Şimdi Ara

## Football Manager 2017 Gelmesini istediğiniz özellikler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben İlk olarak Türkiye ligini düzeltmelerini istiyorum.

Beşiktaş'ın 14.şampiyonluğu oldu. Oyunda 11 görünüyor. 1957-1958 yıllarındaki şampiyonluklar sayılmıyor.

yine aynı şekilde Beşiktaş ın bütçesinin düzeltmesi lazım bu kadar kötü bir bütçe olamaz. 31.Hafta takımı şampiyon yaptım verdiği bütçe 2.5 milyon euro.

Oyundaki sıkıntılara gelirsek isabetsiz şut,sakatlık ve aşırı sarı kartlardan bıktım.

Bir maçta 31 şut çekiyorsun 12 si isabetli maç skoru 2-0 yenilmişsin bana saçma geliyor.

Adamların rakibi olmadığı için her sene aynı oyunu ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.

Hoş burada yazılanlar bir anlam ifade etmiyor görmüyorlar. İngilizcesi iyi arkadaş varsa bana çevirse ben gerekli yerlere Mail atabilirim.

Aklıma geldikçe eklerim.

• antremanlar tekrardan dizayn edilmeli.
    suanki kullanmimi bence sok kotu.

taktikler kisminda mutlaka atak ve defans olarak ayrilmali.

acmak gerekirse takim talimati ve oyuncu talimatinda daha genis bir sekilde ayrilmali.

dusuk profilde basladigimiz menejerlerle once alt yapidan baslayip sonra a takim menejerligine giden bi yol seklinde lisans alinmali.

calismadigimiz yani issiz oldugumuz zamanlarda da lisans alabilmeliyiz.

ama en cok antreman kismi degismeli bana gore. ve oyuncularin gelisimi vede antremanlarda gosterdigi anlik yada aylik performansa gore ozelliklerin 1 2 deger dusup artabilmeli.

boylelikle formda oynayan oyuncularin bi anlami olmali.

bi oyuncunun gelisimi yani ozellikleri formlarina gore dusup yukselmeli.

gizli ozellikler sacmaligini ana profil beya bilgiler kisminda gorebilmeliyiz.

ille raporla analiz edilmemeli. eger raporlada analiz edilecekse bunlar kotu, orta veya iyi seklinde gozukmeli.

160py nin uzerinde bi dunya yildizi olacak oyuncunun devamliligi 3 onemli maclar ozellikleri 5 gibi samlcmaliklara bi cozum bulunmali.

Taraftarlarla iletisim yada goruslerinin takip edilebildigi yada raporlandigi bisey olmali.

simdilik aklima gelenler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakatlıklar çok büyük dert oyunda. 7-8 oyuncu aynı anda sakatlanıyor ve hepsi uzun süreli. Çok abartmışlar sakatlığı düzeltilmesi lazım
  • hiç bi beklentim yok aynı oyunu farklı temalarla ve biraz değişmiş 3d motoruyla önümüze getircekler yine.
  • Göz boyamak amaçlı yapılan grafik güncellemeleri ile oyunu geliştirdiklerini zannediyorlar, bizi kandırmaya çalışıyorlar. Fifa manager oyunun da artık yapılmamasından sonra rakipsiz kalan FM, kendini bırakmış vaziyette. "Yeni" oyun bana sadece transfer güncellemesi gibi geliyor.

Oyuna yenilik olarak eklenmesini istediğim şeylere gelecek olursak:

Maç esnasında 3D görüntüde futbolcuların saçma sapan/mantık dışı hareketler yapmaması. Oyuncunun topun önünden çekilmesi, rakiple omuz omuza giderken bi anda koşmayı bırakması, kalecinin önündeki topa kopa koşmayıp rakip forvetin gelip gol atmasını beklemesi, maç esnasında 50 şut çekip 1 tane gol atamamak (bu tabii ki gerçekte olabilecek bir şey fakat oyunun bunu sırf biz maçı kazanmayalım diye saçma bir şekilde yapması) gibi gerçekdışı olayların kaldırılması gerekiyor.

