynardım. Şimdi takımın yarısı huzursuzluk çıkaracak.

|
      |
      Elan Morin Tedronai kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

The Lucky One

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      15 Mart 2019 13:03:50
      quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Bizim kadro çok şişik ya. Satılmıyor da orta sahalar.

Ekici(Maaşı çok teklif gelmiyor.)
      Zajc(İlk sezon zar zor kiraladım.)
      Tolgay(Crystal Palace ve Wolfsburfg ile 7.5 milyona anlaştım gitmedi.)
      Tolga(İki yönlü orta saham yoktu mecbur sözleşme yeniledim.)
      Eljif
      Ferdi(Az sayıda kaliteli Türklerden satılmaz.)
      Ozan(DOS desen değil, IYO rotasyonunda kullanırsam Eljif forma bulamaz.)
      Jailson(IYO oynayarak ilk yarı 6 gol attı. Topal'ı sattığım için mecbur ön libero yaptım. Performansı düştü.)
      OKG(Potansiyeli yüksek ama markaj, top kapma DOS için, ofansif özellikleri OOK için, Hareketlenme, Hızlanma özellikleri IYO için çok düşük. Satsan satılmaz. Oynatsan oynatılmaz.)

Salak gibi Trezeguet ve Marin'i almasaydım devre arası sezon sonu baklava orta saha ile oynardım. Şimdi takımın yarısı huzursuzluk çıkaracak.
      Oyuncuları devşir öyleyse.

Zajcı 10 numara oynatıyorum ben. Ferdiyi zajcın yedeği yaptım fikstür sıkıştığında ilk 11 çıkarıyorum. Sağda sadece jason var, aynı anda jasonın da yedeği ferdi yani şans buluyor.

Tolgay ile ekici forma şansı pek bulamıyor maalesef çünkü elif banko, bu ikisini sağ sol ortasahalara devşiriyorum, atletico taklidi taktiklerimde oynatırım anca.

Jailson-ozan rotasyonu b2b. Jailson 3 ay sakatlandı ozanı oynatıyorum. Ozanı aynı zamanda sağ beke devşiriyorum.

Oğuzu kiralık gönderdim.

Ön liberoyla oynayacaksam da tolgayı çekip regista yapıyorum güzel oluyor. Ama ön liberolu taktiğim fazla yok.

Göndermek imkansız o yüzden olduğu kadar faydalanmaya çalışıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elan Morin Tedronai -- 15 Mart 2019; 13:4:35 >
      |
      |

• Yarbay
      16303 Mesaj
      15 Mart 2019 19:52:06
      Werner'in teknik 11 bitiricilik 14 yapmışlar. Hangi kafayla yapmışlar bu profili merak ediyorum. Haidara'nın 20 yaşında olmasına rağmen çok iyi profili var.

• Er
      2 Mesaj
      15 Mart 2019 22:52:15

Taktiğin süperdi. Kral adamsın. Fiorentinada denedim. İlk sene 3.oldum. Şampiyonla 4 puan vardı. Chisayı tutamadım devre arası 102milyon euraya arsenal aldı.Bu taktikle herif coştu. Simoneyi de çok istediler vermedim. Sezon sonu da çok iyi satışlar yaptım. Çok kırmızı yiyolar ama olsun. Adamlar coşuyor.
      |
      |
      fenerliso kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      16 Mart 2019 17:52:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Werner'in teknik 11 bitiricilik 14 yapmışlar. Hangi kafayla yapmışlar bu profili merak ediyorum. Haidara'nın 20 yaşında olmasına rağmen çok iyi profili var.
      Baya gerçekçi bence
      |
      |

• Yüzbaşı
      269 Mesaj
      16 Mart 2019 17:55:47
      Ve sezonu 84 puanla şampiyon tamamladım. Sene başında 5.5 milyona watforddan aldığım juan hernandez (cucho) 32 maçta 31 gol atıp 2 asist yaparak altın ayakkabıyı aldı.

|
      |

• Binbaşı
      1309 Mesaj
      18 Mart 2019 16:15:28
      Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım. Eski bilgisayardaki halihazırdaki kariyerimi yenisine nasıl aktarabilirim, steam üzerinden bir şey yapmam mı gerekiyor? Teşekkürler.

• Teğmen
      170 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Reiner Rubin

18 Mart 2019 16:42:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Akcura

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım. Eski bilgisayardaki halihazırdaki kariyerimi yenisine nasıl aktarabilirim, steam üzerinden bir şey yapmam mı gerekiyor? Teşekkürler.
      Cloud a kaydettiyseniz gözükür. Onun dışında save dosyasını kopyalayabilirsiniz.

|
      |

Nickim ile ilgili kamuoyu açıklaması:

18 tane "a" nın 17 tanesi "aaaaaaaaaaaaaaaaa" Son kalan bir "a" ise "tane" kelimesindeki "a". Avatarımdaki "A", "a" ile aynı değil o yüzden sayılmıyor.
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.