Şimdi Ara

Focus 1 almayı düşünüyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi günler herkese, arkadaşlar kısa süre içinde focus 1 almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Yakıtı nasıldır parça fiyatları nedir hangi paketi almalıyım teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 2 sene kullandım kendisini. Parçası 2 sene önce üzmüyordu ama belki malum zam gelmiştir. Alabilirseniz dolu alın, ben 1.6 Ghia paket kullandım. 4 hava yastığı, elektrikli aynalar, 4 cam otomatik vs daha dolu oluyor araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teneke1236737 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. İlk aracım olacak 25 35 fiyat bandında bu modeli bulabildim. Doğu yolları için idealdir diye düşünüyorum 1.6 Ghia bakıyorum kmlerin ortalaması 190 bin. 200 binde araç almak mantıklı olur mu ? Boş paketlerinin kmleri daha düşük en kötü ihtimal boş paket ve düşük km alırım.

• bulanıklı499 B kullanıcısına yanıt
    Şehir içi ise boş paket + düşük km daha mantıklı Hocam

Aynen öyle hocam teşekkür ederim. Peki yakıt tüketimi nedir lpg de ?

• Orjinal yedek parça bulmaktan zorluk çekersin özellikle kaporta aksamı,
    çok orjinalci değilim yan sanayi de olur dersen mekanik parça sorunu pek yaşamazsın
  • Anladım çok sağolun. Peki 25 35 bin bandına öneriniz var mı ?

Rica ederim, o bütçe ile çok alternatif yok fakat sedan C segmen araç bakıyorsanız megane 1 tavsiye edebilirim
  • Maksat ayağımı yerden kessin amaçlı düşünüyorum.

Symbol de bakabilirsiniz, şimdiden hayırlı olsun
  • Yedek parçada sıkıntı yaşatmaz. Lakin orjinallleri yan sanayinin en az iki katıdır. Sen ford parcacisina gidip orjinal istiyorum dediğinde o parçanın orjinali otosan listesinde varsa senin elinede gelir tabiki fiyatı mukabilinde.

Symbol gibi teneke ile megane ve focusu karşılaştırmak hata olur. Bu arada Megane 1 dende iyi araçtır focus 1. O yıllardaki en iyi c segment araçtir bence. Dusunulurse 2000 ghia yerine 2002 comfort kafidir. 2002 deki makyajla birlikte donanım seviyesi baya artirilmıştır.

Babamın hala kullandığı ve zamaninda sıfır aldığı bir aractir. Bende yeri baskadir. Takildigin bir yer olursa yardımcı olurum.

• 2004 colllection modelini 4 sene kullandim, 2014-2018 arasi ve 100 bine gelmeden satmistim.

Standart 1.6 motor, lpg ile ne yakiliyorsa buda oyledir. Hava yastiklarindan emin degilim 2 yada 4 olmasi lazim. Manuel klima, 4 cam otomatik, elektirikli ayna gibi ozellikleri vardi.

Kronik sıkıntılar ise; debriyaj yada volan dan gelen ses. (Debriyaji kaldiriken sadece )
    Ayrica rolantide devir yukselip alcalabiliyor ilk km lelerde.
    Geri vitese takilmalar vs vs
    Birde direksiyonu bir tik agirdir.

Bunlara ragmen yol tutusu ve surusu cok zevkliydi. Eski araclardan 2000 model megane 1 ve yine 2004 scenic kullanmistim o zamanlarda ve iclerinde en iyisi focus 1 diyebilirim.

Hocam şehir içi 8 lt gibi bir tüketimi vardı. Yakıtta üzer açıkçası. Ayağımı yerden kessin derseniz eğer 2004 falan Symbol alabilirsiniz. Gayet mantıklı olur eğer amaç ayağı yerden kesmek ise..

Anladım degerlendircem bunu saolun hocam

Cidden ayağı yerden kesmek amacı ile alma fikrinde iseniz Hocam Symbol, Albea gibi araçlar yakıtta yüzünüzü güldürür ve parçaları da bol. Altı yüksek araçlar.

Focus I de olsa 2000-2001 model bir araç kadar sürüşü güven vermez ama cidden yakıtta yüzünüz güler.

Zamanında 2013 Symbol sahibi de oldum,2001 Focusta. 140km/h gibi bir hızla virajda ufak bir tereddüt duymadan ok gibi girip çıkardık. 2013 Symbolde ise araç yanından tır geçince sallanır ve bazen kavşaklarda dönerken ESP nin yandığına şahit oldum.

Biraz güvenli sürüş için Focus o sınıfın lideri diyebilirim ve o dönemin de

Yakıtı iyi olsun, daha genç ve daha düşük km li bir araca bineyim derseniz de Symbol, Albea gibi araçlar tam size göre.

• acr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim çok bilgilendirici oldu hocam.

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    O zamanin araçlarına bakıldığında sürüş zevki ve yol tutuşuyla baya önde bir araçmış hocam

• almayı dusunmuyorsun o paraya mecbursun onu anladın

neyse araba ıyı ama eskı model oldugundan duzgun aracı bulmak zor ve dolandırılmamak zor kolay gelsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.