Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (978. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.476
Cevap
149
Favori
1.414.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 976977978979980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tasarımlamaca

Oyundan soğutuyorlar

Senin yaşadığın daha hiçbir şey

1 ay içerisinde birer gün arayla 6 maç oynadın mı hiç?
    14 Nisandan 16 Mayısa yani 32 günde 13 maç oynamak nedir bilirmisin?

Bu sadece 15 sezonluk Salford kariyerimin son sezonunda başıma gelen 1 aylık örnek fikstür
    Yeri geldi 1 ay içinde 14 maç oynadığım oldu. Maalesef FM'nin fikstürle ilgili büyük bir problemi var.

Federasyona maç erteleme gibi bir talebin olması gerekiyor.

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

• - The Stig - kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, ben de zaten en büyük problem benim yaşadığım diye bi iddia da bulunmadım. Bu 2 maç sıkışıklığı ile başa çıkamadım elendim mevzu bu :)
    Direkt hile diye girilmiş konuya, hile yapıp öyle bi puan tablosu mu oluşur ?
    Cm00-01 den beri oynarım. Lig ve kupa maçlarının 2 günde 1 oynandığını çok yaşadım ama ilk defa peşpeşe avrupa maçına denk geldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasarımlamaca -- 17 Temmuz 2018; 10:10:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Karakterin bu etkisini bilmiyordum. İyi oldu söylediğin, teşekkürler.

Peki atıyorum bazen 130luk adamın bazı özellikleri iyi(mesela 15+) diye "taktiğe uygun" diye almak mı daha iyi yoksa o özellikleri düşük(10-15) ama pası 150 olan 130luk genci mi almak daha iyi? Yani taktikteki pozisyonun işaretlediği özellikler mi önemli olan?

Ben genelde maddiyata yada genç adamı yetiştirme olayına falan bakıyorum bu durumda. Bana uymasa da ileride iyi paraya satarım diyorum. Bu abiltynin gelişmesinin durmasının bir yaş sınırı var mı? 23 yaştan bahsettin, o mu max. olabileceği?

Bir de son güncelleme ile oyuncu satışı zorlaşmış sanki. Başkalarına, daha kötü oyunculara 50-60 verenler bana gelince 20 bile vermiyebiliyor.
    Bir oyuncunun fiyatını belirleyen şey itibardır. Gerek oyuncunun gerekse oynadığı ligin itibarı ne kadar yüksek ise yabancı kulüpler o oyuncuyu alabilmek için yüksek meblağ öder!

Sen mesela hiç Norveç yada Finlandiya liginde 20-30 milyon euroların üzerinde bir oyuncu satın aldın mı? Yada Macaristan liginde ne kadar yüksek PA'sı olursa olsun 30 milyona satın alınan bir oyuncu gördün mü?

FM'nin mantığı biraz bu yönde işliyor. Yani itibar = güç/başarı/para demek gibi bişey.

Oyuncunun özellikleri her zaman en önemli şeydir. PA CA gibi şeylere takılmayın. PA'sı 199 olan bir forvet oyuncusunun bitiriciliği 8 ise alıp forvetine koyup oynatırmısın?
    Yada markajı pozisyon alması ve kafa vuruşu düşük bir stoperi banko 11 de oynatırmısın? Özellik herşeydir!

140 CA'sı olan bir oyuncu, CA'sı 155 olan bir oyuncudan iyi olabilir. Önemli olan kullandığın mevki ve roldeki özelliklerin doğru şekilde kullanılmasıdır.
    Yani bir bek için gereken özellikler açıkken diğer bir şişirme oyuncunun 2-3 özelliği 5 puan fazla ve CA'sı 155 diye 140'lıktan daha iyi yada verimli olacak diye bir kaide yoktur.

Mental ve Fiziksel özellikler başta olmak üzere ilk bakılması gerekenlerdir. Geri kalan tekniksel özellikler sadece ve sadece rol ve mevki için bakılması gereken özelliklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasarımlamaca

Doğrudur, ben de zaten en büyük problem benim yaşadığım diye bi iddia da bulunmadım. Bu 2 maç sıkışıklığı ile başa çıkamadım elendim mevzu bu :)
    Direkt hile diye girilmiş konuya, hile yapıp öyle bi puan tablosu mu oluşur ?
    Cm00-01 den beri oynarım. Lig ve kupa maçlarının 2 günde 1 oynandığını çok yaşadım ama ilk defa peşpeşe avrupa maçına denk geldim.
    Şakasına diyorum canım FM 18de benim yaşadığım en büyük problemlerden biri oldu bu fikstür olayı.