Antrenman sistemi değişmeli. Gerçekte oyuncular takım olarak antrenman yapar, biz sadece bireysel antrenman seçiyoruz. Antrenman sahasında takım olarak yapılan antrenmanları görmemiz, iki takım oluşturup çift kale maç yaptırmak, hata yapan futbolcu olduğunda onu bireysel olarak uyarabilmek, kondisyon, güç, taktik vs. antrenmanları teknik ekibimizle birlikte yaptırmamız güzel olurdu.

Futbolcularımızla yapılan konuşmalarımız daha gerçekçi olmalı. Bir oyuncuyu transfer edeceğimiz zaman onunla görüşmeli, kulübün hedeflerinden bahsetmeli, oyuncunun takımda aynı milliyetten arkadaşı varsa ikna etmek için kullanabilmeli, olayın sadece maaştan ibaret olmadığını anlatabilmeliyiz. Var olan konuşma seçenekleri; gel kaptanım ol ve sana ihtiyacım var. Ben daha bu iki seçeneği kullanıp hiç başarılı olamadım, öylesine var sanki

Maç esnasında kenardan oyunculara seslenme yeniliği gözümde çok başka canlandırmıştım, görünce hayal kırıklığına uğradım. Oyuna direkt etki ettiğini düşünmüyorum oyunculara söylediklerimizin. Onun yerine futbolculara bireysel taktik verebilmeliyiz.

Türk kulüplerine yeterince özen gösterilmiyor. Futbolcu özelliklerinin baştan savma yapıldığını, özelliklerin sezona göre değişmediğini düşünüyorum. Mesela Cenk Tosun bu sene büyük bir çıkış yaptı ama özellikleri neredeyse Mustafa Pektemek ile aynı. Avrupa takımlarına gösterilen ilgi, alaka gösterilmiyor.

Sosyal hayat olmalı, bazı futbolcuların gece hayatı olmalı, son dönemde futbolcu transferinde eş-aile etkisi büyük rol oynuyor -bu da oyuna eklenebilir.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar ama FM 17'de maalesef yenilik namına büyük beklentiler içerisinde değilim.
  • maaş imza parası gibi saçmalıklar değişmeli. Bournemouthla şl yi aldım sonraki sezon bundesliganın orta sıra takımlarından birinden oyuncu alıyorum adam 7 milyon imza parası önceki mağaşınında 5 6 katını istiyor. Lan şl şampiyonu takıma geliyosun haddini bil diye boğazına yapışasım geliyor sonra.
  • Yüksek maaş alan oyuncuyu satmaya kalktığımızda anlayışla karşılanmalı veya bir oyuncuyu satıcagım diyince anlayısla karsılamalı. Adama sana yer yok planlarımda bu konuyu idare edemediniz diyor maaşınıda ödüyoz her ay tıkır tıkır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • son zamanlarda en çok şunun olmasını istiyorum mevcut bir teknik direktör olabilme ben direk aykut kocamanın yerine geçebilecegim onun itibarı ve geçmişiyle oynayabilecegim yada direk mourinho olucaksın geçmiş kariyer verilerin falan durucak onun kariyerini sen oynamaya başlıcaksın böyle bir şey yapmak zor değildir aslında yapsalar güzel olucak. illa sıfır geçmişi olan bir td olarak başlamakdan hoşlanmıyorum ben umarım gelir bu özellik.

bide yukarda biris ibahsetmiş oyuncualrın form seviyesine göre özellikleri değişsin zaten öyle bir sistem var ama biz göremiyoruz bir oyuncu formdaysa atıyorum tüm özellikleri 1.4 ile çarpılıyor yada formsuzdur morali bozuktur 0.8 ile çarpılıyor vs . böyle böyle durumlar eklenerek randomize bir şekilde oluyor zaten her şey
  • Cja kullanıcısına yanıt
    Hocam gecmisi sifir olmuyor ki

