Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (1087. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.476
Cevap
149
Favori
1.414.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunda bonservis dengesi aşırı saçma yaş ilerledikçe düşüyor ama yeterli bir düşüş yok ortada.Mesela Mandzukiç 32-33 yaşında hala 45m civarı bonservis bedeli gözüküyor.34 yaşındaki Robben 14m gözüküyor,31 yaşında Mata 30m,31 yaşında Callejon 46m Fenerbahçenin aldığı L.Gustavo 30 yaşında 23m gözüküyor bunun gibi çok örnek var ve bonservis bedeli altında yapılan tekliflere olumsuz yanıt veriyorlar.Yani gerçekte olduğu gibi yaşı ilerlemiş yıldız futbolcuları Türkiye ligine getirmek neredeyse imkansız tamamen wonderkid üzerine kurulmuş bir oyun olmuş sanki.Bu konuda en dengeli oyun fm 2017 olmuştu bence potansiyelli ve yıldız futbolculara aşırı yüksek bonservis isteniyordu ama yaşı ilerlemiş kariyerli topçuları rahatlıkla alabiliyordunuz sadece maaş fazla istiyordular o da zaten olması gereken bir şey.Böyle düşünen bir ben miyim benim gibi düşünen arkadaşlar yorumlarını belirtirse sevininirim.

• @dogus.korkmazz Bonservis bedeli 32-33 yaşından sonra tüm oyuncularda düşmeye başlıyor. Özellikleri yüksek ve formda oyuncuların 34 yaşına kadar bedelleri bazen yüksek kalabiliyor ama illa ki düşüyor. Mesela Ronaldo benim kariyerimde 2021 Ocak ayında 35 yaşında ve bonservis bedeli 9 milyon euro.

Çoğu FM oynayanlarda şu yanılgı var. Bonservis bedeli ne ise oyuncu o rakamlara yakın bir bedele satın alınabilecek kanısında. Mesela Muslera bende 34 yaşında ve değeri 8.5 milyon euro. Yani Ronaldo ile aynı

Biri gelip bana 10 milyon 15 milyon euro verse bile Muslera'yı satmam. Yada şu Ronaldo benim takımda olsa 25 milyona bile satmazdm. Oyun niye satsın

Gelelim bonservis bedellerine. Mesela yeni çıkmış bir regen veya genç bir oyuncuyu ele alalım. Değeri 100bin euro fakat bu oyuncuyu takımı satmak istemeyince 15 milyon euro peşin para da versen takımı abuk subuk rakamlar çekiyor. Bunun nedeni oyunun algoritması.

Oyunda bazı ince püf noktalar var ve bunları bilmek takip etmek gerekiyor. Az önce bir transfer gerçekleştirdim. Cristian Romero'yu bonservis bedeli 26 milyon euro. İlk sezon sonunda yine almaya çalışmıştım fakat kulübü benden 45 milyon euro istemişti bu yüzden transferini gerçekleştiremedim.

Ocak 2021'de ise gözlemcilerim bana oyuncu hakkında tekrar rapor sundu. Ve sözleşmesinde ''Şampiyonlar Ligi kulüpleri için'' 14 milyon euro serbest kalma maddesi olduğunu gördüm.

2 sezon önce 45 milyon euro çekilen ve şuan çok daha iyi bir oyuncu olan Romero'yu 14 milyon euroya aldım

Aşağıda da örnek görsellerini görebilirsin, iyi oyunlar/forumlar.

• Playstore'dan ilk defa sipariş verenler aranıp onay alındı mı acaba ? Mailime sözleşme geldi fakat playstore/sipariş kısımlarında gözükmüyor. Aranıp onay alındıktan sonra mı gözükecek yoksa sipariş veremedim mi ?

Bu arada oyun fiyatı 135 TL.
  • voidu 119 tl diyor ama çevir hatası var sitede
  • Arkadaşlar merhaba, FM 2019 bilgisayarımda save etmiştim. Macbook'a bu save ' i aktarabilirmiyim ve nasıl yaparım?
  • MA11 kullanıcısına yanıt
    bende playstoredan sipariş verdim. siparişlerim kısmında gözüküyor.
  • Voidu uygun fiyatlı gözüküyor şu anda ama Türkçe site gitmiş. Hesaba giriş yapamıyorum Türkçe site gittiği için, iki hesabım gitmiş oldu Voidu'da. FM 2019'u aldım, bi' sorun çıkmadı ama bu tip sıkıntılar olmasa daha iyi olur. Şu anda kur ile mi alışveriş oluyor acaba? Öyleyse gün içinde satın almak daha mantıklı. Bankalarda makas oluyor çok, borsa kapanınca.

