Şimdi Ara

FOCUS TDCİ YAKIT (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
107.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dikkat edin belinizi ağrıtacaksınız
    yerçekimi denen bişey var, yoksa uzaydamı yaşıyorsunuz
    fiesta tdci şehir içinde 500km zor yaparken focus 800 km, megan 1000km yapacak ??????
  • Yakıt konusunda benim araba şöyle yakıyor, senin araba böyle yakıyor gibi bir tartışma çok anlamlı olmuyor. Bu konuda bakılması gereken yer araçların teknik özelliklerinde yer alan lt/100 km cinsinden verilen yakıt tüketimleridir. Bunlarda aşağıya çıkarılmıştır, hepsi düz vites değerleridir bilginize ;

Ford Focus 1.6 Dizel

Şehiriçi : 5.8
    Şehirdışı : 3.8
    Karışık : 4.5

Renault Megan 1.5 Dizel

Şehiriçi : 5,6
    Şehirdışı : 4
    Karışık : 4,6

Toyota Auris 1.4 Dizel

Şehir içi : 5.8
    Şehirdışı :4.5
    Ortalama : 5

Opel Astra 1.3 Dizel

Şehir içi : 6.2
    Şehirdışı : 4
    Ortalama : 4.8

Görüldüğü gibi tartışmaya değer veriler ortada yok, birbirine çok yakın değerler söz konusu. Bu durumda performans ön plana çıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 25 Mart 2008; 16:39:47 >

• Astraya bak hem gitmiyo hem çok yakıyo.Demekki o kasayı o motor çekmiyo.Çeker diyenler buyursun
  • Focus'un 2008 makyajlı kasadan önceki değerleri 6.2 / 4.0 / 4.8 olarak yazılmıştı. Şimdi makyaj yaptılar, demekki motoroda makyaj yapmışlar, ya da takiyye yapıyorlar... Bu rakamları tutturmak mümkün değil.
  • Yani araçların teknik verilerine göre yakıtları baz almak hiç sağlıklı değil. Aldığınız yakıt/gittiğiniz yol sonuç olarak yaktığınız miktardır. Fabrika verilerine göre, focusla uzun yolda 1394 km. yol yapılıyor. Yapan varsa beri gelsin....
  • Arabayı lifte kaldırsan bi depoyla o kadar km yapmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemdogan24

Arabayı lifte kaldırsan bi depoyla o kadar km yapmaz

km. saatiyle oynasak.. belki yapabilir ha...
  • 2008 model 16000 km.de 90hp Ford focus TDCI sahibiyim.

Her gün Kadıköy'den Maslak'a gidiyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim Maslak İstanbulun belkide en berbat trafiğinin olduğu yerdir.
    Neticede her gün iş saatlerinde ve aşırı yoğun trafikte karşıya geçiyorum.

Aracımın yakıt tüketimi ortalama 5.6 - 5.8 l/100 km arasında geziyor. Hangi araç daha az yakıyor bilemem ama eskiden Megan kullanmış biri olarak Focus'un birkaç gömlek daha iyi bir araba olduğunu söyleyebilirim. Tabi kişilerin tercihlerine de sonuna kadar saygı duyuyorum.

Umarım bilgiler yardımcı olmuştur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zizim

2008 model 16000 km.de 90hp Ford focus TDCI sahibiyim.

Her gün Kadıköy'den Maslak'a gidiyorum. Bilmeyenler için söyleyeyim Maslak İstanbulun belkide en berbat trafiğinin olduğu yerdir.
    Neticede her gün iş saatlerinde ve aşırı yoğun trafikte karşıya geçiyorum.

Aracımın yakıt tüketimi ortalama 5.6 - 5.8 l/100 km arasında geziyor. Hangi araç daha az yakıyor bilemem ama eskiden Megan kullanmış biri olarak Focus'un birkaç gömlek daha iyi bir araba olduğunu söyleyebilirim. Tabi kişilerin tercihlerine de sonuna kadar saygı duyuyorum.

Umarım bilgiler yardımcı olmuştur.

2008 model ve 90 hp ????

• Trend donanım paketiyle gelen Focus 90 Hp'lik motorla geliyor.
  • 2008 Model Trendse makyajlı kasa o zaman ???
  • Yok hocam bu yeni makyajlanan kasadan değil. 2007 sonunda 2008 model diye satılan eski kasalardan.
  • Tamam işte bizim kasadan.Bizim kasalarda sadece Collection Ghia var.Bunlarda 109-115 ps ???

Valla kafam karıştı
  • Walla arkadaş ruhsatın fotosunu mu çekip koysam... Fordun sitesi de yenilenmiş aracın özellikleri değişmiş...

Neyse trend pakette araç 90 hp diğer donanım paketlerinde 109 hp
    Aslında kullanılan motor da aynı gibi duruyor, turbo basıncı ile alakalı olduğunu söylediler ama...
  • turbo basıncı değil turbo ünitesi ile alakalı. 109luklar değişkne gemometrili turbo olarak geçen sistemi kullanmakta 90lıklar klasik turbo
  • sen öyle diyorsan öyle olsun.. Bu konuda bilgimde ilgimde yok... Kaç beygir? 90.
  • 1- TDCI motor DCi motora göre teknolojik olarak oldukca gelismistir, Tdci çok daha az ses çıkarır dci motordan!

2- Megane dci şehir içi 1 depo ile 1000 km yol gitmiyor. Denendi Onaylandı!

3- Şehir dışı yakıt rekoru 1.6 Tdcı, hdi... motorda yani Focus un motoru oldukça ekonomiktir.

Ha almakta ısrar ediyorsan git al, yok kendim deneyeceğim göreceğim diyorsan git gör.
    Dönüp dolaşıp nasıl olsa 1 gömlek üstün olan Focusu alıcaksın ;)
  • FOCUS:şehir ici 8.2 ortalama sürat27km şehir dışı:4.8 ortalama sürat:90-100 diğer kim söylüyorsa yalannnnnnnnnnnnn
  • Arkadaşlar; başka başlıkta sormuştum ama yanıt alamadım.. İlginizi bekliyorum. Ankara, İzmir ve İstanbulda oturan Focus TDCİ II kullanan arkadaşlar. Şehiriçi bir depoyla kaç km. yol yapabiliyorsunuz.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aldeniz83

Arkadaşlar; başka başlıkta sormuştum ama yanıt alamadım.. İlginizi bekliyorum. Ankara, İzmir ve İstanbulda oturan Focus TDCİ II kullanan arkadaşlar. Şehiriçi bir depoyla kaç km. yol yapabiliyorsunuz.?

İlgililere duyurulur...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.