Şimdi Ara

Flight Simulator. Kucuk Çaplı Bir Eğitim Burda... (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
7
Favori
65.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • favori uçağım pmdg 738 çok memnunum hemen hemn hergün istanbul frankurt berlin nürnberg seferleri yapıyorum havaalnı eklentisi ve fspassenger la resmen çoşuyorum bu arada birşey sorma isritorum fmc de herşeyi ayarlıyorum birtek climb da hızı ayarlıyamıyorum neden acaba hızı elle girmek(ap barından) zorunda kalıyorum birde bütün uçuşlarım 30000 ft ama clb 10000 e kadar çıkıyor sonra bekliyorum crz geçmiyor büyük ihtimalle yanlış ayarlıyorum daha önce böyle olmuyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmc 12 -- 9 Temmuz 2007; 17:12:24 >
  • crab de crab olayını çok güzel açıklamışsınız Eveready devamını bekleriz bir sorum olacak acaba pmdg md-11 i sadece fsx için mi çıkararıyor fs9 içinde olacakmı
  • arkadaslar slm yaklask 2 haftadr FSX oynuyorm. daha oncedende FS2004 oynamıslıgm var. dun internetten FSX icin concorde yaması indirdm. read me dosyasında ingilizce su yazı vardı.

IF FOR SOME REASON YOUR CONCORDES ENGINES WONT START DO THIS:

GO TO FREE FLIGHT AND PICK AN AIRCREATION ULTRALIGHT AND FLY IT SOMWHERE (DOSENT MATTER)
    THEN ONCE YOUR FLYING SHUT THE ENGINE OFF ON THE ULTRALIGHT THEN TURN IT BACK ON. ONCE THE ENGINE IS BACK ON, EXIT THE FLIGHT. THEN GO TO PICK THE CONCORDE AND NOW WHEN YOU FLY IT THE ENGINES SHOULD BE RUNNING!!!!! Sorry about the that but i dont think its to much extra work, besides if you dont like it then just get rid of it but i dont see many other concordes for FSX out there!!!

ucagın motorunda sorun oluyo calısmıyo ve bu yazıda cozum yolu var anladgm kadarıyla. cozemedm . yardımcı olursanız sevinrm. simdiden tesekkurler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: koreltuncan

arkadaslar slm yaklask 2 haftadr FSX oynuyorm. daha oncedende FS2004 oynamıslıgm var. dun internetten FSX icin concorde yaması indirdm. read me dosyasında ingilizce su yazı vardı.

GO TO FREE FLIGHT AND PICK AN AIRCREATION ULTRALIGHT AND FLY IT SOMWHERE (DOSENT MATTER)
    THEN ONCE YOUR FLYING SHUT THE ENGINE OFF ON THE ULTRALIGHT THEN TURN IT BACK ON. ONCE THE ENGINE IS BACK ON, EXIT THE FLIGHT. THEN GO TO PICK THE CONCORDE AND NOW WHEN YOU FLY IT THE ENGINES SHOULD BE RUNNING!!!!! Sorry about the that but i dont think its to much extra work, besides if you dont like it then just get rid of it but i dont see many other concordes for FSX out there!!!

ucagın motorunda sorun oluyo calısmıyo ve bu yazıda cozum yolu var anladgm kadarıyla. cozemedm . yardımcı olursanız sevinrm. simdiden tesekkurler...

Burdaki demesine göre uçağı havada başlatacakmışın

Nasıl yani diyeceğini biliyorum

Map ekranında elle uçağa yükselti ve hız gir
    örnek 3000 feet
    250 knot sürat
    otomatikman o yükseltide başlıyacak

dediğine göre bir problemden dolayı motorlar yerde çalışmıyormuş

• tesekkurler nitrocharger denicem simdi bide bisey daha sorcam FSX icin gusel ve free ucak yamaları olan bi site varmı boyle sorunlar olmasa mesela gusel olurdu.
  • denedim havada basladım ama motor kendiliginden kapandı ctrl+E yaptım motorlar acıldı ama hemen tekrar kapandı. afterburner falan da diodu okdugum yazıda belki o yuzdendir.

ben tam metni veriim en iisi ilk bolum kurulum hakkında.

