Şimdi Ara

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
10.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4.sezon biraz kotu baslamis ama olsun hocam pes etmek yok savasmaya devam bende goruntuler gayet guzel gozukuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4. Sezon 3. Bölüm: Olacak Bu İş

Bazı oyuncular tam olarak istenen performansa ulaşamasa da performanslarını biraz da olsa arttırdılar, bu da bana birkaç takviye ile ligde kalabileceğimiz yönünde olumlu izlenimler verdi. İlk 8 haftada 4 puan toplayabilmiştik hatırlarsanız, takımdaki bazı oyuncuların kendini biraz da olsa bulmasıyla toparlandık ve sonrasındaki 9 haftada 9 puan topladık, elbette yeterli değil ama geleceğe umutla bakmamı sağladı.

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı]

Elazığspor maçına 0 puan gözüyle bakıyordum ama takım olarak inanılmaz bir savunma yaptık ve bir tane haricinde net pozisyon vermedik, sanırım aldıkları üst üste 5 galibiyetin ardından rehavete kapıldılar.

Boluspor maçında ise kalemizde erken gördüğümüz golle maça iyi başlayamadık, golü de istediğimiz zamanda bulamadık golü bulamayınca takımı açmak zorunda kaldım ama işe yaramadı, üstüne üçlendik

Samsunspor maçı çok rahat geçti, yedek kadroyla maçı kazandık ve küme düşme yolundaki rakibimizin moralini bozmuş olduk

İstanbulspor maçında aslında dengeli bir oyun oldu ama savunma hataları yüzünden ve de hücumcuların etkisiz kalması yüzünden skor böyle oldu

Denizlispor maçında erken bir gol bulduk ama beraberliği yakaladılar ve arkasından 2 gol daha attılar, buraya kadarmış derken sağ kanat oyuncum Burak Gökbel sahneye çıktı ve süper bir ortayla on maçtır gol atamayan Fiore Tapia'ya golü attırdı, 8 dakika sonra ikinci golün kopyası şeklinde bir gol attık ve skor 3-3 e geldi, 90+4 te sol kanat oyuncum Cristoph Anton boş kaleye kaçırmasaydı 3 puanla ayrılıcaktık maçtan, bu maçla beraber Cristoph Antonu kafamdan sildim, bu konuya kadro planlaması konusunda yer vereceğim

Adana Demirspor maçında çok stresliydim, bu maçı kazanıp düşme potasından uzaklaşacaklarını hissediyordum ama neyse ki 9 kişi kalmamıza rağmen böyle birşey olmadı. Şans gerçekten yanımızdaydı diyebilirim.

Altınordu maçında rakibe neredeyse hiç net pozisyon vermedik, kaleye 16 tane şut çektiler ama sadece bir tanesi kaleyi buldu, o da gol oldu, 88.dakika da Fiore Tapia beraberlik golümüzü kaydetti, bu maçla beraber 2.devrenin kadro planlamasını da yapmış oldum

Başakşehir maçının 1.ayağında kazanmak için sahaya çıkmadım, ama 4-0 kaybetmek için de çıkmadım :( Yedek kadroyla çıktım ve kaybedeceğimi biliyordum, olabildiğince az oyuncunun cezalı duruma düşeceği bir oyun planı yaptım(kart sınırında olan 3 tane oyuncum vardı)

Akhisar Belediyespor maçından çok umutsuzdum, rakibin çok kaliteli oyuncuları vardı ama muhteşem bir savunma yaparak 3 puanı hanemize yazdırdık, rakibe sadece 1 net pozisyon verdik o da gol oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı bizim için tam anlamıyla hüsran oldu, 10 kişi kalmış takıma 3-0 yenildik, maça çok kötü başladık ve öyle de bitirdik

Başakşehir maçının 2. ayağında her iki takım da maçı umursamadı, formalite icabı bir maç oldu, olabildiğince sarı kart yememeye yönelik bir oyun planı hazırladım ama bir penaltı yüzünden 3 tane savunma oyuncum sarı kart gördü, planım suya düştü malesef.

Gümüşhanespor maçı aslında çok dengeli geçti ama çok talihsiz bir gol yedik, rakip oyuncunun açtığı orta savunma oyuncumuza yöneldi ve top ağlarımıza gitti. Beraberlik golünü bulmayı umarken kaçırdığımız çok net pozisyon sonrası gelen bir kontraatakta skor 2-0 oldu ve dakika 89 olduğu için bu maçtan da puan çıkarma şansımızı kaybettik. Bu maçla beraber Gümüşhanespor ateş hattından uzaklaştı.

İlk 8 haftada 4 puan toplayan Kocaelispor sonrasındaki 9 haftada 9 puan topladı ama ateş hattından uzaklaşmaya yetmedi, Samsunspor büyük bir çıkış yakalayamazsa küme düşecek takım gibi görünüyor, bu arada 19.haftada onlarla bir maçımız var, o maçı kazanarak hem tabutlarına bir çivi çakmayı hem de rahat bir nefes almayı umuyoruz. Şimdilik 15.sıradaki takımın üstündekiler tehlikede gibi gözükmüyor ama Ankaragücü, Adana Demirspor ve Kocaelispor bir sıçrama yaşarsa tehlike altına girebilirler.

