Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (1100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.073
Cevap
29
Favori
1.972.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 adet sustali bir tanede duz vermislerdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet 1 kumandalı 1 kumandasız
  • Gençler genç kalanlar. Son Yakıt tüketimi değerlerimi söylemek istiyorum. Almak isteyenlere fikir olur diye forumun tozlu sayfalarında kalsın.

Araç: 1.6 Benzinli 2008 titanyum focus 70 000 kmde

Şimde ben 3 seferdir deneme yapıyorum. araç istanbul içi kullanılıyor. 3 sefer aynı miktarda yakıt aldım 100 TL lik yani 20 litre.

1. Deneme: Eyüp fatih arası tamamen şehir içi ve trafik. 180 km ort tüketim 12-13 lt

2. Deneme: Eyüp fatih arası ve arasıra TEM ve D-100 karayolu 200 km ort tüketim 10 lt

3. Denene: 20 km şehir içi, TEM ve D-100 karayolu kullanılmıştır. 220 km ort tüketim 9 lt hatta 9 dan bile alta düşüyordu 8.9 kadar indi dahada inerdi yakıt bitti :)

Benim tüketimler böyle. birde dün 100 km den sonra titreme yapmaya başladı. frene bastığımda değil sabit gittiğimde yapıyor. Benim tahminim balans ayarından olabilir diye düşünüyorum. Başka tahmini olan varmı?

• Merhaba arkadaslar. Yaklasik 6 aydir Focus 2 2007 otomatik vites ghia sahibiyim. Ankarada onereceginiz bir servis var mi. Isinin ehli, guvenilir.
    Ayrica aldigim zaman lpg bakimi ve Motor yagi yag filtresi hava filtresi polen filtresi ön balata on sol amortisör radyatör alt reflektor şanzıman yag degisimi ve filtresi bakimlari ve degisimi yaptirdim. 10000 km oldu bakim yapilali. Nelerin bakimi yapilmali.
    Tek tek yazabilecek bir arkadas varmi.
    Su yag su kadar km de bir degisecek seklinde yazarsaniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: ERHAINSTEIN

Gençler genç kalanlar. Son Yakıt tüketimi değerlerimi söylemek istiyorum. Almak isteyenlere fikir olur diye forumun tozlu sayfalarında kalsın.

Araç: 1.6 Benzinli 2008 titanyum focus 70 000 kmde

Şimde ben 3 seferdir deneme yapıyorum. araç istanbul içi kullanılıyor. 3 sefer aynı miktarda yakıt aldım 100 TL lik yani 20 litre.

1. Deneme: Eyüp fatih arası tamamen şehir içi ve trafik. 180 km ort tüketim 12-13 lt

2. Deneme: Eyüp fatih arası ve arasıra TEM ve D-100 karayolu 200 km ort tüketim 10 lt

3. Denene: 20 km şehir içi, TEM ve D-100 karayolu kullanılmıştır. 220 km ort tüketim 9 lt hatta 9 dan bile alta düşüyordu 8.9 kadar indi dahada inerdi yakıt bitti :)

Benim tüketimler böyle. birde dün 100 km den sonra titreme yapmaya başladı. frene bastığımda değil sabit gittiğimde yapıyor. Benim tahminim balans ayarından olabilir diye düşünüyorum. Başka tahmini olan varmı?

Hocam selamlar bizdede imzadaki focus mevcut bende dikkat ettim 100-120 arası araç titriyor yaptırırsanız neyden olduğu konusunda beni de bilgilendirirseniz memnun olurum saygılar

• tahminlm doğruymuş balans ayarından dolayı. sorun düzeldi. speedy de 40 tl ye hallettim. 30dk içinde yapılıyor.
  • Arkadaşlar aranıza yeni katıldım, merhabalar ben Barkın bir alfa romeo hayranıyım.gelelim konumuza ,2005 Fordfocus aldık trend 1.6 tdci 109 luktan.acaba araç nasıldır,performans olarak. Bu arada araç tavan hariç boyalı.24000 tlye aldık aracı 113000 kmde aldıktan sonrada 1 500 tl masraf yaptık.araç hakkında bilgi verirmisiniz?yalnız sanırım aracın kmsi ile oynanmış bunu anlamanın yolu varmı

• Arkadaşlar aşağıda yazdığım özelliklerde araç arıyorum, tanıdığınız bildiğiniz satan varsa haber verebilirmisiniz?

2010-2012 model arası 100.000 km'yi aşmamış 110 HP dizel. Sahibinden'de vs satan çok ama galeriden almak istemiyorum, 1. el geçmişi bilinen bir araba olursa daha iyi olur
  • Abiler ford focus almak istiyorum. 2010-2011 1.6 Benzinli sedan otomatik vites düşünüyorum (Titanium kafamdan geçiyor aslında ama çok yüksek fiyatları) Kasa tipleri nelerdir. Titanium'un bir alt segmenti nedir bunu öğrenmek istiyorum Şimiden teşekkürler
  • ülkemizdeki focuslar hangi ülkede üretiliyor bilen var mı?
  • benim 2009 benzinli focus 3000 devirde 125km hız civarında yapıyor, neden bukadar düşük yukardaki arkadaşların arabalarına göre? bi sorunmu var acaba?
  • Arkadaslar bende 2011 model ford focus trend otomatik var. Ben hep uzun yol yapıyorum. Şehir dışına çıktıkça radyo çekmez oluyor ):( acaba radyonun çekim gücünü nasıl arttirabilirim ?