Not: Hesaplar gelecek denmiş Twitter'da ama bir süre verilmemiş.
    https://twitter.com/voiduplay/status/1176896852916154368
  • Playstore'dan aldım ben 12 taksitle fatura üzerine. Ayda 11 lira gibi bişe yapıyor ve çerez parası bile değil. Her sene 600+ saat oynuyorum/oynuyoruz.

Bence fiyat uygun zaten tek oynadığım oyun diyebilirim.
  • hiç bir yenilik yok 2020 de
  • türkiye kupasını ve ligi aldım. şampiyonlar liginde de yarı finalde uzatmalarda man city e yenildim. yavaş da olsa 2. sezon bitti.

yusuf yazıcı ve carlos alberto diye bir çocuk aldım genç. ljacic 4M alıyor. onu göndermek istiyorum. bu iki oyuncuyla ofansif orta saha ilerler mi acaba? (erkan eyibil de oynuyor orada, belki bu üçünden rotasyonla idare edebilirim)

acaba ljacic in yerine genç ve fazla pahalı olmayan birini önerebilir misiniz? (bu sene sözleşmelerin çoğu bitiyor, paralar sözleşme yenilemeye ve klüp çalışanlarının sözleşmelerine gidecek)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool_ice45

Merhaba arkadaşlar, ya bu FM 2019 da ikide birde yok şu oyuncu kuvvet antrenmanlarının azlığından ya da çokluğundan dolayı mutsuz falan gibi yazılar geliyor. Bu kuvvet antrenmanı nedir Allah aşkına. Nasıl arttırılır ve azaltılır. Ben antrenman menüsünde bir türlü bulamadım. Ve şu antrenman menüsünü bir türlü kullanmayı beceremedim.
    Takım antreman ve antrenörleri ile alakalı bir olay. Demek ki oyuncuların şikayet ettiği kategoride yeterli sayı da antrenörünüz yok.

Antreman bölümüne gelin. Orada antrenörlerin hangi konuda kaç yıldız çalıştırdıkları gözüküyor. Aşağıda, ortalama, hafif vs gibi yazar. Antrenörlerin yeterli olmadığı alanlarda ise ağır yazar. İşte ağır yazan alanda yardımcılarınız takımı çalıştırma konusunda yetersiz ve eksik kalıyor demektir. Oyuncular da o yüzden isyan ediyor.

• Arkadaşlar burası yeri mi bilmiyorum değilse kusura bakmayın, silebilirim mesajı.
    Steam hesabımı satıyorum FM 18-19 var hesabımda. CsGo-Rocket League-Max Payne-L4D2 gibi gibi 120 oyunum var ortalama 80tl civarına satmayı düşünüyorum ilgilenen varsa dm den yazabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roberto Baggio

Takım antreman ve antrenörleri ile alakalı bir olay. Demek ki oyuncuların şikayet ettiği kategoride yeterli sayı da antrenörünüz yok.

Antreman bölümüne gelin. Orada antrenörlerin hangi konuda kaç yıldız çalıştırdıkları gözüküyor. Aşağıda, ortalama, hafif vs gibi yazar. Antrenörlerin yeterli olmadığı alanlarda ise ağır yazar. İşte ağır yazan alanda yardımcılarınız takımı çalıştırma konusunda yetersiz ve eksik kalıyor demektir. Oyuncular da o yüzden isyan ediyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Galatasaray ile oynuyorum. Antrenör kadrom kısıtlı. yeni birisi ile anlaşma yaptığım zaman da yönetim taş koyuyor. Olmadı bir kaç antrenörü işten çıkartıp yeniden kadro kurarım. Bir de şunu sormak istiyorum, hangi forveti alırsam alayım, hangi taktiği yaparsam yapayım forvetlere bir türlü gol attıramıyorum. Bunun nedeni nedir. Oyundan kaynaklı bir problem mi*

