Şimdi Ara

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
10.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan da 3.ligdeyiz hocam, malesef 2 lig birden atlatmıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sensei İtachi kullanıcısına yanıt
    Hocam çok özür dilerim nedense öyle hatırladım bir an.@Sensei İtachi
  • Sıkıntı yok, ama PTT ye de çıkacağıma inanıyorum

• Playoff potasindaki cekisme buyuk. Baraj ile aramizda 7 puan var son 8 hafta zor ve cetin gececek anlasilan

• 1.Sezon 5.Bölüm: Playofflardayız

Her ne kadar şampiyon olamasakta bu kadar yaşadığımız aksiliğe rağmen play off lara kalmak ta hiç fena bir başarı değil, son zamanlarda kanatsız baklava dizilimi epey tuttu ve çoğu rakibe karşı iyi sonuç veriyor. 3 tane sol bekimin birden sakatlandığı 3 hafta inanılmaz zor geçti bizim için ama rakiplerimizin de çok puan kaybetmesi ile play off lara adımızı yazdırabildik, bu bek sakatlığından başka bir sakatlığımız olmadı sadece son hafta takımın en önemli gol silahlarından biri Anıl Dilaver sakatlansa da kalan forvetlerime güvenim tam. Yanlız Murat Başak olmadığı zaman savunma yaparken epey zorlandığımızı farkettim, bu arada kalecim Can Yücel de mükemmel iş çıkarttı. Kabus gibi üç haftanın ardından takımı topladım ve şu sözleri söyledim: "Evet zorlu bir üç hafta geçirdik ama hala kaderimiz bizim elimizde, sizden bu zorlu 3 haftayı unutup bembeyaz sayfa açmanızı istiyorum, hedefimiz 5 maçta 5 galibiyettir, bunu başarabileceğinize eminim." dedim ve son 5 maçın 4 ünü kazandık. Osmaniyespor F.K ve Payassporun da son hafta puan kaybetmesi işimizi kolaylaştırdı. O zaman fikstürümüze göz atalım:

FM 2018 Kocaelispor Kariyerim[Kariyer Sonlandı]

Tarsus İdman Yurdu maçında bugüne kadar taktiğe uymadığı gerekçesiyle hiç forma şansı vermediğim Özgür Sürekçi'yi bek rolünde oynattım, aslında kanat oyuncusu ama belki bek rolünde de oynar diyerek forma şansı verdim ama sürekli adam kaçırdı ve sol kanadımız otoban oldu, ilk yarıyı 2-0 geride kapadık, aslında iki tane yediğimize şükredelim çünkü dünyaları kaçırdılar, daha ilk yarıdan 4-5 yiyebilirdik, ikinci yarı 3 lü savunma taktiğine geçtim ama daha kötü oldu. Rakip takımın forveti Mümin Aysever 4 gol 2 asist yaparak 10 puanla hayatının maçını çıkardı.

Aydınspor 1923 maçında 3 savunmayla başladım ve maç hazırlığına daha fazla zaman ayırdım, ilk yarı kötü bir savunma yapmadık ve 2-0 geride kapattık, yediğimiz goller ise çok şanssızdı. 2. yarıda ise tam 7 gol oldu, her iki takımda tamamen golü düşününce böyle bir sonuç çıktı

Karacabey Birlikspor maçında aslında puan çıkarabilirdik, 10 dakikada 2 gol yedik ama gerekli önlemleri alınca maç dengede gitti, 2.yarıda çok iyi bir reaksiyon göstererek 2-2 ye getirdik skoru, tam 3.gole gidiyoduk ve hakemin maçı katlettiği yer burada başladı. Bizim forvetimiz kaleciyle karşı karşıya kaldı ve rakip stoper forvetimize çift daldı top kaleciye gitti savunma da önde yakalanınca kalecinin degajı pas oldu ve 3-2 bitti maç, 90+4 te yaşandı bu olay. Onun haricinde de mutlak 2 golümüz kaçtı.

