Şimdi Ara

Focus 2 şanzıman yağ değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
6.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 2007 model dizel otomatik Focus a sahibim, şanzıman yağını değiştirmek için bayilere sordum sadece yağa 750 tl istediler bu işlemi dışarda yaptırmak mümkün mü? Fiyatı nasıldır? Bilgilendirirseniz çok sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selam hocam ayni sorun bende de var banada ilk alirken usta 150 binde degisirse iyi olur sanziman in omru artar dediler bende serviste buna yakin fiyatlar aldim nerede oturuyorsun bilmiyorum ama Kocaelide buna el atabilecek usta yokmus var ben yaparim deseler bile inanma dedi usta hakki ile yapabilecek tek yer bostanci oto sanayiinde ymis ucreti de 300 tl civarinda bende ona goturecegim memnun kalirsam buradan yazarim sana

• Onur750 O kullanıcısına yanıt
    Hocam ilgin için teşekkür ederim ben Focus'u takasa verdim. Zor mesele sanayiye güven olmuyor ama servisin sözünede güven olmuyor 😀

• Merhaba
    Sonun da Ford Focus 2007 ghia Cvt otomatik şanzuman beyni bozuldu
    Oncelikle sanayiye gittim gebze de tatlikiyu da yeni acilmis sanzumanciya cikma parca buldular parca 1500 tl iscilik 300 tl yagi bosaldigi icin yag 500 tl iki kez arac cekildi 140 tl 2440 tl toplam masraf cikti ve garanti vermediler 2 gun sonra tekrar bozulabilir dediler bizde yaptirmadik acikca kaziklandigimizi dusunduk gebze de nazer oto ya servise gittik servis bize sanzumani degistirecegini sanzumanin ingiltereden geldigini ve bu surenin 9 ayi bulabilecegini bu sure zarfinda ikame arac verebileceklerini soylediler ve ucret almadilar araci verdik yerine 2016 focus otomatik verdiler 1 kurus masraf etmeyecegiz akliniz da olsun servis e ara sira danismakta fayda var bazen bu sekilde ucretsiz islem yapabiliyorlar ozellikle cvt sanzumanlarda bu uygulamayi yapiyorlar bu arada 10 yil oarca tedarik etme garantileri oldugu icin bu uygulamayi yapiyorlar arac 2007 1 yil sonra olsa bu uygulamadan faydalanamiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur750 -- 28 Temmuz 2016; 14:10:59 >

• Son olarak arac şanzuman arızası verince ford servise götürdüm araç cvt şanzuman olması dolayısı ile ömür boyu şanzuman garantisi varmış ve 6 ay içinde yeni şanzuman getirtip taktilar bu süre zarfinda da ikame 2017 focus verdiler 1 krş bile almadilar teşekkürler ford otosan diyorum başkada birşey demiyorum

• Biraz geç oldu ama cevaplayayım istedim servis harici dışarıda yaptırabilirsin fakat işin uzmanları İstanbul Bostancı da otomatik şanzuman üzerine servisleri olan esnaflar. Her ben yaparım diyene güvenme yağ değişimi makina ile yapılıyor kullanılacak yağı markalı seçmeye çalış.

İkinci tavsiyem ise bence yağ değiştirme, nedeni ise arıza vermesi durumunda koşulsuz garantisi var hem şanzumanın hemde yağın ücretsiz değişir sende bu vesile ile 2017 focus a biners

Focus 2 şanzıman yağ değişimiin 😂😂

• Onur750 O kullanıcısına yanıt
    Merhaba Onur bey,

2006 Ford Focus CMAX TDCI sahibiyim, aracim kalkis aninda otomatik vites kutusu arizasi veriyor. Sizin aracinizin Sanzuman arizasi Ford servisinde giderildigini ve ucret alinmadigini okudum. Omur boyu CVT sanzumanlar garantili oldugunu soylemissiniz.

Aracimi ford servisine goturmek istiyorum, Nasil bir yol izlemeliyim?

Yardimci olursaniz sevinirim

Cok Tesekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.