Şimdi Ara

FM 2017 | Beşiktaşlılar Derneği (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2016 bu kadar gerçekçiyken 2017 hayatta almam ben :) FM 2017 | Beşiktaşlılar Derneği
  • Dün öğlen başladığım Beşiktaş kariyerimi bugün 2. sezon başında noktaladım ve başka bir takıma başladım saçmalıklar yüzünden.
    Sorunlardan bahsedeyim:

1-) Caner opsiyonu 1m € fakat Beşiktaş gibi bir takımda oynamam diyor 1 hafta sonra tekrar kiralayabiliyorsunuz.
    2-) Quaresma performansı sürekli vasat ve sözleşme yenilemiyor.
    3-) Marcelo sezon sonu 3.5m € maaş istiyor. Sadakat bedeli olarak 2.5m istiyor.
    4-) Oğuzhan'ı elde tutmak mümkün değil.
    5-) Oğuzhan'ı 30m nakite Bayern'e Rhodolfo'yu 7.5m Sevilla'ya satmama rağmen transfer bütçesine katkı "0" yazıyla "sıfır". FFP'den dolayı.
    6-) Sezon sonu FFP yerine getirilmiş, kulüp 45-50m kâr etmesine rağmen transfer bütçesi 4m maaş bütçesi (yanlış hatırlamıyorsam) 50m. Bu yüzden ne transfer yapılabiliyor taksitli bile olsa ne de ucuza kapatılmış oyuncuya maaş verebiliyoruz. Oyunculara teklif gelince gitmek istiyorlar ve gidiyorlar ama yerini asla dolduramıyoruz. Gerçekte bu kadar kötü durumda değil takım. Şaka gibi.
    7-) Taktiklerde sanırım bir sıkıntı var. Hazırlık kampı + hazırlık maçları ile %70-80 arası uyum yakalanan taktik lig başlayınca uzun bir süre süründüryor.
    8-) Transferlerde büyük saçmalıklar var. Örneğin Bruma 3.5m'a satılıyor. Yeni kariyerimde 12m bin bir zorlukla aldım. Angel Correa 10m'a. Siz teklif yapsanız 30-40'dan kapı açılıyor. Wonderkid transferleri ayrı bir muamma. 16 yaşında saçma sapan bir takımda oynayan velet benim takımımda kilit oyuncu olmazsa gelmek istemiyor. Bir de gelmek istemeyen oyuncuya vaat kısmı eklenmiş ki herkes bize merdiven muamelesi yapıyor. Basamak da basamak. Ney la bu?

Bir sezon daha sabretsem takım kendine gelirdi belki ama transfer döneminde çıldırdım ve bıraktım.
  • forestgump03 F kullanıcısına yanıt
    bende sezonu bitirip bıraktım , bandırmasporla ptt de 2.oldum şimdi spor toto ya çıktık takımın yarısı kiraladığım adamlardı kimse takımı beğenmiyor.Beşiktaş ı oynaması çok zor olmuş oğuzhan, rhodolfo yu bende sattım rhodolfodan sonra defans battı zaten şampiyonluğu kaybetme sebebim oldu.Oğuzhanın yerini kolay doldurdum.Gökhan gönül Beck ten daha iyi performans veriyordu beck oynamıyor diye bütün takım bana tavır alıyor tamam diyorum becki koyuyorum maç kondisyonu olsa da vasat kalıyordu aynı döngü tekrar tekrar.
  • beyler düper bir taktikle Beşiktaş ı 6 sezondur ardı ardına şampiyon yaptım. 5 zıraat kupası 1 Avrupa ligi kupası 1 süper kupa şuan da da Şampiyonlar ligi kupasını almaya niyetliyim. Beşiktaş kadrosu artık bu kupayı da alacak güce ulaştı. Kulüp zenginler listesinde Altyapıya byük önem verip zorla tesisleri geliştirdim,zorla diyorum çünkü yönetim sürekli gerek yok falan diyordu ben de rest çekiyorum ya geliştirmezseniz ben giderim diye beni kaybetmemek için mecburen kabul ediyorlar.

sürekli aynı takdikle oynuyorum 4-3-3 ve süperliği 100 gol barajını geçerek şampiyon oluyorum. gelene gidene-4-5 gol atıyorum.
    şuan işteyim kayıtlı taktiği şimdi burada paylaşamam ama isteyen olursa yarın atarım.

gs-fb Bahçeyi bile 5 gol atıyorum. şuan 2022 senesindeyim ve Trabzonspor küme düştü ve iki sezondur da çıkamıyor

benim takdiğimim sırrlı 3 tane tam forvet çok iyi özellikleri olan beklere sahip olmanız. orta yapma özelliği 15 üstü olan bekler tercih edilmeli .
    beklerim sezonu 20-30 asist ile kapatıyor.
  • Hocam taktiğinizi paylaşır mısınız

@ozbey08
  • Steam da oyunu bana paylaşacak var mı ? Offline oynasam yeter.Parasını veririm.
  • arkadaş rezillik Caneri alamıyorum teklife bile yanaşmıyor.

Beşiktaşla başlayacak olan varsa editörden kiralık seçeneğini kaldırsınlar direk sözleşmeli oyuncu yapsınlar.

