Şimdi Ara

Focus mu, i30 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
5.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben focus ve i30 dan birini almayı düşünüyorum da çok kararsız kaldım. i30 donanım olarak onde fakat Hyundai' ye karşı genelde bende olmak üzere bir on yargı var olumsuz anlamda. Focusa bindiğimde daha kaliteli gibi duruyor. Ama özellik olarak dediğim gibi i30 önde.
    Benim açımdan önemli olan araç iç ve dış tasarım olarak iyi olmalı yakıt olarak az yakmali ve donanımı iyi olmalı.
    Malum kredi faizleri sürekli artıyor o nedenle kısa zaman içerisinde ikisinden birini almayı düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşüncelerinizi alabilir miyim?
    Focus titanium 1.6 dizel motor ve duz vites. i30 1.6 dizel elite düz vites modeli.
    Bu arada fiyatları hemen hemen aynı fakat kredi faizleri açısından ford daha avantajlı.
    Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• i30 un artıları .

1. çok daha iyi dış tasarım bence iç tasarımı da daha iyi ama zevk meselesi tabi ki
    2. çok daha geniş arka oturma alanı
    3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan
    7. daha iyi görüş açıları
    8. konfor odaklı süspansiyonlar

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    4. daha iyi direksiyon tepkileri
    5. daha iyi motor

motor konusun da ikisi de üzmez sağlam kendini ispatlamış az yakan motorlar .

yalıtım konusun da eşittirler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARBOSA_ -- 6 Eylül 2013; 14:44:04 >
  • Focus yol tutuş,direksiyon tepkileri,performans,ikinci el olarak önde. Ayrıca ödeme kolaylığı da var. Ben Focus alırdım. Ama İ30'da yabana atılacak bir araç değil.

• i 30 güzel görünümü var ama fiyatları uçmuş bence. Ford yada toyota daha iyi olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARBOSA_

i30 un artıları .

1. çok daha iyi dış tasarım bence iç tasarımı da daha iyi ama zevk meselesi tabi ki
    3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    5. daha iyi motor

Yalıtım konusunda i30 için golf'e rakip olabilecek düzeyde demişlerdi. Acaba Focus için de aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

• Birde focus'ta dikkatimi çeken ilginç bir şey daha var. Geçen bayiye gittiğimde focus için geri görüş kamerası, navigasyon yok diyorlar. Ama katologlarda veya internette bunların ekstra olarak takılabileceğini belirtiyorlardı. Adamlar ise ekstradan bile takılamadığını belirttiler.
  • 47bin km'de satılık 2011 hb focus 3 dizel titanyumum var araç kusursuzdur, ilgilenenler özelden mesaj atabilir
  • Tabi ki Focus.

• Bir aydır şirkette yeni i30 kullanıyorum, aracın sürüş dinamiklerini çok beğenmedim, daha önce Focus 2 kullanmıştım aynı güveni vermiyor. Arka koltukta diz mesafesi yeterli, koltuk genişliğini neden bilmiyorum arkamda birileri oturdugunda tatminkar bulunmuyor. 110 km gibi hızlarda hafif uğultu şeklinde yol gürültüsü alıyor, buna rağmen dizeli, focustan bariz performanslı, sollamaya çıktıgınızda sizi tereddüte düşürmüyor. Bir de beni geri vitese taktıgımda dikiz aynasında beliren arka kamera görüntüsüne çok alıştırmış, kendi aracıma bindiğimde tembelleştigimi hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4SP4WN

quote:

i30 un artıları .

3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    5. daha iyi motor

Yalıtım konusunda i30 için golf'e rakip olabilecek düzeyde demişlerdi. Acaba Focus için de aynı şeyi söyleyebilir miyiz?

istisnalar dışın da ( olumsuz yönde ) üç aşağı beş yukarı bu sınıfta yalıtım düzeyi yakındır tatmin eder fransız otomobılleri ( c4-308) biraz daha iyidir zaten hepsinin çözümü biraz müzik açmak .

c sınıfını da çok detaycı olmayın bütünleştiğiniz kalbinizin istediği arabayı alın .

i30 un satışları da iyi gidiyor 2. el canlılığı gayet güzel . hyundai sahibinden.com da en hızlı satılan marka olmuştu yanlış hatırlamıyorsam .

• i30 a focus kadar güvenemiyorum ben o yüzden focus
  • quote:

quote:

quote:

i30 un artıları .

3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    5. daha iyi motor

istisnalar dışın da ( olumsuz yönde ) üç aşağı beş yukarı bu sınıfta yalıtım düzeyi yakındır tatmin eder fransız otomobılleri ( c4-308) biraz daha iyidir zaten hepsinin çözümü biraz müzik açmak .

c sınıfını da çok detaycı olmayın bütünleştiğiniz kalbinizin istediği arabayı alın .

i30 un satışları da iyi gidiyor 2. el canlılığı gayet güzel . hyundai sahibinden.com da en hızlı satılan marka olmuştu yanlış hatırlamıyorsam .