Geçen bölümü hatırlıyormusunuz, muhtemelen hayır, o zaman ben size hatırlatayım:

2 Stoper

1 Sağ Kanat

1 Ofansif Orta Saha

1 Forvet(2 hatta 3 tane bile olabilir)

1 Sol Bek

1 Sağ Bek

1 Orta Saha

transferlerini yapmayı düşünüyordum ama bazı oyunculara neşter vurmam ve bazı oyuncuların performanslarının normal bir seviyeye gelmesiyle bu kadar transfere gerek olmadığını gördüm ve

1 stoper

1 orta saha

1 sağ kanat

1 santrafor

aldım.

Kadro Planlamam:

İlk başta santrafor mevkisi için aldığım Fiore Tapia'yı beğenmedim, sol kanadımın performansının çok kötü olması üzerine(hazırlık maçlarından iyi bir kredi kazanmıştı nezdimde ama Denizlispor maçında boş kaleye atamaması sonucunda kadro dışı bırakmaya ve Fiore Tapia yı sol kanada çektim, bu kararda 2. sol kanat oyuncusunun uzun süreli sakatlanması da etkili oldu, stoper mevkisinde ise bir oyuncuyu kadro dışı bırakmam gerekiyordu ve birbirinden kötü üç oyuncum vardı. Karar vermekte çok zorlandım ama en sonunda her ne kadar bazı maçlarda çok iyi performans gösterse de çok istikrarsız bir performans gösteren Ahmet Şahbaz'ı kadro dışı bıraktım. Bir de varlığıyla yokluğu bir olan transferim Ersel den bahsedeyim, büyük umutlarla transfer ettim ama skora hiçbir katkısını o kadar verdiğim kredilere yaptığım uyarılara rağmen göremedim ve 10B€ kâr elde ederek oyuncuyu ateş hattındaki rakibim Şanlıurfaspor'a sattım, umarım pişman olmam bu kararımdan. Aslında mevcut sağ kanat oyuncum oldukça iyi hatta sayesinde kritik puanlar kazandık ancak forma rekabeti yaratabilecek bir oyuncuya ihtiyacım vardı. Kiralık oyuncularımın performansından çok memnun olmasam da bu seneyi geçirmeye karar verdim.

Neyse ki mali durumumuz iyiye doğru gidiyor, bu ay transfer harcamaları dolayısıyla birazcık zarar etmişiz ama kümede kalırsak buna değer

Sonunda takımda aile ortamını sağlamayı başardım, hem de bunu radikal kararlar vermeye gerek kalmadan yaptım. Bu bölümlük bu kadar yeterli, sonraki bölümde görüşürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 26 Mayıs 2018; 0:4:23 >

• İlk bölüme istinaden daha olumlu geçmiş ikinci bölüm 17 maçta 13 puan yeterli olmasada ligde kalmak için ikinci yarıda alınabilecek 20-22 puan lige tutunmamızı sağlar.
    Özellikle Adanaspor, Gümüşhanespor, Ankaragücü, Adana Demirspor ve Samsunspor maçlarından minimum 12 puan alınmalı. Bu 5 maçtan alınabilecek 12 puan bizi çok rahat ligde tutacaktır
  • 4uncu sezon hayirli olsun hocam. Bu sezon ligde kalabilecegimize inancim tam, biraz sans ve az sakatlikla olacak bu is

• 4. Sezon 4. Bölüm: Ahlar Vahlar Eşliğinde

İlk yarıdakine göre baya olumlu bir gidişat sergiliyoruz, geçirdiğimiz o kadar şanssız maça rağmen sezonun 3.çeyreğinde 10 puan toplamış bulunuyoruz. Şanlıurfa maçında ilk yarısında 1-0 önde olduğumuz maçı vermeseydik, Adanaspor maçında da forvet oyuncumuz boş kaleye kaçırmasaydı şuanda farklı şeyler konuşuyor olabilirdik, aslında gayet iyi performans gösteriyor ama o golü atsaydı belki de maçı kazanmıştık, neyse sezondaki durumumuzu hatırlamayanlar için kısa bir hatırlatma yapalım:

Sezonun ilk çeyreğinde yani 8 lig maçında 4 puan ile son sıraya yerleşerek çok kötü bir başlangıç yapmıştık, medyada averaj takımı olacağımız yönünde haberler dolaşıyordu ama öyle olmayacağını ve kanımızın son damlasına kadar savaşacağımızı gösterdik onlara.

Sezonun ikinci çeyreğinde yani 9 lig maçında 9 puan toplayarak toplamda 13 puan ile 17.sıraya yerleştik. Bazı oyuncular bu bölümde biraz kıpırdanmayı başardılar.

