Şimdi Ara

FM 2017 Kocaelispor Kariyerim[3.Sezon: Üst Üste 2. Şampiyonluğumuzu Yaşadık, 2. Ligdeyiz]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bölümün güzide takipçileri 2 senedir yaptığım kariyerleri paylaşıyordum aslında bu sene kariyerimi paylaşmayacaktım ama 9 senelik kariyerim save yaparken elektriklerin kesilmesi sonucunda silindi. Ben de yeniden başlayayım dedim, yeterli takipçisi olursa editleyip devam edeceğim. Uzun soluklu güzel bir kariyer yapmaya çalışacağım

1.Sezon: Uzun Yolun Başlangıcı

1.Sezon 1.Bölüm: Takımımla İlk Kampım

Takımımla ilk sezon öncesi dönemimi geçirdim, takımın yapısına uygun taktikler kullanmaya çalıştım, biraz da eksiklikleri tamamlamaya çalıştım, bir sürü çer çöp var takımda ama maaş bütçesi olmadığı için serbest bile bırakamadık, başka kulüplere önerdik ama BAL takımları bile istemedi o kadar çöpler yani düşünün. Bu çöpler maaş bütçesinin yaklaşık %25 ini oluşturuyor. Genel olarak boştaki oyuncuları aldık çünkü transfer bütçesi yok ve oyuncular gelmeye pek sıcak bakmıyor nedense. Kısacası bu sezon feda sezonu diyebiliriz, takviyeler de eksik bölgeleri doldurmak için yoksa çok kaliteli oyuncuları zaten almam mümkün değil, zaten gelmek istemiyorlar, isteseler bile istedikleri maaşı veremiyoruz.

Şimdi sizlerle taktiklerimi paylaşayım:

Bu 4-2-3-1 in yandan yemişi:

FM 2017 Kocaelispor Kariyerim[3.Sezon: Üst Üste 2. Şampiyonluğumuzu Yaşadık, 2. Ligdeyiz]

Bu baklava taktiğim:

Bu da 4-3-3:

Bu da hazırlık maçlarımız:

Yenildiğimiz maçlarda 1-0 yenildiğimizde rahat 3 - 4 tane direkten dönen topumuz vardı, 6-7 tane de net pozisyona girdik ama sonuçlanmadı, 2-1 yenildiğimizde cidden etkisizdik kabul ediyorum, geri kalanlarını da yenmişiz zaten. Genel olarak takımın performansından memnunum, taktiğe hiç alışılmamasına rağmen iyi oynadık, ve bu kadar çöpe rağmen de iyi oynadık bence, umarım iyi bir sezon geçiririz. Bu sezon çok ta bir beklentim yok takımdan kümede kalalım yeterli.

Transferlerim:

Genel olarak eksik bölgeleri doldurmaya yönelik transferler yaptım, maaş bütçesi de transfer bütçesi de yok neredeyse o yüzden serbest oyuncular üzerinden gittik, ve malesef hiçbir çöpü gönderemedim, ne kulüp bulabildim ne de serbest bırakabildim, o kadar çöpler yani.

Ligdeki Rakiplerimiz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 15 Haziran 2017; 16:5:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Takip. Bende Kartalspor ile yapmak istiyorum da nedense oyunu açar açmaz birden oynama hevesim kaçıyor.
  • Tihilu kullanıcısına yanıt
    Kendinizi gerçek bir menajer gibi düşünün sanki gerçekten o takımı yönetiyormuş gibi hissedin, oyunu da gerçekçi bir şekilde oynamaya çalışın o zaman zevk alırsınız

• Hocam bu 3. Lig editini nerede bulabilirim bende böyle dipten varetmek istiyorum ingiltere 5. Lig takimini 10 . Sezonda premier lige cikardik sukur ama yeniden turk liginde baslamak ayri keyif olurdu

Edit: Fm 17 bu ben 16 oynuyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OttomanSoldierTR -- 28 Mayıs 2017; 17:17:42 >
  • Bende başladım kocaeli kariyerine ama sürekli yeniliyoruz:D
  • 1.Sezon 2.Bölüm: Kötü Bir Başlangıç

Merhaba sayın takipçilerim, sezona nedense beklediğim başlangıcı yapamadım takım çok tutuk başladı lige, hazırlık maçlarında sergilenen oyun beni ilerisi için baya umutlandırmıştı ama işler istediğim gibi gitmedi ve kendimizi 8 hafta sonunda 17.sırada bulduk kendimizi.

