Şimdi Ara

FLAŞ FLAŞ !!!! Star çalışanları toplu istifa etti. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • jet fadıla tayyip acımadı ama..cem uzana da acımaz sırf ona özel yasalar çıkartır tıkar kodese...bence.)
  • <b>Enerji Bakanlığı'nın Uzan Grubu'na ait Kepez Elektrik'i işgal etmesine yüce yargıdan tokat gibi cevap geldi. Antalya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kepez işgalinde yeddiemine teslim edilen tüm mal ve evrakların, Kepez Elektrik'e iade edilmesini karara bağladı. Mahkeme temyiz yolunu da kapattı...

BAĞIMSIZ Türk mahkemeleri, Enerji Bakanlığı'nın Uzan Grubu şirketlerini işgal etmesine resmen 'dur' dedi. Uzan Grubu'nun hakim ortak olduğu Çukurova Elektrik (ÇEAŞ) ile Kepez Elektrik'i işgal eden Enerji Bakanlığı, mahkeme önünde de haksız çıktı. Enerji Bakanlığı, 12 Haziran'da Kepez ve ÇEAŞ'ın imtiyaz sözleşmesini tek taraflı olarak feshedip, tüm mallarına el koymuş ve şirket yöneticilerini yaka paça dışarı atmıştı. İşte bu işgale ilk 'dur' diyen Antalya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi oldu.

İŞGAL TESPİT EDİLDİ

MAHKEME, işgal edilen ve yapılan tespit sonucu el konulup yeddiemine teslim edilen Kepez Elektrik'e ait tüm mallar ile muhasebe kayıtlarının tamamını, bilgi işlem bölümünü, tüm belgeler ve kayıtların Kepez Elektrik'e iadesini, kesin olarak yani temyiz yolunu da kapatarak karara bağladı. Peki işgalden bu yana süreç nasıl işledi? Enerji Bakanlığı, Kepez'i işgal ettiğinde, Maliye Bakanlığı'ndan da yetkililer getirdi. Maliye yetkilileri, Kepez Elektrik'te bulunan tüm mal ve evraklara tespit yaptırarak, yeddiemine teslim etti.

MALİYE SUÇ BULAMADI

ANCAK, tespiti yaptıran Maliye Bakanlığı 10 gün içinde şirket aleyhinde dava açmadı. Çünkü, mahkemeden el konulan evrakları incelemek için izin isteyen Maliye Bakanlığı baş hesap uzmanı, evraklarda suç unsuru bulamadı. Bu durumu dikkate alan Antalya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi de, kasaların anahtarları, muhasebe kayıtları ile tüm belgelerin, Kepez Elektrik yetkililerine, temyiz yolu kapalı olmak üzere teslim edilmesine karar verdi. Bu karar her iki tarafa da tebliğ edildi.

KEPEZ ARTIK ÖZGÜR

ÇEAŞ ve Kepez'in imtiyaz sözleşmelerini tek taraflı fesheden Enerji Bakanlığı yetkilileri, 'Biz şirketlerin tüzel kişiliğine karışmıyoruz ve engellemiyoruz' diyordu. Ancak diğer taraftan da şirketlerin yasal yükümlüklerini yerine getirmelerini engelliyordu. Antalya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi, aldığı bu kararla, haksızlığı da önlemiş oldu. Şimdi, tüm muhasebe kayıtlarını, defterlerini, vadeli ve vadesiz çeklerini, faturalarını, hisse senetlerini, teminat mektuplarını Antalya Nöbetçi İcra Müdürlüğü'nden alacak olan Kepez Elektrik tüzel kişiliği yasal yükümlülüklerini yeniden yerine getirecek. Kepez Elektrik adına bir açıklama yapan Avukat Ahmet Çolak, malları geri alma işleminin bir iki gün içinde gerçekleşeceğini söyledi.