Tekirdağspor ise çok şanssız takım, sezonun ilk yarısında da diğer takımlara sinirlenip acısını onlardan çıkarmıştım, bu yarı da öyle oldu. Komşu şehrimize teşekkür ediyorum ben yine de hem onlar kümede kaldı hem de bizim işimiz görüldü. Yine 7-8 tane atabilirdik, çok kolay bir maçtı

Karaköprü Belediyesi maçında da evimizdeymiş gibi oynadık ve kazandık, rakip takım daha çok şut çekti ama tehlike yaratmaktan çok uzak şutlardı. Bizim ataklarımız az ama daha etkili olunca sonuç bu oldu

Osmaniyespor F.K maçı ise ciddi anlamda çok şanssız bir maç oldu, sadece Orhan Kural 3 tane topu direğe nişanladı, Sefa da 2 tane kaçırınca sonuç kaçınılmaz oldu, 4-5 tane atabilirdik ama cidden basiretimiz bağlandı. Köşe vuruşlarında da kiev karambolü oldu ve kalemize gelen üst üste 4.şuttan 4.ncüsü gol oldu. Bu maç ile beraber 6.sıraya düştük ve kanın gövdeyi götürdüğü haftalar başladı

Elaziz Belediyesi maçında da evimizdeymiş gibi oynadık, 1 golü de çok saçma bir şekilde yedik. Bu hafta rakiplerimiz de 3 puan aldı ve çok heyecanlı bir son hafta oldu

Tepecik Belediyesi maçında da takım olarak muhteşem oynadık, onlarca pozisyona giremedik ama kontrollü oyunu çok güzel oynayarak 3 puanı hanemize yazdırdık, bu hafta Osmaniyespor ve Payasspor puan kaybetti ve ligi 4.sırada tamamladık

Lig Tablosu:

Uşaksporu öncelikle tebrik ediyorum, sonra da onlara teşekkür ediyorum, bize de son hafta yardımları dokundu, artık kendi kaderimizi kendimiz tayin edeceğiz. Çok iyi bir sezon geçirdiler ve şampiyon olmayı hakettiler.

69 golle ligin en golcü takımı olmayı başarmışız.

Ama gol kralı yine de bizden çıkmadı, ama olsun Sinan Pektemek son haftalarda cidden iyi taşıdı takımı ama artık sözleşme yenileyeceğimizi sanmıyorum çünkü 35 yaşında olacak. Yerini gençlere bırakması gerekiyor artık.

Bu haftayı kısa kesiyorum, playoff lara özel bir yayınımız olacak, videolu bir yayın yapmayı çok isterdim ama kotam buna müsade etmiyor malesef. Az sonra play off maçlarını oynamış olacağım ama bugün atarmıyım bilmiyorum, görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 25 Mart 2018; 23:45:41 >

• Lig baya çekişmeli geçmiş. 5 ve 1. arasında sadece 4 puan fark olması heyecan ve çekişmenin ispatı bence.

Playofflara kaldığın için tebrik ederim, umarım adımızı 2.lige yazdırırız
  • Tebrikler hocam playoff maclarini heyecanla bekliyorum

• 1.Sezon 6.Bölüm: Çıkamadık

Play off lar sadece en istikrarlı dört takımın katılabildiği yerlerdir en azından alt liglerde.(epey devrik bir cümle oldu ama idare edin) Şampiyon ise en istikrarlı değil en iyi takımdır genellikle. Biz istikrarlı değildik ama dönem dönem çok iyi bir performans gösterdik ve rezervimizi yaptırdık, birazcık daha iyi olabilseydik eksik kadroya rağmen şampiyon olabilirdik lâkin olmadı. Playoff larda 5.sıradaki Payasspor ile eşleştik. Benim hatırladığım kadarıyla 2.sıradakiler 5.sıradakiyle, 3.sıradakiler de 4.sıradakiyle eşleşiyo ama neyse konumuz bu değil, play off lara kalan takımların herbiri birbirini yenebilecek güçtedir genellikle. Bu sefer üst lige çıkamadık ama birdahaki sene yapacağım takviyelerle kendimizi şampiyonluğun en büyük adayı olarak görüyorum.

Bu sefer gerçekten bahanem yok her iki maçta da çok kötü oynadık, mental olarak iyi hazırlayamadım maça oyuncularımı. Aslında ikinci maç daha dengeli geçiyordu ama benim acilen gol atma isteğim ve atamamam yüzünden skor böyle oldu. Bu arada sonraki rakipleri olan adliyesporu da yenerek üst lige çıkmışlar, kendilerini tebrik ediyorum bu başarılarından dolayı.

Bugünlük bu kadar kötü haber yeterli bence, gelecek sezonda görüşürüz.

