Şimdi Ara

Focus'un yakıt tüketimi (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
542
Cevap
2
Favori
189.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir depo=800-850 km(100-120 km hız ile) ş.dışı.
    Bir depo=480-520 km ş.içi
    Ölçümde kesinlikle hata yok.Depo dolduruldu,harcandı.Bitince(ışık yandı) tekrar dolduruldu ve ölçüldü.
    1.6 motor bu kadar az yakan başka araç varsa yazın onu alayım.bu arada 100 bg e aldanmayın.zetec başkadır.usta değilim uzmanına sorarsanız daha iyi açıklayacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teteni

2000 model ambiante
    Ölçümde kesinlikle hata yok.Depo dolduruldu,harcandı.Bitince(ışık yandı) tekrar dolduruldu ve ölçüldü.
    1.6 motor bu kadar az yakan başka araç varsa yazın onu alayım.bu arada 100 bg e aldanmayın.zetec başkadır.usta değilim uzmanına sorarsanız daha iyi açıklayacaktır.

Değerler normal öyleaman aman bir sürüşüm olmamasına rağmen benim 2004 focusum da aşağı yukarı o kadar yakıyor hata şehir içi daha fazla menzili var tabii bu şehirden şehire trafiğe göre değişir..Bunda kullandığım lastiklerin de payı olabilir ama genel olarak focus çok yakan bir makine değil...
  • 7LTGAZ/100KM ORTALAMA SÜRAT 100KM VE 3000 DEVİRİ GEÇMEDİM NEREDEYSE. DÖNERKEN AYNI YOLDA ORTALAMA 120-130 KM HIZ DEVİR BİLMİYORUM :) 8,4LT/100KM GAZ YAKTI. HERKES ÖLÇÜMLERİNİ YAZARSA MEMNUN OLURUM. şEHİR İÇİ ÖLÇÜMLERİ BU HAFTA YAPICAM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: x15

quote:

2000 model ambiante

Değerler normal öyleaman aman bir sürüşüm olmamasına rağmen benim 2004 focusum da aşağı yukarı o kadar yakıyor hata şehir içi daha fazla menzili var tabii bu şehirden şehire trafiğe göre değişir..Bunda kullandığım lastiklerin de payı olabilir ama genel olarak focus çok yakan bir makine değil...

Arkadaşlar şehir içi çok az yakıyorsunuz, kıskandım valla. Püf noktalarını yazarmsınız?

• quote:

Orjinalden alıntı: crazymathci

quote:

quote:

2000 model ambiante

Arkadaşlar şehir içi çok az yakıyorsunuz, kıskandım valla. Püf noktalarını yazarmsınız?

senn araç 2,0...söyleyen kişilerinki büyük ihtimal 1,6.... arasında fark var tabiki :)

• TAMAMDA ONLARIN ŞEHİR İÇİ ORTALAMA 18 KURUŞ BENİM ARAÇ 25 KURUŞ FİLAN BU KADAR FARK NORMAL Mİ?
  • Son ölçümlerim; İzmir içi, çok dur kalk, kısa mesafe 7.4 lt/100 km. Şehir dışı İzmir-Edremit-İzmir 5.3 Lt/100 km. " Bana yinede fazla gibi geldi, araba 4200 km. de daha düşermi ki ? "
  • bu kadar fark fazla. 1.6 ortalama 18 kuruş yakıyorsa 2.0 20 yada 21 kuruş yakmalı tabiki ama. her şehir farklı bir trafiğe sahip ve kişiden kişiye değişir.
    quote:

TAMAMDA ONLARIN ŞEHİR İÇİ ORTALAMA 18 KURUŞ BENİM ARAÇ 25 KURUŞ FİLAN BU KADAR FARK NORMAL Mİ?
  • Bilmiyorum artık arabaya daha alışamadım şehir içinde, şehir dışı sorun yok. Şehir içi sakin kullanmak gerekiyor hemde bayağı sakin heralde...
  • çok sakin derken çok fazla düşük devirde kullanmıyorsundur umarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

çok sakin derken çok fazla düşük devirde kullanmıyorsundur umarım.

Düşük devirde kullanıyorum bazen öyle oluyorki 3.viteste araba teklemeye başlıyor, Stop etcek gibi...
    Sizin ortalama devir ve vites değiştirirken devir kaç oluyor?
  • Ben böyle yapıyorum: (Focus 1.6)

Ortalama devir: 2500-2800

Vites değiştirme: 3500
  • ok...
  • Araç çok yakmıyor arkadaşlar benzin pahalı...
  • focus az yakar
  • quote:

TAMAMDA ONLARIN ŞEHİR İÇİ ORTALAMA 18 KURUŞ BENİM ARAÇ 25 KURUŞ FİLAN BU KADAR FARK NORMAL Mİ?

Kim şehir içi ortalama 18 kuruş yakıyor..?Şehir dışı 90 sabit hızla 18 kuruş yakıyorum diyenlere açıkçası inanmam..Benzinin litresi 3250..2.0 ile ortalama 25 kuruş yakıyorsanız arabanız gayet ekonomik..
  • Bencede problem arabalarda değil, yakıt fiyatlarında ve tepki vermeyen bizlerde...
  • ben marmariste yaşıyorum. buranın trafiğide küçük istanbul gibi. her yakıt alışımda rutin olarak ortalama yakıtımı sıfırlıyorum. hiçbir zaman 11 litrenin altına düşmedi 100 km.de süratim de devamlı 20-60 arası.
  • Havalar ısınınca belki dizelin yakıt oranı biraz düşer...
  • arkadaş lpg tüketimini yazmış.
    quote:

quote:

Kim şehir içi ortalama 18 kuruş yakıyor..?Şehir dışı 90 sabit hızla 18 kuruş yakıyorum diyenlere açıkçası inanmam..Benzinin litresi 3250..2.0 ile ortalama 25 kuruş yakıyorsanız arabanız gayet ekonomik..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.