Direkten dönen toplar gol olsa şuan da 15 puandaydık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 30 Mayıs 2017; 21:3:12 >

• 1.Sezon 3.Bölüm: Değişen Birşey Olmadı

Evet hala düşme potasındayız ancak oynanan futbol her geçen gün daha iyiye gidiyor, oyuncular gözlemlediğim kadarıyla silkinmişler biraz, en azından kümede kalmak isteyen bir kocaelispor izliyorum artık. Hala umudum var takımdan, başlarda da dediğim gibi bu sezon feda sezonu gibi birşey, BAL a düşmesek yeterli bence. Neyse birazda transfer konusuna değinelim

Transferler:

Maaş bütçesinde bile yer olmadığından takviye yapamıyoruz, FFP kıskacına takılmış gibiyiz, bu yüzden maliyeti olmayan kiralık transferlere yönlendik ve mümkün olduğu kadar çöpleri elden çıkarmaya çalışıyoruz, bazılarına da kulüp bulduğumuz halde diğer kulüplerle imzalamıyorlar, serbest bırakmaktan başka çaremiz yok, ama bırakamıyoruz da çünkü maaş bütçesi yok hatta olan bütçeyi de aştık.

Maçlar:

Lig Tablosu:

• 2.Sezon: Daha Güçlü Döneceğiz

2.Sezon 1.Bölüm: BAL Ligi Öncesi Takviye Çalışmaları

Evet beklenen son geldi ve küme düştük ancak daha güçlü bir şekilde 3.lige döneceğimize ve istikrarlı bir şekilde ilerleyeceğimize inanıyorum, yönetim de beni ilginç bir şekilde kovmamış, başka takımla kariyere devam ederim diyordum ancak yönetimin beni kovmaması ve 1 yıllık sözleşme uzatmam dolayısıyla hedeflerime Kocaelispor'da ulaşmaya karar verdim. Bir üst mesajımda oyuncu performansıyla ilgili yazdığım herşeyi unutun, tam bir beyin özürlüsü kadro, 4-5 oyuncu haricinde tamamen çöp kadro, resmen yürüyen çöpler oynattım sahada son haftalarda. Bir tane de resim atıp konumuza geri dönelim

10 maç üst üste kazanamazsak küme düşmemiz çok doğal tabi, neyse o zaman transfer çalışmalarından başlayalım:

Bu sezon da FFP ye takılmış gibiyiz, takımı çöplerden baya bi arındırdım diyebilirim, ayrıca kiralık aldığım oyuncuların performanslarını iyi bulursam opsiyonlarını kullanacağım, tabi şu an transfer bütçemiz hiç olmadığı için ya bonservissiz oyuncu alacağım ya da kiralama formülünü kullanacağım. 3 tane çöp kaldı, onları da bir şekilde gönderebilirsem yeterince yer açılmış olacak. Transferlerin elbette devamı gelecek. Transfer önceliklerim ise 1 sağ kanat, 2 stoper 1 sağ bek 1 tane de ön libero.

Bu da maaş bütçemiz:

Transfer bütçesi çubuğu artabiliyor ancak bu sefer de sözleşme imzalayamıyoruz, bu kulübü yönetirken GS yi yönetiyormuş gibi hissediyorum kendimi nedense.

