Şimdi Ara

Flash Haber Barzani açıkladı....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şerefsiz işbirlikçi Barzani amerikan elçişiyle toplantısının ardından açıklama yapmış açıklamaya göre yeni yazılan Irak anayasasına koyulan maddeyle kuzey ıraklı kürtler 8 yıl sonra ıraktan ayrılarak bağımsız bir devlet kurabilecekler

Bakalım daha neler olacak!

• daha ii kursunlar bi devlet, barış yapılsın, kardeş kardeş yaşayalım
  • yaa devlet kursunlarr

onların gözü doymaz aç hepside gözleri bizim topraklarımızda

8 yıla kadar kalmayacaklar insallah
  • quote:

Orjinalden alıntı: BatuhanK

daha ii kursunlar bi devlet, barış yapılsın, kardeş kardeş yaşayalım

sen avatarındaki bayrağı sil oradan...orada bir devlet kurulsun sen kardeş kardeş yaşarım sanarsın...
  • quote:

daha ii kursunlar bi devlet, barış yapılsın, kardeş kardeş yaşayalım

o bölgede kurulan bi kürt devleti tanınamaz
    yani kardeş kardeş yaşamak diye bişey mümkün değil
    sınırlarımıza komşu olacak bir devlete müdahale hakımız var
    çünkü kendi sınır güvenliğimizi koruma hakkımız var
  • yuh Türkiye kesin 5 yıl içinde savaşın eşiğinde bunun sonu Türkiyeden toprak talebi ve büyük kürdistanın kurulma vaktidir.
  • Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

imzanda ne güzel bir söz var
    sende kursunlar kardes kardes yasarız diyorsun.Sınırlarmızda cirit atan serefsizler ülke filan kuramaz orda tanınamaz
  • adamlar bugün orada kurar devleti yarın doğudaki kardeşlerimizi ayaklandırırlar...Hele oralarda amerikan ve ingiliz+ israilli pislikler oldukça...Zaten biliyorsunuz, bunarın hepsi bu konularda deneyimliler....
  • kürtleri komple temizleyemezsin, devlet kuramadıkları sürece de teröre devam etcekler, ya izin vericen devlet kurucaklar, savaştan vazgeçicekler, yada orduyu sokacan dümdüz edicen her yeri, başka yolu yok, sınırın ötesinde amerika kontrolündeki bi ıraktansa yüzyıllardır bu bölgede yaşayan kürtlerin buluncaı bi kürt devletini tercih ederim, orda yaşamak isteyen kürtler de burdan gider, türkiye temizlenir, tabi daha önce bi girip kuzey ırak a o teröristleri kazıktan geçirmek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

imzanda ne güzel bir söz var
    sende kursunlar kardes kardes yasarız diyorsun.Sınırlarmızda cirit atan serefsizler ülke filan kuramaz orda tanınamaz

ya işte imzam da yazan olay da bu, ben Türk üm Türkiye de yaşıorm, kürtler kabullenmiceklr hiçbir zmn, hep bi yerden kışkırtılacaklar, ben bu ülkede başka ülke kurmak isteyen adamları istemiorm, gitsinler kendi ülkelerinde yaşasınlar, sonra da esas terörü biz gösterelim onlara, kürdistan kurulsun, hergün 20-30 tane kürt askeri türk terörüne kurban gitsin, bnm istediim bu
  • Iraklı Kürtlere referandum hakkı

Iraklı Kürtler, kendi kaderlerini tayin için anayasada referandum hakkı kazandı. Açıklamayı, Kürt lider Mesud Barzani yaptı.

Cihan Haber Ajansı'nın haberine göre, Barzani, nihai anayasada, sekiz yıl sonra Kürt halkına kendi kaderini tayin etmeye yönelik referandum yapma hakkı verilmesi ve anayasada bu düzenlemenin yer alması konusunda anlaştıklarını açıkladı.
    Referandum için anlaştık"

Barzani, "kalıcı anayasada, sekiz yıl sonra Kürt halkına kendi kaderini tayin etmeye yönelik referandum yapma hakkı verilmesi için anlaştık" dedi ve Sünnilerin karşı çıktığı 'federalizm' konusunda da kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyledi.

Kürt lider, “ülkede demokratik ve kalıcı çözümler aranıyorsa, bunu federasyon ve takip eden diğer hakların verilmesi sağlayabilir” ifadelerini kullandı

Kürt yetkililerle yapılan toplantıda, ABD'nin Irak Büyükelçisi Zalmay Halilzad PKK konusunu gündeme getirdi. Halilzad, Kuzey Irak’ta terör örgütlerinin faaliyet göstermesine izin verilmemesi gerektiğini belirterek, komşuları rahatsız edecek bir tutum içinde olunmaması uyarısında bulundu.

Toplantıya katılan Kürt yetkililer de, Kürt bölgesinde terör örgütlerinin hiçbir faaliyetine izin verilmeyeceği sözünü verdi.

Kürtlerden yeni harita

Iraklı Kürt liderler, geçtiğimiz perşembe yeni Irak Anayasası'nın hazırlanmasında dikkate alınması amacıyla Irak Meclisi'ne yeni bir 'Kürdistan' haritası sunmuştu.

Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP) yöneticilerinden Molla Bahtiyar, yeni haritanın kuzey Irak 'bölge parlamentosu' ve Kürt partileri tarafından onaylandığını söyledi.

