Şimdi Ara

FOCUS TDCİ YAKIT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
151
Cevap
3
Favori
107.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2006 focus ghia benzinli var bende değiştirmeyi düşünüyorum yeni kasa tdci alacamda çok yakıyormuş megan !a göre ben 1 depo ile eğer şehir içi 1000 km gidiyorsa problem yok kullanan arkadaşlara sesleniyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: mftmountana

arkadaşlar 2006 focus ghia benzinli var bende değiştirmeyi düşünüyorum yeni kasa tdci alacamda çok yakıyormuş megan !a göre ben 1 depo ile eğer şehir içi 1000 km gidiyorsa problem yok kullanan arkadaşlara sesleniyorum

merhaba, bende 18000 kmde 2008 focus tdci var, şunu peşinen söyleyim, şehir içinde asla 1000km yapamazsın, benim çok titizlikle yaptığım şehir içi test 800 km. buna karşın uzun yol otoban test ise 1000 km nin üstünde. tabi bu değerlere kendimi zorlayarak ulaştım. normal doğal kullanımda şehir içi 700, otobanda ise doğal kullanımım 800 civarı. şunuda söylemeliyim ben devirli ve süratli kullanırım, mesela otobanda muhakkak 220 görürüm
  • Ş.içi 1000 hayal ama zorlarsan 800-850 görüyor
    Ş.dışı da en falza 1100 aşırı titizlikte
  • meganı olan arkadaş var 60 litre dizel ile 1200 km yapıyormuş şehir içi 80 beygir 2007 model focus çokmu yakıyor
  • Ş.içi 1200 hayal
    ş.dışı evet
    megan 80 hp
    focus 109 %35 güç farkına
    %10 yakız fazlası bence gayet makul
  • MEGANE DEPO = 60 LİTRE
    FOCUS DEPO = 53 YİTRE

7 LİTRE = 130 KM. YOL (ŞEHİR İÇİ)(EN AZ)

O ZAMAN FOCUS 850 KM + 7 LİTRE (130 KM EN AZ) = 980 KM. ŞEHİR İÇİ...
  • benim depoma hiç bakmadım inanın 55 litre alıyor sanıyordum ama bir sorun var focus tdci motor sesi nasıl fazla diyorlar megana göre doğrumu
  • quote:

benim depoma hiç bakmadım inanın 55 litre alıyor sanıyordum ama bir sorun var focus tdci motor sesi nasıl fazla diyorlar megana göre doğrumu

Benzinli Focus II'ler 55 litre yakıt alıyor. Dizellerin kapasitesi bir kaç litre daha az... Pompa farkı veya ek bir rezerv deposu yüzünden muhtemelen...
  • ben üç senedir bu aracı kullanıyorum.bazı arkadaşlar burada tutup atmışlar.üretici bir kere bu araçları satarken bunların yakıt harcama değerlerini belli standarlarda yapılan ölçümlere dayanarak veriyor.kullanıcıya gelince herkesin araç kullanma teknikleri farklılık gösterir,ama bazı arkadaşların yazdığı gibi 1100 km hayaldir,hele 200-2200 km.benim yaptığım gözlemlerde bu araç otobanda 120-130 km hızda ortalama 5-5.5 lt arası harcıyor.bunun üstündeki hızlarda 6-6.5 lt çıkabilir.şehir içi de 6-6.5 harcar.bu da demek ki bu araç bir depo mazotla tam bitirmeden 850-900 km yapar,gerisi benim için yalan
  • 2005 ağustostan beri kullanıyorum.. Şehiriçi 650-700 şehirdışı 900-950 km az yaktırcam diye sıkıntıya girmeden bu değerler...
  • valla istanbul trafiğinde 8.5-9 lt/100 km leri gördüğüm oluo benim ne yazıkki
  • quote:

Orjinalden alıntı: cardinal636

valla istanbul trafiğinde 8.5-9 lt/100 km leri gördüğüm oluo benim ne yazıkki

Merhabalar,

Bu ne böyle yaaa. km başına İstanbulda 25 kuruş.
    En güzeli benzinli alıp gaz taktırmak hemde 2000-2500 ytl daha karlı almak
    Duyduğum kadarı ile 18-20 kr arası yakıyormuş gazlılar.

