Şimdi Ara

Focus 1 Kapı Kolu Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 gün 9 saat 31 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MavericKFive (5 mesaj) xX.3B.Xx (2 mesaj) ES3NT (2 mesaj) ABCdiküçgeni (1 mesaj) BreakBeaT (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> Focus 1 Kapı Kolu Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar Focus 1 aracımın iç kapı tutma kolunun boyasını nasıl halledebilirim. Yedek parçacılarda veya çıkmacılarda bulamadım. Boyacılara sordum ama onlarda net birşey söyleyemiyorlar. Bu kolu nasıl halledebilirim. Bursada oturuyorum. Tanıdığınız varsa da olur?

|
    |
  • Binbaşı
    1810 Mesaj
    O parça çok basit bir şekilde sökülüyor. Söktürüp boyatın birşey kalmaz. Araştırırsanız uygulamaları var. Karbon kaplama yaptıranlar da var ama bence yakışmıyor.
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ES3NT

O parça çok basit bir şekilde sökülüyor. Söktürüp boyatın birşey kalmaz. Araştırırsanız uygulamaları var. Karbon kaplama yaptıranlar da var ama bence yakışmıyor.

Hocam araştırdım ama adam akıllı çözüm bulamadım. O tutma yerlerini sökmek için kapıyı sökmek lazım falan dedi birisi. Döşemeciye gitmiştim vidalarını söktü baktı kapı döşemelerini çıkarmak gerekiyor dedi. Kendisi boyayanlar var ama benim böyle imkan ve tecrübem yok. En güzeli kendi orjinal boyası.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu tip boyaları airbag ciler yapıyormuş. Dün bir yere gittim sordum adam 4 kapı kolu için 400 dedi. Yuh dedim. En son 300 olur dedi yine çok geldi. İşçiliği çok fazla dedi adam. İşçilik olmazsa 200 e olur dedi. Kolları çıkarmak için kapı döşemelerini sökmek gerekiyormuş. Boya haricinde başka alternatif önerebilecek birisi var mı acaba? Yani şu kapı kollar için 300 TL vermek koyuyor açıkçası.

@ES3NT
    Hocam basit bir şekilde sökülüyor yazmışsınız ama götürdüğüm adam kontrol etti döşemelerin de sökülmesi gerekiyor dedi.
    |
    |
  • Yarbay
    2406 Mesaj
    gazete ile kenarlarını sarıp plastidip ile boyasanız?
    |
    |
  • Binbaşı
    1810 Mesaj
    Hocam o kısım 2 parça. İlk parça tornavidayla hafif kanırtarak çıkıyor. Diğerinide sökmek işi bilen adam için fazla vakit almaz.

Şu şekilde karbon kaplama yapılıyor. Begendiyseniz basit ve daha ucuz bir çözüm.

|
    |
  • Yarbay
    2893 Mesaj
    400 mu yok artik, agir bakim yaptiriyorum ben 400 e.
    Boyaci ikisini 30 tl ye boyar onlarin. En fazla 50 olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

@ABCdiküçgeni
    Hocam baktım ama olur mu emin değilim. Bu parçanın üstünde tutar mı emin değilim. Tutsa da kolları çıkarmadan yapmak çok zor.

@ES3NT
    Karbon kaplama ne bileyim yanlış anlamayın ama böyle kro işi gibi olmuş. Bej rengin üzerinde çok sırıtıyor. Başka renk alternatiflerini denemek lazım. Bunu nerde yaptırabiliriz ki? Ayrıca bu kolları iki yerde çıkarmaya çalıştılar. Dediğiniz gibi ilk kısım kapaklı. O çıkıyor sorun değil. İkinci kısım kapıya vidalı. Vidaları çıkardığımızda kapının iç döşemesinde de tersten vida yapılmış galiba. Öndeki vidaları sökmemize rağmen çıkmıyor parça. Siz bu aracı biliyorsunuz galiba hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MavericKFive -- 1 Temmuz 2015; 15:37:29 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ABCdiküçgeni, ES3NT
  • Yarbay
    2830 Mesaj

Konu biraz hort olacak ama aynı araçtan bende de var ve hafif soyulmalar başlamış ama siyah olduğu için belli olmuyor. Sizin araç kaç binde acaba?
  • Yüzbaşı
    969 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Aldığımda 118 bin km. idi. O zaman da vardı bu sorun, hala var. Öyle duruyor bir çözüm bulamadım. Beyaz kaplama belki yaptırabilirim.
    |
    |
    xX.3B.Xx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2830 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MavericKFive

Aldığımda 118 bin km. idi. O zaman da vardı bu sorun, hala var. Öyle duruyor bir çözüm bulamadım. Beyaz kaplama belki yaptırabilirim.

Benim araç 180 bin kmde ama siyah olduğu için çok belli etmiyor kendini sanırım. Direksiyon ve kapı kolları kronik sorunlu sanırım bu kasalarda.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.