Bir de taraftarların tepkilerine bakalım BAL'a düşmemizle ilgili:

FM 2017 Kocaelispor Kariyerim[3.Sezon: Üst Üste 2. Şampiyonluğumuzu Yaşadık, 2. Ligdeyiz]FM 2017 Kocaelispor Kariyerim[3.Sezon: Üst Üste 2. Şampiyonluğumuzu Yaşadık, 2. Ligdeyiz]

Arkamızda duranlar da var durmayanlar da, umarım taraftarlar maçlara gelir de biletlerden biraz toparlarız mali durumu, mali durum demişken, yine borç batağındayız:

Şimdi de BAL ligini inceleyelim, hedef kesinlikle şampiyonluk, 2.lik bile kabul edilemez zaten oranlara da bakarsak durum ortada:

Kamp dönemi bittiğinde görüşürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 7 Haziran 2017; 17:11:42 >

• 2.Sezon 2.Bölüm: Güzel Bir Kamp Dönemi:

Düşündüğümden çok daha iyi bir kamp dönemi geçirdik, şu kamp dönemindeki oyunun yarısını oynasak yine yeterdi kümede kalmamıza, ama olmadı sağlık olsun. Şimdi hazırlık maçlarımızı ve transferlerimizi inceleyelim:

İlk maçta ilk yarıya 4-1 geride başlamamıza rağmen bir anda 4-4 oldu ama artık benim için hiçbirşey ifade etmedi, yüz ifadem gram oynamadı bile çünkü bu beraberlik hiçbir işe yaramadı. Kadromuzdaki oyuncular formalarını yere bıraksa yine şampiyon oluruz o derece iyi bir kadromuz var tabi takviyelerin de bunda etkisi var. 3-2 yenildiğimiz maçta da ilk yarıyı 2-0 önde kapadık

Şimdi de gelelim transferlere:

Takımda sadece 3 tane çöp kaldı, bu da bir başarıdır bence, yaklaşık 15-20 çöpten kurtardım takımı yönetim benle 5 yıl sözleşme imzalamalı bana çelenkler vermeli, şuanda takıma faydam zararımdan çok, hepsinin de 3 sene sözleşmesi vardı. Birde maaş yükleri de fazlaydı. Bir de 3.ligde kalıcı olursam kısa vadeli misyonumuzuda tamamlamış olacağım. Bir de bu sene yeni stadımıza taşındık, her maça yaklaşık 18.000 taraftar geliyor, gişe hasılatlarıda borçlarımızı kapamamıza yardımcı bir etken diyebilirim. Bir de ağırlıklı olarak kiralık transferler yaptık, 3.lig için yeterli görürsem opsiyonlarını kullanmaya çalışırım elbette.

Bir de geçen sezona göre 5 kat fazla kombine satmışız, düşmemize rağmen arkamızda duran taraftara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum:

Böylece bir bölümün daha sonuna geldik, görüşürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 4 Haziran 2017; 19:51:29 >

• başarılar hocam, yakında bende başlamayı düşünüyorum Kocaelispor'la.
  • 2.Sezon 3.Bölüm: Küllerimizden Doğuyoruz

Şuan da gerçekten takımda olumlu bir hava hakim, takım gerçekten iyi gidiyor her maç en kötü 3 gol atıyoruz, tabi buna son 2 maç istisna, 1-0 yenildiğimiz maçta sayısız pozisyon ürettik ama bir türlü sonuçlandıramadık ama gözümü pek te korkutmadı açıkçası. Diyarbakır Yolsporu'da 2-0 yenince rahat bir nefes aldım, olası bir mağlubiyet şampiyonluğu tehlikeye sokabilirdi. Fikstürü inceleyelim:

Bu da lig tablosu:

Elbette bu takımla şampiyon olmam çok büyük bir başarı değil hatta başarı bile değil ama bu takımı bile şampiyon yapamayacak çapsızları göz önünde bulundurduğumda en azından bir tebriği hakediyorum eğer şampiyon olursak

Geçen yine gol yağdırıyoruz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 5 Haziran 2017; 17:33:8 >

• tebrikler hocam, bu sezon oynattığınız takım ve taktiği atabilir misiniz ?
  • HimoteK H kullanıcısına yanıt
    Kullandığım taktikler ilk mesajımda mevcut, rakibin zayıf yönlerine göre seçip kullanıyorum