FSX Concorde with 5 Paint Jobs

Installation:

Just Put in your C:\Program Files \ Microsoft Games \ Microsoft Flight Simulator X \ SimObjects \ Airplanes folder, then copy the contents of the effects folder into the main FSX effects folder and the plane should work!
    (Press Shift+F4 to turn on the Afterburner / Press I to turn on Afterburner and smoke effects)

VERY IMPORTAINT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

THEN ONCE YOUR FLYING SHUT THE ENGINE OFF ON THE ULTRALIGHT THEN TURN IT BACK ON. ONCE THE ENGINE IS BACK ON, EXIT THE FLIGHT. THEN GO TO PICK THE CONCORDE AND NOW WHEN YOU FLY IT THE ENGINES SHOULD BE RUNNING!!!!! Sorry about the that but i dont think its to much extra work, besides if you dont like it then just get rid of it but i dont see many other concordes for FSX out there!!

• bilioyrm birden bussuru sordum ama bisey daha merak ediyorum hava alannda taxi nasıl cagırlıyo rehberlik etmesi icin... bide yakıt doldurmayı socam. simdiden tesekkurler...
  • Uçuşların Heba oluyor

Vaktim dar Bu yüzden uçuşlarımı save ediyorum
    Ama bir türlü geri başlatamıyoruym
    Missionları yapıyorum
    Birde eski süsürmlerde oyunu geri sarma vardı ve özelikle inişdenemelerinde çok işe yarıyordu
    mesela 737 düşüre düşüre iniş yapmayı instans replay denen yerden bulmuştum
    düşüyordum 3 dk geri sarıp tekrar tekrar iniş yapıyordum
    şimdi o özelik Alt menusunde soluk görünüyor artı save ler load bölümünde çıkmıyor bile
    ee şimdi ne olcak 12 saat uçuştan sonra hata yaptım çakıldım
    ne geri sara biliyorum nede loaddan başlatıryoeum
    eskiden retyr yapıyordun senin 10 dk öteden başlatıyordu
    öyle misionun te en başından deyil
    bu fx de her şey maf olmuş
    tek ekstrası mause ile uçak uçumak
    joystikten daha kolay olmuş mausenin kol gibi kullanılması
    valla bazen kolu bırakıp mause ile oynuyorum

• @Eveready,

Paylaştığın bilgiler çok faydalı...

Teşekkürler
  • tesekkur ederız ugrasmıssın
  • Şimdi bu resimdekileri yapınca uçağı uçurabiliyormuyuz.Ben bu oyunu oynadım ama bi türlü kaldıramadım.Tutoriallerde ingilizce oldugu için pek bişey yapamadım.Aslında uçmayı çok istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blur

quote:

Orjinalden alıntı: burak08

Gerçekte boyle bir sistem war bildiğim kadarıyla. Sisli havalarda ucak kendi kendine iniyor ama hava alanında bir sistem olması gerek sanırım. Oyunda var mı bilmiyorum. Konu hakkında da cok fazla bir bilgiye sahip değilim. Hiçte saçma değil bence

CAT III OLAN PİSTLER VE UYGUN UCAK ve MURETTEBATLA "0" GORUSTE İNİŞ VE KALKIŞ YAPABİLİRLER.
    İstanbuldaki pistlerimiz catII'dir. İniş ve kalkışlar otomatik pilotla yapılmaz, manual olur.
    Olabilseydi siste ucaklar divert etmezlerdi. Autopilot yalnız duz ucus ve ils yaklasması içindir.

