Şimdi Ara

Focusa en yakın zamanda LPG taktıran varmı ?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
28
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Ford >> Focusa en yakın zamanda LPG taktıran varmı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1822 Mesaj
    evet arkadaşlar LPG taktırıcam kararlıyım ama en iyi yer ankarada dediler İstanbulda ikamet ediyorum İstanbulda taktıran varmı ve fiyat aralığı nedir?

|
    |

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

::::E30::::
  • Yüzbaşı
    905 Mesaj
    11 milyonluk istanbulda usta yoksa, nasıl yürüyor onca araç.
    bence boşuna ankaraya gitme, mutlaka iyi ustalar orda da vardır.
    arayan bulur.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: asbengu

11 milyonluk istanbulda usta yoksa, nasıl yürüyor onca araç.
    bence boşuna ankaraya gitme, mutlaka iyi ustalar orda da vardır.
    arayan bulur.

yok bana çok yakın var ama orayı da tam bilmiyorum taktırıp rezil olmak istemiyorum
    |
    |

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

• Yüzbaşı
    509 Mesaj
    ben yaklaşık 4 ay önce istanbul dudulludaki plaris lpg de zavoli taktırdım
    gerçekten işçilikleri 10 numara
    satış sonrası destekleride gayet gözel
    taktıralı 6-7 bin km oldu daha bir sorunla karşılaşmadım.
    kesinlikle tavsiye ederim
    |
    |
    Ben de bugun zavoliden fiyat aldım.Lpg taktırmakta kararsızım..Simit tank düşünüyordum ama simit tankı pek tavsiye etmediklerini söylediler..Sebebi de yokuş çıkarken simit lpg tankındaki gazın geriye doğru yığılması ve araca gaz gitmemesiymiş..Pek mantıklı gelmedi bana..
    |
    |

Orjinalden alıntı: umitaydin

ben yaklaşık 4 ay önce istanbul dudulludaki plaris lpg de zavoli taktırdım
    gerçekten işçilikleri 10 numara
    satış sonrası destekleride gayet gözel
    taktıralı 6-7 bin km oldu daha bir sorunla karşılaşmadım.
    kesinlikle tavsiye ederim

aracınız kac model...
    |
    |

Orjinalden alıntı: x15

Ben de bugun zavoliden fiyat aldım.Lpg taktırmakta kararsızım..Simit tank düşünüyordum ama simit tankı pek tavsiye etmediklerini söylediler..Sebebi de yokuş çıkarken simit lpg tankındaki gazın geriye doğru yığılması ve araca gaz gitmemesiymiş..Pek mantıklı gelmedi bana..

Mantıksız... Yaşamadım ben öyle bişey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozyurek -- 19 Şubat 2008; 16:22:26 >
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Mantıksız... Yaşamadım ben öyle bişey...

biz şahinde yıllarca simit tank kullandık bi sorun çıkarmadı
    fiyat ne çektiler?
    |
    |

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

• Yarbay
    4010 Mesaj
    1500 ytl, 10 taksit..
    |
    |

1500 ytl, 10 taksit..

nakitte biraz daha indirim olur heralde ama çok kararsızım taktırsam mı taktırmasam mı
    |
    |

