Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (1084. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
23.476
Cevap
149
Favori
1.414.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10821083108410851086
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amacımız ligi namağlup bitirip FA Cup'ı da kazanmaktı ama Fa Cup'ta yarı finalde Everton'a elendik ve ligte Wolves'e karşı şanssız bir mağlubiyet aldık. İlk sezonda şampiyonlar ligini kazanarak dosta güven düşmana korku saldık.

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

• Gözün aydın :) ileriye dönük transfer olarak fiete arp ı alabilirsin. Antrenörlerini değiştir, daha yüksek yıldızlı çalışan al. Tozunu attirirsin yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 12 yıldır fm 2008 oynuyordum, ilk kez 19 oynamaya başladım dün. Fenerbahçe kariyeri açtım 5. De biraz tuttu 3. Sezondayım ve 3 sezondur çok iyi performans veren oyuncularıma hiçbir şekilde teklif gelmiyor. Bernard mensahı almıştım sözleşmesindeki serbest kalma maddesini yanlışlıkla 80k yapmışım onu bile veren olmadı ki mükemmel katkı vermesine rağmen. Oyunu güncellemedim ilk versiyonundan kaynaklı bir durum mu yoksa genel oyunda böyle bir sıkıntı mı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: HoF_tuna

Arkadaşlar 12 yıldır fm 2008 oynuyordum, ilk kez 19 oynamaya başladım dün. Fenerbahçe kariyeri açtım 5. De biraz tuttu 3. Sezondayım ve 3 sezondur çok iyi performans veren oyuncularıma hiçbir şekilde teklif gelmiyor. Bernard mensahı almıştım sözleşmesindeki serbest kalma maddesini yanlışlıkla 80k yapmışım onu bile veren olmadı ki mükemmel katkı vermesine rağmen. Oyunu güncellemedim ilk versiyonundan kaynaklı bir durum mu yoksa genel oyunda böyle bir sıkıntı mı var?
    Ligin popülerliği + takımın avrupada başarısı + yaşına göre aldığı yıllık maaş önemli kriterler transferde..

Ben de Beşiktaşla 3.sezona geçtim, Atiba emekli oldu, Q7 yi kavga dövüş gönderdim, aras i kiraya bile gönderemiyordum. Zor bela bi takım bulduk da maaş yardımıyla sattık.. Yaşı 33 34 falan ise gitmesi zorlaşıyor oyuncunun. Takımda banko oynamalı ve takımın avrupada başarı göstermesi gerekiyor.

• Anlam veremediğim çok şey oluyor. Mesela james rodriguez 29 yaşında serbest kaldı eylül oldu kimse teklif yapmıyor. Şampiyonlar ligine kalmama rağmen bana da gelmiyor. Yani böyle bir adamı nasıl kimse almaz çok ilginç.

• / / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

transferleri de bitirdik bu sezon da. kadrom baya güçlendi. bu sene bişeyler bekliyorum sakatlıkla falan uğraşmazsam.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinizin ışığında taktiği değiştirdim. Forvetimden müthiş verim alıyorum şuan.

Bu kurduğum takım ve taktiğim.

Ligde namağlup şampiyonluğa ilerliyorum.

Transfer yaparken sözleşmesinin bitimine 6 ay kalanlara yoğunlaşmak çok önemli. Koskoca Renato Sanches ve Andre Gomes'i bedavaya getirdim.

Arp'a baktım bu arada 30 milyon euro bonservis bedeli var şuan almam çok zor. Ama tam taktiğimin topçusu o da başka kariyer açarsam erkenden alıcam. Ben de Ocampo, Ajdin Hasic ve Eray Cömert'i öneririm genç yaşta çok sağlam yerlere geldiler bende.

Edit: Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnondraX -- 25 Ağustos 2019; 21:5:31 >

• Arkadaşlar merhaba bu oyun için hangi donanımın iyi olması lazım benim bildiğim ssd ve işlemci doğrumudur 2500-3000e şöyle 200k üstü veritabanı açabilirmiyiz? Birde futbola çocukluğumdan belli aşinalığım var genellikle fifa ve pes oynarım ama bu oyuna merak sardım internette arada kariyerleri okuyorum hosuma gidiyordu sizce oyunu satın alsam taktiği vs başarabilirmiyim??

• Arkadaşlar merhaba bu oyun için hangi donanımın iyi olması lazım benim bildiğim ssd ve işlemci doğrumudur 2500-3000e şöyle 200k üstü veritabanı açabilirmiyiz? Birde futbola çocukluğumdan belli aşinalığım var genellikle fifa ve pes oynarım ama bu oyuna merak sardım internette arada kariyerleri okuyorum hosuma gidiyordu sizce oyunu satın alsam taktiği vs başarabilirmiyim??

