Şimdi Ara

FM 18 | GALATASARAYLILAR DERNEĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fm'nin cikmasina 2 gun kala olağan G.Saray konumuz acilmistir arkadaslar. :)

Bu konu altinda takim hakkindaki transfer,taktik,oneri ve gorus alisverisinde bulunabiliriz. Kariyer paylasma konusu degildir.

Cuma gunu betanin cikmasiyla konuyu yukarılara taşımak uzere gorusuruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vay beklediğim muhteşem konu.valla transfer konusunu piyasayı taramadan buraya taşıyamıyorum henüz

ama mevcut kadroda nasıl bi diziliş yaparım geceleri aklıma giriyor hep

klasik 4-2-3-1 ile oynarım herhalde

Muslera
    Linnes Maicon Serdar Mariano
    Tolga Fernando
    Feghouli Belhanda Rodrigues
    Gomis

böyle yaparım sanki ya.

bilemedim şu an

• ThreePeatLAL kullanıcısına yanıt
    Yanlis gozlemlemesiysem G.Saray gerçekte 4-1-2-3-1 oynuyor.

Fernando savasci libero olarak 2 stoperin arasina girip oyunu kuruyor,sag ic Ndiaye iki yonlu oyuncu rolunde gidip geliyor,Belhanda sol icde ofansif oyun kurucu rolunde.

Fegu ve Tolga IF rolunde yanlış gormediysem. Ve beklere de hucum rolu verilmis surekli cikiyorlar. Acaba Tolga'ya solda ne rolu olacak? Orta saha acikda olabilir aslinda.

En guzeli sag aciga Rodriguesi alip sürekli orta kestirmek. Bitiriciligi iyi olmadığı icin sol icte oynarsa gol atamaz. Bunun yaninda Feguoli sol kanatta asist ve gollerini atacaktir.

Transferde ise oyuncu ve para varsa iyi bir sol bek alinabilir. Lato bence kaliteli degil ancak rotasyonda olur. Ilk senin sonunda da yollanir.

Eren'i Gomisle ayni tip olduğu icin ve yuksek maasi(2.8)bulundugu icin yollayip daha farkli bi oyuncu bakilabilir.

Selcuk ilk sene takımda tutulur mu karar veremiyorum. Maasi ve yasi fazla. Orta sahada rotasyonda adam olmadigi icin ilk yil tutabilirim. Bunun yaninda Ndiaye'nin yedegi 1 adam almak sart.

Defans,kaleci saglam transfer istemez.

Ilk sene sampiyon olup,CL'ye gidip mali durumu duzelttikten sonra istedigimiz gibi kadro kurabilecegimizi dusunuyorum. Ayrica performans vermeyen ve yasi gelen oyunculara kapiyi gostermek sart. :)

Oyun cikinca buralar daha cok hareketlenir,ben C.tesi baslayabilecegim anca. Artik sizden gelen yorumlari okur ona gore bizde oynariz :)

• MA11 kullanıcısına yanıt
    ben Fatih Terim döneminden kalma sistemle oynuyorum hep o yüzden sanırım benim 11'de N'Diaye'ye yer yok.Olursa da işte 4lü savunmanın önündeki 2liden biri olur.

takım yeniden yapılandı sayılır.Yani yaşı geçikler gitti.İşte Sabri vs.

yine ligler ve Avrupa taranıp genç isimler kadroya eklenebilir.Kaleci de dahil olmak üzere.
  • İlk 11

FM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİ

Hücumdayken

Elbette oyunda burada çizdiğim gibi mükemmel olmayacak ama amacım hücuma geçerken buna yakın bir diziliş yaratabilmek ve mümkün olduğunca çok pas üçgeniyle topu kaybetmeden hızlıca çevirerek 3. bölgeye taşımak.
    Ben her zaman savunmadan kısa pasla çıkmayı hedefliyorum. Pas oyununun düzgün işleyebilmesi için pası veren oyuncunun vizyonu ve pas yeteneği dışında diğer oyuncuların pas alacak konumda bulunmaları,ilk dokunuş yeteneği ve soğukkanlılığı da çok önemli. Tolga dışında bu özelliklerin hepsine sahip bir takım var.Çok şükür bu sene istediğim pas oyununu ilk sezondan oynatmaya başlayabileceğim. :D (Eğer tolga bu oyunu bozarsa muhtemelen onun yerine belhandayı çekip Sol açığa garry'yi koyarım.)

Defansta ise tek hedefim gerçekte olduğu gibi topu set oyununa dönmeden kaybettiğim anda presle kazanmak olacak. Bu yüzden takımı birbirine çok yakın(Oyunda very flexible ve narrow seçenekleri elde ediliyor genelde) ve çok yüksek presle oynatacağım. Muhtemelen en büyük zaafımız top kaybedildiğinde kanatlara atılacak uzun toplar olacak onu da artık riske etmek zorundayım sonuçta futbolda mükemmel bir sistem diye bir şey yok. Aldığımız risklere karşı elde ettiğimiz avantajlar var. Bende hızlı kontra - kanat oyununu riske ederek topa sahip olma , topu hızlı geri kazanma ve oyunu rakip sahaya yıkma avantajını kullanacağım. İnşallah istediklerimi sahaya yansıtabilirim.

Sizin fikirleriniz neler ? Burada oyun betaya çıkmadan fikir alışverişinde bulunmak hepimize yardımcı olabilir.

