Şimdi Ara

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
10.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tebrikler hocam sezona guzel bir giris olmus bu arada kadronun fotosu hic yok son durum nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haderslev kullanıcısına yanıt
    Tabi hocam;

Bu as kadrom, tabi dvorak ve tipton önümüzdeki maç oynayamayacaklar;

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı]

Bu da ideal dizilişim:

• 10. Sezon 3. Bölüm: Harikasınız Çocuklar

Harikasınız çocuklar diyorum çünkü as kadronun çoğu 18-23 yaş arasında, hatta takımın yaş ortalaması da 23 müş. İstediğim takımın temellerini atmaya başladım, genç dinamik koşan dikine hücum eden başarıya aç istekli sonuna kadar savaşan bir kadro istiyordum, istediğim kadroyu artık oluşturdum, as takımdan sadece kaleci 28 yaşında kaleciler yaşları geçince daha iyi oluyorlar neden bilmiyorum.

Galatasaray maçına iyi başladık ama çok feci yüklendiler, kalite olarak bizden üstün oldukları için karşı koyamadık onlara

Erzurumspor maçına biraz rotasyon yaparak çıktım çünkü 4 gün önce maç yaptık ve bazı oyuncular epey yorgundu, ilk yarıyı 3-1 geride kapattık ama 60.dakikada iyice düştüler oyundan, ben de pata küte saldırdım ve 30 dakikada 4 gol bulduk

Gençlerbirliği maçına kötü başladık ama savunma yerleşimlerinde sıkıntı olduğunu farkettim ve 2.yarı çift forvete döndüm, ilk yarısını 2-1 geride kapattığımız maçı 4-2 kazandık. Bir de 2 tane penaltı kazanmıştık ama ikisini de kaçırdık

Antalyaspor maçında çok kötü oynadık nasıl kazandık ben de bilmiyorum ama kötü olduğumuz maçları da kazanabiliyor olmamız güzel birşey

Osmanlıspor maçında rakip takım bize çok baskı kurdu, biz de kontraatakla gol aradık ama hücum oyuncuları buldukları pozisyonları bitiremeyince sonuç bu oldu

Kardemir Karabükspor maçına çok iyi başladık ama sol bek sıkıntısı yaşadığımız için skoru koruyamadık

Bursaspor maçına çok kötü başladık ve gerçekten ezildik, 4 gol atacak kadar iyi oynamadılar ama baya ezdiler gerçekten

Giresunspor maçı biraz daha dengeli bir maç oldu diğer maçlara göre iki takım da beraberliği haketti ama kazanan taraf olmak güzel oldu

Beşiktaş maçında rakip çok baskılıydı ama biz de oldukça akıllı bir oyun oynadık, ilk yarının son dakikalarında golü bulduk ama ikinciyi bir türlü atamadık, aslında ikinci yarıda da çok iyi pozisyonlar yakaladık ama rakip takımın kalecisi çok iyi iş çıkardı. Beraberlik golünü kalecimizin hatasıyla yedik ama olsun o gole kadar mükemmeldi.

Bu sezon olursa hedef ilk 4 olmazsa ilk 5, ikinci yarıda Galatasaray, Osmanlıspor ve Kardemir Karabükspor maçları bizim için kilit maçlar

Devre arası transferlerim kırmızıyla işaretlediklerim, will jaasfdsgdsggdf ı sezon başında transfer etmiştim yanlışlıkla çerçeveledim, bu transfer döneminde çok para harcadım ama gördüm ki başarının gelmesi için bunu yapmam gerekiyor, ucuz transferleri geçen sezon yapmıştım neler olduğunu gördük.