İŞTE HUKUKUN ZAFERİ

ÇOLAK, 'Enerji Bakanlığı'nın, imtiyaz sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesinin ardından başlattığımız hukuk mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz. Sonuçta, haksızlığın giderileceğinden ve hukukun kazanacağından eminiz' dedi. Kararın taraflara bildirilmesinin ardından bir açıklama yapan Kepez Elektrik Genel Müdürü Atilla Yılbaş da yanlışın hukuk yoluyla düzeldiğini söyledi. Yılbaş kararı, 'hukukun zaferi' olarak niteledi. Şimdi gözler, Enerji Bakanlığı'nın işgal ettiği diğer kurum olan ÇEAŞ'a çevrildi. Bağımsız mahkemelerin ÇEAŞ'ta da benzer bir karar vermesi bekleniyor
    </b>
  • ben dememişmiydim. durun daha bunlar bişey değil. yüzyılın en büyük hırsızı her suçtan aklandığında siz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.
  • malcolm haklısın..öyle de olacak
  • Beyler,

Aslında, sizde biliyorsunuz ki, UZAN konusu, biraz farklı.

Her kes doğal olarak, tüm yolsuzluk konularına aşırı duyarlı. Bu çok doğal ama bu sefer, bence biraz gelişmeleri izleyip de yargılamak lazım.

Önceki yolsuzluk iddialarından farkı şu;

<b>Diğer yolsuzluklarda politika kokardı, iş birlikçileri hep politikacılardı,
    Bunda ise, Politika Yolsuzluk Kokuyor...</b>

<b>Neden bu davalar bir bir düşüyor ?
    - Neden Rakip Medyalar,en başta Doğan grubu, bu kadar Uzanların Aleyhinde kıçını yırtıyor ?
    - Doğan gurubuna, Formula-1'in kurulacak arazisini önceden haber veren ve Doğan grubuna binlerce dönüm araziyi ucuza kapatma şansını veren politikacılar Kim ? Sizce burada Yolsuzluk yokmu..?
    - Tayyipin <b>" Tek Rakibim "</b> Dediği Genç Parti'nin Grubuna niçin bu kadar kanuna aykırı olarak üstüne gidiyor bu hükümet ?
    - Neden hiç bir dava sonuçlanmadan, kişiler kanuni süresinden fazla, göz altında tutuluyor, alınıyor..?</b>

Tarafsız olmak gerekirse, ki çıkarını gözeten biz vatandaşların öncelikle göz önünde tutaması gereken bence budur..

<b>Türkiye de genelde, delinin bir kuyuya taş atar, bin akıllı çıkaramaz..!
    İnsanları elde kesin deliller olmadan suçlamak medeni devlet ve medeni insan kavramıyla bence bağdaşmaz..</b>

Bence duygusal davranmamak, sakin olup izlemek lazım gelimeleri..

<b>İşadamlarının kendi çıkarları için politikacıyı kullanması bir yolsuzluk ise, Politikacıların da kendi ve Parti çıkarlarını için işadamlarını kullanması sizce de YOLSUZLUK değil mi..?</b>

Genç Parti'nin fanatiği değilim, ama, AKP, Tayyip ve Doğan Grubu, Yakın gelecekte bu denli yolsuz davranmalarından dolayı Genç Partiyi İktidara getirirse hiç şaşmam doğrusu.

Tarafsız düşünüp sabırlı olmak lazım derim ben.[dkkat]
  • daedalus asıl sen bu sözlerinle çok komik oluyorsun. yüzyılın en büyük hırsızını savunabilmek için asıl sen kıçını yırtıyorsun. ya bi kere de politik siyasi şeylerden arının bea sırf bizden diye hırsızları korumaktan vazgeçin beya. yuh beya...
  • <b> Malcolm</b><blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'>daedalus asıl sen bu sözlerinle çok komik oluyorsun. yüzyılın en büyük hırsızını savunabilmek için asıl sen kıçını yırtıyorsun. ya bi kere de politik siyasi şeylerden arının bea sırf bizden diye hırsızları korumaktan vazgeçin beya. yuh beya...<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