CATII de olsa inişler 400 feete kadar otomatik geliniyor. Zaten 400 feette uçak kontrolü pilota bırakacaktır istese de istemesede Diğer bir hatırlatmak istedeğim Simulatorde CATII ve CATIII ayrımı işlenmemiş hiç hoş bir durum değil
    Ayrıca Burak arkadaşımıza böyle yararlı bir topic açıp öncülüğünü yaptığı için ayrıca teşekkür eder şu bilgiyi eklemek isterim. Resimdeki NAV tuşu radyo frekanslarını yakalamak için kullanılır. Yani genellikle havada rotayı bulurken kullanılır. İnişlerde APP aktifleştirilir ve ILS tipine göre belli bir yere kadar gelinir. NAV ile ILS yaklaşma yapılmaz. Diceksin ki iniliyor ortalıyor vs... evet doğru ILS de radyo frekansı olduğu için uçak algılayıp tutuyor frekansı. APP ile CATIII de olsa 400 feetde kontolu ele alıp manuel inmek en doğrusudur. Aklını karıştırmak istemem fakat ILS de NAV yerine APP kullanırsanız daha doğru olacaktır.
    Oyun diyen arkadaşlara tavrımı koymak isterim OYUN DEĞİL! SİMULATORDUR.

Herhangi bir sorusu olan arkadaşlar varsa msn adresimden elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    darklander@oldschoolko.com

• Cat II yaklaşmasında karar yüksekliği 200 feet ile 100 feet arasındadır, rvr yada kabaca görüş mesafesi 300 metre ile 200m arasındadır . Yani bu yükseklikler arasında pisti görürseniz inersiniz yoksa pas geçersiniz. Cat III yaklaşmasında karar yüksekliği 100 feet ile 50 feet arasındadır. Yani 100 feet yaklaşık 30 metre yapıyor, 30 metrenin altında bir yükseklikte pisti görmezsiniz ama seçmeye başlarsınız. Cat III autoland yapılır, Cat II ise istenirse autoland yapılır. Yazdıklarım belki firmalara göre yada tiplere göre farklılık gösterir belki bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 3 Ağustos 2007; 21:19:04 >
  • slm beyler ben fs9 oynuyorum daha acemi olmama rahmen alıştırma bölümdeki jet landing den 737 yi ilk denemem de indirdim ve bunu gece de yaptım ve ilginç olanda flapları kullanmadan indim
  • arkadaşlar,
    ben bazen okuyorum bu topiği ve ne zamandır aklımda şu simülasyon oyunlarından birini almak var.

bana hangisini önerirsiniz ? oynanabirliği biraz kolay olsun zira ilk defa bu tür oyun oynayacağım.
  • çok sağol süpersin. Gerçi zaten biliyordum ama olsun tazeledik.
  • YA BEN FLİGH SMİLATOR 2004 Ü OYNUYORUM GÖREVLERDE BANA MESELA MİLAN ROMA ARASI GİTMEMİ SÖLÜYORLAR GİDİYORUM GÖSTERİLEN HAVAALANINA İNİYORUM ANCAK GÖREV BİTMİYO YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ALANA İNDİKTEN SONRA BİŞEYLERMİ YAPMAM GEREKİYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

arkadaşlar,
    ben bazen okuyorum bu topiği ve ne zamandır aklımda şu simülasyon oyunlarından birini almak var.

bana hangisini önerirsiniz ? oynanabirliği biraz kolay olsun zira ilk defa bu tür oyun oynayacağım.
    al fs2004 gel beraber uçarız

quote:

Orjinalden alıntı: siyar1992

YA BEN FLİGH SMİLATOR 2004 Ü OYNUYORUM GÖREVLERDE BANA MESELA MİLAN ROMA ARASI GİTMEMİ SÖLÜYORLAR GİDİYORUM GÖSTERİLEN HAVAALANINA İNİYORUM ANCAK GÖREV BİTMİYO YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ALANA İNDİKTEN SONRA BİŞEYLERMİ YAPMAM GEREKİYOR
    görevi tamamladın felan diye bir yazı çıkmıyor bildiğim kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LetUsHuntY4rr -- 7 Ağustos 2007; 0:08:26 >

• peki nasıl bitiyor o zmn görevdeki amaç ne
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.