Sagılar
  • quote:

benim depoma hiç bakmadım inanın 55 litre alıyor sanıyordum ama bir sorun var focus tdci motor sesi nasıl fazla diyorlar megana göre doğrumu

dogrudur arkadasim, tdci motorlar biraz daha gurultulu calisiyor. kuzenimin 2006 fiestasina kiyasla.

diger arkadaslara da sunu belirteyim, su anda 880 km gibi bir degere ulastim bir depo ile. arabam (80bg) depoda 17 litre mazot var. simdiye kadar yol bilgisayari 1lt civarinda yaniliyordu. diyelim ki 15 litre var depoda. 45 litre ile 880 km yapiyorsa sehir ici ( sehir ici dedigim harbi sehir ici, cevre yolu vs gibi yuksek vites sabit hiz degil) depoda 5 litre kalip da benzinlige cekene kadar 1050 km garanti...

kuzenim 2004 clio symbol 65 bg lik arabasini satip da 2006 dan fiesta dizel aldiginda yakitindan cok sikayet etmisti. su yeni laguna dizel (1.5 100 bg edit:110) yollara bir ciksin, kullananlar da degerleri belirtsinler... benim sahsi tahminimce focusa denk degerler gorecegiz. agirlik farkina ragmen.

diger yandan arkadaslardan bazilari beygir farkindan dolayi yakitin yuksek olmasini normal karsilamis. ancak megane in 80 ile 100 bg arasinda 0,5 litre civari yakit farki oluyor reel verilere gore. bence focus biraz fazla yakiyormus.
    agabeyimde focus hb var sanirim 115 bg (2006 model) bir sorayim bakalim ne kadar yakiyormus. kendisi yurtdisinda ogrenci oldugu icin belki yakita bagli farkli bir deger ogrenebiliriz...

selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayi terbiyecisi -- 15 Mart 2008; 3:46:08 >
  • bende corolla d-4d sahibiyim.....sayın acumen 200 le de gitsem 5,8 lt yi geçmiyo demiş....
    adana mersin arası otobandan gidip geldim...160 km yol yaptım...100-110 arası genelde 100 ile gittim..ortalama yakıt 4,8 lt/100 km.....bence iyimser bi yaklaşım..
    benim gördüğüm bu sınıfta en az yakan megan...işyerinde arkadaşlarda var...bende kullandım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zafer tektaş

bende corolla d-4d sahibiyim.....sayın acumen 200 le de gitsem 5,8 lt yi geçmiyo demiş....
    adana mersin arası otobandan gidip geldim...160 km yol yaptım...100-110 arası genelde 100 ile gittim..ortalama yakıt 4,8 lt/100 km.....bence iyimser bi yaklaşım..
    benim gördüğüm bu sınıfta en az yakan megan...işyerinde arkadaşlarda var...bende kullandım..

sizinki normal,corolla d4d için olabilecek bi değer kesinlikle
  • 2008 focus tdci var
    araba 10 bin oldu azami 5.5 i gördüm
    depoyu doldurunca her seferinde sıfırladım
    şu anda 5.2
    hiç uzun yola da gitmedim
    ama eski arabama ekoyak almıştım
    araba sıfırken onu taktırdım ondan olsa gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogecor

2008 focus tdci var
    araba 10 bin oldu azami 5.5 i gördüm
    depoyu doldurunca her seferinde sıfırladım
    şu anda 5.2
    hiç uzun yola da gitmedim
    ama eski arabama ekoyak almıştım
    araba sıfırken onu taktırdım ondan olsa gerek

bu rakamlar şehir içi anladığım kadarı ile, büyük şehir rakamlarımı bu acaba ?
  • F2 TDCI iyi harcıyor
  • burada anladığım kadarıyla focus tdci fiesta tdci den az yakıyor
    şehir içi 800-1000 yapanlar ; megan olsun focus olsun azıcık insaflı olsanız
    acaba bu şehir içi dedikleriniz 100km şehir içi kalanıda şehir dışı olmasın
    insanlar bu topiklere bakarak araç alıyorlar.
  • Megane şehiriçi belki 900 veya 1000 km. yakın yapabilir. Bundan daha doğal bir şey yok. Focus'un deposu 53 litre, Megane'nın deposu 60 Litre. Bu demektir size fazladan ortalama 130 km. Yani Focus dizel şehir içi sakin kullanım 780 Km. yol yapsın diyelim. Koy üzerine 130 km. daha 910 km. yapıyor. Yani bir çok arkadaş Focus'un yakıt tüketimi ile ilgili yorum yapıyor. Ancak 3,5 aydır dizel focus kullanıyorum. Büyük şehirde şehir içi kullanımda bir depoyla yapabileceğiniz en fazla km. 800 civarı görünüyor. Uzun yolda 1000 km.yi aşabilir, tabi bunlar kullanımla ve kullandığınız yollarla da direkt ilgili....
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.