Şimdi Ara

Focus mu Bora mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
15.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaza kısmetse bu iki arabadan birini almak istiyorum,Temmuz-Ağustos gibi.Bütçem yaklaşık 18 bin YTL.Ama iki araç arasında kararsızım.Alacağım araçta aradığım özellikler:
    -Yakıtı uygun olsun
    -Yedek parçası ulaşılabilir ve ucuz olsun
    -Fazla sorun çıkartmasın
    -Sürüşü zevk versin
    Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

• focus
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1. Selim

focus
    Borada Focusta güzel araçlardır test et hosuna gideni al
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz6677

Alıntıları Göster
    ben borada karar kıldım ve aldım, çok memnunum, kesinlikle tavsiye ederim, bora çok daha ağır duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz6677

Alıntıları Göster
    İkisi de çok güzel araba. Ama boranın parcası focusa göre pahalı birde boranın focustan fazla yaktığını söylüyorlar fakat bu kullanıma göre değişir. Focus boraya göre biraz daha performanslıdır. Boranında ikinci eli focusa göre iyidir. Karar senin ikiside kendini kanıtlamış araba zevkine göre beğendiğini al. Ben focustan her yönüyle memnunum tavsiye ederim fakat sen içine sineni al zevkle bin. En önemlisi hangisini alırsan al ama temiz az km yapmış bit oto al.

İyi günler Dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

İkisi de çok güzel araba. Ama boranın parcası focusa göre pahalı birde boranın focustan fazla yaktığını söylüyorlar fakat bu kullanıma göre değişir. Focus boraya göre biraz daha performanslıdır. Boranında ikinci eli focusa göre iyidir. Karar senin ikiside kendini kanıtlamış araba zevkine göre beğendiğini al. Ben focustan her yönüyle memnunum tavsiye ederim fakat sen içine sineni al zevkle bin. En önemlisi hangisini alırsan al ama temiz az km yapmış bit oto al.

İyi günler Dilerim.

Alıntıları Göster
    evet çok doğru, kesinlikle tabi bulabilirsen 60000kmi geçmemiş araba al

• quote:

Orijinalden alıntı: blush_grey

evet çok doğru, kesinlikle tabi bulabilirsen 60000kmi geçmemiş araba al

Alıntıları Göster
    Eyvallah arkadaşlar soğolun.Dediğim gibi kısmetse yaza alıcam.Eskiden beri hep focus vardı zaten ama bora da fena değil yani.Sizce 60-70 binde bi focus hbye en fazla ne kadar para verilir.Ve birde şu ghia,comfort,ambiante ve collection versiyonları arasında çok fark var mı?Gördüğüm kadarıyla ggialar daha pahalı ghia için 3-4 milyar fazladan vermeye değer mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe48

Eyvallah arkadaşlar soğolun.Dediğim gibi kısmetse yaza alıcam.Eskiden beri hep focus vardı zaten ama bora da fena değil yani.Sizce 60-70 binde bi focus hbye en fazla ne kadar para verilir.Ve birde şu ghia,comfort,ambiante ve collection versiyonları arasında çok fark var mı?Gördüğüm kadarıyla ggialar daha pahalı ghia için 3-4 milyar fazladan vermeye değer mi acaba?

Alıntıları Göster
    2002model focus 66000de 17000ytlye bulmuştum ama confortdu, ghia lar 1500ytlr pahalı ama özellikleri fazla( airbag sayısı, elektirikli koltuk, esp ... filan)
    yaklaşık 2hf önce bende focus ve bora arasında kalmıştım, bir arkadaşın focusu vardı sürdüm 20km filan, sonra da satılık bir bora buldum ve araca baktırmak için servisine götürdü, giderken de sürdüm, ikisi arasında bence şöyle farklar var;
    boranın artıları:
    karizmatik ve estetik görüntü
    iç malzeme kalitesi
    konforu

focusun artıları:
    yol tutuşu(biraz üstün diyebilirim)

tabi bunlar benim düşüncelerim, en güzeli iki arabaya da bin ve sür, bir de araba alırken acele etmeyiniz ve mutlaka düşük km araç bulmaya çalışınız, 50000-60000kmdeki araca 500ytl fazla vermeye değer

• quote:

Orijinalden alıntı: blush_grey

2002model focus 66000de 17000ytlye bulmuştum ama confortdu, ghia lar 1500ytlr pahalı ama özellikleri fazla( airbag sayısı, elektirikli koltuk, esp ... filan)
    yaklaşık 2hf önce bende focus ve bora arasında kalmıştım, bir arkadaşın focusu vardı sürdüm 20km filan, sonra da satılık bir bora buldum ve araca baktırmak için servisine götürdü, giderken de sürdüm, ikisi arasında bence şöyle farklar var;
    boranın artıları:
    karizmatik ve estetik görüntü
    iç malzeme kalitesi
    konforu

focusun artıları:
    yol tutuşu(biraz üstün diyebilirim)

tabi bunlar benim düşüncelerim, en güzeli iki arabaya da bin ve sür, bir de araba alırken acele etmeyiniz ve mutlaka düşük km araç bulmaya çalışınız, 50000-60000kmdeki araca 500ytl fazla vermeye değer

Alıntıları Göster
    Bora , ancak bora yakıt sarfiyatı yüksek ve parçaları bir miktar pahalı olmasına rağmen içine sinerek kullanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Bora , ancak bora yakıt sarfiyatı yüksek ve parçaları bir miktar pahalı olmasına rağmen içine sinerek kullanırsın.

Alıntıları Göster
    Bora daha kaliteli duruyor gerçekten daha tok albenili.Parça fiyatı benzın sarfiyatı herkesçe bilinen gerçekler şehir efsanesi değil.Çok tutumlu motor yapmıyor vw ama sağlamdır.Siz bilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: enforacle

Bora daha kaliteli duruyor gerçekten daha tok albenili.Parça fiyatı benzın sarfiyatı herkesçe bilinen gerçekler şehir efsanesi değil.Çok tutumlu motor yapmıyor vw ama sağlamdır.Siz bilirsiniz

Alıntıları Göster
    focus'un bora'dan perfornmanslı olduğunu söylemek imkansız. bora 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı motorlara geçti. focus 100, bora ise 105 beygirdir ve son hız ve ara hızlanmalar dahil focus'tan hızlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebel

focus'un bora'dan perfornmanslı olduğunu söylemek imkansız. bora 2003 modelden itibaren 1.6 16 sübaplı motorlara geçti. focus 100, bora ise 105 beygirdir ve son hız ve ara hızlanmalar dahil focus'tan hızlıdır.

Alıntıları Göster
    Bence Focus
  • yakıt ve yedek parça yönünden düşünürsen focus
    konfor yönünden düşünürsen, focus. bora'nın içi dardır.
    sorun çıkartmasın ve sürüşü zevk versin diyorsan, bora
    kalite dersen, bora.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmonse -- 20 Mayıs 2007; 0:04:07 >
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nebel

Arkadaşım o iş öyle beygir gücünün 5 10 fazla olmasına bakmaz. Ben ezbere konuşmadım ikisinede bindim. 2000 boraya arkadaşımın ve kendimin focus 2001 var. Ayrıca bu iş hp alakalı olsaydı cliolar yavaş olurdu arkalarından zor yetişiyorum clioların. Ayrıca kasa ağırlığı çok farkeder.

Donanım olarak focusların en donanımlısı ghia dır. benim ambianta GP var ghia dan farkı arka camların otomatik olmayışı, jantların çelik ve 15 inç olmayışı, iki renkli ön göğüs gibi detaylar. Ayrıca 2001 Ambiante GP ler 2002 ve üstü comfortlardan daha donanımlıdır. Benim 2001 Ambiante GP donanımlarını yazayım örnek olur.

Klima
    ABS
    hıza duyarlı dört yön ayarlanabilir Hidrolik direksiyon
    4 Hava yastığı ( İki ön, İki Yan hava yastığı)
    Merkezi kilit
    ısıtmalı aynalar
    Elektirikli ön camlar
    Katalysator
    Direksiyondan kumandalı CD changer uyumlu orijinal radyo kaset
    Aktif gergili emniyet kemerleri.
    immobilayzer(yanlış yazmış olabilirim)
    vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaaagac -- 20 Mayıs 2007; 21:58:48 >

• quote:

quote:

Arkadaşım o iş öyle beygir gücünün 5 10 fazla olmasına bakmaz. Ben ezbere konuşmadım ikisinede bindim. 2000 boraya arkadaşımın ve kendimin focus 2001 var. Ayrıca bu iş hp alakalı olsaydı cliolar yavaş olurdu arkalarından zor yetişiyorum clioların. Ayrıca kasa ağırlığı çok farkeder.

Donanım olarak focusların en donanımlısı ghia dır. benim ambianta GP var ghia dan farkı arka camların otomatik olmayışı, jantların çelik ve 15 inç olmayışı, iki renkli ön göğüs gibi detaylar. Ayrıca 2001 Ambiante GP ler 2002 ve üstü comfortlardan daha donanımlıdır. Benim 2001 Ambiante GP donanımlarını yazayım örnek olur.

