Şimdi Ara

Flash'ta butona link vermek...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
65.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkdaşlar... flash ile aram pek iyi değil... kendime amatörce bir site yapmak istedim.
    hazır template kullandım flash'taki butonlar link vemek için biraz önceden bildiğim action script ile birazdan programlamadan bildiklerimi birleştirdim ortaya şöyle bişey çıkdı

this.onRelease = function()
    {
    getURL("index.htm","_Self");
    }

tam böyle olmayabilir şu an bulunduğum bilgisayar flash yokta kod'a tam bakamadım.. böyle bişeydi ama...
    link verebildim butona ama link'e tıklayınca başka sayfada açılıyor... ben "_self" yazdım bulunduğu sayfada açılması gerekmezmi ? evde firefox ile deniyordum sorun çıkmamıştı internete cafe'ye getirdiğimde ie ile denedim başka sayfada açılıor her link....
    butona link vermenin başka bi yolu varmı ? bulunduğu sayfada açılması için... bu arada sadece bir buton var o butonu bir menudeki bütün linkler için kullanmışlar bende direk butona değilde menudeki elemanlara link vermeyi uygun gördüm... flash bilenler yardım ederlerse sevinirim...

• Ben de acemiyim ama bu kodu kullandım sağlam

on ( release) {
    getURL("Http://www.site.com", "_blank");
    }

blank verine self yazarsanız aynı sayfada açılır. Belki Self yazıyorsunuz diye olmuyordur.
  • hmm... evet belkide ilk harfi büyük yazdığım için olmuyordur... eve gidince deniyeceğim sagol.
  • function değeri frame de verilir siz butona ndn function değeri atıyorsunuz kod yanlış

on(release){
    getURL("anasayfa.html","_self");
    }

bunu kullanacaksınız kodun çalışmaması için hiç bir neden yok kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayhan Arslan -- 2 Temmuz 2006; 18:11:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ayhan Arslan

function değeri frame de verilir siz butona ndn function değeri atıyorsunuz kod yanlış

on(release){
    }

• quote:

Orjinalden alıntı: 90alper90

Ben de acemiyim ama bu kodu kullandım sağlam

on ( release) {
    getURL("Http://www.site.com", "_blank");
    }

blank verine self yazarsanız aynı sayfada açılır. Belki Self yazıyorsunuz diye olmuyordur.

on (release){
    getURL("http://www.falansite.com","_self);
    }

_blank, _self olcak yanlış yazmışın.
  • ya istedigimiz framede nasıl acarız

daha acıklayıcı oluyum

siteyi yaptım site iki bolumden olusuyor
    birinci bolumde butonlar var
    ikinci kısımda sadece sayfları actıgım frame var
    html <i frame tagıyla olusturdugmum bolum.

html de bu kodu biliyorum
    <a href="mesela.htm" target="frameninadı">tikla</iframe>
    ama flashta bu koda karsılık ne olabilir bileniniz varmı.
  • Ya bu flash ta bulamıyorum sizin dediklerinizi acaba benim ki sahte flash mı? gercek flash ın tam ismi nedir yazarmısınız pls

İmza: Seni Unutmayacagımmmmmmm
  • shate flash ne demek dostum macromedia ya aitken şimdi adobe aldı flashı sahtesi yok ama seninki swish felan olabilir ondada animasyon yapılıyor
  • Orjinalden alıntı: Ottoman-Empire

Ya bu flash ta bulamıyorum sizin dediklerinizi acaba benim ki sahte flash mı? gercek flash ın tam ismi nedir yazarmısınız pls

evet arkadaşlar bakın acil bi konum var benimde.iframe de link vermeliyim.

örnek icin yapım aşamasında olan projemin linkini veriyim yoksa anlatamıcam

http://doganerreklam.com.tr/index1.html bakın burda alttaki menülere tıklayınca içerik değişiyo sayfa tümüyle kalıyo iframe yani.öyle ayarladım.yandaki menüyede o şekilde link vermeliyimki sayfanın içerigi değişsin?
    yahu nerdeyse linki kaldırcam vallahi billahi.bunu bitirmem gerekti acilen.flashta zayıfız.birde flash albüm yada resim albümü için program kod ne varsa bi tavsiye edin bendekilerin sürümü bitti:)

saygılar.

Flash'ta butona link vermek...

• arkadaşlar ben bir butona iki link birden vermek istiyorum mümkünmü? yani butona tıklandığında iki farklı sayfa açılacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan Arslan

function değeri frame de verilir siz butona ndn function değeri atıyorsunuz kod yanlış

on(release){
    }

merhaba hortlatmak gibi olmasın ama bir soru sorcam.

kodu ekledikten sonra ctrl+enter yaptıktan sonra açılan pencerede tıklıyorum butona ama hiçbir icraat göremiyorum.

ben neden beceremiyorum bu action olayını anlamış değilim.

şimdiden teşekkürler...
  • up
  • Konuyu hortlatayım dedim.
    Ben CS6 da yaptım böyle.
    Kod aynen şu şekilde olacak:

on(press) {
    getURL("http://forum.donanimhaber.com","_blank")
    }
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.