Şimdi Ara

focus sedan 1.6 style / astra hb 1.4 140hp enjoy active ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Focus sedan style 56500 TL kredili fiyat. Bandrol dahil, trafik sigortası ve kasko hariç.

Astra j 1.4 140hp enjoy active 54000 TL. Bandrol, sigorta ve kasko hariç.

İstediklerim sırayla
    1.guvenlik
    2.konfor, yalıtım
    3.performans
    1,5 sene sonra lpg taktırırım. En az 5 sene binerim, şirkete amortisman olarak göstereceğim icin sıfır araç istiyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim. tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Performans hariç dediğiniz tüm kriterlerde kapışacak araçlardır ikisi de, performans dediğiniz için motor performansı, kıyaslanan Focus'tan daha iyi olan Astra diyorum, 1.4 T motorun LPG'ye uyumunun olmasıda iyi bir olay.

Not: 140lık Astra'nın özellikle 122'lik TSI'la kıyaslandığında fazla iyi gitmediğini ben de biliyorum, fakat 125lik Focus'tan daha iyi bir performansa sahip olduğu için, konuyu açan üyenin kriterleri arasında performans seçeneğide olduğu için yorumumu Astra'dan yana yapıyorum.
  • Astra'nın tek dezavantajı yakıtı sınıfına göre cidden ağır araç birazcık fazla içiyo ancak lpg taktırıcaksan iyi tercih , çekiş açısından turbo motor işini görücektir ford'dan daha performanslı, bana 57bin fiyat vermişlerdi 54 bin gayet makul. Ben de almayı düşünüyodum fakat gerek yakıtı gerek 16'da kasa değişiminden dolayı vazgeçtim. Ford'da da Opel'de de 2. el de sıkıntı yaşamazsın ilerde, ama benim sana tavsiyem focus olur, her konuda en iyisi olmasa da hepsinde ideal özelliklere sahip nadir markadalardan ayrıca performans ve konfor açısından farkı hissetmezsin çoğu zaman. Zevkine göre seç derim, hayırlı olsun.
  • Tesekkurler cevaplarınız icin. Bu gidişle karar veremeyeceğim galiba. Peki uzun sure kullanmak için sizce hangisi daha sorunsuza yakin olur?

• Biraz zor bir karar.

İki aracin da donanim seviyesi ayni desek yeri.Ufak farklar var

İkisi de guvenli araclar

Konfor ve yalitimlari da benzer

Yol tutus olarak Focus daha onde Astra ya gore(Asiri fark yok,zaten ikisi de iyi yol tutar)

Lpg olarak Astra da Focus ta uygun.Ancak bes sene binerim demissiniz,subap durumunu iyi arastirin.Cunku 1.4 t lerde aluminyum alasim subap oldugu soyleniyordu

Hangisi icine siniyorsa,hosuna gidiyorsa onu al.İkiside yakisikli,ikiside yola iyi basan araclar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 1.6 astra j hb aracımı satıp neden 2014 1.6 focus3 hb aldım 

-astranın kendisini zor taşıyan bir motoru var,gitmediği gibi çok da fazla yakıyor,emin olun astranın 140 bglik 1.4 t motoru anca focusun 1.6 atmosforik 125 pslik motoru kadar gidiyor,focus astradan 100 kmşehir içinde 1,5-2 lt uzun yolda 0,5 lt az yakıyor. 

-astranın çok sert bi süspansiyonu var şehir içinde insanı çok rakatsız ediyor,uzun yolda şehir içindeki rakatsızlığı yok 

-astranın yol tutuşu iyi virajlarda kesinlikle yana yatma eylimi yok fakat sert virajlarda tedirgin ediyor,focusta sert virajlarda bir miktar yana yatma eğlimi var ama kesinlikle tedirgin etmiyor,kontrolün sizde olduğunu hissettiriyor 

-astranın direksiyonu çok hissiz,focus bu konuda gayet iyi direksiyon çok hisli buna bağlı olarakta sürüş keyfi harika,kardeşimin 2006 model focusu var emin olun onun sürüş keyfi bile astradan daha iyi 

-astranın çok oynak bir direksiyonu var özellikle uzun yolda araç sabit bir çizgide gitmiyor,önceleri benim aracımda mı sıkıntı var diye düşündüm ama biçok otomobil dergisinin astra testinde aynı şeyden bahsedildiğini gördüm. 