Sezonun üçüncü çeyreğinde yani 9 lig maçında 10 puan toplayarak toplamda 23 puan ile 16.sıraya yerleştik, her çeyrekte bir basamak yükselmişiz, son çeyrekte yani lig bitiminde en kötü 15.sırada olurum diye umuyorum, aslında biraz şansımız olsa biraz da kaçırdıklarımızı kaçırmasak 3.çeyrekte 14-19 aralığında bir puan toplayabilirdik. Dilerseniz son 9 maçımızı incelemeye başlayalım artık:

Yeni Malatyaspor maçına güzel başladık, 35.dakikaya kadar güzel savunma yaptık, herşey istediğimiz gibi gitti ve yeni santra****un ayağından bir gol de bulduk ama golü bulduktan sonra saçmalamaya başladık ve ilk yarıyı 2-1 geride kapattık, ikinci yarıda ise geç te olsa beraberlik golünü bulduk, bu gol de yeni transferimizin ayağından geldi ama 90+2 de Lacina Traorenin golüne engel olamadık ve maç bitti

Samsunspor maçı sezonun en kolay maçı oldu diyebilirim, bir tane bile net pozisyonları olmadı ve kilidi erken açtık.

Eskişehirspor maçına güzel başladık, ilk yarısı da 0-0 bitti ama ikinci yarıda kaçırdığımız net pozisyonun ardından buldukları bir kontraatakla golü attılar, ikinci golleri de serbest vuruştan geldi, 3.golde de sağ bekimin hatası vardı ve böylece 4 dakikada 3 gol yedik ve maç bizim için bitti derken 72.dakikaya kadar skoru 3-2 ye getirdik ve yine kaçırdığımız net bir pozisyonun ardından skor 4-2 oldu ve bu sefer gerçekten bitti.

Şanlıurfaspor maçına iyi başladık ve 1-0 öne de geçtik ama ikinci yarıda rakip takımın sağ beki Çağrı Ortakaya'nın muhteşem ortalarına ne yaparsam yapayım engel olamadım ve TFF 1.Ligi takip edenlerin yakından tanıdığı Lanre Kehinde takımına maçı kazandırdı.

Adanaspor maçında epey fırsat yakaladık ama fırsatları çok kötü kullandık, üstelik bir tane de boş kaleye kaçırdık, santra**** İlker Avşar kaleciyle karşı karşıya kaldı, kaleciyi de geçti ama boş kaleye atamadı ve hemen arkasından gol geldi, golden sonra İstanbulspor'dan tanıdığımız Aldin Cajic'in füzesine engel olamadık ve 2-0 oldu, ilk yarının son saniyelerinde bir füze daha yedik ve ilk yarıyı 3-0 geride kapattık, 74 ve 76. dakikalarda gol bulsak ta bu maçtan da puan çıkaramadık, İlker boş kaleye atsaydı belki de 3 puanla ayrılmıştık bu maçtan

Gençlerbirliği maçında muhteşem bir savunma yaptık ve ilk yarının son dakikalarında golü de yeni orta sahamızın ayaklarından bulduk. 63. dakikada stoperleri kırmızı görünce ve ilerideki performansları çok kötü olunca maç onlar için çok zor oldu, bu arada cidden tehlike yaratan atakları bile olmadı ve son saniyelerde bulduğumuz golle 2-0 kazandık

Ankaragücü maçında stoperlerin yavaşlığından faydalanıp ileriye uzun toplar attık ve bu şekilde 4 5 tane net pozisyon bulduk ama hepsini kaçırdık ve atamayana atarlar kuralı gerçekleşti, 2.yarıda da aynı oyunu sürdürdüm ama ilk yarıdaki gibi etkili olamadık, bu maçı kaybedersem ligin geri kalanı benim için çok zor olacaktı yani beraberlik bile iyi denebilirken 89.dakikada karambolden bulduğumuz gol ile 1 puana razı olduk, kazanmayı çok isterdim ama bu durumda kaybetmektense beraberlik bile çok iyi sonuç oldu ama avantaj hala onların elinde, ligi Ankaragücü ile aynı puanda bitirirsek küme düşen biz oluyoruz.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçında sadece 1 net pozisyon verdik ve gol atma özürlüsü Fiore Tapia'nın da 2 gol atarak yıldızlaşmasıyla maçı kazandık, bu arada ölü sezonuna rağmen 24 maçta 7 gol 1 asist ile oynamış

Elazığspor maçına iyi başlayamadık ve Famoussa Kone'nin klas golüne engel olamadık, ardından da Mustafa Pektemek bize karşı golünü attı. Üstüne bir tane daha füze yiyince maç bizim için bitti diyebilirim.

Her ne kadar şuan da 16.sırada olsak ta Ankaragücü ile aynı puandayız, Gümüşhanespor'un da sadece 1 puan fazlası var bizden, şuanlık korkulacak bir durum yok yani, kalan 8 maçımızda da iyi performans gösterebilirsek neden olmasın, kilit maçlar olarak Adana Demirspor, Gümüşhanespor, Altınordu ve Denizlispor'u belirledim. Altınordu da diğer rakiplere göre nispeten kolay gibi gözüküyor ama neler olacağını kestiremiyorum

Yeni Transferlerle İlgili Düşüncem:

Stoper Yanis Merah: Bireysel olarak bakılırsa arada beni çıldırtıcak hatalar yapsa da defans hattına seviye atlattı diyebilirim ama bence yanına bir stoper daha alırsak iyi olur ama kimle ikili oynayacağına karar vermekte zorlanıyorum, gelecek sezon takımda kalabilir.

