Şimdi Ara

Focus mu Bora mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
15.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ceta

Konfor ve kalitede bora, yol tutuşta ise focus önde.

focusun full + full'ü
  • astra diyorum hadi bakalım
  • Eniştemde 2003 Focus Ghia yakın arkadaşımda da 2003 Bora Comfortline var..değerleri aşağı yukarı aynı her iki aracında..hatta araba.com'a baktımda Bora biraz daha pahalı..Şunu söyleyebilirim ki Bora Focus'a göre boş bir araba..Cd çalar dahi yok en basitinden..Bana göre tek üstün olduğu konu konfor...Performans olarak birbirlerinden çok farklı değiller...Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi Focus 220'yi görüyor..Borada o hızlara çıkma fırsatım olmadı bir fikrim yok..Her ikisi arasında kesinlikle Focus derim..İçi geniş yol tutuş iyi konfor tatmin edici bagajı çok geniş arka diz mesafesi güzel 1.82 boyumla çok rahat ve arabanın torbidosu bence Boraya göre çok daha güzel...
  • yine anlatamadım. ben sadece karaağaç arkadaşın focus bora'dan performanslıdır demesine karşı bora'nın 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı 105 beygirlik motorlara geçtiğini bu motorlarında focus'tan performanslı olduğunu söyledim. bir de eski 8 sübaplı ve 102 beygirlik bora'nın bile focus'tan sadece 0-50 ve 0-100 km hızlanmada geri kaldığını ve diğer bütün değerlerde focus'tan hızlı olduğunu belirttim. bu dediklerimi de test sonuçlarına dayandırdım. ayrıca connectgücü rumuzlu arkadaş da eski 8 sübaplı 102 beygirlik motorları kastederek benim dergilerin yaptığı test sürüşüne değil de fabrika verilerine bakmam gerektiğini söylüyor. tamam fabrika verileri focus 10,3 sn, bora 13 saniye diyelim. o zaman bu fabrika verileri son hız için de geçerli değil mi? son hızlar fabrika verisi focus 185 km, bora 192 km'dir. bu mantığa göre focus'un kendi yaptığınız sürüşlerde 220 km, bora'nın da 210 km yapması hiç inandırıcı olmuyor. focus donanım özelliklerinde, kullanışlılık da, yol tutuşta önde olabilir. ben bu konuda hiç bir şey söylemedim. sadece performans konusunda itirazım oldu. ayrıca ben de arada focus ghia kullanıyorum. arkadaşımın var. kendim astra 1.6 elegance kullanıyorum. daha önce uzun zaman 1.6 vvt-i corolla ve civic 1.6 ies kullandım. hepsinin performansını biliyorum. burada polemik olmasın ve de görüşlerim subjektif olabilir diye yazmıyorum.

• iyi astra kullandığına göre astra astra astra diyorsun kralı o
  • Arkadaşlar gerçektende çok yararlı bilgiler sunmuşsunuz herkese teşekkürler.Ama anladığım kadarıyla Bora ve Focusu savunanların sayısı birbirine yakın.Bu durumda benimde net bir kanım oluşmadı açıkçası.Ama karar vermek için daha bir aydan fazla zamanım olacak bu süre zarfında umarım sizlerden daha çok bilgiler edineceğim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebel

yine anlatamadım. ben sadece karaağaç arkadaşın focus bora'dan performanslıdır demesine karşı bora'nın 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı 105 beygirlik motorlara geçtiğini bu motorlarında focus'tan performanslı olduğunu söyledim. bir de eski 8 sübaplı ve 102 beygirlik bora'nın bile focus'tan sadece 0-50 ve 0-100 km hızlanmada geri kaldığını ve diğer bütün değerlerde focus'tan hızlı olduğunu belirttim. bu dediklerimi de test sonuçlarına dayandırdım. ayrıca connectgücü rumuzlu arkadaş da eski 8 sübaplı 102 beygirlik motorları kastederek benim dergilerin yaptığı test sürüşüne değil de fabrika verilerine bakmam gerektiğini söylüyor. tamam fabrika verileri focus 10,3 sn, bora 13 saniye diyelim. o zaman bu fabrika verileri son hız için de geçerli değil mi? son hızlar fabrika verisi focus 185 km, bora 192 km'dir. bu mantığa göre focus'un kendi yaptığınız sürüşlerde 220 km, bora'nın da 210 km yapması hiç inandırıcı olmuyor. focus donanım özelliklerinde, kullanışlılık da, yol tutuşta önde olabilir. ben bu konuda hiç bir şey söylemedim. sadece performans konusunda itirazım oldu. ayrıca ben de arada focus ghia kullanıyorum. arkadaşımın var. kendim astra 1.6 elegance kullanıyorum. daha önce uzun zaman 1.6 vvt-i corolla ve civic 1.6 ies kullandım. hepsinin performansını biliyorum. burada polemik olmasın ve de görüşlerim subjektif olabilir diye yazmıyorum.

arkdaşım eğer adanaya yakınsan gel sana 210 geçemeyen borayı ve 220 ye oturan focus u gösterteyim ne yazarsa yazsın focus

• kesinlikle focus 1.ekonomik 2.parça ucuz 3.ikinci elde çabuk satılır 4.yol tutuşu süper ...... arkadaşlar size bir şey sizce tercihiniz ne? 1997 passat 1.8 t mi 2002 focus comfort mu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahaydin97

kesinlikle focus 1.ekonomik 2.parça ucuz 3.ikinci elde çabuk satılır 4.yol tutuşu süper ...... arkadaşlar size bir şey sizce tercihiniz ne? 1997 passat 1.8 t mi 2002 focus comfort mu??