• Hocam pas oyunu dusunuyorsan ne kadar istemesem de Selcuk'u oynat derim.

Birde dedigin gibi Belhandayi ortaya cek solda Fegu sagda Rodriyi oynatirsin.

G.Saray'in kadro tam kanattan hizli oynamaya musait. Ortada da Gomis gibi gol makinasi var. Tadindan yenmez :)

• yav gözlem kısmında tüm futbolcuları nasıl görüyoruz ? bir türlü bulamadım eskiden transfer edemesemde messisi cartı curtu listeleye biliyordum şuan yapamıyorum
  • gopgop kullanıcısına yanıt
    Gozlemcilik kismindan alabilecegin oyuncular cikar. Sag ustteydi sanirim oradan gercekci transfeler var. Ordaki tika bas,tum dunyada ki oyuncular listelenir

• Mali olarak biraz toparlanmış galatasaray.
    5 milyon euroya yakın transfer bütçesi var.
    talep edildiğinde %65 transfer geliri kullanım yüzdesi geliyor.
    öncelikle tabii ki bu sezon gelenler hariç 2 milyonun üzerinde maaş alan tüm oyuncuları göndereceğim.
    muhtemelen bu bana 25-30 milyon euro gibi bir transfer geliri getirecek.
    oyuncu transferine ilk sezon için ihtiyaç yok.
    carrasco
    linnes maicon ahmet mariano
    ndiaye fernando
    feguli alper belhanda
    gomis

ilk 11 i rahatlıkla yeter lig için ilk sezon.

ikinci sezon maicon, mariano, ndiaye, fernando, feguli, belhanda ve gomis de satılırsa transfer bütçesi 60 milyon euro seviyelerine gelir. rahatlıkla tabanca gibi bir takım kurarım o paraya. hepsinin maaşları çok yüksek bu oyuncuların.
  • Çıktığı günden itibaren oynamaya başladım. Galatasaray geçen seneye göre çok daha iyi durumda mali olarak. Kullanmayacağım oyuncuları da satıp baya bir gelir elde ettim. Altyapıdan Atalay ve Recepi kadroya dahil ettim ve rotasyona kullandım. Bu sene ilk defa 3'lü defans ile oynamak istedim ve ilk sene 3 puan farkla şampiyon oldum. Bursa, Antalya ve Trabzon ile şampiyonluk yarışı verdim. Beşiktaş ve Fenerbahçe baya geride kaldı.

İlk sene oynadığım 11:
    Muslera
    Maicon - Denayer - Serdar Aziz (Devre arası yerine Queiros'u aldım)
    Mariano - Fernando - Ndiaye - Nagatomo (1 sene kiralık)
    Belhanda - Feghouli
    Gomis

Bu 11 ile 3 puan farkla şampiyon oldum. UEFA gruplarına kaldım. Gruplardan çıktım sonraki tur Villarreal'e elendim.

Sonraki sezon 11'deki yaşlı ve çok maaş alan tüm oyuncuları çok iyi paralara sattım ve yeni 11 kurdum. İşte transfer dönemleri ve ilk 11'im:

FM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİFM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİFM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİFM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİ

• Manciaa kullanıcısına yanıt
    Hocam tebrik ediyorum. Ben o kadar cesur davranamıyorum oyuncu satarken. Siz oyuncuları gelen teklif üzerine mi sattınız yoksa satılığa mı çıkardınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RockAndRollNeverDie

Hocam tebrik ediyorum. Ben o kadar cesur davranamıyorum oyuncu satarken. Siz oyuncuları gelen teklif üzerine mi sattınız yoksa satılığa mı çıkardınız ?

Kimse vazgeçilmez değildir benim için hele yaşı 28 üstüne gelmişse. Hepsini satılığa çıkardım. Sezon içinde sadece Fernando'ya teklif geldi ama satmadım sezon sonunu bekledim.
  • Takımda isyan çıkmadı mı bütün oyuncular satılığa çıkınca ? Eski Fm serilerinde çok sorun oluyordu.

• FM 18 |  GALATASARAYLILAR DERNEĞİ

Sistem tavsiyesidir.

Şimdilik sonuçlar gayet iyi.

• Oyunda bu sene maddi sıkıntımız yok şükür. İlk sene bile devre arası takviyeleriyle vs. 15MN Euro harcayabildim. İkinci sezon için de çıkarıp 40MN Euro verdiler şimdiden. Ben ilk sezon cesaret edemedim tüm takımı değiştirmeye ama ikinci sezon böyle bir düşüncem de var. Yani elimde takım kuracak 60 MN Euro olur en azından diye tahmin ediyorum.
  • Bende yeni başladım ligde namağlup ilerliyorum. BJK ile başbaşayım. Takım fena oynamıyor ama maaşlar aşırı fazla.

Devre arası olmasa da sezon sonu yolcu çok gibi duruyor.
  • Gomis fırsatçı golcü kullanın beyler

Feghouli kanat oynatın ve geniş alanda oynayın adam gerekeni yapıyor

• Gomis atamıyor bende kafayı yiyeceğim.Belhanda ofansif oyun kurucu olarak çok iyi ama feghoya da iş yaptıramadım.Bol gollü maçım yok gibi.
  • 2. sezonda ŞL'yi aldım, Belhanda ve Gomis takımın yıldızlarıydı diyebilirim
  • İlk sezon için sol bek bulabilen var mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.