• 2.Sezon 4.Bölüm: Veee Şampiyon Kocaelispor

Uzun bir BAL maratonunun ardından şampiyonluk ipini göğüslemeye başardık, o zaman kutlamalar başlasın

Tabiki de hiçbirşey bitmiş değil, aksine daha herşey yeni başlıyor, 3.ligde kalıcı olmak için sıvadık kolları başladık transferlere, bu transfer döneminde ince eleyip sık dokudum tabi yaş kuralı transfer yapmamı biraz kısıtlıyor. Bu yüzden yedek kadroyu 19 ya kadrosundaki oyuncularla doldurdum, tabi biraz paraya kıymak zorunda kaldım, gerçi o beyin fakiri kadroyla 30 puan topladıysak bu kadroyla baya bir puan toplarız gibime geliyor, zaten yönetim de üst sıraları hedeflemiş, sportif başarı şimdilik gelse de mali açıdan istikrarı yakalayabilecez mi bakalım. Daha fazla uzatmadan resimleri atalım:

Biz de 3.lige yükselmenin ardından güzel bir transfer dönemi geçirdik, sanırım başka oyuncu almayacağız:

Şampiyon olduktan sonra bir de play off maçı vardı, o maçta da 10.grubun şampiyonu gaziosmanpaşa ile eşleştik, gaziosmanpaşanın ligdeki durumu:

Maçın incelemesi:

Düşündüğümüzden kolay bir maç oldu, oranlar da şu şekildeydi:

Kocaelispor: 1.33
    Beraberlik: 4.00
    Gaziosmanpaşa: 8.00

Ama yine de takımın derbi baskısını kaldırabileceği konusunda şüpheliydim, ilk gole kadar iyi direndiler ama ilk golden sonra dirençleri kırıldı, 3.golden sonra da galibiyet kesinleşti

Bizde bu mutlu sonun ardından kolları sıvadık ve güzel bir transfer dönemi geçirdik, gişe hasılatları gerçekten önemli bir gelir kalemi, 17 tane ev maçı yapacağız, 2 tane de ZTK maçı yapacağız biri evde olur tahminim. Maç başına 18.000 taraftar geliyor, epey kasayı doldurur diye tahmin ediyorum o yüzden paraya rahat bir şekilde kıydım, şimdi neler yaptığımıza bakalım:

Transfer politikamız:

- İşe yaramayan oyunculardan satabildiklerimizi sattık satamadıklarımızla da sözleşme yenilemedik
    - 30+ yaştaki oyuncuları yolladık
    - Free transferlere öncelik verdik ama çoğuna bonservis ödemek zorunda kaldık
    - Bonservis ödediklerim oyuncuların da hep 1.sınıf olanını aldım
    - Kiralık oyuncuları kalıcı olarak kadroya katmaya çalışmak
    Transferler:

Bazı kiralık oyuncuları takıma kalıcı olarak kazandırdık, bazıları da bize gelmedi, semih ergül bize gelmeyi kabul etseydi çok iyi olurdu ama olmadı yapacak birşey yok :(

Bu da mali durum tablomuz:

Borcumuz geçen sene ile aynı, ekstra bir zarar yok ama gişe hasılatı olmasaydı kimbilir ne kadar zarar etmiştik, 2019 da yani 1 sene sonra devlet kredisi borcu bitiyor, o zaman daha da rahat olucaz büyük ihtimalle. Bu arada dikkatimi çeken başka bir detay daha var onu da sizlerle paylaşmak istedim:

Bu fotoğrafta gördüğünüz takım süper amatör ligi ve bu oyuncuyu hem nasıl aldı hem nasıl bu kadar para verdi, madem bu kadar çok paraları var ptt 1.lige süper lige çıkacak kadro neden kurmuyorlar. Adam rahatlıkla süper ligde oynayabilecek bir oyuncu profilini de atayım:

Şimdi de 3.lig deki rakiplerimizi inceleyelim:

Bu sene şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmuşuz, bakalım beklentileri karşılayabilecez mi? Kamp döneminde görüşürüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 7 Haziran 2017; 14:41:24 >

• 3.Sezon: Yeniden 3.lig deyiz

3.Sezon 1.Bölüm: Uzun Zamandır Yoktum Birileri Demiş Öldü, Şimdi de Yazsınlar Kral Geri Döndü

Her sezon öncesi olduğu gibi yine takımımla güzel bir kamp dönemi geçirdik, bu oyuncularla bu sezonun daha iyi geçeceğini düşünüyorum, bakalım neler olacak:

Gözlemlediğim kadarıyla oyuncuların birbirine alışması lazım, taktiğin tam randımanı kasımdan sonra vereceğini düşünüyorum, skorlar tatmin edici ama sezonun nasıl geçeceğini çok ta kestiremedim, çok iyi bir sezon da geçirebiliriz, çok kötü bir sezon da geçirebiliriz, ikisinin ortası bir sezon da olabilir, bekleyip göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sensei İtachi -- 10 Haziran 2017; 11:14:20 >

• Sensei İtachi kullanıcısına yanıt
    İlk hazırlık maçı olmasına rağmen son şampiyonla berabere kalmak iyi bir sonuç umarım ilk sezonda üst lige çıkarız
  • 3.Sezon 2.Bölüm: Bu Takım Neden Böyle?

Beni mi sevmiyorsunuz anlamıyorum ki neden böyle tutuksunuz, istediğim oyun oynansın diye o kadar oyuncu transfer ettim olmayan paraya rağmen hala oynamıyorlar hala oynamıyorlar, neyse belki sezonun ilerleyen kısımlarında düzelirler, belki de daha birbirine alışamamıştır takım, umarım öyledir. Aslında tutuk olmalarına rağmen ligdeki sıralamamız çok ta kötü değil, son haftalarda toparlandık ta. Afyonspor maçında ilk yarıyı 2-0 önde kapatmışken 1 puana razı olmasaydık daha iyi olacaktı ama çok iyi bastırdılar hatta 3 puanı alamadıklarına şükredelim. Maltepespor maçında da ikinci yarıya 1-0 geride başladık ama maç sonunda 3 puanı almayı başardık. Bayburt gençlik maçıda epey zordu ama takım oyununu savunmayı ve hücumu iyi yaparak 1 puan da olsa çıkarmayı başardık. Bu da son 8 maçım:

Ligdeki Durumumuz:

İlk hedefim takımı ilk 5 arasına sokabilmek, şampiyonluğu da isteriz ancak o pastada çilek olur. Sonraki haftalarda daha iyi olacağımızı düşünüyorum nedense, bir de bazı oyuncularda inanılmaz rehavet vardı o yüzden de bu sonuçları almış olabiliriz, geçen sezonun havasından anca kurtulabilmişler.

• 3.Sezon 3.Bölüm: Kocaelisporda Güneşli Günler

Takım olarak nihayet sistemi oturttuk, 3 pas yapamadan topu kaptırma, oyuncuların saçma sapan işler yapması gibi sorunları pek kalmamış, birbirlerine uyum sağlamışlar gibi duruyor. Kanatlarım kesinlikle çok fark yaratıyor diyebilirim. Şimdilik ilk 5 e girme hedefimi gerçekleştirdim, iki hafta sonraki Elaziz Belediyesi maçından da 3 puan alırsam zirve yarışına katılmayı düşünüyorum, o çöp halimizle bile sadece 2 tane gol yemiştik, bu maçın da evimizde olduğunu düşünürsek 3 puanı alamamamız için hiçbir sebep yok. Bir de bu takımda anlayamadığım bir şey var, zor takımlara karşı gayet güzel oynuyoruz ancak banko 3 puan dediğim rakiplere karşı da puan kaybediyoruz. Neyse puan tablosuna bakalım:

İlk 3.ligde olduğumuz sene sadece 30 puan toplayabilmiştik, şimdi ise daha sezonun ilk yarısında 28 puan toplamışız. Bu da maçlarımız:

İstediğim hücum anlayışını sahaya yansıtmayı başardım özellikle son haftalarda, tire 1922 spor maçının ilk yarısını 3-1 geride kapattık ancak ikinci yarısında çok çabaladık ve en azından 1 puanı kaptık ve skoru 4-4 e getirdik, mükemmel bir maçtı.