O kadar transfere rağmen kâr etmişiz, evet biraz para harcıyoruz ama yine de kulübü zarara sokacak transferlerler yapmıyorum, kulübün bütçesini zorlamıyorum

Takım atmosferi iyiye doğru gittiği için memnunum ancak oyuncuların eften püften şeyleri kafaya takması canımı sıkıyor, sizin yüzünüzden diğer oyuncular da etkileniyor yahu yapmayın etmeyin

• 10. Sezon 4. Bölüm: UEFA Yolunda

Ligin bitimine 8 hafta kala 5.sıradaki yerimizi koruyoruz, bir ara yerimizi kaybeder gibi olduk ama Osmanlıspor küçük bir çöküş yaşadı ve biz de son 4 maçı kazanarak yerimizi geri aldık. Osmanlıspor'un zaten 6.ncı olması bekleniyordu ama iki kötü maç geçirdiler diye td lerini kovdular, umarım ters bir etki yaratmaz bu hamle, uefa avrupa ligine gidebilmemiz için tabiki de ZTK'yı ilk 4 sıradaki takımın kazanması gerekiyor, Beşiktaş ve Trabzonspor elendi ama Fenerbahçe ve Galatasaray'a güvenim tam.

Fenerbahçe maçını bir şekilde kazandık ama ikimiz de inanılmaz kötüydük, son dakikalardaki penaltıyla 1-0 kazandık. Fenerbahçe takımının oyuncuları inanılmaz kazmaydı ne kendileri oynattılar ne de bizi oynattılar, yakıştı mı sana bu Eto'o ama yine de teşekkürler

Trabzonspor maçının zor bir maç olacağı belliydi ama en azından 1 puan çıkarabilirdik, defans oyuncularımız inanılmaz hatalar yaptılar, tabi bunda defans hattının ilk kez bir arada oynamasının rolü büyük diye düşünüyorum

Göztepe maçında çok iyi bir oyun ortaya koyduk ama son dakikada kalecinin büyük hatasıyla 3 puanı kaçırdık

Eskişehir maçında her iki takım da çok kötü oynuyordu, bunun üzerine dakika 60 ta çift forvete döndüm, ilk golü bulsak ta bu hamlemin çok kötü olduğunu farkettim ama toparlamak için yaptığım hamleler işe yaramadı ve 15 dakikada 4 gol yiyerek çok kötü bir maç çıkarttık

Galatasaray maçı taraftardan özür maçıydı ama daha 1.dakikadan 10 kişi kalarak işleri daha zora sokmayı başardık

Kasımpaşa maçı asıl taraftardan özür dilemem ve galibiyet serisi yapmanın ilk maçı olmalıydı, maçta oldukça dominant bir oyun sergiledik, ve kaçırdıkları penaltının arkasından gelen gol ile galibiyeti kesinleştirdik

Başakşehir maçında erken gol bulduk ama ilk yarıyı 2-1 geride kapattık, güzel bir oyun ortaya koyduk ama olmayınca olmuyor du işte, ikinci yarıda yaptığım değişiklikler etkili oldu ve maçı kazandık

Elazığspor maçı genel olarak rahat bir maç oldu ama maçı zora sokabilecek hamleler yaptım istemeden, az daha 1 puana razı oluyorduk

Konyaspor maçında ilk yarıyı 1-0 önde kapattık ama rakip takım 60.dakikada skoru 2-1 yaptılar, yaptığımız değişiklikler etkili oldu ve skoru 75.dakikada 3-2 ye getirdik, 80.dakikada golü buldular, artık böyle biteceğini düşünürken son dakikada penaltı kazanarak işi bitirdik

Osmanlıspor 5.sırayı ele geçiremez ise ve ZTK'yı Galatasaray Fenerbahçe ikilisininin kazanması durumunda UEFA Avrupa ligi için ön eleme oynamaya hak kazanacağım, bu fm kariyerimde bir ilk olucak gerçekten çok heyecanlıyım

En çok gol atan 4. takımız, gol atma konusunda 4 büyüklerle yarışsakta gol yeme konusunda çok kötü bir istatistiğimiz olduğu için 4 büyüklerle şampiyonluk yarışında değil de 5.lik yarışındayım