Göbek Orta Saha Emre Pehlivan: Göbek ortasaha olmasına rağmen 7 maçta 3 gol 1 asist gibi istatistikle şimdiden beni mest etti, kazandığı topları da iyi kullanması cabası. Hatta bazı forvet bozuntularından daha çok gol atmış, gelecek sezon takımda kalabilir

Sağ Kanat Dylan Mottley: Çok hızlı bir oyuncu ve güzel ortalar açıyor, genellikle yerden orta yapıyor, kısacası özellikle ağır sağ bek oyuncuları için büyük tehdit, sakatlık yüzünden fazla oynatamadım ama şimdilik benden geçer not aldı. 6 maçta 3 asist fena değil ama performansını geliştirmezse kulübe oyuncusu olarak düşünebilirim çünkü yedeği olan Burak Gökbel 14 maçta 1 gol 8 asist yapmış.

Santrafor İlker Avşar: Sonunda aradığımız gibi bir forvet buldum diyebilirim, hızlı düzgün gol vuruşları olan oyunu kanatlara iyi açan bir oyuncu. 9 maçta 6 gol atarak şimdiden beni mest etti ama o boş kaleye kaçırdığını asla unutmayacağım, en kötü kulübe oyuncusu olur.

Mali açıdan iyi gidiyoruz ama aynı başarıyı sportif açıdan da göstermemiz gerekiyor

Kulüpteki aile ortamı henüz bozulmuş değil, şuanda kulüpteki herkes kümede kalmak için kenetlenmiş durumda, böyle gitmesini umuyorum. Sonraki bölümde görüşürüz

• Cok talihsiz maclar olmus Kalan son 8 macta en az 9 veya 10 puan almak sart. Kolay gelsin hocam insallah bu lige tutunacagiz

• Zorlu ve stresli 8 haftaya giriliyor umarım istediğimiz puan ve puanları toplarız
  • 4. Sezon 5. Bölüm: Son Düzlük

Bu sezon hem kümede kalma savaşı hem de lig yükselme savaşı çok çetin geçiyor diyebilirim, özellikle küme düşme hattında işler epey karışık, lig yükselme savaşında 4 takımın şampiyonluk şansı var, bir yandan 11.sıradaki takımın bile play off lara katılma şansı var. Bir de 13.sıradaki takımın bile küme düşme şansı var, her ne kadar bu saatten sonra düşük bir ihtimal de olsa matematiksel olarak böyle bir şans var. Ateş hattında belirleyici hafta Kocaelispor - Adana Demirspor ve Gümüşhanespor - Ankaragücü maçı oldu, bizim Adana Demir Sporu yendiğimiz haftada Gümüşhanespor da Ankaragücü'nü 2-0 yenmiş. Biz de Adana Demirspor'u yenerek işimizi biraz da olsa sağlama aldık ama hâla küme düşme ihtimalimiz mevcut. Şimdi gelin ikili averaj durumlarına bakalım

Adana Demirspor: İkili Averaj üstünlüğü bende

Ankaragücü: İkili averaj üstünlüğü onlarda

Gümüşhanespor: İkili averaj üstünlüğü onlarda ama bir maçımız daha var

Boluspor maçında işimiz düşündüğümden kolay oldu, golü erken bulduk ve fazla pozisyon vermedik. Aynı zamanda bu hafta 15.sıraya yükseldim

İstanbulspor maçı dengeli bir maç oldu, çok üretken değildik ama genç forvetleri Ali Şeker'i çok rahat bir şekilde tutuyorduk, ta ki 58.dakikada uzaktan çektiği bir şut direkten dönene kadar, o direkten dönen topu da tamamlayarak skoru 1-0 yaptılar, gol atmak için elimizden geleni yaptık ama bir türlü istediğimizi alamadık derken Ali Şeker iki defans oyuncumuzu da geçip skoru 2-0 yaptı.

Denizlispor maçına çok kötü başladık ve bir daha toparlayamadık, rakip takım kanattan iyi geldi ve istediğini aldı. Biz ise bunu yapamadık ve yenildik.