• Olsun hocam sen gonullerin sampiyonusun seneye adimizi bir ust lige yazdiracagimizdan eminim

Bu kadar zor ve kotu kadroyla bu bile bence cok buyuk bir basari

• Seneye iyi yapılanmaya vura vura çıkacaksın hocam
  • Böylesi zor bir mücadelede bu kadarını başarmak bile gerçekten takdir edilesi bir durum. Gerçekten yazık olmuş bunca emeğe

İlk sezonda bu kadar kısıtlı şartlar altında böylesi bir başarı yakalamış bir hocayla seneye bu ligin tozunu attıracağız ve şampiyon olacağız inşallah
  • 2. Sezon 1. Bölüm: Güzel Bir Kamp Dönemi:

Kısa bir sürenin ardından(kısa mı uzun mu bilmiyorum aslında ama umarım sizi çok bekletmemişimdir) tekrar sizlerleyim, transfer döneminde hem iyi oyuncular aldık hem de eksik bölgeleri as oyuncular yokken de faydalı olabilecek oyuncularla doldurduk. Yani şuan da kadro genişliği ve kalitesi bakımından sorunum yok, bu sezon parolam şampiyonluk fakat bazı aksilikler yaşanması durumunda play off lardan üst lige çıkmak ta kabul edilebilir olacak. Ama tabiki de müzemize kupa kazandırarak üst lige çıkmayı çok isterim.

Hazırlık maçlarımız oldukça güzel geçti, takımda genel bir uyumsuzluk sezdim ama bir çok yeni isim olduğu için bu durumu normal karşılıyorum, yine de hazırlık maçlarında gösterlien performanslar geleceğe umutla bakmamı sağladı. Sefa Narin bu sezon bize en çok katkıyı verecek oyuncu gibi duruyor. Bu arada Türkiye Kupası maçındaki Tepecikspor maçından bahsetmek istiyorum, inanılmaz şanssız goller yedik. İlk rakip oyuncu arka direğe doğru orta yapma niyetiyle topa vurdu ama top bir anda kalemize yöneldi ve gol oldu. İkinci golde ise defanstan kısa pasla çıkarken Kemal Aydemir kalecisine pas atarken yavaş kaldı ve topu kaptırdı, bir de üstüne çalım yedi, kalecimiz de topu elinden kaçırdı ve kalemizde 2.golü gördük. 3.golde ise serbest vuruştan yedik. Sonra da zaten moral kalmadı ve saldım maçı, zaten bütün kadroyu yedeklerden oluşturdum(evet bir tane bile as oyuncu yoktu) ama bu kadar ağır bir mağlubiyet beklemiyordum açıkçası, menajer olarak bu maçın etkilerinden en kısa zamanda kurtulacağımıza inanıyorum.

Şampiyonluk yarışı bu sezon da güzel geçecek gibi görünüyor, oranlara bakılacak olursa 7 tane direk şampiyonluğa oynayabilecek takım var bakalım ligde durum ne olacak, bu arada geçen sezon 76 oranı olan Adliyespor geçen sezon 2.nci sırada tamamlayıp play off ların finalinde Payasspora elenmişlerdi. Bu sezon kadrolarına çok takviye yapmamışlar sanırsam çünkü oran sadece 71 e yükselmiş, bize gelecek olursak geçen sezon 66 oranımız vardı, bu sezon ise 11 e düşmüş oranımız, kağıt üzerinde şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Bu arada ilk lig maçımız Adliyespor ile olacak. Umarım 3 puanlı güzel bir başlangıç yaparız.

Kadromuza epey takviye yaptık, gönderdiğimiz oyuncuları ise ya aldığı maaştan ya da yetersizliğinden dolayı gönderdik, ama bir oyuncu hariç hiçbirini bir kulübe gönderemedik. Bu arada hala 2 tane çöp kaldı kadroda, sözleşmelerini bir türlü feshedemedik.

Yönetim bu sene maaş bütçesini ve transfer bütçesini değiştirmeyi hiç düşünmüyordu aslında ama uzun ikna çabalarım sonucunda iyi formumdan dolayı maaş ve transfer bütçesini az da olsa arttırdılar sağolsunlar.

Bu sene mali durumumuz yine sıkıntıda, normal gözükmesinin sebebi ise yönetimin kulüp kasasına koyduğu nakit para koyması sebebiyle böyle gözüküyor, yoksa istikrarlı bir artış yok, bu arada bu sene devlete olan borcumuzun son senesi, gelecek senelerde. maddi olarak daha da rahatlayacağız.

Şimdilik bu kadar gelecek bölümde güzel haberlerle dönmeyi bekliyorum.

• Hadi bakalım bu sene o sene olur inşallah
  • 2.Sezon 2.Bölüm: Tutuk Bir Başlangıç

Başlığı böyle attığıma bakmayın bölümün sonu güzel bitiyor çünkü. İlk 4 hafta aşırı tutuktuk, hazırlık maçlarında terör estiren takım iş lig maçlarına gelince biraz tutulmaya başladı. Neyse ki çabuk reaksiyon vererek zirvenin en büyük takipçisi olduk, yediğimiz gollerde azalma var ancak attığımız gollerde de azalma var, bakalım neler olacak.