Senin Avrupa Kupasında başına gelmesi çok enterasan bir durum hakkaten. İlk defa böyle birşey gördüm. Bence dış güçler ve UEFA üzerine oynamış

community.sigames'e bu durumu görsellerle bildirdim, vaktin olduğunda seninde atmanı tavsiye ederim. Bu tür sorunları ne kadar dile getirirsen bir sonraki FM oyunlarında bu durumlarla karşılaşmamız aza inecektir.

2 senedir adamlara şu federasyona maç erteleme gibi bir seçeneğin getirmelerini söylüyorum ama umursayan yok. Sonra 1 ayda 13 bazen 14 maç oynuyoruz.

• Kasada 1 milyar doların var dostum.

Sebebini söyledim yüklediğin dosyalardan biri neden olmuştur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marty.McFLY

Kasada 1 milyar doların var dostum.

Sebebini söyledim yüklediğin dosyalardan biri neden olmuştur.
    Rivadan gelmiştir belki
  • Marty.McFLY kullanıcısına yanıt
    İhtimaller dahilinde ama sadece sugar daddy nin böyle birşeye sebep olacağını zannetmiyorum.

• Biraz kariyerimden bahsedeyim,

Devam etmekte olan Fenerbahçe'de şu ana kadar olan başarılarım,

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

Dünya yıldızı regen oyuncularım,

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

Şampiyon olduğum sezonlarda en başarılı olduğum puan durumları,

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4]

• dahaka06 D kullanıcısına yanıt
    Sağ bek ve iki santraforunda barca-real yapma vakti gelmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18e yeni basladim da 3-2-2-1-2 buglu mu oyunda? Onune gelene 3-4-5 atıyor anlamadım.

• Oyunu tavsiye edermisiniz.daha önce bu tarz bir oyun oynamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: - The Stig -

Şakasına diyorum canım FM 18de benim yaşadığım en büyük problemlerden biri oldu bu fikstür olayı.

Senin Avrupa Kupasında başına gelmesi çok enterasan bir durum hakkaten. İlk defa böyle birşey gördüm. Bence dış güçler ve UEFA üzerine oynamış

community.sigames'e bu durumu görsellerle bildirdim, vaktin olduğunda seninde atmanı tavsiye ederim. Bu tür sorunları ne kadar dile getirirsen bir sonraki FM oyunlarında bu durumlarla karşılaşmamız aza inecektir.

2 senedir adamlara şu federasyona maç erteleme gibi bir seçeneğin getirmelerini söylüyorum ama umursayan yok. Sonra 1 ayda 13 bazen 14 maç oynuyoruz.

Alıntıları Göster
    Kabul edilmiyor ki dediğin gerçekte de ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E5A8814

Kabul edilmiyor ki dediğin gerçekte de ama.

Alıntıları Göster
    Gerçekte 5 günde 3 maç yapan takımlar var yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: - The Stig -

Gerçekte 5 günde 3 maç yapan takımlar var yani

Alıntıları Göster
    Evet, var. Premier Lig takip etsen bilirdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-12E5A8814

Evet, var. Premier Lig takip etsen bilirdin.

Alıntıları Göster
    Valla cok merak ettim bi soylesene 5 gunde 3 premier lig maci yapan hangi takim var. Ne gun ve ne zaman kimlerle oynamis?

• Arkadaşlar sözleşmesi 6 ay sonra sona erecek ve Türkiye Süper Lig’te oynayan futbolculara sözleşme teklifi yapamıyorum bir türlü.Sözleşme öner ibaresi gözükmüyor yani.Sebebi ne olabilir bilen var mı? Sorun sadece Süper Lig için geçerli başka liglerde hiçbir problem yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wallcroft kullanıcısına yanıt
    Süper ligde oynuyorsan kural gereği olmuyor aynı durum ingilterede geçerli ingilterede oynuyorsan ingiltere liginden topçu alamıyorsun sözleşmesi bitmeden

• roomonecool kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ederim.Fenerbahçe'yi yönetiyorum da Bursaspor'lu Harun'a teklif yapamadım başka bir yabancı kulüp teklif yapınca bir sorayım dedim ben de.
  • Wallcroft kullanıcısına yanıt
    Öyle durum olduğunda oyuncuyla ilgilendiğini açıklayıp belki engel olabilirsin

• FM18 de yeni sezon öncesi hazırlık kampında antrenmanlar için tavsiyesi olan var mı ? asistan menajere bırakmıştım geçen sezon ortasında antrenmanları hazırlık kampını da ona bıraktım ama demin sakatlık riski ile ilgili rapor geldi durduk yere sezon öncesi sakatlıklar olmasın zaten valbuena 1 ay sakatlandı.

sezon içinde artan riski rotasyon sayesinde kotarıyordum da şimdi takımı gençleştirdim birbirini tanımayan çok oyuncu oldu rotasyonda patlarım ilerde. sezon öncesi yükleme için yardımlarınızı bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 976977978979980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.