<b>1- Hiç kimseye düşüncelerinden dolayı, birtakım sıfatlar yakıştıramazsın. Bu, tanımadığın kişi ve kişiliklere, Yönelmektir, Saygısızlıktır. Aksi takdirde sana da yakıştırırlar. Bu ise karşılıklı sataşmalara yol açar,</b> <b>İMZANDAKİ FELSEFENE TEMELDE SENİN UYAMADIĞINI FAKAT, SADECE ÖZENDİĞİNİ GÖSTERİR </b>
    " Küçük adamlar kişileri, sıradan adamlar olayları, büyük adamlar ise fikirleri tartışır " ?

2- Topic'i açış nedenin seni ilgilendirir fakat, topicdeki aykırı düşüncelerin olmasını doğal karşılaman gerekir, öyle değil mi..? Sırf, senin düşüncelerinin karşısında fikirler ileri sürüldü diye, <b>insanları hiç bir neden yokken, politik olmakla suçlayarak, kendi politik düşüncelerini başkalarının kabul etmesi konusunda onları zorlamış olmuyormusun ? </b>

3- Cevabımda; İdeal olarak, <b>" Politikanın, hiç bir hukuki veya ekonomik olaya bulaştırılmaması, gerekir "</b>, fikrini savunmuştum . Maalesef, herkesin bildiği gibi, bu ortamda Yolsuzluğun her çeşidini görmekte ve görecek olduğumuzu anlattım. Zaten, hiç bir kavramı Poilitikadan ayırmayı bilmeyen insanların yüzünden bu kadar çeşit yolsuzluğu bir arada görmekteyiz. Benim, konuyu bu şekilde anlatmam, hiç bir şekilde, olayları politik görmenin doğru olduğu hakkında, onay beklemek değildir. Yalnızca, şu anki Türkiyede, ne Yolsuzluğun Politakadan ne de Politikanın Yolsuzluktan ayrılamadığıdır. <b>Hangi yolsuzlukta bir politikacının parmağı yok ki ?</b>

3- Hangi Yolsuzluk davası sonucunda ve ne zaman, doğru, tarafsız ve tam olarak sonuçlarından haberdar olduk ki..? Basın Yayın Kuruluşları, gerek olayların gelişmesini gereksede sonuçlarını, kendi politik, siyasi ve ekonomik çıkarları doğrultusunda yorumluyor ve öyle de aktarıyor. Bu doğru değilmi..? <b>Ayrıca, Hukuk ve Yargı organlarının <u>Politize</u> Olmadığını iddia edebilirmisin ?</b>

4- Fadıl olayında olduğu gibi, kimi basın, Otomativ Tekellerinin huzurunu bozdu diyor, kimi de, Yeşil Sermayeye İhanet olarak yorumluyor. Madem üç kağıtçının biri idi, onu milletvekili seçenlerin ve ona sermaye sağlıyanların düşüncelerini biliyormusun ?- Şimdi sen bu düşüncemden dolayı Jet Fadılı savunduğum fikrine falan da kapılırsın ? ::))

<b>5- Şu anki ortamda, o uyguladğı tek taraflı " Amerikan Çıkarları " Politikası Nedeniyle hiç sevilmeyen Amerikayı dolandırmışsa, ve bundan da bir pay çıkarmak gerekir ise, " Takdire Şayand "'dır doğrusu..? Amerikaya kazık atmış, tüh !, kötü mü yapmış demek zorundayız ?</b>

6- Ayrıca benim anlattıklarımın neresinden Uzanları savunduğumu iddia edebiliyorsun, bunu pek anlamış değilim. Hani yani, illada senin düşüncelerini paylaşmamız için " Kıçını Yırtman " gerekiyorsa, devam et ama, sen olaylara ve sonuçlarına tek taraflı bakmakta fanatik olduğun sürece, senin düşüncelerinin herkes tarafından paylaşılmayacağını iyi bilmen gerekebilir.