Yine turnuvanın en çok gol atan takımı olduk, bir de biraz daha az gol yesek süper olacakmış ama neyse sağlık olsun. Sonraki bölümün konusu transfer dönemi, ligdeki gidişat, mali durum olacak. Görüşürüz

• 3.Sezon 4.Bölüm: Şampiyonluk Yarışında Şimşekler de Var

Son haftalarda takımın formu iyice yükseldi, Elaziz Belediyesi puan kaybetmeye devam ederse şampiyon olabiliriz, elbette şampiyon ünvanıyla üst lige çıkmış olmak daha iyi, playoff maçları zor oluyo cidden, hepsi beni yenebilecek rakipler. Elaziz Belediyesine 3 gol atabilen tek takım biziz, bir de adliyespor var ama onlar 2 tane penaltı atmış o maç bu da demek oluyo ki play off lara kalırsak her takımı yenme şansımız var. Bir çelme takabilsek iyidi ama olmadı, 3-0 dan 3-3 e getirdik ama son saniyelerde bir penaltı kazandılar. Neyse play off oynamamız da yeterli benim için, şampiyon olamazsak kızmam onlara, hem evimizde maç oynanırsa stadlar full çekiyo ciddi bir gelir kalemi olabilir, iyi yanlarından bakmak lazım.Bu da maçlarımız:

Bu da puan tablosu:

Ligin en iyi hücum yapan ama en kötü savunma yapan takımıyız, stoper mevkisine 2 transfer yapmasam her maç en kötü 2-3 yiyecem demek ki:

Bu da şampiyonun son maçları:

• 3.Sezon 5.Bölüm: 1 2 3 ŞŞŞŞŞŞŞŞ Şampiyooooon KocaeliSpor En Büyüüüüüüük KocaeliSpor

3.sezonumda da kariyerime bir kupa eklemeyi başardım, evet gerçekten bende inanamadım ama bir şekilde şampiyon olduk. Rakiplerimiz o kadar çok puan kaybetti ki bu ikramlarına hayır diyemedim, Elaziz Belediyesinin kaybettiği puanlar bizi şampiyonluk yarışının içine soktu, 6 hafta boyunca çok çekişmeli gitti. Takımlar arasındaki diyalog aynen böyle oldu desek yanlış olmaz sanırım:

Elaziz: Tire 1922 al sen şampiyon ol

Tire 1922: Yok ya Kocaelispor olsun

Kocaelispor: Yok saolun siz çekişin aranızda

Elaziz ve Tire 1922: Ya al işte be kardeşim biz playofflarla da çıkarız üst lige

Kocaelispor: Saolun gardaşlarım, büyüksünüz

Bu arada Elaziz Belediyesi gerçekten playoff larla çıktı o kadar düşük formuna rağmen başardılar, tire 1922 ise üst lige çıkmayı başaramadı, 61 puanla şampiyon olmak tarihte görülmemiş birşeydir bence. 70 puanın üstünde toplayan bir takım olsaydı şampiyon olamazdık sanırım.

Lig Tablosu:

Kocaelisporun maçları:

Elaziz Belediyesinin maçları:

Tire 1922 nin maçları:

Aslında Tire 1922 hiç hesapta olan bir takım değildi, Diyarbekirspor Elaziz ve Kocaelispor liderlik yarışı içindeydi, son haftalarda Diyarbekirsporun formu baya düştü, Tire 1922 nin formu ise baya yükseldi ve yarışın içine dahil oldular. Bugünlük bu kadar, bir sonraki bölümde yapılan transferler, ligdeki rakiplerimiz hakkında değerlendirmeler ve medyanın lig sıralaması hakkında değerlendirmeler ve çok daha fazlası var. BB

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.