Adana Demirspor maçı sezonun en kritik maçıydı her iki taraf için de, bu hafta aynı zamanda ateş hattının iki takımı olan Gümüşhanespor ve Ankaragücü'nün maçı vardı, ya herşey belli olacak(matematiksel olmasa da kazanan takımlar büyük avantaj yakalayacak) ya da her şey ileriki haftalara kalacak(her iki maçın da beraberlikle bitmesi durumunda). Adana Demirspor maça iyi başladı, 2 tane de net pozisyon yakaladılar ama değerlendiremediler, gerekli önlemleri aldıktan sonra maçı biraz kontrol altına alabildik, ilk yarıda 2 tane şutları direkten döndü ama biz de birsürü fırsat yakaladık ama kullanamadık, ilk yarı maç her iki takıma da gitti, onlar da ilk yarıdan fişimizi çekebilirlerdi biz de ilk yarıda onların fişini çekebilirdik ama ikisi de olmadı ve ilk yarı 0-0 bitti. İkinci yarıda sağ bekimin büyük hatası sonucunda gelen orta ile golü buldular ama Kocaelispor'dan yanıt gecikmedi ve 2 dakika sonra göbek oyuncumun füzesiyle beraberliği bulduk. Bir de penaltı kazandık ama kaçırdık, sonra bir penaltı daha kazandık ve bunu attık ama onların da yanıtı gecikmedi, sonra bir penaltı daha kazandık, maç içerisinde 3 penaltı kazandık ikisini attık ve skor 3-2 oldu, sonrasında kaleciden seken topu ağlarla buluşturduk ve çok önemli bir avantaj elde ettik

Şuanda sadece 12. takımın bir hedefi yok kümede kalmayı da garantilediler ama artık playoff larda da oynama hakkı kazanamazlar, gerçekten çok heyecanlı bir son 4 hafta olacak.

2 tane zor 2 tane de orta seviye maçımız var, aslında Gümüşhanespor kolay maç sayılabilir ama iş son haftaya kalırsa işimiz çok kolay olmayabilir, yükselme hattı beni ilgilendirmiyor ama Elazığspor'un hakettiğini düşünüyorum sezon boyunca çok istikrarlıydılar ve iyi de top oynadılar, tabi küçük takımların iyi topçularına göz koymasalar daha sempatik olurlardı ama ne yapalım artık, bir çoğu da gelecek sezon planlamasında düşündüğüm isimlerdi kötü oldu bu.

Her geçen gün kasadaki paramız çoğalıyor, gelecek sezon da yüksek maliyetli oyunculardan kaçınırsak bu iş olur.

Kulüpteki aile ortamı bozulmuş değil henüz bu güzel birşey, bir tane endişeli bir oyuncu var ama problem teşkil edecek bir duruma benzemiyor, gelecek sezon planlamasında kendisinin de yeri olduğunu ama sezon bitince sözleşme imzalayacağımızı ona söyledim, şuanlık kulübe oyuncusu ama rakibini geride bırakabilirse ilk 11 in parçası olarak görebilirim, kulübe oyuncusu olmasına rağmen 18 maçta 1 gol 8 asist yapmış, sezonun ilk yarısında onun sayesinde baya puan toplamıştık, neyse bu bölümü burada bitirelim, gelecek sezonda size iyi haberlerle gelmeyi umuyorum, kendinize çok iyi bakın.

• Adana Demirspor'u yenerek ligde kalmayı çok büyük oranda sağlamlaştırmışız.
    31.haftada Ankaragücü - Samsun'un karşılaşması 1 rakibin daha bizden uzaklamaşı demek. Hele birde o maçtan beraberlik çıkarsa
    Son haftalarda Erzurum'un, Samsun'un ve Ankaragücü'nün karşılaşacağı rakiplerden en fazla alabilecekleri puan bence 3

Bize rakip Adana Demirspor ve Gümüşhane'nin maçları yakın rakiplerle. Hatta Gümüşhane'nin biz ve Adana Demirspor'a göre daha zor.
    Adana Demirspor 6 puan alabilirse Gümüşhane'nin önünde ligi tamamlayabilir.

Kocaelispor'un ligde kalacağına inancımız tam
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 4. Sezon 6. Bölüm: Kocaelispor Son Nefeste

Geçen bölümde hatırlarsanız son 4 hafta kala Adana Demirspor'u yenerek ligde onların 4 puan önüne geçmiştik ama yine de epey stres dolu bir kümede kalma yarışıydı, kalan 4 haftada sadece 1 puan alabildik ama onlar da sadece 4 puan alabildi ve 16 .yı belirleme yarışı son haftaya kaldı, 1 puan fark ile 16.bitirdiler, gerçekten fm kariyerim boyunca en stres dolu bölüm oldu, çocuğum olsa kesin düşürürdüm yani o derece, bir yandan kendi maçımı takip ediyorum diğer yandan diğer maç sonuçlarına bakıyorum. Öyle işte:

Altınordu maçının ilk yarısı dengeli gitti, oyuna kanatsız dizilimle başlayışımı ikinci yarı iyi kullandılar, kanatlardan iyi geldiler ama bizim de planımız etkili oldu, savunmada yetersiz kalsak ta hücumda iyi işler çıkardık, her iki takımda 1 puana razı oldu

Akhisar Belediye maçı öncesi as kalecim Özkan Karabulut 3 haftalığına sakatlandı ve 18 lik kalecime şans vermek zorunda kaldım, her ne kadar 3 gol yesekte kalecinin elinden geleni yaptığını düşünüyorum.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi maçında çok çok iyi savunma yaptık hatta kalecim de çok iyi iş çıkardı. 90+4 te yenilen gol son hafta için ümitlerimi oldukça azaltmıştı, bu hafta rakibim de kazanamadı ama önceki iki haftada aldıkları 4 puan beni tedirgin etmeye yetti.