• quote:

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Galatasaray ile oynuyorum. Antrenör kadrom kısıtlı. yeni birisi ile anlaşma yaptığım zaman da yönetim taş koyuyor. Olmadı bir kaç antrenörü işten çıkartıp yeniden kadro kurarım. Bir de şunu sormak istiyorum, hangi forveti alırsam alayım, hangi taktiği yaparsam yapayım forvetlere bir türlü gol attıramıyorum. Bunun nedeni nedir. Oyundan kaynaklı bir problem mi*

Alıntıları Göster
    Antrenör kadron dolu olsa bile anlaştığın kişiye imza attırabilirsin. Önce sana uyarı verir, anlaşma iptal edildi diye ama aşağıda sana opsiyon sunar. Mevcut takımında ki bir hoca ile sözleşmeni fesih ederek, anlaştığın antrenörü alabilirsin. Değişim yapabiliyorsun yani.

Ben 19 da daha forvetlerimin gol atamaması ile ilgili sıkıntı yaşamadım. Belki topu forvete ulaştırma konusunda yetersiz kalıyor olabilirsin. Bu senenin forvetlerde en etkili olanları ''Çalışkan forvet'' kullanmak. Orta saha nın desteği de önemli tabi. Birde en dikkat edilmesi gereken nokta takım genişliklerini doğru ayarlamak. Sen kısa pas ve kanat oyunu oynuyorsan ''Geniş'' hücum da oynaman gerekiyor. Dikine ve direk pas oynayıp, kanatlar içeriye kat ediyorsa ''Dar'' alanda hücum etmen gerek gibi ince ayrıntıları atlamamanız gerekiyor. Bunlara iyi dikkat edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roberto Baggio

Antrenör kadron dolu olsa bile anlaştığın kişiye imza attırabilirsin. Önce sana uyarı verir, anlaşma iptal edildi diye ama aşağıda sana opsiyon sunar. Mevcut takımında ki bir hoca ile sözleşmeni fesih ederek, anlaştığın antrenörü alabilirsin. Değişim yapabiliyorsun yani.

Ben 19 da daha forvetlerimin gol atamaması ile ilgili sıkıntı yaşamadım. Belki topu forvete ulaştırma konusunda yetersiz kalıyor olabilirsin. Bu senenin forvetlerde en etkili olanları ''Çalışkan forvet'' kullanmak. Orta saha nın desteği de önemli tabi. Birde en dikkat edilmesi gereken nokta takım genişliklerini doğru ayarlamak. Sen kısa pas ve kanat oyunu oynuyorsan ''Geniş'' hücum da oynaman gerekiyor. Dikine ve direk pas oynayıp, kanatlar içeriye kat ediyorsa ''Dar'' alanda hücum etmen gerek gibi ince ayrıntıları atlamamanız gerekiyor. Bunlara iyi dikkat edilmeli.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler, bu söylediğiniz taktikleri dikkate alıp kendi taktiğimi gözden geçireceğim.

• quote:

Alıntıları Göster
    antrenörlerine doğru antreman programı yaptırmalısın. şartların uygunsa her kişiye 1 uzman olduğu alanda iş yaptırırsan hem yıldızı yüksek olacaktır, hem de iyi çalışacaklardır. spor bilimcisiydi, savunma antrenörüydü falan biraz işin uzun gibi. her antrenör gelmiyor yada yüksek fiyat istiyor. biraz araştır bakalım kimler gelmek istiyor. ben 21 ve 19 yaş altı antrenörlerini de elden geçirmiştim, dün gece takımın yarısının sözleşmesi bitiyormuş, 1 saatten fazla onlarla pazarlık ve sözleşme yenileme yaptım.

takımın gol atamaması biraz da taktiğinle alakalı. kısa boylu forvetin varsa kanatlara inmeyeceksin. bir kısa bir uzun boylu forvet olursa işin daha kolay olur, takıma taktiği öğretebilirsin. forvet hattı, 2 kanat, ofansif ortasaha ve forvetten oluşuyor, hücumda iyi olmak istiyorsan göbekten gideceksen oos çok iyi olmalı, öldürücü ara paslar falan atmalı, tekniği takım oyunu özel yeteneği iyi olmalı.. ne kadar transfer bütçen var bilmiyorum ama kötü oyuncuları ve yaşlıları ufaktan satmaya başla istersen. yavaş yavaş kadronu gençleştirirsin. wonderkidlere bak, belçika ligin ve brezilya ligin açıksa oralara bak.. yok kendim bulmakla uğraşmayayım dersen netten ilgili mevkiiye transfer yapabilirsin.