25 golle gol kralı olan Aydın'ı tebrik ediyorum, daha 8 hafta olduğunu düşünürsek 30 golün üstüne bile çıkma ihtimali var, takımımızda tutmak oldukça zor olucak gibi, neyse ki serbest kalma bedeli sadece yabancılar için aktif ama derhal yükseltmem lazım yabancı kulüplerin markajına girmeden

13 maçta 11 asist yapan sağ kanadım Glynn Mackerness'i tebrik ediyorum, 1.olan Adalbelto Penaranda bunu 26 maçta yapmış

10.sezonun 4.bölümünde transferden az da olsa para kazanmayı başardık gereksiz oyuncuları göndererek

Mâli durumumuzun her bölümde gelişme göstermesi güzel bir durum umarım bu devam eder

Oyuncuların istekleri git gide artıyor, genç takım kurmak ta zormuş yav potansiyel gören oyuncuma göz koyuyor. Ayrıca yeni bulduğum 19'luk stoperim tam bir sorun abidesi çıktı, umarım takımı etkilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 15 Ekim 2018; 15:39:41 >

• Sonunda bekledigimiz performans umarim daha iyi sonuclar gelir

• Avrupa kapısı aralanıyor hadi bakalım
  • 10. Sezon 5. Bölüm: Ülkemizi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz

UEFA avrupa ligine katılım hakkı kazandık ama en çok korktuğum şeylerden biri köy takımlarından birine elenmek, geçen sezon ZTK da BAL takımına elenmiştik hatırlarsanız, gerçi as takımımızla çıkacağız ama yine de futbol şansı diye bir şey var olmayınca olmuyor. Gerçi avrupalılar da bizi henüz köy takımı olarak görüyorlar. Bakalım kim köy takımı göreceğiz, UEFA avrupa liginde 2.ön eleme, 3.ön eleme ve play off olmak üzere 3 aşamadan geçeceğiz katılmak için, yolumuz oldukça zor olacak ama yapabileceğimize inancım tam.

Küme düşmesi nerdeyse kesinleşmiş bir takıma puan kaybederek uefa ya katılma yolunda zora girdik. 2 tane penaltı kazandık ama ne hikmetse 2 sini de kaçırdık ve 1 puana razı olduk

Gençlerbirliği maçında da 10 kişi kalmış takıma kazanamayarak rezilliklere bir yenisini daha ekledik ama şöyle bir not ekleyeyim, Osmanlıspor da 10 kişi kalmış Gençlerbirliğine karşı kazanamadı herhalde bunlarda bir büyü var.

Antalyaspor maçı oyuncular için özür dileme maçıydı, 10 dakikada 2 tane gol atarak maçı psikolojik olarak bitirdik diyebiliirim. İlk yarıda muhteşem bir oyun çıkardık ama ikinci yarıda işler biraz tersine dönmeye başladı 45-60.ncı dakikalar arasında gerçekten çok zorlandık ama muhteşem bir savunma yaptık. Özellikle Jaasasfagfasfasf isimli kalecimi tebrik ediyorum gerçekten 3-4 tane %100 lük pozisyonu çıkardı, 2 tane de top direkten döndü. 60 ta yaptığım değişikliklerle oyunu biraz kontrol altına aldık, 80.dakikada kazandığımız serbest vuruştan golü bulunca fişi çektik diyebiliirim. Gerçekten maçı verebilirdik bile o kadar çok net pozisyona girdiler skorda yazıldığı kadar iyi değildik özetle.

Osmanlıspor maçı bizim için en kritik maçlardan biriydi, golü erken yememiz oldukça kötü oldu ve maça kötü başladık ama 37. ve 41. dakikalarda bulduğumuz gollerle ilk yarıyı 2-1 önde kapattık ama as takımda 4 tane eksiğimiz bulunduğundan ve bu eksiklerin 3 tanesinin savunmada olmasından dolayı rakibin hücumcularıyla baş edemedik.