• quote:

Orijinalden alıntı: nediyonlasen

Arkadaşlar merhaba bu oyun için hangi donanımın iyi olması lazım benim bildiğim ssd ve işlemci doğrumudur 2500-3000e şöyle 200k üstü veritabanı açabilirmiyiz? Birde futbola çocukluğumdan belli aşinalığım var genellikle fifa ve pes oynarım ama bu oyuna merak sardım internette arada kariyerleri okuyorum hosuma gidiyordu sizce oyunu satın alsam taktiği vs başarabilirmiyim??
    Ekran kartına yuklenmen lazım biraz, işlemci ikinci plan, ram ise üçüncü planda olsun.. Yani ram i 16 yapacağına 8 yapıp aradaki farkı islemciye yada ekran kartına aktarabilirsin.

Oyun için konuşacak olursak, ogrenmen gereken çok şey var, taktik, oyuncu özel antrenmanı, oyundaki görevi (mesela forvette, yaratıcı oyuncu mu, çalışkan forvet mi, firsatci golcü mü...vs), antrenörler..vs işin uzun..

Senin yerinde olsam bi bilgisayara eski de olsa oyunu yükler, yarım sezon oynarım. Bakalım becerebilio muyum diye.. Oyuncu aldım, 4 4 2 şeklinde dizdim, çıkarttım sahaya oynasınlar gözüyle bakma, cok fazla detay var, oyuncularla konuşmak bile maça etki ediyor bazen.. Maç içi direktifler de önemli.. Yeri gelecek kısa pasla oynayacaksin yerı gelecek uzun pas ile çıkıp temposu yüksek..

• oyun bi süre sonra kendini tekrarlıyo ve anlamı kalmıyor oynamanın adana demirsporla alt ligde şampiyon olup ligi kazandım daha ne yapabilirimki sıkıldım
  • farklı liglerden takımları deneyebilirsin. hatta karışık liglerin olduğu yamaları deneyebilirsin. onun dışında yapacak fazla bir şey yok.
  • FM 2020, 161 TL'den Steam üzerinde ön siparişe açıldı. İlgili fragman:

Kasım ayı başında start verecek olan yeni sezonla birlikte kulübünüzde fikirlerinizi iyi bir şekilde uygulayın ve kendi bildiğiniz yoldan ilerleyin. Oyuna yepyeni ve özgün boyutlar katan ve menajerleri hem kendi hem de takımlarının kaderleri üzerinde daha fazla sorumluluk almaya teşvik eden yeni özellikler ve gösterişli oyun kontrolleri sunan Football Manager 2020'de bütün fikirler önemlidir. Zirveye nasıl ulaşacağınız size kalmış... Kararları alan sizsiniz, sonuçlarına da hazır olun.

Oyun piyasaya çıkmadan önce kampanyaya katılan bir mağazadan ön sipariş verin ve %10 indirim kazanın. Eylül ayının sonuna doğru yeni özellikler, yeni yükseltmeler ve lisans güncellemeleri gelmeye başlayacak.

https://www.footballmanager.com/tr/games/football-manager-2020

• quote:

Orijinalden alıntı: HoF_tuna

Anlam veremediğim çok şey oluyor. Mesela james rodriguez 29 yaşında serbest kaldı eylül oldu kimse teklif yapmıyor. Şampiyonlar ligine kalmama rağmen bana da gelmiyor. Yani böyle bir adamı nasıl kimse almaz çok ilginç.
    Oyunda okadar çok mantık hatası var ki fanboyları çok olduğu için adamlar aynı şeyi pişirip pişirip veriyor.

fm20 haberleri gelmişken biz hala yardırmaya devam ediyoruz. geçen bir arkadaşla çok sohbetini yaptık, takım atamayınca atamıyor. kavga dövüş ettik yine olmadı, takımıma 3 kırmızı kart verildi, 20 pozisyonum var ve 1-0 mağlubiyet. olmayınca olmuyor

dipnot: karius u 13M e sattım. 4m de maaşı vardı, kurtulmuş oldum valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 28 Ağustos 2019; 1:17:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Ekran kartına yuklenmen lazım biraz, işlemci ikinci plan, ram ise üçüncü planda olsun.. Yani ram i 16 yapacağına 8 yapıp aradaki farkı islemciye yada ekran kartına aktarabilirsin.