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

• Yüzbaşı
    259 Mesaj
    ARKADAŞLAR MERHABALAR BİR ARKADAŞIMIN 2001 FOCUS AMBİANTESİ VAR VE SIRALI LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYO SİZCE EN UYUMLU MARKA HANGİSİ OLABİLİR ? ÇÜNKÜ SANIRIM HER MARKA SIRALI SİSTEM HER ARABAYA UYMUYO DİMİ YANLIŞMI BİLİYORUM. FİYAT/FAYDA ORANTISI AÇISINDAN ENUYGUN MARKA HANGİSİ OLABİLİR ! TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
    |
    |
    Sıralı sistem LPG için en memnun kalacağınızı düşündüğüm yer İstanbul/Bayrampaşa da bulunan Tartarini servisidir. Mutlaka tartarini veya brc markasını tercih edin başınız ağrımaz (diğer markaları kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen). Satış sonrası servisleride 10 numara. Tartarini sıralı sistemi 2 yıl hiç sorunsuz kullandım.
    |
    |
    Sıralı sistem her benzinli araca uyumludur.Uyumlu olmayan motorlar VW FSI ve toyota avensis in 2.0 motorlarıdır.Bunlara sıralı sistem uygulanamıyor.Bunlarda enjeksiyon sistemi farklı. Zaten LPG nin montajı bittiğinde, LPG nin beynine usta bir notebook bağlıyor.Notebook taki yazılımdan araç model ve markasına göre ayarlar yükleniyor. Daha sonra eski sistem LPG deki gibi ayar bozma gibi bir durum kesinlikle olmuyor.Yalnız aracınız garantide ise direk garanti dışı kalıyor. LPG doğru montaj yapıldığında kesinlikle çok verimli çalışıyor. Almanya da Focus ların fabrika çıkışı orjinal lpg takılı halde üretildiğini okumuştum.

quote:

Orjinalden alıntı: baracuda05

ARKADAŞLAR MERHABALAR BİR ARKADAŞIMIN 2001 FOCUS AMBİANTESİ VAR VE SIRALI LPG TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYO SİZCE EN UYUMLU MARKA HANGİSİ OLABİLİR ? ÇÜNKÜ SANIRIM HER MARKA SIRALI SİSTEM HER ARABAYA UYMUYO DİMİ YANLIŞMI BİLİYORUM. FİYAT/FAYDA ORANTISI AÇISINDAN ENUYGUN MARKA HANGİSİ OLABİLİR ! TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLAR FİKİRLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
    |
    |

• Yüzbaşı
    259 Mesaj
    tşkr edrm lakin biz amasyadayız. tartarini bayii burda var sanırım.bize aslında atiker voltran zavollı filan dien oldu ama foruma danışmatı uygun bulduk zira buradaki enbüyük ortak payda TECRÜBE . peki sizin aracınız km de ne yakıyo servis ve kaliteden memnunsunuz yakıt ve performans ne alemde. birde enbüyük sorun maliyet. nedir tahmini fiatı ve bu simit tank ta problem olduğunu yazmış dier arkadaşlar sizinki nasıl bi problem yaşadınızmı?
    quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

Sıralı sistem LPG için en memnun kalacağınızı düşündüğüm yer İstanbul/Bayrampaşa da bulunan Tartarini servisidir. Mutlaka tartarini veya brc markasını tercih edin başınız ağrımaz (diğer markaları kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın lütfen). Satış sonrası servisleride 10 numara. Tartarini sıralı sistemi 2 yıl hiç sorunsuz kullandım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    463 Mesaj
    Evet arkadaşım tartarini veya brc tavsiye etmelisin. Bir sorun yaşamazsın. Bence ayrıca kesinlike simit depo taktırki bagajında hem kötü bir görüntü olmaz hemde yer kaybetmezsin. LPG tankı basınç altında olduğundan istediğin kadar rampa yukarı git ben hiç sorun yaşamadım. Stepne yerine, lastik patlamalarına karşı ufak bir tüp lastik şişiren köpük almıştım bagajda sürekli onu taşıyordum.Lastik patladımı sıkıyorsun onu lastiğin içine, 60 km yol alabiliyorsun o şekilde.
    benim aracım Hyundai idi ve km de 140 -150 bin lira ki şehir içinde yakıyordum. Şehir dışı 2500 km yol yaptım yazın ve sadece 300 ytl lpg ile oldu bu gerisini sen düşün.
    Açıkçası bende uygun fiyata dizel araç bulamasaydım ikinci el bir focus alıp hemen lpg taktıracaktım ama olmadı.Çok rahat edeceksin şimdiden güle güle kullan.