Kardemir Karabükspor maçında gerçekten göz dolduran bir oyun oynadık ve rahat bir galibiyet aldık

Bursaspor maçında çok iyi oynamamıza rağmen futbol şansı yanımızda olmadı, 9 kişiye karşı kazanamayarak rezilliklerimize bir yenisini ekledik

Giresunspor maçının ilk yarısında çok iyi bir oyun ortaya koyduk ve 2-0 öne geçtik ama ikinci yarı adeta Barcelona kesildiler bize ve ellerinden zor kurtulduk, dikkatimi en çok çeken istatistik ise %72 topla oynama oranlarının olmasıydı.

Beşiktaş maçında gerçekten düşündüğümden güzel bir oyun ortaya koyduk ve kazanmasını bildik ama Osmanlıspor da kendi maçını kazanabilseydi UEFA Avrupa Ligi'ne biz değil onlar katılacaktı.

Sezonu ilk 5 te tamamlayabildiğim için çok mutluyum, istediğim takımın temellerini bu sezon atmış oldum genç dinamik koşan zengin hücum organizasyonları olan dikine oynayan bir takım istiyordum, oyuncuların benim sistemime uyması ise apayrı bir güzellik oldu. Erzurumspor'un averaj takımı olacağı çok belliydi sürpiz yapamadılar malesef, Göztepe ise son haftalarda çok iyi bir yükseliş yakalamışlardı o kadar puan farkına rağmen puan farkını sadece 1 e indirdiler ama düşmekten kurtulamadılar, Eskişehir'in de düşmesi benim için sürpiz oldu her ne kadar bu sezon kötü de olsalar Konyaspor'un ya da Kasımpaşa'nın ya da Gençlerbirliği'nin düşeceğini tahmin ediyordum.

25 gol barajını aşan oyuncum Aydın'ı can ı gönülden tebrik ediyorum. Sezon başında 750B€ luk teklif gelmişti ama iyiki reddetmişim, hem yerli hem de gerçekten iyi bir oyuncu, geçen sezon çok sık ofsayta kalıyordu ve pozisyonları mahvediyordu ama bu sezon o huyunu düzeltmiş, takdir ettim ama tabiki de uyguladığım eğitim programlarının da etkisi olmuş.

Kasamızda epey para var ve borcumuz yok, ufukta endişelenmemizi gerektirecek bir durum yok gibi görünüyor, bir de Avrupa Ligi ödülleri de var tabi ondan da grup aşamasına katılarak yararlanabileceğiz ancak

Bu arada ilginç bir detayı sizlerle paylaşmak istiyorum, UEFA Avrupa Ligi'ne ilk kez katılmamıza rağmen seribaşıyız, bu gerçekten güzel bir durum.

Son şampiyonun Barcelona olması ilginç gerçekten, bu kadar mı düştü Barcelona vay be.

Oyuncularımız sorun çıkarmaya devam ediyor, bakalım elimizde tutabilecekmiyiz sağlam oyuncuları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 17 Ekim 2018; 12:43:29 >

• Tebrikler sonunda güzel bir netice ile lig bitirilmiş. Umarım seneye Avrupa'da en azından gruplarda mücadele ederek bunca emeğin karşılığı alınır ve güzel, başarılı bir sezon olur
  • - The Stig - kullanıcısına yanıt
    Forumda sıkıntı oluştuğu için mesaj yarıda kalmıştı az önce yeni şeyler ekledim bir bakın isterseniz

• 11. Sezon 1. Bölüm: UEFA'ya Erken Veda

O kadar 3 kulvarda oynayacağız diye kadroyu güçlendirmiştik, aslında kadro dediğim yedek kadroyu güçlendirmiştik. 2.turda Apollon Limassol'u rahat bir şekilde geçtik ama 3.turda karşımıza Belçika liginin favorilerinden Anderlecht geldi, bizim gibi avrupada tecrübesi olmayan takımlar için zor bir kuraydı ve tecrübeleriyle bizi turnuva dışı bıraktılar, gerçi kendileri de Sevilla'ya uzatmalarda yenilerek gruplara kalamadan turnuva dışı bıraktılar, her şeye rağmen iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Umarım benim dışımdaki 4 büyük takım başarılı bir avrupa turu geçirirler.