Bide sezonda 40 50 milyon euro civarı borç ödeniyor ama borç hiç azalmıyor sadece faiz ödeniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vict0ry -- 18 Aralık 2016; 16:13:5 >
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Beşiktaş'ın borcu bitmiyor. 2023 senesindeyim ardı ardına sürekli şampiyon yapmama rağmen avrupa liği ve şampiyonlar ligi kupasını kazanmama rağmen bütçe hala açık veriyor.
    Yani yüksek maaş isteyen oyuncuları alamıyoruz gene de bütçe hep açık veriyor.
    yönetimle atışa atışa zorla altyapı tesislerini R.Madrid tesislerinin seviyesine getirdim.
    tüm bunlara rağmen Beşiktaş gelirleri yeterince artmıyor yüksek sponsorlar gelmiyor. oyuncular fazla para etmiyor.

Beşiktaş ta ilen 15nilyon Tl değeri olan birini 30 milyon tl satıyorum Avrupa kulüplerine bakıyorum gittiği kulüpte değeri 60-80milyontl olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 18 Aralık 2016; 17:4:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

Beşiktaş'ın borcu bitmiyor. 2023 senesindeyim ardı ardına sürekli şampiyon yapmama rağmen avrupa liği ve şampiyonlar ligi kupasını kazanmama rağmen bütçe hala açık veriyor.
    Yani yüksek maaş isteyen oyuncuları alamıyoruz gene de bütçe hep açık veriyor.
    yönetimle atışa atışa zorla altyapı tesislerini R.Madrid tesislerinin seviyesine getirdim.
    tüm bunlara rağmen Beşiktaş gelirleri yeterince artmıyor yüksek sponsorlar gelmiyor. oyuncular fazla para etmiyor.

Beşiktaş ta ilen 15nilyon Tl değeri olan birini 30 milyon tl satıyorum Avrupa kulüplerine bakıyorum gittiği kulüpte değeri 60-80milyontl olmuş.

ben editörle bütün türk takımlarının borçlarını sildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

2016 bu kadar gerçekçiyken 2017 hayatta almam ben :) FM 2017 | Beşiktaşlılar Derneği

Ahahaha Tam geçen yıl 2-1 kazandığımız maçtan sonraki Mustafa Denizli açıklamaları geldi aklıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • THESİMPSON kullanıcısına yanıt
    http://www.fm-base.co.uk/forum/share-download-fm-17-tactics/361647-crazy-433-barca-suarez-88-goals-messi-65-goals-neymar-43-goals-1st-season.html

buradaki taktik. ben de çok beğendim ama defansınız iyi değilse kalede 5 golden aşağı görmezsiniz
  • Ilk sezon super kupayi alarak basladim, Oguzhan gitti yerine Ndiaye'yi getirdim. Sezonu super lig sampiyonlugu ile tamamladim.

2. sezon Beck, Quaresma, Pektemek, P.Franco, Milosevic, Caner, Aboubakar, Rhodolfo ile yollari ayirdim.

Sag beke Jenkinson'u, stopere Mammana'yi kiraladim, Bony-Januzaj ikilisini 50 mac sonra .. milyon euro maddeleri ve sozlesmelerinin buyuk kismini kuluplerine odeterek kadroya kattim Ilk sezon devre arasi anlastigim Kolasinac'a bedelsiz imzalattim.

Simdilik iyi gidiyor ozellikle kisitli butce olmasina ragmen transferde iyi isler basardigimi dusunuyorum

Oguzhan'i kaptirinca Ndiaye'yi almanizi tavsiye ederim ayrica Kolasinac'i kacirmayin devre arasi sozlesmeyi imzalatin tank gibi sol bek.
  • Oğuzhan'ı elde tutamayıp transfer bütçesine katkısının 0 olması tam bir saçmalık. İlk 2 sezon sanırım adam gibi transfer yapamadan ligi domine etmek gerekiyor, yorumlara göre sonrası baya iyi para anlamında
  • Selam dostlar, Beşiktaş için uyumlu hazır bir taktik öneriniz var mıdır?
  • GagoLab kullanıcısına yanıt
    Mahşerin 4 atlısı Portekiz kasırgası ile şampiyonlar ligini kazanmak çok kolay Gelson Martins - Gonçalo Guedes - İvan Cavaleiro - Bruno Fernandes ( Gölgeleri Joao Carvalho)

4-2-3-1 de bulacağın kaliteli golcü ile cosarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Mahşerin 4 atlısı Portekiz kasırgası ile şampiyonlar ligini kazanmak çok kolay Gelson Martins - Gonçalo Guedes - İvan Cavaleiro - Bruno Fernandes ( Gölgeleri Joao Carvalho)

4-2-3-1 de bulacağın kaliteli golcü ile cosarsın

Mahşerin 4 atlısı Portekiz kasırgası derken? hangi taktik?
  • Oğuzhan'ın olayı cidden saçma fakat en azından bana transfer bütçesi verdiler. maaşlardan da yer açılınca ben de transfere yer ayırabildim. benim asıl sorunum şurada, yerli oyuncu sıkıntısı çekiyorum. kiralıklarla falan bu seneyi kapattı beşiktaş falan hepsi gitti geri, atınç'ı geri kiralamayı düşünüyorum ama yerli futbolcu kimleri alabilirim, altyapıdan çıkanlar da lazım oluyor ya kayıtlar için. oğuzhan yerine de kerem demirbay'ı aldım en azından türk'le kapattım orayı.
  • Atiba derim başka bir şey demem. Tam bir kilit oyuncu
  • perpetuamıdır nedir adam laftan anlamıyor bu neden böyle diyorsun istatislik söylüyor şunu şöylüyor bunu söylüyor ne çok düşmanımız varya adamlar kaç senedir atibanın profiline dokunmadılar saçmalık resmen
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.