Şimdi Ara

Focusumuz hırlamaya başladı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 1 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • oznk40 (10 mesaj) ÇVK (4 mesaj) MB-CLS (3 mesaj) Gündüz06 (3 mesaj) r0x (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1272 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese selam arkadaşlar.

Forumda biraz araştırayım dedim,çeşitli hırlamalardan sıkıntı çeken arkadaşlar var ama benimkine benzer içerikli bulamadım;yeni konu açayım dedim.

Dizel focusumuz,rolantide iken son 2 haftadır hırlamaya başladı.Gaz verirken ya da viteste ilerlerken bu ses yok.Sadece rolantide beklerken geliyor.

Sanki motorda bir parça biyerlere sürtüyor,vuruyor gibi.Benzer sorunla karşılaşmış olanların yardımlarını bekliyorum.

Gerçi bir sorun daha vardı onun içinde burada konu açmıştım ama korkarım bu aralar servise görünmemiz gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznk40 -- 3 Nisan 2012; 22:22:07 >

|
    |
  • Yarbay
    6158 Mesaj
    Motor Kulağı ?
  • Binbaşı
    1272 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Motor Kulağı ?

Biraz daha açabilir misiniz hocam?

Nasıl bir şeydir,ilk defa duyuyorum o yüzden.
  • Yarbay
    4664 Mesaj
    mazot pompasından olabilir.

gelen yakıt iyi ateşlenmiyor olabilir. (enjektör)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MB-CLS -- 3 Nisan 2012; 23:09:18 >
  • Yarbay
    6158 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oznk40

quote:

Motor Kulağı ?

Motordan Hiç Anlamam Onu Baştan Söyleyeyim

Ama Genel Kanı ÖÖyle Benim Arabamdanda Öyle Bi Ses Geliyodu Kime Sorsam Motor Kulağı Dedi.1-2 Usta Direksiyonj Kutusu Dedi.

Eğer Motor Kulağı Kırılmışsa 40-50 Tl Civarı Bişey.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

quote:

Motor Kulağı ?

motorun şaseye bağlandığı yerdir . yanlış bilmiyorsam sadece 2 tane olur
    |
    |
  • Binbaşı
    1272 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

Motor Kulağı ?

Motordan Hiç Anlamam Onu Baştan Söyleyeyim

Ama Genel Kanı ÖÖyle Benim Arabamdanda Öyle Bi Ses Geliyodu Kime Sorsam Motor Kulağı Dedi.1-2 Usta Direksiyonj Kutusu Dedi.

Eğer Motor Kulağı Kırılmışsa 40-50 Tl Civarı Bişey.

Bir kenara yazayım bunu sağolun.
    |
    |

• Binbaşı
    1272 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

gelen yakıt iyi ateşlenmiyor olabilir. (buji)

Mazot pompasından kaynaklı ise durumumuz vahim!
    |
    |
  • Yarbay
    3607 Mesaj
    quote:

Buji,dizel?
  • Yarbay
    4664 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

quote:

Buji,dizel?

enjektör olarak düzeltiyorum
  • Yarbay
    3607 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Buji,dizel?

enjektör olarak düzeltiyorum

|
    |
  • Yarbay
    2736 Mesaj
    quote:

quote:

Buji,dizel?

Edit: cevaplanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkantasdemir -- 3 Nisan 2012; 23:14:32 >
  • Yarbay
    3607 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: furkantasdemir

quote:

quote:

Buji,dizel?

Edit: cevaplanmış

Kızdırma bujisi sürekli çalışmaz,araç soğukta çalışmasa dediğiniz olurdu.Problem farklı.
    |
    |
  • Binbaşı
    1272 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Enjektör meselesini biraz araştırdım.

Sorunu yaşamış olanlar genelde motordan dikiş makinası sesi tarzında ses geldiğini yazmışlar.Sanırım bizim sorunda bu.
    Nasıl anlaşılacağına dair ise çeşitli yollar var;siyah duman atma,aşırı yakıt sarfiyatı,tekleme gibi belirtilerden bahsedilmiş.

Bizim arabada bu sorunlar yok gibi.Siyah duman atmıyor.Tekleme de yok.Yakıt sarfiyatı konusunda ise kararsızım,aracı genelde babam kullanıyor kısa mesafelerde.
    Ankara da Eryaman da oturuyoruz,babam burada öğretmen.Gidip geldiği mesafe evle okulu arası günlük 3-4 kilometre olduğundan yol bilgisayarı 8.5 litreleri bile gösterdi kış soğuklarında.
    Ancak şehir içi trafiğine girip motorun ısınacağı mesafeler gidince,Eryaman-AŞTİ-Batıkent-Eryaman güzergahlarında 5.5 litreleride gördük.
    Aracı alalı daha 2 ay olduğu için bu şekilde kabul edip kullanıyoruz,önceki yakıt sarfiyatı nasıldır bilemediğimizden kıyaslama yapamıyorum.