• Leonardo DiCaprio. kullanıcısına yanıt
    hocam naıl sıfır olmuyor ben bir menejer oluşturdum diyelim geçmiş iolmuyor ki gir kupalarıan falan bak hep boş oluyor ilişkiler vs. hepsi boş oluyor biz oynadıkca oluşuyor direk başka menejer olabilmek olsa aykut kocaman oldun diyelim mesela geçmişinde fenerbahçe efsanesi yazıcak yada fatih terim ile arası bozuk vs. olucak
  • Cja kullanıcısına yanıt
    Anladim ama zannetmiyorum.boyle bir sey olacagini.

Ben sunu gormek istiyorum baska teknik direktorlerin oyun planini gormek istiyorum

• 1- Aynı taktikle oynamama rağmen 7 si mutlak 15 gol pozisyonuna girdiğim maçı 2-0 zor kazanırken, 8 şut çektiğim maçı 4-0 kazanmam.

2- Maç başı 10-15 korner kullanıp sezonu 2 korner golüyle bitirme.

3- Rakipte Uzun Taç PPM'sine sahip adam varsa istisnasız taçtan gol yeme.

4- 2-3 sezon içinde FB/GS ile CL alacak düzeye gelmeyelim

5- Oyuncular taktiğe uysun.

6- Sevdiğimiz Oyuncu/Personel ekleyebilelim.

7- Düşük ligde değeri 5 milyon olan adam, PSG, City'e gidince değeri 30-40 milyon olmasın. Lig popülerliğine değil performansa bakılsın.

• İhsan_Y kullanıcısına yanıt
    Türkiyedeki oyuncuların güçlerini turksportal üyeleri yapıyor.

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    hocam o arkadaşlara nasıl ulaşabiliriz. Türkiye liginde çok ciddi düzeltmeler yapmaları lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

hocam o arkadaşlara nasıl ulaşabiliriz. Türkiye liginde çok ciddi düzeltmeler yapmaları lazım

Adamlar kendi bildiklerini okuyorlar hocam. Laf anlatılmıyor. Beşiktaşlısı, Fenerlisi kendi takımındakileri bile gömüyor. Oyuncu tartışma alanına bakabilirsiniz. Bildiklerimden perpetua ve Cengo var.
    http://forum.turksportal.net/vb/

yani Beşiktaş şampiyonluk sayısında başta sıkıntı var.

11 tane görünüyor bu sezon 2016 da. 13 olması gerekiyor bu senede şampiyon olduk 14 tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo DiCaprio.

yani Beşiktaş şampiyonluk sayısında başta sıkıntı var.

11 tane görünüyor bu sezon 2016 da. 13 olması gerekiyor bu senede şampiyon olduk 14 tane

O düzeltilemez. Oyunda 58'den itibaren tüm sezonların şampiyonları kayıtlı. E haliyle sizinde 2 şanpiyonluğunuz bu dönemin dışından verildiği için şampiyonluk sayınız düşük.

Maddi durum düzeltilmeli
  • Menajerimize kariyer ayarlayabilsek güzel olur.
    İstediğimiz kişiyi favori kişilerimize ekleyebilirsek güzel olur.
    Oyunu zorlaştırmışlar,zorluğunu Fm 2008 gibi yaparlarsa güzel olur.

• Beşiktaş taraftar sayısı yükselmeli. 3 sezondur şampiyon oluyorum ortalama kombine satışı 11 bin felan. 1 de Uefa kupam var.. 25 bin civarı ortalamayla oynuyorum en iyi sezonumda bile. Bursa Konya vs. bile daha çok.

Ayrıca taraftar faktörü iyice oyunu etkilemeli. Taraftar yönetime daha çok karışmalı, maçlarda daha etkili olmalı vs. Mesela yıldız transfer yapınca gerçekteki gibi medyada etki yaratmalı, kombine, forma satışları patlamalı vs.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.