Anderlecht'ten son dakikada deplasman golü yemeseydik belki de uzatmalarda turu geçecektik ama olmayınca olmuyor işte, ya da deplasman golü bulsaydık ta iyi olabilirdi. 5 gol yemezdik herhalde dimi?

Bu sezon verilen 451 oran fena değil bence, Trabzonspor son haftada şampiyonluğu kaçırdı bu arada gerçekten yılar sonra ilk defa şampiyonluğa çok yaklaşmışlardı ama olmayınca olmuyor işte, bu arada Trabzonspor'un kadrosu gayet iyi neden 26 oran vermişler anlayamadım, ayrıca Başakşehir'in oranı çok düşük bence en azından 10 oranı olmalıydı.

Bu transferlere rağmen epey transfer bütçemiz var

Bu transfer döneminde takımın omurgalarından biri olan Mitrija yı kaybettik, satmak istemedim ama serbest kalma bedelini ödediler yapacak birşey kalmadı derken kendimi oyuncuyu kiralarken buldum ama en fazla 2 sezon kiralayabileceğimi düşünüyorum. Onun dışında altı senedir takımımda forma giyen Yanis Merah'ı satmak durumunda kaldım artık bizim seviyemizde değildi malesef ama bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum, takımın çok önemli liderlerinden biriydi.

Mali açıdan bir sorunumuz yok, sportif açıdan da başarılı bir kulüp olduk neyse ki yolsuzluk yapan çalıp çırpan bir başkan gelmedi takıma da rahat rahat başarmak istediğim şeyleri başarabiliyorum, transferlerime de karışmıyor hem.

Oyuncularla olan sorunlarımı büyük ölçüde çözdüm ama daha büyük takımda oynamak isteyen oyuncular malesef oluyor arada, henüz aidiyet duygusunu tam aşılayamadım anladığım kadarıyla, bu arada bana 4 büyük takımdan da teklif geldi ama ben hepsini geri çevirdim, ben de bilirdim Galatasaray'ın başına geçip kupalar kaldırmasını ama işte öyle olmuyor o işler, bu bölümlük bu kadar

• Uff yazik olmus

• 11. Sezon 2. Bölüm: Şampiyonluk Yarışındayız

Ligin 1.ncisiyle aramızda 5 puan fark var, önümüzdeki maçı Galatasaray ile yapıcaz, eğer kazanırsak puan farkımız 2 olucak ve şampiyonluk yolunda ciddi bir adım atmış olacağız ama kazanmak oldukça zor olucak hatta beraberlik bile zor çünkü Galatasaray gerçekten çok formda ve maç deplasmanda ama bir avantajımız var o da maçın şampiyonlar ligi dönüşü olması

Kasımpaşa maçına erken golle başladık ve gerçekten çok iyi oynadığımızı söyleyebilirim, yeni forvetim Micky Smith 4 gol atıı, iki gol yememiz ise biraz şanssızlıktı.

Giresunspor maçı dengeli bir maç oldu diyebilirim, iki takımda birbirine çok üstünlük kuramadı. Tabi oyuncumuz sakatlandığında topu dışarı atmayıp golü attıkları bir pozisyon var ki onu hiç söylemiyorum. Gerçekten fair play ruhuna aykırı davrandılar, 3 puanımıza bu şekilde mani oldukları için onları kınıyorum

Altınordu maçına pek te iyi başlayamadık, istediğimiz hücumları yapamadık ama 65.dakikada golü yedikten sonra kendimize geldik ve 25 dakikada 3 gol attık