quote:

Orjinalden alıntı: baracuda05

tşkr edrm lakin biz amasyadayız. tartarini bayii burda var sanırım.bize aslında atiker voltran zavollı filan dien oldu ama foruma danışmatı uygun bulduk zira buradaki enbüyük ortak payda TECRÜBE . peki sizin aracınız km de ne yakıyo servis ve kaliteden memnunsunuz yakıt ve performans ne alemde. birde enbüyük sorun maliyet. nedir tahmini fiatı ve bu simit tank ta problem olduğunu yazmış dier arkadaşlar sizinki nasıl bi problem yaşadınızmı?
    quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raven1974 -- 22 Şubat 2008; 18:06:48 >
    |
    |

• Yarbay
    4010 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: SeRSeRiHaYaT

quote:

1500 ytl, 10 taksit..

nakitte biraz daha indirim olur heralde ama çok kararsızım taktırsam mı taktırmasam mı

Nakitte aynı fiyat taksitli de indirim yapmadılar..Aslında aracımı almadan önce lpg taktırırım diye düşünüyordum. ama şu an ben de kararsızım ayda bin km yi geçmiyorum..Senede de 10 bini geçeceğini sanmıyorum..

Lpg yi 1.5 senede amorti edeceğim..En fazla yüzde 30-35 tasarruf ederim gibi geliyor bana..Lpg ile birlikte iki de bir stop etme motor arıza lambasının yanması çekişten düşme,ilk çalışmada problem, gürültülü çalışma gibi sorunlarla karşılaşmaktan korkuyorum..Şehir içi kısa mesafelerde de faydasız diyorlar..
    |
    |

• Binbaşı
    1822 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

1500 ytl, 10 taksit..

Nakitte aynı fiyat taksitli de indirim yapmadılar..Aslında aracımı almadan önce lpg taktırırım diye düşünüyordum. ama şu an ben de kararsızım ayda bin km yi geçmiyorum..Senede de 10 bini geçeceğini sanmıyorum..

Lpg yi 1.5 senede amorti edeceğim..En fazla yüzde 30-35 tasarruf ederim gibi geliyor bana..Lpg ile birlikte iki de bir stop etme motor arıza lambasının yanması çekişten düşme,ilk çalışmada problem, gürültülü çalışma gibi sorunlarla karşılaşmaktan korkuyorum..Şehir içi kısa mesafelerde de faydasız diyorlar..

valla araştırdım taktırmamaya karar verdim işlerden dolayı eskisi gibi gezmiyorum aylık en fazla 200 km yapıyorum boşuna masraf gibi geldi BmW 3,18 veya 5,20 alıcam zewk için focus gene kalıcak ama onunla pek bi yol yapılmaz artık arac zaten 21*.*** km de rektefiyeye sokucam bi kaç kronik bakımı var onları yaptırıp garaja sokup bırakıcam ancak yazları senelik izinde kullanırım aşırı bir biçimde!!
    |
    |

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

• Yüzbaşı
    463 Mesaj
    Ayda 1000 km bile yapmıyorsanız LPG taktırmayı düşünmeyin bence, bu kar yerine size zarar getirir.

quote:

quote:

quote:

1500 ytl, 10 taksit..

|
    |

• Yarbay
    4507 Mesaj
    Ben haftada 1000 Km yapıyorum.Dizel aldım rahatım valla
    |
    |
    5 Gün oldu brc marka taktırdım şu ana bir sorun yok (nazar değmesin) yakıtta tasarrufu hemen farkedebiliyorsunuz çekişte korkularım vardı ama çok çok çok az bir fark var zaten çok seri ve süratli kullanmıyorsanız çok farketmiyor.

Daha önceki arabamı benzinle kullanmıştım ve lpg yi benimsemiyordum fakat benzine güç kuvvet yetmiyordu şu ana için her yönüyle memnunum.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
192.168.1.1
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.