Evet i30 iyi ama göründüğü gibi herkeste hyundai ye karşı bir ön yargı var. Ben çok kararsız kalıyorum. Birgün focus diyorum ertesi gün i30 diyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TH3ROCK -- 6 Eylül 2013; 18:09:56 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

i30 un artıları .

3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    5. daha iyi motor

Evet i30 iyi ama göründüğü gibi herkeste hyundai ye karşı bir ön yargı var. Ben çok kararsız kalıyorum. Birgün hyundai diyorum ertesi gün i30 diyorum :D

"Bir gün Hyundai diyorum, ertesi gün i30 diyorum."
    Çelişki göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

quote:

quote:

quote:

i30 un artıları .

3. geniş bagaj
    4. 5 yıl full garanti
    5. fazla donanım
    6. ferah iç mekan

focus un artıları
    1. iyi yol tutuş
    2. güçlü 2. el
    3. daha iyi imaj
    5. daha iyi motor

Evet i30 iyi ama göründüğü gibi herkeste hyundai ye karşı bir ön yargı var. Ben çok kararsız kalıyorum. Birgün hyundai diyorum ertesi gün i30 diyorum :D

"Bir gün Hyundai diyorum, ertesi gün i30 diyorum."
    Çelişki göremedim.

Duzelttim yanlış yazmışım

• İlk gelen i30 lara sozum yok ama sonraki gelen i30 larda ciddi izolasyon zafiyeti var.
    Daha gecen hafta kayseri gürpınarda 1.6 gdi style test ettim. Benim araca gore cok cok ciddi sesli bir kabin gurultusu var. İlk kullandigim dizel (ilk ciktiginda ki kullandigim ) kesinlikle daha sessizdi.

Belirteyim benim aracim 2011 dizel focus hb. Benim aracimda ciddi bir ses izolasyonu var. Kendim yaptirmistim. Mca kasa focuslar kabin gurultusu ile bilinir ama bu izolasyonla arac d sinifini aratmayacak seviyede izolasyonlu.

Selefinde i30 ve golf en sessizi denir ama ben kendi aracima bunu yapinca durum
    Cok farkli. Neyse iki arac arasindan ben olsam kesinlikle dizel focusu alirdim. Hyundai daha guclu olabilir, ama gunluk kullanimda cok hissedilecek bir durum degil. Genel kullanim ozellikleri itibari ile ford daha alinasi bir araba. Titanyum pakete smart paket eklwnirse yeter. Sony ses sistemli bir focus kesinlikle tercih edilir

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

İlk gelen i30 lara sozum yok ama sonraki gelen i30 larda ciddi izolasyon zafiyeti var.
    Daha gecen hafta kayseri gürpınarda 1.6 gdi style test ettim. Benim araca gore cok cok ciddi sesli bir kabin gurultusu var. İlk kullandigim dizel (ilk ciktiginda ki kullandigim ) kesinlikle daha sessizdi.

Belirteyim benim aracim 2011 dizel focus hb. Benim aracimda ciddi bir ses izolasyonu var. Kendim yaptirmistim. Mca kasa focuslar kabin gurultusu ile bilinir ama bu izolasyonla arac d sinifini aratmayacak seviyede izolasyonlu.

Selefinde i30 ve golf en sessizi denir ama ben kendi aracima bunu yapinca durum
    Cok farkli. Neyse iki arac arasindan ben olsam kesinlikle dizel focusu alirdim. Hyundai daha guclu olabilir, ama gunluk kullanimda cok hissedilecek bir durum degil. Genel kullanim ozellikleri itibari ile ford daha alinasi bir araba. Titanyum pakete smart paket eklwnirse yeter. Sony ses sistemli bir focus kesinlikle tercih edilir

Benimde kafam çok karışık hala. İki araçta kredi faizleri ile birlikte bana olan maliyeti aynı olacak gibi. Bu durumda pazartesine kadar bir karar verip alacağım artık. Çok kararsızım çünkü uzunca bir süre binmeyi düşünüyorum ve ilk arabam olacak :)

• Ben de Focus alırdım.
  • Focus titanum smart ve tekno paketle alırsanız on numara olur.

• Benimde düşündüğüm titanium ve smart paketi. Ama tecno paketinde soru işareti var. Her bayi bu paketi satmıyor.
  • quote:

Benimde düşündüğüm titanium ve smart paketi. Ama tecno paketinde soru işareti var. Her bayi bu paketi satmıyor.

Elindekileri bitirmek içindir. Diretin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.