Şimdi Ara

Focus 1.0 Ecoboost motorun satışına başlanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
2
Favori
31.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ford’un EcoBoost ailesine mensup en küçük hacimli motoru C sınıfı bir araç olan Focus’un kaputu altındaki yerini aldı. Uzunluk ve genişliği bir A4 kağıdınınki kadar olan motorun iki versiyonu bulunuyor.3 silindir, 1 litre hacim ve bir adet turbo beslemeye sahip olan motorun güçsüz versiyonu 100 beygir güç üretebilirken bu ünitenin ortalama yakıt tüketimi 4.8 litre/100 km olarak gerçekleşiyor.
    125 beygir güç ve 170 Nm tork üretebilen ikinci motor overboost fonksiyonu sayesinde maksimum tork değerini 200 Nm’ye ulaştırabilirken tüketim değeri ortalama 5 litre/100 km olarak açıklanıyor.
    İngiltere pazarında Şubat ayının ikinci yarısında piyasaya çıkacak olan yeni motorlarla donatılan Focus modellerinin başlangıç fiyatıysa 14.245 Sterlin olarak açıklandı. Ford kaynaklarımız bu motorun ülkemize geliş tarihinin 2013′ü bulacağını belirtiyor.
    Kaynak :
    http://www.otomobildunyam.com/focus-1-0-ecoboostun-satisina-baslaniyor/

• Sevindirici bir haber.Bu tarz motorların bütün firmalarda geliştirilmesi gerek diye düşünüyorum.Umarım bu yönde devam edilir
  • 1.0 motormu olur peeh:) motor dediğin 4.6 olacak gaza bastığında gürül gürül ses çıkacak bunlar ne be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • getirsinlerde fiyat ne olacak.. 14.000 sterlin 40.000 tl civarı sanırsam dışarda... bizim ülkemize gelirse 60.000 tl den aşağı olmaz.. tamam teknolojisi süper ama bu fiyat politikası dşündüğüm gibi olacaksa hiç getirmesinler tasarruftan eser kalmaz çünkü...

not: araç 1.8 motor gücü ürettiği söyleniyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 30 Ocak 2012; 21:16:30 >
  • ...

Focus 1.0 Ecoboost motorun satışına başlanıyor.
  • tavanına da uykun boyutlarda bir direk ve yelken de kondurmak lazım bi de rüzgar esti mi değme keyfime
  • kompresör yoksa verimli bir motor olacagını sanmıyorum. Turbo devreye girene kadar bocalar. Yokus falanda cıkamaz. O kasaya mantıksız motor.
  • Ben bu motorun 2012nin son çeyreğinde yeni piyasaya sürülecek olan B-max aracıyla Türkiyeye gelecek diye biliyodum Fordun Facebook sayfasındaki habere göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

tavanına da uykun boyutlarda bir direk ve yelken de kondurmak lazım bi de rüzgar esti mi değme keyfime

Son bir ay içinde duyduğum en güzel espiri
  • fabrika verisi ortalama 5 litre olan bir motorun şehir içi tüketimi 7 litre civarıdır.

fabrika verilerini yakalamanın zor olduğunu ve birazda kasmadan kullandığımızı düşünürsek bu araç 8-9 litre gibi bir yakıt tüketimine sahip olur.

eğer yakıt tasarrufu sağlamayacaksa, vergiden bir karı olmayacaksa, vede aynı araçlarda kullanılan 1.4 ve 1.6 motorlardan daha pahalı ve bakım masrafları yüksek olacaksa BU MOTORU ÜRETMENİN VE ALMANIN, AMACI VE MANTIĞI NEDİR?
  • Bakalım dayanıklılık konusunda nasıl bir karakter sergileyecek.
  • şöyle motorsiklet motoru gibi hacmiyle doğru orantıda; 12-13bin rpm çevirse ya
    sonra gelsin konular; "1.0ecoboost aracımı 10000rpmde vites yükseltiyorum,doğru mu yapıyorum?" v.s.
  • Yaşasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altunay2

fabrika verisi ortalama 5 litre olan bir motorun şehir içi tüketimi 7 litre civarıdır.

fabrika verilerini yakalamanın zor olduğunu ve birazda kasmadan kullandığımızı düşünürsek bu araç 8-9 litre gibi bir yakıt tüketimine sahip olur.

eğer yakıt tasarrufu sağlamayacaksa, vergiden bir karı olmayacaksa, vede aynı araçlarda kullanılan 1.4 ve 1.6 motorlardan daha pahalı ve bakım masrafları yüksek olacaksa BU MOTORU ÜRETMENİN VE ALMANIN, AMACI VE MANTIĞI NEDİR?

amacı 1.0 motordan 1.8 gücü almak ve 1.8 motor yakıtından daha az yakması birde vergi avantajı....
  • Bu motoru yeni mondeo da powershift ile görmek isteriz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_elf

Uzunluk ve genişliği bir A4 kağıdınınki kadar olan motorun iki versiyonu bulunuyor.

E kaputun altını neyle dolduracaklar??? Artık sorun çıkardığında da kolumuzun altına alır sanayinin yolunu tutarız
  • quote:

tavanına da uykun boyutlarda bir direk ve yelken de kondurmak lazım bi de rüzgar esti mi değme keyfime

• quote:

Orijinalden alıntı: Tasher

quote:

Uzunluk ve genişliği bir A4 kağıdınınki kadar olan motorun iki versiyonu bulunuyor.

E kaputun altını neyle dolduracaklar??? Artık sorun çıkardığında da kolumuzun altına alır sanayinin yolunu tutarız

Demin kendimce modelleme yaptım da benim yazıcı kadar minik motor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

quote:

Orijinalden alıntı: Tasher

quote:

Demin kendimce modelleme yaptım da benim yazıcı kadar minik motor

• quote:

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.