Gümüşhanespor maçında yenilgiyi genç kalecinin yediği basit goller getirdi diyebilirim. Gerçekten takım olarak elimizden geleni yaptık ama olmadı, neyse ki rakibimiz de kazanamadı.

Şampiyon Elazığspor oldu ve yükselenler de Yeni Malatya ve Gençlerbirliği kulüpleri oldu, birdahaki sezonda ikinci ligde mücadele edecek takımlar ise Adana Demirspor, Ankaragücü ve Samsunspor oldular, birdahaki sezon süper ligden düşüp TFF 1.Lig de mücadele edecek takımlar ise Çaykur Rizespor, Kayserispor, Ümraniyespor, ikinci ligden yükselip TFF 1.Lig de mücadele edecek takımlar ise Pendikspor, Karşıyaka ve Balıkesirspor oldu.

Mali durumumuzun güvende gözükmesi ise ayrı bir mutluluk kaynağı, tabi bunu sürdürebilmemiz için fiyat/performans diye tabir ettiğimiz oyuncuları takıma kazandırmaya devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu bölümlük bu kadar, güzel haberlerimizi verdikten sonra artık vedalaşabiliriz, sonraki bölümde hazırlık kampı, alınan oyuncular, gönderilen oyuncular ve daha fazlası sizlerle, görüşürüz

• Tebrikler, 5.sezonda ki hedef playoff'u zorlayacak bir takım yaratmak olmalı
  • 5. Sezon 1. Bölüm: Önemli Kararlar

Bu transfer döneminde önemli kararlar almak zorunda kaldım, mesela Fiore Tapia'ya teklif geldi, sırf satmamak için fiyatı arttırdım gidecekse de iyi bir fiyata gitsin ama o fiyatı kabul edeceklerini düşünmemiştim belki daha iyi bir pazarlık yapsam daha çok para kazandırabilirdim kulübe. Bu sezon vereceği katkıyı merak ediyordum oysa ki, her ne kadar sistemime uygun olmasa da bu ölü sezonda bile 10 gol atmayı başarmıştı, bu sezon bir aksilik yaşanmazsa hem genç hem de bedelsiz bir oyuncu kiralamayı düşünüyorum o bölgeye, tabiki de katkı verebilecek bir isim olacak. 2.lig de oynadığımız dönemde kiraladığımız Ufuk Koçal'ı tekrar kiraladım, hem kadroya kaydedilme zorunluluğu olmamasından hem de eski öğrencim olduğundan iyi bir seçenekti, diğer orta saha Emre Pehlivan ile beraber iyi katkı vereceklerini düşünüyorum

Hazırlık maçları sizi yanıltmasın iyi performans gösterdik ama hep kendi klasımızın altındaki takımlarla karşılaştık, yine de kondisyon ve moral açısından iyi oldu hazırlık maçları

Bu sezonki mevcut oranlar, tabi bir sol kanat ve ön libero mevkisine alternatif bir oyuncu(kesin değil) alınacak, bu yüzden o oran değişir, güncel oranları sezonun ilk çeyreğinde paylaşırım.

Bu sezon da para harcadık ama bir oyuncu satarak işi biraz kotardık, ama umarım bu sattığım oyuncu yüzünden pişmanlık duymam

Bu sefer maaş ve transfer bütçesini baya kullanmışım ama buna mecburdum, süper lige çıkmanın yolu buradan geçiyor.

Kasamızdaki miktar biraz azalmış ama endişe edilecek bir durum yok

Şimdilik çok önemli bir sorun yok gibi görünüyor takım atmosferinde, bir ara Denizlispor'daki Salim İyik'i transfer etmeyi düşünüyordum, cidden süper ligde oynayabilecek potansiyeli var, takımıyla anlaştım ama oyuncu astronomik bir maaş istedi. Hatta Yeni Malatyaspor'a transfer olmuş şuan.

Bu da bahsi geçen oyuncunun profili, bu bölümlük bu kadar, gelecek bölümde ligdeki gidişat, yeni transferler ve takımın şampiyonluk oranı gibi şeyleri anlatacağız, gelecek bölümde görüşmek dileğiyle

• 5.sezon hayırlı olsun Bu sene playofflara katılmak için mücadele edebileceğimizi düşünüyorum. Umarım güzel ve iyi bir sezon olur, kolay gelsin
  • 5. Sezon 2. Bölüm: Sorun Sizde mi Yoksa Bende mi?

Bu sorunun cevabını ancak istifa ederek öğrenebilirim ama bunu yapamam çünkü böyle birşey yaparsam hem kariyerim biter hem de bu yaptığım korkaklık olur, anladığım kadarıyla takımın moral durumlarında sorun var, sezon başladığında hazırlık maçlarında alınan galibiyetlere rağmen takımın moral durumu 10 üzerinden 3-4 olarak başladı, büyük ihtimalle bunun etkisi var. Bu sene hiç te kötü bir kadromuzun olduğunu düşünmüyorum, biraz açılırsak bu kötü dönemleri atlatacağımızı düşünüyorum.