Yeni harita, halen Kürt partilerin kontrolündeki bölgeyi güneye doğru genişletiyor ve Bağdat'ın 150 km kadar güneydoğusundaki Badra ve Cassan kasabalarını da içeriyor.

"Sınırlarımız kırmızı çizgidir"

Molla Bahtiyar, ''Federal Irak'ta Kürdistan'ın sınırlarını gösteren resmi bir haritaya ihtiyacımız var. Yeniden çizilen harita, tarihi ve coğrafi gerçeklere dayanıyor ve bu haritaya bağlı kalmaya kararlıyız'' demişti.

Bahtiyar, siyasi konularda veya bakanlıklar konusunda taviz verebileceklerini ancak Kürdistan'ın sınırları konusunun kırmızı çizgi olduğunu ve Kürt liderlerin bu sınırlara bağlı olduğunu belirtmişti.

Bahtiyar, anayasayı hazırlayan komisyondaki bazı kişilerin, özellikle Sünni Arapların federalizm fikrine, Irak'ı bölmeye yönelik bir adım olduğu gerekçesiyle karşı olduklarını, ancak federalizmin birleşik bir Irak için en iyi garanti olduğunu ileri sürmüştü.

• Bize gerek kalmadan Araplar onları yiyecektir inşallah...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aglamak

Bize gerek kalmadan Araplar onları yiyecektir inşallah...

olmaz, binlerce ölen insan araplardan ölmedi burdan öldü, aynısını da onlar yaşıycak, araplar deil türkler yiycekler onları
  • bu arada çıkıp biri kaynak falan demesin,işte kaynak ; http://www.cnnturk.com/DUNYA/haber_detay.asp?PID=319&HID=1&haberID=115581
  • quote:

kürtleri komple temizleyemezsin, devlet kuramadıkları sürece de teröre devam etcekler, ya izin vericen devlet kurucaklar, savaştan vazgeçicekler, yada orduyu sokacan dümdüz edicen her yeri, başka yolu yok, sınırın ötesinde amerika kontrolündeki bi ıraktansa yüzyıllardır bu bölgede yaşayan kürtlerin buluncaı bi kürt devletini tercih ederim, orda yaşamak isteyen kürtler de burdan gider, türkiye temizlenir, tabi daha önce bi girip kuzey ırak a o teröristleri kazıktan geçirmek lazım

ya hiç bişey bilmiosun konuşma bari ya...Kürtler ne zaman devlet kurmuşlar ne zaman varlık göstermişler tarihte,ayrıca kurdistan mıdır nedir,kurmak istedikleri yeri bilio musun sen ve orda yaşayan türkmenlerden haberin var mı ????Emin ol orda öle bir devlet kurulunca hepsi gider, yaw yaş kaç senin ??????Delirttin yahu

• neyse boşverin, demek istediimi bi allahın kulu anlamadı, en iisi toptan temizlemek aradan ayıklayıp bikaçını tabi
  • anladım ne demek istediğini şuan kontrol edemioruz bari izin verelim kursunlar o zmn kontrol altına alırız diosun fakat bizimkiler senelerdir nie izin vermiolar hiç düşündün mü ??Nie bu kadar karşı çıkıyorlar???
  • düşündüm merak etme, birçok kişiden daha çok nefret ediorm pkk dan, bana kalsa daha sert önlemler alırım bu soysuzları yok etmek için, ama her gün anadolu nun bi yerinden şehitler verioruz, bu böyle mi devam etcek, önüne gelen askeri konvoyun geçiceği yola mayın mı koycak, böyle ortada durmakla olmuo, izin vermeyiz diosun kürt devletine ama müdahale de etmiosun, hem ztn bişiy mi farkedio, kürt devleti kurulsa kürtler sözde yönetio olcaklar ama esas yöneten amerika olcak, şimdi de ırak da söz sahibi kürtler oluo, ama amerika yönetio, iki ucu da boktan
  • Bizim devletin kırmızı çizgileri ne oldu?

Kaldı ki kurulacak devlet Amerikanın piyon devleti olacak. Müslümanların göz yaşlarının üzerine kurulacak piyon bir devlet! Fellucede camilere ateş eden yine bu peşmergeler değil miydi...

Bu arada Tayyip Erdoğan içinse diyecek kelime bulamıyorum! Acaba neyin intikamını alıoyor???
  • Bir Kürt Oluşuma izin verilemez verilmeyecektir. Hele sınır komşusu adına asla. Burdan sölemek isitorum yani doğduğum günden beri kürt oldukları için değil ama kürtleri hiç sevmedim. Benim fikrimce cia factbooka göre Vatanımın yüzde 20 si olan bu azınlığı serbest bırakmamalıyız. Bugüne kadar böle bir yapılanma içersine giremedikleri sırf serbest olmamalarındandı. Kfalarında hep bir kürdistan hayali. Tamam güsel hayal. Gdiin kurun. Ama ben vatanımın bir karış toprağını yedirtmem. Son sözüm şudurki. Birgün gelir eğer bunlar bir yapılanma içersine girer, ve belkide iç karışıklık yaşarsa bu ülke and olsun kanımın son damlasına kadar karşılarındayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okan -- 3 Ağustos 2005, 19:53:11 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.