Bir de sorması ayıp bu enjektör arızası bize pahalıya mal olur mu?Çok acil midir,yaklaşık 2 bin km. sonra 75 bin bakımına girecek araba,o zamanı beklesek sorun olur mu?Çünkü eski aracımızın masraflarından gına geldiği için focusu babama ben aldırdım,daha ilk aylardan mahcup olmak istemem.Bir de ilk sahibi garanti süresini 5 yıla uzatmış,yani mecburen servise gideceğiz,bu enjektörleri garanti kapsamından değiştirme şansımız var mıdır?

• Teğmen
    170 Mesaj
    2009 da sıfır km dizel titanium focus almıştım. yaklaşık aynı ses bendede vardı bir serviste bulamadılar sonra yetkili başka bir servise gittim usta aracı lifte alıp çalıştırdı ve sonra egsoz muhafaza sacımıydı yoksa orda motorla egsoz arasında spiral denen bir parça var onun üstüne bir sac vardı omuydu tam hatırlamıyorum ama onun vidaları gevşemişti vidaları sıktılar ses kesildi.

lakin benim ses hıııııırrrrr gibi değil daha tiz bir sesti. belki tam tarif edemiyorum yada siz tarif edemiyor da olaiblirsiniz. bir baktırın isterseniz o bölgeye sorununuzun çözümüne katkısı olsun diye paylaştım.Kolay gelsin....
  • Binbaşı
    1003 Mesaj
    quote:

Sorunu yaşamış olanlar genelde motordan dikiş makinası sesi tarzında ses geldiğini yazmışlar.Sanırım bizim sorunda bu.
    Nasıl anlaşılacağına dair ise çeşitli yollar var;siyah duman atma,aşırı yakıt sarfiyatı,tekleme gibi belirtilerden bahsedilmiş.

Bizim arabada bu sorunlar yok gibi.Siyah duman atmıyor.Tekleme de yok.Yakıt sarfiyatı konusunda ise kararsızım,aracı genelde babam kullanıyor kısa mesafelerde.
    Ankara da Eryaman da oturuyoruz,babam burada öğretmen.Gidip geldiği mesafe evle okulu arası günlük 3-4 kilometre olduğundan yol bilgisayarı 8.5 litreleri bile gösterdi kış soğuklarında.
    Ancak şehir içi trafiğine girip motorun ısınacağı mesafeler gidince,Eryaman-AŞTİ-Batıkent-Eryaman güzergahlarında 5.5 litreleride gördük.
    Aracı alalı daha 2 ay olduğu için bu şekilde kabul edip kullanıyoruz,önceki yakıt sarfiyatı nasıldır bilemediğimizden kıyaslama yapamıyorum.

Bir de sorması ayıp bu enjektör arızası bize pahalıya mal olur mu?Çok acil midir,yaklaşık 2 bin km. sonra 75 bin bakımına girecek araba,o zamanı beklesek sorun olur mu?Çünkü eski aracımızın masraflarından gına geldiği için focusu babama ben aldırdım,daha ilk aylardan mahcup olmak istemem.Bir de ilk sahibi garanti süresini 5 yıla uzatmış,yani mecburen servise gideceğiz,bu enjektörleri garanti kapsamından değiştirme şansımız var mıdır?

Bende aracı alalı 2.5 ay oldu 2008 model dizel Focus.
    Son bir haftadır araç ilk çalıştığında yaklaşık 3-4 dakika sinek vızıltısı, dikiş makinesi tarzı ses geliyor.Özellikle dikkat ettim aracın kaputun sağ tarafından,sağ lastiğin olduğu taraftan geliyor ama sizinkinden tek farkı 3-4 dakikadan sonra kesiliyor.60 bin bakımına götürdüm arabayı sanayiye mazot filtresini değiştirmedim daha doğrusu bana mazot filtresini 2 bakımda bir değiştirsen de olur dediler benimde açıkcası biraz işime geldi maddi durumlardan.

Şöylede bir olay var mazotu hep Opet'ten alıyorum geçen mecbur Petrol Ofisinden aldım yakıtı akabinde böyle bir ses gelmeye başladı,sonrada bir türlü düzelmedi
    Yani yakıttan olabilir diye düşünüyorum,belkide aldığımız da da vardı fazla dikkat etmedik.