Eskişehirspor maçı oldukça dengeli gidiyordu, iki takımda gollük pozisyonlara girdi ama 30.dakikaya kadar sonuçlanmadı, 31.dakikada yan toptan bir gol bulduk ama ilk yarının son saniyesinde yediğimiz gol işleri değiştirdi, bir de duran toptan gol buldular, elimizden geleni yaptık ama olmadı.

Akhisar Belediyesi maçı bizim için tam bir facia oldu, çok kötü bir top oynadık ve yenildik, ikinci yarıdaki hamlelerimle maçın gidişatını biraz bize doğru çevirsem de 3.golü yine bir duran toptan yiyince bizim için maç bitti

Gümüşhanespor maçında rakip takımın etkili oyuncularını iyi marke ettik, 17.dakika da golü bulduk ama hemen arkasından rakip takım bir serbest vuruş kazandı(kaleyi doğrudan görebilecek nitelikte) ve beraberlik golünü de buldular, malesef başka gol atamadık

Büyükşehir Belediye Erzurum maçında 82.dakikaya kadar herşey çok güzel gidiyordu ama 82.dakikada yediğimiz gol gidişatı bozdu ve 88.dakikada kalecinin hatasından dolayı yediğimiz gol ile 3 puanı kaçırdık

Kayserispor maçı oldukça dengeli geçiyordu ama 14.dakikada 35 metreden atılan bir füzeye engel olamadık. Hemen arkasından beraberlik golünü bulduk ama süper ligden tanıdığımız iki isim Ryan Mendes ve Artem Kravets'i tutamayınca sonuç kötü oldu

Altınordu maçında rakibe net pozisyon vermedik ama biz de çok pozisyona giremedik, kısır bir maç oldu ve 62.dakika da bir penaltı kazandılar, 88.dakikada golü bulmayı başardık ama yine bir penaltı golüyle 1 puanı bile elimizde tutamadık

Bergama Belediyesi maçını da bir zahmet kazanalım, artık kendimizden 2 lig aşağıdaki takımı yenemiyorsak kapatıp gidelim zaten boşuna kürek çekiyoruz demektir

Şanlıurfaspor maçında güzel bir oyun ortaya koyduk, 3 tane golümüz verilmedi, en azından bir tanesi nizamiydi o gollerin. Bir de iki tane bariz gol pozisyonu kaçırdık, bu maçta 3 puan kazanma şansı elimize geçti ancak elimizin tersiyle ittik, adamakıllı bir forvet bulamadım 10 pozisyondan 3 tanesini atıyorsalar 7 tanesini kaçırıyorlar.

Karşıyaka maçında güzel bir futbol ortaya koyduk, erken bir golle öne geçtik ancak bir anda skoru 2-1 yaptılar, ama 2-1 yaptıktan sonra çok dağnık bir görüntü ortaya koydular, bunu fırsat bilerek maçın gidişatını değiştirdim ve maçın sonuna doğru bir de penaltı kazandık ve 3 puan bu sefer bize yazıldı.

Söylenecek bir söz yok, maçlarda hiçbirşey yapmazsanız sadece 90 dakikayı bitirmek için oynarsanız hiç sorumluluk almazsanız olacağı bu, evet sahadaki 11 tane kovaya sesleniyorum, bu kadroda cidden potansiyel görüyorum ama sanki oynamak istemiyor gibiler.

Son sıralarda olmamıza rağmen gol yollarında çok sıkıntı çekmemişiz

Tabiki de bu istatistik yüzünden bu sıralamadayız, o kadar transferi havaya mı yaptım ben anlamıyorum

Hazırlık kampından sonra 2 tane daha transfer yaptım ama oranım 201 den 401 e düşmüş, ilginç

Bu sezon için yapılan transferler

Mali durumdaki başarıyı artık sahada da görmek istiyorum

Oyuncuların neden bu kadar tutuk olduklarının cevabı diyebilirim, Bergama Belediyesi ve Karşıyaka galibiyetleriyle birazcık yükseldi ve toparlandı, yoksa hepsi kırmızıydı muhtemelen. Durduk yere problem çıkaran oyuncuları hiç söylemiyorum zaten

• Kariyerle ilgilenen yok sanırım devam edeyim mi yoksa zirvede noktalayalım mı?

• Her zaman söylüyorum kariyeri takip eden DH üyeleri sadece okumakla yetinmeyip, kariyeri paylaşan arkadaşlara yorumlarıyla destek olursalar şuan ki gibi 2 kariyer değil çok daha fazlası olur.

5 sezonluk emeği bir anda yok etmek kötü gerekirse biraz ara ver kardeşim, aradan sonra zaten devam edip etmemeyi kendin karar verirsin
  • Devam et bence ya, ben sessizce köşeden takip ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5. Sezon 3. Bölüm: Kümede Kalmak mı Play off Oynamak mı?