Konu 2007 yılında açılmış
  • saol arkadaşım tebrik ederim bana 2007 de açılan konuyu söylediğin için çok saolhemde sanane
  • slm arkadaşlar kimileri bilmeden msj çekiyor. boramı fokusmu ben bayağı bir süredir bora kullanıyorum 2000 comport. çok memnununum kim ne derse desin fokus boranın yanına bile gelemez görünüş olarak olsun güç olarak olsun. sağlamlık olarak olsun bora focustan üstündür.. geçenlerde normal bir hızla gidiyordum bir focus la cilio yarış yapiyodu gençler.. yanından öyle bir geçtilerki bende kızdım düştüm peşlerine )))) fokus cilioyu geçmiş ti bende önce cilio sonrada focusu o sinirle geçtim ilerde durdum baktım çoçuklarda yavaşladılar ))) zorlarına gitti herhalde geçmem )))neyse bir gün yan kapı saçını sökücektik aklınıza gelmiycek şeyler var içinde çelik zır bile var adamlar ilk önce insan hayatı demiş .. ben bunu bilir bunu sölerim bora bora bora
  • Bora tabikide güzeldir sonuçta wv çürük araba yapmaz.
    Ama yaza almayı düşünürsen fiyatlar ortalama 2-3bin tl daha fazla yükselir.
    Mayıstan sonra araba pisyasaları istikrarsız oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiiryakinim

slm arkadaşlar kimileri bilmeden msj çekiyor. boramı fokusmu ben bayağı bir süredir bora kullanıyorum 2000 comport. çok memnununum kim ne derse desin fokus boranın yanına bile gelemez görünüş olarak olsun güç olarak olsun. sağlamlık olarak olsun bora focustan üstündür.. geçenlerde normal bir hızla gidiyordum bir focus la cilio yarış yapiyodu gençler.. yanından öyle bir geçtilerki bende kızdım düştüm peşlerine )))) fokus cilioyu geçmiş ti bende önce cilio sonrada focusu o sinirle geçtim ilerde durdum baktım çoçuklarda yavaşladılar ))) zorlarına gitti herhalde geçmem )))neyse bir gün yan kapı saçını sökücektik aklınıza gelmiycek şeyler var içinde çelik zır bile var adamlar ilk önce insan hayatı demiş .. ben bunu bilir bunu sölerim bora bora bora

Sağol söylediğin için ağabey

• BORA
  • quote:

slm arkadaşlar kimileri bilmeden msj çekiyor. boramı fokusmu ben bayağı bir süredir bora kullanıyorum 2000 comport. çok memnununum kim ne derse desin fokus boranın yanına bile gelemez görünüş olarak olsun güç olarak olsun. sağlamlık olarak olsun bora focustan üstündür.. geçenlerde normal bir hızla gidiyordum bir focus la cilio yarış yapiyodu gençler.. yanından öyle bir geçtilerki bende kızdım düştüm peşlerine )))) fokus cilioyu geçmiş ti bende önce cilio sonrada focusu o sinirle geçtim ilerde durdum baktım çoçuklarda yavaşladılar ))) zorlarına gitti herhalde geçmem )))neyse bir gün yan kapı saçını sökücektik aklınıza gelmiycek şeyler var içinde çelik zır bile var adamlar ilk önce insan hayatı demiş .. ben bunu bilir bunu sölerim bora bora bora

Focus mu Bora mı?

• quote:

• Ziyaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinkoy -- 28 Ocak 2011; 17:12:39 >
  • nereden başlasam acaba 1)yorumlar genelde taraflı o yüzden kim ne hoşuna giderse onu alsın..
    2)VW-FORD markalarının isterseniz genel manada aynı segmentteki araçlarını tek tek kıyaslayınız marka olarak genelde hangisi ön plandadır..
    3)Bir arkadaşın yorumu komik geldi "BORA'nın sadece konforu iyidir" demiş..Konfor sanırım arkadaş için SADECE..diye başlayacak cümleler kuracak kadar önemsiz bişey..o zaman kendisine parçası ucuz,ikinci eli olan şahinleri tavsiye edebiliriz.konfor önemli değil nasıl olsa..
    4) BORA evet yakıtı biraz fazladır.
    5) Veriler ne der bilmem ama BORA'nın yol tutuşu hiç de SÜPER'in altında değil..(genelde Focus'cular Süper demiş ya ondan..)karlı havada da sürdüm.1250 kg araç gerçekten iyi gitti yolda..
    6) 2.El noktasında BORA da iyidir FOCUS da..
    7) Malzeme noktasında sanırım BORA biraz pahalı olabilir belki..
    AMA benim de arabam BORA..Zaten sevmesem güvenmesem gider FOCUS alırdım BORA değil..Ama BORA sahibiyim tabi bence de BORA...

• adam focus aldıysa coktan satıp değiştirmiştir.. yada bora aldıysada..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.