Aslında iki ortak yönümüz var birincisi ; bende Eryaman'da oturuyorum ( Devlet Mahallesinde )

İkincisi; Focus'u babama ısrarla ben aldırdım o da sağolsun kırmadı aldı, şimdi de sözle olmasa bile, sen aldırdın sen uğraş bakalım tarzı davranışlar sergiliyor
    O yüzden aracla haddinden fazla ilgileniyorum, belki de sakınan göze çöp batar olayı yaşıyoruz.
    İnanın bende gitmedim sanayiye, yetkili servise felan.Ama gitmekte yarar var tabi Ford Başer'e bir götürün isterseniz baya bir ilgililer, yetkili servise gitmesekte olur sonuçta ne olduğunu öğrenelim tarzı bir şey düşünüyorsanız , babamın Şaşmaz'da yakın bir arkadaşı var o bize iyi bir Fordcu bulur oraya yönlendirebilirim sizi.

Ayrıca , benimde babam öğretmen ( emekli )

• Binbaşı
    1003 Mesaj
    Söylemeyi unutmuşum, enjektör arızası ciddi ve acil çözülmesi gerek bir sorun 1.000 - 1.500 lira gibi bir masrafla düzeltilir.

Ama sizde söylediğiniz gibi belirtileri yok bu arızanın, o yüzden karalar bağlamaya gerek yok.
    Aldığınız istasyonu değiştirin bir süre için , baktınız olmuyor başka bir firmadan alın yakıtı , o da olmazsa servise götürmekte yarar var.
    |
    |
  • Teğmen
    111 Mesaj
    bizim focusta 5 binde devirdayım pompasında problem cıkmıstı sürtme sesi ve yanık kokusu geliyordu rolantide
    |
    |
  • Binbaşı
    1808 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: joker006

quote:

Bende aracı alalı 2.5 ay oldu 2008 model dizel Focus.
    Son bir haftadır araç ilk çalıştığında yaklaşık 3-4 dakika sinek vızıltısı, dikiş makinesi tarzı ses geliyor.Özellikle dikkat ettim aracın kaputun sağ tarafından,sağ lastiğin olduğu taraftan geliyor ama sizinkinden tek farkı 3-4 dakikadan sonra kesiliyor.60 bin bakımına götürdüm arabayı sanayiye mazot filtresini değiştirmedim daha doğrusu bana mazot filtresini 2 bakımda bir değiştirsen de olur dediler benimde açıkcası biraz işime geldi maddi durumlardan.

Şöylede bir olay var mazotu hep Opet'ten alıyorum geçen mecbur Petrol Ofisinden aldım yakıtı akabinde böyle bir ses gelmeye başladı,sonrada bir türlü düzelmedi
    Yani yakıttan olabilir diye düşünüyorum,belkide aldığımız da da vardı fazla dikkat etmedik.

Aslında iki ortak yönümüz var birincisi ; bende Eryaman'da oturuyorum ( Devlet Mahallesinde )

İkincisi; Focus'u babama ısrarla ben aldırdım o da sağolsun kırmadı aldı, şimdi de sözle olmasa bile, sen aldırdın sen uğraş bakalım tarzı davranışlar sergiliyor
    O yüzden aracla haddinden fazla ilgileniyorum, belki de sakınan göze çöp batar olayı yaşıyoruz.
    İnanın bende gitmedim sanayiye, yetkili servise felan.Ama gitmekte yarar var tabi Ford Başer'e bir götürün isterseniz baya bir ilgililer, yetkili servise gitmesekte olur sonuçta ne olduğunu öğrenelim tarzı bir şey düşünüyorsanız , babamın Şaşmaz'da yakın bir arkadaşı var o bize iyi bir Fordcu bulur oraya yönlendirebilirim sizi.

Ayrıca , benimde babam öğretmen ( emekli )

Sağ ön lastik tarafından gelen hidrolik pompasının sesi 2011 focusum da da var bunun için servise götürdüm her focusta bu ses var normal hidrolik sesi Soğukken ve lastikleri yana kırdığınızda gelir ısininca azalır dedi nette araştırdım hakikaten de normalmiş

Konu açmıştım

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=55046642&p=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3607 Mesaj
    quote:

Herkese selam arkadaşlar.

Forumda biraz araştırayım dedim,çeşitli hırlamalardan sıkıntı çeken arkadaşlar var ama benimkine benzer içerikli bulamadım;yeni konu açayım dedim.

Dizel focusumuz,rolantide iken son 2 haftadır hırlamaya başladı.Gaz verirken ya da viteste ilerlerken bu ses yok.Sadece rolantide beklerken geliyor.

Sanki motorda bir parça biyerlere sürtüyor,vuruyor gibi.Benzer sorunla karşılaşmış olanların yardımlarını bekliyorum.

Gerçi bir sorun daha vardı onun içinde burada konu açmıştım ama korkarım bu aralar servise görünmemiz gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

Şimdi hatırladım,kasnakları kontrol ettirin,arkadaşımın başına gelmişti.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.