Şimdi Ara

Focus III 1.0 GTDI EB Sedan alsak mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu başlığı okudunuz mu? http://forum.donanimhaber.com/m_62954230/mpage_4/tm.htm

zamanında vites değiştirmeyi öğrenirseniz bu araba normal arabalardan %10-20 az yakıyor. gerisi hikaye. bu araca 9 litre yaktıran, atmosferik motorluyada 11 litre yaktırır. bu şekilde karşılaştırmak lazım.. kişiye göre değişir yani.

tekerlek sesini özellikle tırtıklı asfaltta çok alıyor. ama sanırım bir çok araba alır bu sesi. yalıtımda linea dan iyisini daha görmedim. hele Fransız arabaları berbattır.
    turbo sesi ise istediğiniz vitese gelene kadar verdiğiniz gaz sürecinde gelir. sabit hızda ne motor nede turbo duyarsınız. bunu testte anlamış olmanız lazım.
    50-100 km hızlanması 1.6 da 20, 1.0 da 11 sn dir. kısaca performans canavarıdır, ara hızlanmalarda.

motorda yıpranma olmaz çünkü max torku 1400 devirden itibaren alıyor, o da hiç bir 1.6 atmosferik motorda 4000 devirde bile göremeyeceğiniz bir değerdir 170 tork. ani gaza basışta, anlık 200 torktur.

ben konya içinde 6 lt ile kullanırken, ş.dışında 6.7 litre yaktı, çünkü 5 kişi, yüklü, klima açık ve hızlı kullanım vardı.. 2-3 kişi ile 100 ü geçmeyen ve 5 lt yi geçmeyen tüketimi olan arkadaşlar var. bu tamamen size kalmış. (eski aracım Hyundai era ile ş.içi 7, şdışı 7,5 litre yakardım)

yılda 15.000 i geçmeyen herkese tavsiye ederim bu arabayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 6 Nisan 2014; 22:25:14 >

• Cevap icin cok tesekkur ederim. Takip ettigim focus ilk anlastigimiz fiyata tekrar dusmedigi icin alamadim. Bugun ise mazda 1.6 d impressive sahibi oldum. Allah inşallah kazasiz belasiz hayir yolunda kullanmayi nasip eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropheusRRK

Cevap icin cok tesekkur ederim. Takip ettigim focus ilk anlastigimiz fiyata tekrar dusmedigi icin alamadim. Bugun ise mazda 1.6 d impressive sahibi oldum. Allah inşallah kazasiz belasiz hayir yolunda kullanmayi nasip eder.

amin, cümlemize.. hayırlı olsun
  • Toyota Corolla 2014 Model 1.6 132 hp CVT Otomatik…:https://www.youtube.com/watch?v=c3Ad-c6pNHs&feature=youtu.be

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.