Adliyespor maçında çok kötü oynamamıza rağmen 3 puanı aldık, bir penaltı kazandık bir de rakip kalecinin hatası sayesinde bulduğumuz bir gol var. 90+5 te yedek oos um rakip savunmayı resmen deldi attığı pasla, rakip kaleci de açılmayınca bizim forvet sonunda topu ağlara yolladı, sevinmekle karışık kızdım oyuncularıma.

Tavşanlı Linyitspor maçında da çok kötü oynadık. Rakip 54.dakika da bir penaltı kazandı ve gole çevirdiler, ama bu golden tam bir dakika sonra göbek oyuncumun mükemmel pası sonucunda sol kanadım çok şık bir plaseyle skoru eşitledi, ama ciddi anlamda çok kötü oynadık, nerdeyse golden başka net pozisyonumuz olmadı.

Cizrespor maçında ise geçen iki maça göre daha iyidik ama yine istediğim seviyede değildik, taktiğimi sorgulama aşamasına geldim artık ama neyse devam dedim. Net pozisyonlar bulduk, rakip ceza sahada güzel paslaştık ama sonuca gidemedik. Özellikle son 10 dakikada müthiştik

Çorum Belediyesi maçında da çok kötü oynadık, göbekten etkili olamayacağımızı anlayınca kanatlardan denedim şansımı, en azından beraberlik golü geldi ve play off potasındaki rakibimize avantajı ellerimizle vermedik.

Sultanbeyli Belediyesi maçı kolay bir maç oldu bizim için, 28.dakika da 10 kişi kalmamıza rağmen kazanmayı bildik, aynı zamanda beklediğim reaksiyonu gösterebildiğim maç oldu bu.

Niğde Belediyesi maçında güzel bir oyun oynadık, 5-6 tane atabilirdik ama olmadı, karşımızda mental olarak bitmiş bir Niğde Belediyesi vardı ve biz de güzel oynayarak 3 puanım hanemize yazdırdık.

Osmaniyespor F.K maçında da benzer senaryo vardı, 2. golü savunma hatasından yedik ama 3 puana mâl olmadığı için çok ta sorun olmadı.

Bağlar Belediyesi maçının da kolay bir maç olacağı ligin başladığı günden bu yana belliydi, daha henüz gol bile atamamışlar, evet ilk golü bize bizim kaleciyi 90 a takarak attılar. Bu maç o kadar kolay bir maç oldu ki rakip takım sahada yoktu desem yeridir, 2 gol attığıma bakmayın tarihi bir fark ta atabilirdim ama bulduğumuz pozisyonları iyi bitiremedik.

Karacabey Birlikspor muhteşem bir form yakaladı ve 8 maçta 22 puan topladı ve sadece bir gol yedi, bu sene Tepecik Belediyesi de çok iyi gidiyor. Play off potasında yarış epey kızışık, düşme potasında olmasını beklediğim Tekirdağspor şuanlık play off potasında, bizi yenmedikleri sürece sorun yok hem de komşu şehrimiz takılsınlar bakalım. Aynı zamanda şampiyonluk yarışında olmasını beklediğim Niğde Belediyesi ve Osmaniyespor F.K düşme potasında, hele Niğde Belediyesi mental olarak bitmiş diyebilirim.

Ölümüz bile ligde en çok golü atmışken dirimizi düşünemiyorum bile :)

Aynı zamanda savunmaya yaptığım takviyeler işe yaramış görünüyor, bu arada Karacabey Birlikspor sadece 1 gol yemiş :O Ama daha henüz bizle karşılaşmadılar.

Sonunda gol kralı bizim takımda, umarım bu performansını sezon sonuna kadar sürdürür de gol kralı olarak tamamlar, en çok golü atan takımken gol kralının da bizden çıkmasını isterim tabi ki

Son olarak takım dinamiklerini de atayım, şuan da takımdaki atmosfer çok iyi, kimsenin kulüpte sorunu yok ve bu da beni en çok mutlu eden şeylerden biri oluyor, tabi karşılığında başarı görmek kaydıyla. Bugünlük bu kadar sonraki bölümlerde görüşürüz

• Valla lige güzel giriş yapmış takımımız 8 maçta 0 mağlubiyet
  • - The Stig - kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam böyle devam etmek istiyorum

• Ikinci sezon hayirli olsun hocam basarilar dilerim

• Haderslev kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Gozumuz yollarda kaldi hocam

• Haderslev kullanıcısına yanıt
    Bu aralar pek oynama fırsatım olmadı ama ilk fırsatta yeni bölümü yayınlayacağım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.