7- Ülkeri ve colaturkayı, sırf " Bizden (') " diye savunanların olduğu bir ülkede yaşıyorsun.<b> Yazımda, hangi düşüncemde Uzan grubunu " Bizden " olduğu fikrine kapıldın ? Daha da Dürüst olmak gerekirse, sen, kendi topicinde " politik " değil isen sen, " Kimden "'sin ? Takkiyye yapmadan, dürüstçe, açıklayabilirsen (!), sevinirim. </b> Yoksa, <b>" Bölücü "</b> falanmısın ?

8- Sıradan bir vatandaş olarak her türlü yolsuzluğa karşıyım, fakat, sen nasıl oldu da benim, yukarıdaki düşünce ve sorularımı tartışmayı bir yana bırakıp benim, yolsuzlukları savunduğum evhamına kapıldın ? Doğrusu bunu da pek anlamış değilim ?

9- Yazımda, aslına bakarsan, Poitikanın İş hayatına, iş hayatının Politikaya karıştırılmaması gerektiğini savunuyorum ve aksi gerçekleşmiş se, de bunun değerlendirmesini yaparken tarafsız olmak gerektiğini iddia ediyorum. Fakat sen, nedense, kendi politik düşüncen nedeniyle, Yolsuzlukları tarafsız bir şekilde ele almanın gerekli olduğu düşüncesini kabul etmek istemiyorsun gibi bir sonuca gidiyorsun. Bu sence yanlış değilmi ?

<b>10- İnsanların doğru bir karar vermesi için, vatandaşların tarafsız yayın organlarından bilgi alması gerekir. Yada, yayın organlarının " Tarafsız Haber " vermeleri gerekir. Gülben Ergen'in kirli Çamaşırları, "TeleVole" gibi uyduruk gündemlerle insanların uyutulmaması gerekir. Devletin organlarının, hükümetin emrinde oyuncak olmaması gerekir. Ekonomik sonucu olan Tüm politik yolusuzlukların " Politize Olmamış Tarafsız Hukuk Sistemi " tarafından bozulup, kişi ve parti lehindeki Çıkar Dengelerinin, Millet Çıkarları lehinde gelişmesi gerekir. Bunlar sence yanlış mı..?</b>
    Not: Politik <u>Duygularının (!)</u> fanatik olması nedeniyle Kullanacağın kelimelere dikkat et de topic'in kitlenmesin.
  • Komik bu cem yaa, starda program aralarında 'çıksınlar karşıma çıksınlar' diyip duruyo .öt herif yedin moku sus otur iste:))
  • arkadaşım tamamen demagoji yapıyorsun. asıl senin içindeki fanatiklik kurduğum bir cümledeki hırsızları savunmayın mesajına karşı bir sayfa yazı yazmanı gerektiriyor. çünkü ne yaptığını çok iyi biliyorsun suçunun ne olduğunun da farkındasın. ama bunu saklayabilmek için edebiyat yapmanın tek yol olduğunu düşünüyorsun.
    Hırsızlığı savunabilme için demagoji yapıyorsun. Politik kirlenmeden falan bahsediyorsun.
    aç bir topic öyleyse politik kirlenmeden bahseden sana orada en başta ben destek olayım. ben burada politika yapmıyorum. Türkiyenin kurtulması için Hırsızların yok edilmesi ve hırsızlığın önlenmesi gerektiğini düşünüyorum. ha sen burada bana hırsızları ister dolaylı ister dolaysız savunursan benden de tepki alırsın. işte o kadar.
  • yaw arkadaşlar cem uzanmış tayyipmiş eski politikacılarmış doğan grubuymuş hepsi aynı B*K
  • calışanlar toplu istifa etmiş anladım da
    niye topsuz istifa etmemiş onu anlayamadım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.