-opelin servisleri benim gözümde beş para etmez,müşteri memnuniyeti konusunda ford daha başarılı,astrayla kaç kez servise girdim çıktım bakım yaptırdım opel birkez bile beni arayıp servisimizden memnun kaldınız mı diye sormadı,focusuma tan otoda park sensörü ve cyclone multimedya cihazı taktırdım,on gün içinde hem tan otodan hemde otosan dan arayarak yapılan işlemlerle ilgili memnun kalıp kalmadığımı sordular 

-astranın özellikle kışın iç mekan plastik aksamından ve ön takımdan gelen tıkırtılar beni deli ediyordu,bu konuda focus daha başarılı 

-astranın görüş açıları çok kısıtlı,özellikle ön direkler görüş alanını çok kapatıyor,sırf bu yüzden kaç tane yayayı son anda farkettim 

-opelin servisleri çok pahalı,astranın 15000 km bakımı için 500 tl aldılar,focusun 15000 km bakımı 350 tl. 

ASTRANIN FOCUSTAN İYİ OLDUĞU KONULAR 

-astranın kasasını sınıfında tek geçerim 

-astranın iç mekan malzeme kalitesi bi tık ilerde( ön göğüs hariç) 

-astranın iç mekân genişliği bi tık ilerde(arka diz mesafesi hariç) 

sonuçta ikiside sınıfında kendini kanıtlamış araçlar ama ben yukarıda saydığım nedenlerden dolayı astrayı bi türlü sevemedim,bu yazımda astrayı karalamak veya kötülemek gibi bir amacım yok,iki aracı da kullanmış biri olarak ne gördüysem onu yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajf39 -- 15 Nisan 2015; 6:50:14 >

• Abi bende focus 1-2 hastası olarak yeni focustan hiç haz etmedim. Araç dışarıdan arnold gibi içeriden survivor taner :)

Benim tercihim astra olurdu ferahlık, malzeme kalitesi, yalıtım olarak

Azıcık kıy paraya advance donanım corolla al lpg takcaksan 64 diyor liste fiyatı pazarlıkla 62ye çok rahat alınır.
  • astranın kasası sene sonunda değişmiş olacak. focusun kasası yeni makyajlandı. 2-3 sene güncel kalır. focusa +1
    tüp taktıracağım için sedan olması daha avantajlı olacak galiba. focusa +1. zira astra sedan sport 60 bin tl. focus 56500.
    şehiriçi yakıt tüketimi focusda biraz daha iyi. focusa +1
    servis konusunda focusa bir + daha veriyorum. daha doğrusu opele bir eksi vermek lazım.
    bayi ilgisi ve kredi avantajı forddaydı.
    yol tutuşunda herkes focusun bir tık önde olduğunu söylüyor.
    focusun iç malzeme pek hoşuma gitmedi. astra çok ama çok az farkla biraz daha kaliteli gözüktü gözüme.
    astranın arka koltuk kısmı biraz daha geniş geldi bana.
    astra daha karizmatik duruyor.
    ford daha çok güven veriyor.
    bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Abi bende focus 1-2 hastası olarak yeni focustan hiç haz etmedim. Araç dışarıdan arnold gibi içeriden survivor taner :)

Benim tercihim astra olurdu ferahlık, malzeme kalitesi, yalıtım olarak

Azıcık kıy paraya advance donanım corolla al lpg takcaksan 64 diyor liste fiyatı pazarlıkla 62ye çok rahat alınır.

Astranın mı malzeme kalitesi yalıtımı daha iyi ? Hadi ordan araçlardan anlamadığın ortada en azından testleri izlesen bişeyler kapsan boş boş sallamasan ha?

Önce terbiyeli ol efendi ol. Sonra da forum kültürünü öğren.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.