• Herkese selamlar arkadaşlar. 2008 model focus dizel aracımız var. Periyodik bakım zamanı geldi ve ben bakım için gerekli parçaları internetten sipariş etmek istiyorum. Bildiğiniz orjinal parçaları topluca alabileceğim bir site var mı?

Ekleme: Nette gezindiğimde bakım paketi adı altında set satılıyor,fakat içindeki yağ 10-30. Yetkili servisi 5-30 yağ kullanıyordu. Bu şekilde satın alabileceğim bir site ya da Ankara içinde parçacı önerirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oznk40 -- 4 Haziran 2014; 14:22:18 >
  • Focus 2'de Asr, Tcs gibi antipatinaj sistemleri var mı?
     Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)

• Arkadaşlar merhaba sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. H kasa astra 1.3 cdti ile focus 2 makyajlı tdci ler arasında kaldım.Düşük km ve yüksek donanım paketleri aradığım için iki modelde de 41k Tl'yi gözden çıkardım. Focus da titanium ,astrada ise cosmo ya da elegance düşünüyorum,ikisinde de manuel.Aile arabası olarak kullanılacak ve baş ağrısı çıkartmayacak bir araç bulmak amacım.Forumlarda genel olarak en çok tartışılan iki konu var bu kıyaslamada.Birincisi astranın yüklü iken rampada çekip çekmeyeceği , ikincisi de focusun ş.içi tüketimde özellikle kış aylarında 8.2-8.5 gibi yakıt değerleri görmesi.Araç Kayseri'de kullanılacak bilmeyenler için belirteyim kışı uzun ve soğuk geçer:) . Hal böyle olunca iki araç için de emin olamadım ve sizlere danışma ihtiyacı hissettim. Tercih yapma şansınız olsa objektif olarak hangisi gözünüzde ön sırada olurdu, ve neden ön sırada olurdu? Ayrıca yakıt tüketimi hususuna da açıklık getirirseniz sevinirim.İlla ki kullanıcı ve yol durumuna göre hatta gidilen km ye göre değişen veriler bunlar ancak sizlerden bir çoğunluk kanaati çıkarmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

• Master_Evil kullanıcısına yanıt
    camdaki numaranın 8. harfine bakın yada vin numarasını ilgili sitelere girin yazar.

A = Dagenham (United Kingdom) - Cologne (Germany) - Ipiranga (Brazil)
    B = Halewood (united Kingdom) - Genk (Belgium) - Sao Bernado (Brazil)
    C = Langley (United Kingdom) - Saarlouis (Germany)
    E = Cork (Ireland)
    F = La Villa (Mexico)
    G = Barcelona (Spain)
    H = Hiroshima (Japan)
    J = Caracas (Venzuela)
    K = Rheine (Germany)
    M = Rheine (Germany)
    N = Amsterdam (Netherlands)
    P = Valencia (Spain) - Azambuja (Portugal)
    S = Setubal (Portugal)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zntcrl

Arkadaşlar merhaba sizlerin bir konuda fikrini almak istiyorum. H kasa astra 1.3 cdti ile focus 2 makyajlı tdci ler arasında kaldım.Düşük km ve yüksek donanım paketleri aradığım için iki modelde de 41k Tl'yi gözden çıkardım. Focus da titanium ,astrada ise cosmo ya da elegance düşünüyorum,ikisinde de manuel.Aile arabası olarak kullanılacak ve baş ağrısı çıkartmayacak bir araç bulmak amacım.Forumlarda genel olarak en çok tartışılan iki konu var bu kıyaslamada.Birincisi astranın yüklü iken rampada çekip çekmeyeceği , ikincisi de focusun ş.içi tüketimde özellikle kış aylarında 8.2-8.5 gibi yakıt değerleri görmesi.Araç Kayseri'de kullanılacak bilmeyenler için belirteyim kışı uzun ve soğuk geçer:) . Hal böyle olunca iki araç için de emin olamadım ve sizlere danışma ihtiyacı hissettim. Tercih yapma şansınız olsa objektif olarak hangisi gözünüzde ön sırada olurdu, ve neden ön sırada olurdu? Ayrıca yakıt tüketimi hususuna da açıklık getirirseniz sevinirim.İlla ki kullanıcı ve yol durumuna göre hatta gidilen km ye göre değişen veriler bunlar ancak sizlerden bir çoğunluk kanaati çıkarmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

ben eskişehirde kısa mesafede kışın 7.2 gördüm 8.2-8.5 lere kayseride biraz zor çıkar.

• MySun kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • bu liste focus 3 için de geçerli midir?
  • Herkese merhaba;
    2011 model titanium donanım ov focus sahibiyim.Birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
    1- Araca bindiğimde bütün kapıları dışardan açılmasın diye kilitleyebileceğim bir düğme vs. Varmı ?(anahtarla kilitlenmiyor)
    2-Araca park sensörü sonradan takılmış galiba cisimlerin dibine kadar girmeden uyarmıyor.Biraz uzaktan uyarmaya başlasın ve sesini hiç duymuyorum sesini arttırmayı düşünüyorum.Nasıl yaparım?
    3-Anahtarsız çalıştırma özelliği bazen ilk seferde almıyor özellikle 1-2 gün hiç binmediğimde normal mi normal değilse sorun nerededir?
    4-Aracın uzun farlarını nasıl yakacağım.

Şimdilik bu kadar cevap veren herkese şimdiden teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinbey66 -- 22 Temmuz 2014; 16:50:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10981099110011011102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.