Bursaspor maçına çok kötü başladık, doğru düzgün pozisyon bulamadık desem yeridir ama ilk yarının son saniyelerinde bulduğumuz gol bizim için moral oldu diyebilirim, 2.yarıda ise kötü oyunu tam tersine çevirip maçı çevirdik diyebilirim

Beşiktaş maçında her iki takım da birbirine fazla pozisyon vermedi maç boyunca 10 tane bile şut çekilmedi diyebilirim, 75.dakikada rakip savunmanın hatasını çok iyi değerlendirdik ve golü bulduk

Gençlerbirliği maçına çok kötü başladık ve ilk yarıda 3 gol birden yedik, ikinci yarıda ise çok iyi başladık ama 3.gole çok yaklaştığımız bir anda top direkten döndü ve sonrasındaki pozisyon gol oldu, her zaman olmuyor malesef

Fenerbahçe maçına çok iyi başladık ama rakip inanılmaz baskı kurdu ikinci yarıda ve hiçbirşey yapamadık

Kardemir Karabükspor maçında çok ta iyi oynayamadık ama daha organize ataklar yapıp kazandık diyebiliirm

Bu sezon Beşiktaş çok kötü başladı ve şampiyonluğa havlu attılar diyebilirim, vay be süper lige ilk çıktığımda Beşiktaş lige ambargo koyar demiştim ama lige ambargo koyan takım Galatasaray olucak gibi görünüyor, Fenerbahçe'ye ise bu iki takımdan sıra gelmiyor bir türlü ama Samuel Eto'o nun önderliğinde baya iyi duruma geldiler gibi gözüküyor. Bize gelicek olursak eğer Galatasaray'ı yenersek şampiyonluk yolunda çok ciddi bir adım atmış olacağız, beraberlik te kötü sayılmaz ama galibiyet alırsak bambaşka boyutlara gidecek bu iş.

8 maçta 18 gol atarak ligin en golcü takımı olduk

Gol krallığında ise 6 golle bizim oyuncumuz Micky Smith bulunuyor, 5 maçta 6 gol gayet iyi bir istatistik

Mali durum açısından istikrar sürüyor diyebilirim

Oyuncular içerisindeki hakimiyetimi yeniden ele aldım gibi gözüküyor, iskeletin bozulmasına izin vermedim ve takımda büyük bir kriz çıkmadı, bu harika bir durum diyebilirim.

• Bu sene sampiyonlar ligi potasinda olabiliriz

• Save dosyam bozulduğu için kariyeri bitirmek durumundayım

Mevcut durumu merak edenlere, üst üste alınan kötü sonuçlardan dolayı 8.sıraya kadar düştük ama ztk da çeyrek finale yükselmiştik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 29 Ekim 2018; 11:4:58 >
  • Keşke bu kadar emeğe karşılık save dosyasının yedeğini çıkarsaydınız...

Yazdıklarınızın tamamını okudum, çok heyecanlı ve keyifli bir serüven olmuş açıkçası.

Amacınız genç, dinamik, dikine pas yapan ve hücüm tarzını benimsemiş bir kadro kurmaktı herhalde. Keza zaten alt liglerde en çok gol atan takım olarak da bunu kanıtlamış oluyorsunuz haliyle. Keşke daha önce görseydim bu konuyu, belki birkaç tavsiye verebilirdim takımınız hakkında. Detaylı incelemelerde bulundum, özellikle bir alt ligde 4 sezon geçirmişsiniz, sezonun genelinde (veya favori olan takımlara karşı) daha dengeli, daha defansif bir anlayışla devam etseydiniz belki de kim bilir, çok daha kısa sürede başarıya ulaşabilirdiniz şahsen...

Bakalım ben de sizin gibi bir kariyer yapmayı planlıyorum. Ama hangi Anadolu takımını alsam bilemedim. Önceliğim tabii ki de Süper Lig'den bir takım seçmek (orta sıra veya küme düşme hattında). Aklıma ilk Kayserispor veya Kasımpaşa geliyor.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.