Şimdi Ara

Focus lpg gaz yememe ?(benzinde sorun yok )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    zavolli sıralı gaz takalı.
    Normal giderken lpg de hiç bir sorun yoktu bir anda gaza basmama rağmen araç gitmemeye başladı.
    Benzine aldım sorun yok.
    Çalışırken lpg de gaza basarken falan titreme tarzında anormal bir sesle çalışmaya başladı araba.
    Lpg de iken yüksek devirlerde araç gaz yiyiyor 4000 5000 lerde ama düşük devirlerde gaza basmama rağmen çok isteksiz araç gaz yemiyor..

Sorun ne alabilir acaba bir anda oldu bu problem...

aracın yeni sanzımanı yaptırdım..

Çok masraf çıkartırmı

• quote:

Orijinalden alıntı: alphan1.2

Arkadaşlar aracım focus 2000 hb ghia.
    Normal giderken lpg de hiç bir sorun yoktu bir anda gaza basmama rağmen araç gitmemeye başladı.
    Benzine aldım sorun yok.
    Çalışırken lpg de gaza basarken falan titreme tarzında anormal bir sesle çalışmaya başladı araba.
    Lpg de iken yüksek devirlerde araç gaz yiyiyor 4000 5000 lerde ama düşük devirlerde gaza basmama rağmen çok isteksiz araç gaz yemiyor..

Çok masraf çıkartırmı

gaz enjektörlerinizden kaynaklanan bir problem olarak görünüyor anlattığınız kadarıyla.. aracı lpg de kullanmayın en yakın zavoli servisine uğrayıp aracınızın enjektörlerini kontrol ettirin.. sonucu burdan yazın lütfen saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: alphan1.2

Arkadaşlar aracım focus 2000 hb ghia.
    Benzine aldım sorun yok.

Çok masraf çıkartırmı

merhaba ;
    Şanzıman tamirinden sonra olduysa usta boruları falan karıştırmış eğip bükmüş olmasın?
  • Benim aracımda aynı problemler vardı buna ek olarak stop etme problemide vardı Emme manifold basınç müşüründen çıktı
    Değiştirdim hiç bir problemim kalmadı.
  • sanayiye giderken araçta hiç bir problem yoktu arıza kendi kendine geçmişti..

hazır gitmişken bakımlarınıda yaptırmıştım bir problem yoktu.

enjektörlerdede bir problem gözükmüyordu bilgisayarda.

ama sorunu tekrar yaşadım bugun yine aynı araç titreyerk çalışıyor gaza basınca sanki birşey tıkıyormuş gibi gaz yemiyor . benzene alınca bir problem yok ama ..

1 aydan beri sanayiden çıkamadım canım çok sıkıldı sad.gif
    manifolt basınç sensörü nde sorun olsa bu şekilde bir sorun olurmu wacko.gif

benzindedemi olması lazımdı bu parçada sorun olsa
  • evet üstadlar yardımlarnız bekiyorum
  • Arıza lambası yakıyor mu bu sorun sırasında?
  • hayır arıza lambası yanmıyor
  • Kardeşim aynı sorunu şuan bende yaşıyorum focus 1 2000 motor aracım

Gazciya gittim araçta BRC marka sistem var ama enjektörler Atiker olduğunu ve yeterli gaz veremediğini BRC ile değişmesi gerektigini söyledi 5000 lira hesap çıkardı ayar yaptı şuan eskisinden daha kötü kismis gazı motorun hakkını veremiyor sanki b benzinle gazı karıştırıyor yakamiyor gibi yüksek devire gelince açılıyor noluyorsa sorunsuz çalışıyor ama dip gaz verince yemiyor boğuluyor gibi ses geliyor gitmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10yil geçmiş konuyu hortlatmis oldum belki sorunumun cozumeune kavuşurum ve başkalarıda okur bizden yararlanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.