Şimdi Ara

Flashdan linux kullanma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • linux bilgim 0 fakat öğrenmek istiyorum..işte boş vaktim cok ..flashdan bilg. kurmadan bu işi öğrenmenin yolu varmıdır ve en cok kullanılan linux çeşidi hangisidir ? Ve bu linuxa driver bulmam gerekirmi acaba?

• ilk sıfır kullanıcıysan debian ailesinden herhangi biri senin için kullanışlı olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

ilk sıfır kullanıcıysan debian ailesinden herhangi biri senin için kullanışlı olacaktır.

win 7 makinada bunu flastan çalıstırabilirmiyim?_
  • shegenli chingen kullanıcısına yanıt
    makinenin işletim sistemi ile usb den boot edeceğin bir OS alakası olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

makinenin işletim sistemi ile usb den boot edeceğin bir OS alakası olmaz

demek istediğim linuxu hdd ye kurmayacağım .flashdan linux kullanabilirmiyim..win 7 yi silmeden
  • shegenli chingen kullanıcısına yanıt
    Evet .

• Manjaro xfce iso yükle onu usb'ye yaz sonra boot orderde usbyi en başa al, ben uzun bir süre bomboş laptopumu usb keyle kullandım daha dün kurdum hddsine sırf her açtığımda wifi mifi tekrar girmemek için.
  • Evet usb ile kullanabilirsiniz her seferinde bios da hdd yerıne usb yi seçin hdd cıkarmanıza gerek yok
  • dikkat etmeniz gereken şey ayarların kaydedilebileceği şekilde kurulum yapmak. unetbootin böyle yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Linuxe giriş için ubuntu türevlerini tavsiye ederim. kişisel favorim ise lubuntu. çok düşük kaynak gereksinimi ile usbden çalışsa bile rahatça kullanılabilir.

128gb ssdli windows 10 ultrabookumu böyle kullanmıştım aylarca, windows'un hantallığını çekmekten çok daha iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.