Oyun için konuşacak olursak, ogrenmen gereken çok şey var, taktik, oyuncu özel antrenmanı, oyundaki görevi (mesela forvette, yaratıcı oyuncu mu, çalışkan forvet mi, firsatci golcü mü...vs), antrenörler..vs işin uzun..

Senin yerinde olsam bi bilgisayara eski de olsa oyunu yükler, yarım sezon oynarım. Bakalım becerebilio muyum diye.. Oyuncu aldım, 4 4 2 şeklinde dizdim, çıkarttım sahaya oynasınlar gözüyle bakma, cok fazla detay var, oyuncularla konuşmak bile maça etki ediyor bazen.. Maç içi direktifler de önemli.. Yeri gelecek kısa pasla oynayacaksin yerı gelecek uzun pas ile çıkıp temposu yüksek..

Alıntıları Göster
    Tam tersine, bu oyunda işlemci ve ram ikilisi en önemlisi. Zira büyük veritabanı ile oyun açıldığında aradaki gün geçişleri, arka planda oynanan maçlarda özellikle işlemci çok kullanılıyor. Ekran kartına yüklenmeyi gerektirecek bir oyun değil. Alınacak en önemli bileşenler bu oyun için, işlemci (arka plandaki işlemler, gün geçişleri, oynanan maçlar vs. büyük veritabanlarında tamamen buna ve rame bağlı), ram, ssd (kayıt esnasında ve yükleme esnasında, yeni kariyer açarken büyük veritabanında ve logo - forma paketlerinde fark ettiriyor).

Yoğun olarak grafik kartını kullandığı tek yer maç içerisi ki onda da ahım şahım grafik yok.

@nediyonlasen

• Merhabalar, valla 3bin e sistem toplayınca artık ssd si olmayan bilgisayar neredeyse yok. İşlemci evet önemli, ram de önemli ama oyunda maç esnasında grafikler full açık kullanırsa ekran kartına yük bindiriyor. Mesela bende çoğu şey kapalı. Hem ekran kartım düşük hem işlemci. İdare ediyoruz bir şekilde. Alacağı sistemde 16gb ram fazla olur, onun yerine 8 alıp ilerleyen zamanda upgrade edebilir. Ben onu söylemek istemiştim. Herkese mutlu günler

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Merhabalar, valla 3bin e sistem toplayınca artık ssd si olmayan bilgisayar neredeyse yok. İşlemci evet önemli, ram de önemli ama oyunda maç esnasında grafikler full açık kullanırsa ekran kartına yük bindiriyor. Mesela bende çoğu şey kapalı. Hem ekran kartım düşük hem işlemci. İdare ediyoruz bir şekilde. Alacağı sistemde 16gb ram fazla olur, onun yerine 8 alıp ilerleyen zamanda upgrade edebilir. Ben onu söylemek istemiştim. Herkese mutlu günler
    Bu oyun zaten grafik için oynanan bir oyun değil, oyunda detay önemli ve ne kadar çok lig seçilip veritabanı yüksek olursa detay fazla oluyor, o kadar keyifli oluyor. Bundan dolayı işlemci en ön planda.
  • Benim de bildiğim işlemci ve bellek ön planda. 150k'lık veritabanı açtığınızda işlemciye doğal olarak yük biniyor, bellek de önemli tabii. Oyun hızını etkiliyor bunlar, yoksa eski bilgisayarda da 150k'lık veritabanı ile oynayabilirsiniz ama çok yavaş ilerler oyun ya da crash alabilirsiniz.

Benim eski külüstürde ekran kartına maç anında bi' tek yük biniyor ve frekanslar yükseliyor. Maç harici ekran kartı frekansı düşüyor. Normalde diğer oyunlarda böyle değil ya da ben rastlamadım. Yeni oyunda büyük değişiklik gelirse bilemem ama FM 19'a kadar ekran kartı ortalama bir şey olsa da yeterli olur bence. Hiç olmadı birkaç ayar kısarsınız grafik ayarlarından. Ben önceden 3 boyutlu olarak oynuyordum ama 2 boyutluda taktik etkisi, paslar daha net görülüyor. Tercih meselesi biraz da tabii.

Belki bilen çıkar; bir oyuncu var takımımda kişiliği güvenilmez. Bunu mentorluk ile düzeltebiliyor muyuz? Mentorluğu verimli bir şekilde kullanabilen var mı aramızda? Kararlığı düşük oyuncunun kararlılığı artabiliyormuş birlikte çalıştırarak oyuncuları ama hiç gözlemleyemedim böyle bir durumu.

• 
Sayfa: önceki 10821083108410851086
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.