Şuan da her iki ihtimal de var gibi gözüküyor, herşey 2.yarıdaki gidişatımıza bağlı olarak belli olacak. Sezonun ikinci çeyreğinde performansımız biraz daha arttı diyebilirim ama tabiki de yeterli değil bunun üstüne koymamız gerekiyor. Kariyere başlamadan önce birşey göstermek istiyorum

Tabiki de misyonumu paraya satan bir menajer olmadım ben, aldığımız maaşın yaklaşık 26 katını teklif etmelerine rağmen kabul etmedim

Çaykur Rizespor maçında iyi savunma yaptık ama hücumda da çok etkili olamadık, duran toplardaki kötü performansımız yüzünden 1 puana razı olduk

Adanaspor maçı inanılmaz heyecanlı geçti diyebilirim, maç bir bize geldi bir onlara geçti. İlk yarıyı 2-1 geride kapattık, ikinci yarıda stoperim Yanis Merah'ın harika kafa golüyle beraberliği yakaladık, 70.dakikada 3-2 oldu, 80 de penaltı kazandılar ve gole çevirdiler, 90+2 de golü attık tam 3 puan artık bizimdir derken 90+4 te yediğimiz saçma sapan bir gol yüzünden 1 puana razı olduk

Balıkesirspor maçında rakip takım çok etkisizdi biz de tam aksine etkiliydik, bu galibiyet camiada moral olması açısından çok önemliydi

Pendikspor maçı da çok gitgelli bir maç oldu, onlar da bir kaç pozisyona girdi ama gole çeviremediler, altın değerinde bir maç kazanmış olduk

İstanbulspor maçında golü erken bulduk ama kazanamadık, ilk yarının son saniyelerinde 1-1 oldu, ikinci yarının hemen başında kalemizde bir füze gördük ve 2-1 oldu, uzaktan şutlarla gelen gollere çözüm bulamadım malesef. 82.dakikada yediğimiz golle 3-1 oldu ve bu gol bir uyanışa sahne oldu, 84.dakikada orta saha oyuncumun müthiş füzesiyle 3-2 oldu ve son saniyelerde gelen bir golle 3-3 ü yakaladık

Ümraniyespor maçında çok etkisiz kaldık, rakip te gayet etkili bir oyun sergiledi, ne yaparsam yapayım rakip yarı alanda etkisiz kaldık

ZTK 5. Tur 1. Ayak maçında Beşiktaş'ı evimizde ağırladık, Beşiktaş'ı yenmek gibi bir hedefim olmadığı için maça yedek kadroyla çıktım, yine de iyi oynadık, bu arada rakibin 2 penaltı birden kazandığını hatırlatayım ama biz de bir penaltı kazandık

Denizlispor maçına erken gelen bir gol ile başladık, bu golün de füze olması beni çok sevindirdi, biz de uzaktan şutlarla gol bulabildiğimizi gördük böylece. Rakip takım zaman zaman etkili oldu ama golle sonuçlandıramadılar, 2-0 dan sonra maçı bitirdik diyebilirim

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi maçında erken bir penaltı golü bulduk ama hemen arkasından gol yedik, 41.dakikada gördüğümüz kırmızı kart ile 10 kişi kaldık, 87.dakika da da bir penaltı golü yedik, bu maçtan puan çıkarabilirdik

Beşiktaş maçına yedek kadroyla çıktım, her iki takımda 10 kişi kaldık ve yenildik ama çok önemli değildi bu maç bizim için

Boluspor maçına 1-0 geride başladık ama hücumda iyi işler yaparak maçı kazanmayı bildik, 2.yarıda bariz bir şekilde ezdik

Şuan da play off potasıyla aramda 4 puan küme düşme hattıyla aramda 5 puan var, yani küme düşme hattında mı oynayacağım yoksa süper lige çıkma savaşı mı vereceğim ya da orta sıralarda mı takılacağız, bu sorunun cevabına 2.yarıda ulaşacağız, heyecanlı bir sezon bizleri bekliyor

Gol atma sıkıntısını çözdük gibi görünüyor ama hâla çok gol yiyoruz, gerçi benim çalıştırdığım takım hep çok gol atıp çok gol yemiştir, takıma gerçekten iyi savunma yaptırmayı başaramıyorum

Mali durumda istikrarı şimdilik sağlamışız, kendi yağında kavrularak borçsuz başarı sağlamak güzel bir duygu ama ekonomimiz biraz daha güçlenmeli diye düşünüyorum

Takımda şimdilik sadece bir endişeli oyuncu var ama onun da sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum, genel olarak iyi sayılabilecek bir atmosfer var takımda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 10 Haziran 2018; 17:8:23 >

• kocaelisporla ilk 2 senede şampiyonlar ligini kazandıktan sonra soğudum açıkcası:D en zevkli kısmı yerli oyuncularla alt liglerden cıkmak
  • Sadece yerli oyuncularla STSL ye çıkmak zor bence yani ben yapamam bunu

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.