maç içinde bile takımın durumuna göre pas trafiğini yönlendirebiliyorsun. uzun oyna, kısa pasla çık, kaleci topu dikme defansa atarak başla falan.. sistemi en başta düzgün oturtursan başarı kısa sürede gelecektir.

maç idmanlarını falan ilk etapta asistan menajere bırak, gençlerle çalışması, adam yönetimi, uyumu yüksek biriyle çalışman yine senin açından iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

antrenörlerine doğru antreman programı yaptırmalısın. şartların uygunsa her kişiye 1 uzman olduğu alanda iş yaptırırsan hem yıldızı yüksek olacaktır, hem de iyi çalışacaklardır. spor bilimcisiydi, savunma antrenörüydü falan biraz işin uzun gibi. her antrenör gelmiyor yada yüksek fiyat istiyor. biraz araştır bakalım kimler gelmek istiyor. ben 21 ve 19 yaş altı antrenörlerini de elden geçirmiştim, dün gece takımın yarısının sözleşmesi bitiyormuş, 1 saatten fazla onlarla pazarlık ve sözleşme yenileme yaptım.

takımın gol atamaması biraz da taktiğinle alakalı. kısa boylu forvetin varsa kanatlara inmeyeceksin. bir kısa bir uzun boylu forvet olursa işin daha kolay olur, takıma taktiği öğretebilirsin. forvet hattı, 2 kanat, ofansif ortasaha ve forvetten oluşuyor, hücumda iyi olmak istiyorsan göbekten gideceksen oos çok iyi olmalı, öldürücü ara paslar falan atmalı, tekniği takım oyunu özel yeteneği iyi olmalı.. ne kadar transfer bütçen var bilmiyorum ama kötü oyuncuları ve yaşlıları ufaktan satmaya başla istersen. yavaş yavaş kadronu gençleştirirsin. wonderkidlere bak, belçika ligin ve brezilya ligin açıksa oralara bak.. yok kendim bulmakla uğraşmayayım dersen netten ilgili mevkiiye transfer yapabilirsin.

maç içinde bile takımın durumuna göre pas trafiğini yönlendirebiliyorsun. uzun oyna, kısa pasla çık, kaleci topu dikme defansa atarak başla falan.. sistemi en başta düzgün oturtursan başarı kısa sürede gelecektir.

maç idmanlarını falan ilk etapta asistan menajere bırak, gençlerle çalışması, adam yönetimi, uyumu yüksek biriyle çalışman yine senin açından iyi olacaktır.

Alıntıları Göster
    Oyuna Galatasaray ile başladım. Bu ikinci sezonum. İlk sezon antrenör, spor bilimsi..vs 19 yaş altına kadar hepsini elimden geçirdim. Antreman programına ve görevlendirmelerine bakıp yeniden düzenleme yapacağım tavsiyelerinize uyarak. İlk sezon 4-2-4 oynadım. Şampiyon oldum. Türkiye ve süper kupayı da aldım. Bu sezona da aynı taktikle başladım ama bu sezon şamar oğlanı gibi gelen vurdu giden vurdu. 4-2-3-1 taktiğine döndüm bu seferde. Ama yine de çözüm olmadı. Artık daha az gol yiyorum ama yine forvet gol atamıyor ve büyük maçları ve derbileri kaybediyorum.

• fm 2019 lisans anahtarı olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dis3c

Bu mesaj silindi.
    durm4playe sordum kesin değil dedi. bence beta yalan olur. voidu dan almayı düşünüyorum bende.

Edit: 20 lira daha verip foxngameden aldım gift olarak hemen gönderdiler. durm4play riskine girmek istemedim adamlara canli destekten sordum gecen yillarda beta keyi verdiniz mi diye, adam en son 4 sene once verdik diyor.

https://www.foxngame.com/football-manager-2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A401672FA -- 7 Ekim 2019; 19:34:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beta ne zaman çıkacak acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.