Klima
    ABS
    Merkezi kilit
    ısıtmalı aynalar
    Elektirikli ön camlar
    Katalysator
    vs.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar boranın en donanıölı modeli hangisi acaba?Nette 2001 60 binde comfort modelini buldum 18.500 ytl diyo.Bora fiyatları hangi aralıkta olursa normalidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: efe48

Arkadaşlar boranın en donanıölı modeli hangisi acaba?Nette 2001 60 binde comfort modelini buldum 18.500 ytl diyo.Bora fiyatları hangi aralıkta olursa normalidir?

Alıntıları Göster
    @blush_grey
    2002 focus ghia da esp varmı ?bende 2004 ghia var esp den bilgim yok.Ben yokdiye biliyorum sanırım bi yanlışlık var.
  • quote:

quote:

Klima
    ABS
    Merkezi kilit
    ısıtmalı aynalar
    Elektirikli ön camlar
    Katalysator
    vs.

Alıntıları Göster
    o zaman auto show dergisinin yaptığı test sonuçlarına bakalım. yalnız burada bora ile aynı motoru kulanan golfün test değerlerini yazdım. ( bora 1.6 16 v testi yok.)
    focos golf
    güç 100 beygir 105 beygir
    0-50 3,6 sn 3,5 sn
    0-100 km 11,00 sn 10,4 sn
    0-130 18,9 sn 16,6 sn
    60-100 km 4. vites 13,0 sn 11,2 sn
    60-100 km 5. vites 17,8 sn 16,6 sn
    maksimum hız 185 km 192 km
    ağırlık 1140 kg 1140 kg

bora'nın da golfle hemen hemen aynı sonuçlara imza atacağını tahmin etmek zor değil. ayrıca eski 100 beygirlik 8 sübaplı bora 43 kg daha ağır olmasına rağmen sadece 0-50 ve 0-100 hızlanma da focus'tan geri kalıyor. diğer bütün değerlerde bora focus'tan hızlı. o sonuçları da yazabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

quote:

Klima
    ABS
    Merkezi kilit
    ısıtmalı aynalar
    Elektirikli ön camlar
    Katalysator
    vs.

• quote:

o zaman auto show dergisinin yaptığı test sonuçlarına bakalım. yalnız burada bora ile aynı motoru kulanan golfün test değerlerini yazdım. ( bora 1.6 16 v testi yok.)
    focos golf
    güç 100 beygir 105 beygir
    0-50 3,6 sn 3,5 sn
    0-100 km 11,00 sn 10,4 sn
    0-130 18,9 sn 16,6 sn
    60-100 km 4. vites 13,0 sn 11,2 sn
    60-100 km 5. vites 17,8 sn 16,6 sn
    maksimum hız 185 km 192 km
    ağırlık 1140 kg 1140 kg

bora'nın da golfle hemen hemen aynı sonuçlara imza atacağını tahmin etmek zor değil. ayrıca eski 100 beygirlik 8 sübaplı bora 43 kg daha ağır olmasına rağmen sadece 0-50 ve 0-100 hızlanma da focus'tan geri kalıyor. diğer bütün değerlerde bora focus'tan hızlı. o sonuçları da yazabilirim.

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

quote:

Klima
    ABS
    Merkezi kilit
    ısıtmalı aynalar
    Elektirikli ön camlar
    Katalysator
    vs.

Alıntıları Göster
    kardeş 1200 kg bora ... ayrıca o test verisi yerine fabrikadan çıkan veriye baksaydın 10.3 çektiğini focusun görürdün.. ayrıca 105 diil 102 bg bora.... bizim bi arkdaşta var 210 geçemiyor. ama ben eniştemin 2002 ghia 1.6 focusuyla 220 gördük

• quote:

Orijinalden alıntı: connectgücü

kardeş 1200 kg bora ... ayrıca o test verisi yerine fabrikadan çıkan veriye baksaydın 10.3 çektiğini focusun görürdün.. ayrıca 105 diil 102 bg bora.... bizim bi arkdaşta var 210 geçemiyor. ama ben eniştemin 2002 ghia 1.6 focusuyla 220 gördük

Alıntıları Göster
    gözüm kapalı focus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cey-Cey

gözüm kapalı focus

Alıntıları Göster
    Konfor ve kalitede bora, yol tutuşta ise focus önde.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.