Şimdi Ara

FLAŞ! ASKERLİK 3 AY DÜŞÜYOR! YASA 1 EKİM'DE SUNULACAK.. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
278
Cevap
0
Favori
72.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asker sayısı değil teknoloji önemli işte israil bence bütün araplardan ve bizden daha güçlüler
  • Yurt dışına yerleşmeyi düşünüyorum zaten üniden sonra.. yeterli süre dolduktan sonra Burdur'da bedelli 28 gün yaparım en güzeli.. ayak işleri yapmak vatan borcu değildir bana göre.. 9 ayımı öyle kolay harcayamam..
  • Zekanızı yesinler sizin zekanızı... AMA YİNE DE YAPACAKSINIZ!
  • Senelerce oku oku, masterı doktorayıda yap sonra 9 ay boyunca patates soymaya gideriz artık. Ne de olsa ülkede refah seviyesi yüksek, yaşama garantisi de veriliyor. Tövbe ya

Allah aşkına saçma sapan eski kalıplaşmış beyinler gibi mantık kurmayın. En basitinden bi örnek, öğretmen adam kendine mi okuyor? Mezun olunca hemen bi yere atanıp hakkını mı alıyor? Öğretmen olmak için minimum 4 senesini veriyor, bunun yüksek lisansı var bir sürü hikayesi var. Yaş 24,25 alıp başını gidiyor anca mezun oluyorsunuz. Bununla bitiyor mu? Tabiki hayır. Asıl sıkıcı kısım o zaman başlıyor atanma problemleri, kadrolu olma çabaları derken yaş uzayıp gidiyor. Kpssde çekilen kopyalar bunu daha da zorlaştırdı. Sanki yaşamanın garantisi varmış gibi 9 ay da neyin nesine ? Okuyan adam en kısa zamanda vatan hizmetini bitirip hayata atılmalıdır.
    Burdaki olay; ilkokul, lise vs mezunuyla üniversite mezununun aynı keseye konması değil.
    İlkokul mezunu ya da hiç okumayan belli bazı sebeplerden dolayı okuyamamış olabilir. Rütbe olarak herkes eşit olsun zaten. Onlar için 9 ay avantajdır ayrıca, ama hayatının büyük kısmını eğitime vereni çok gerekliymiş gibi oyalamak tam bi saçmalık...
    ulan ihtiyaç olsa neyse sanki asker lazım ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 17 Eylül 2010; 12:17:00 >
  • Şu askerlikle ilgili yazıların altına şunu yazmaya bayılıyorum...

"Ben yaptım bu saatten sonra yapmayan düşünsün"

Ama şaka bir yana üniversite okuyanlara da artık "şafak karanlık"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ares -- 17 Eylül 2010; 12:16:15 >
  • genelkurmayı ve hükümeti de anlamak mümkün değil madem giderler çok askerliği 3 6 ay kısaltıyosun bizim 6 aydı 4 aya indirsene maliyetlerini azaltırsın. Hem okuyup çalışan adam araba alcak ev alcak harcama yapcak kdv en az % 18 .arabada ötv si kaskosu benzini vergisi cartı curtu dünyanın parasını kazanır devlet.

konuyu açan arkadaş askerlik düşüyor demişsin üniversite mezunlarınınki çıkıyor. +- 3 desen daha iyi olacak galliba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ares

Şu askerlikle ilgili yazıların altına şunu yazmaya bayılıyorum...

"Ben yaptım bu saatten sonra yapmayan düşünsün"

Ama şaka bir yana üniversite okuyanlara da artık "şafak karanlık"

UMARIM ASKERDE 4 TERTİP GİTMEMİŞSİNDİR.

ŞAKA Bİ YANA TABİ
  • Burada mesele maliyetleri düşürmek değil! herkesin eşit askerlik yapması.! bu kadar basit...

quote:

Orijinalden alıntı: RİCARDOQUARESMA

genelkurmayı ve hükümeti de anlamak mümkün değil madem giderler çok askerliği 3 6 ay kısaltıyosun bizim 6 aydı 4 aya indirsene maliyetlerini azaltırsın. Hem okuyup çalışan adam araba alcak ev alcak harcama yapcak kdv en az % 18 .arabada ötv si kaskosu benzini vergisi cartı curtu dünyanın parasını kazanır devlet.

konuyu açan arkadaş askerlik düşüyor demişsin üniversite mezunlarınınki çıkıyor. +- 3 desen daha iyi olacak galliba.
  • Anasını satayım herkes yok bi üni okuduk 12 ay askerlik yapacaz ne zaman çalışacaz diyor şöyle anlatayım benim abim 25 yaşında geldi askerden fourseason hotelde kat görevlisi olarak girdi şimdide şef nasıl işe girip çalışacağına örnek bu, sanki 12 yıl diyorlar askerlik üni'de yan yatıp 1 sene kalmakla aynışey bi farkı yok o zaman sıkın biraz erken bitirin.1 sene karda olun hiç öyle düşünmüyorsunuz.
  • ya arkadaşlar bırakın korkakları ürkekleri bu memleket onlara kalmadı...Varsın 2 aymı 5 aymı yapsınlar bizim gibi onların gözüyle amele bir işe yaramayan aptal insanlar 9 ay yaparız.......

Yaparız diyorumda gerçi 15 ay yaptık.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crackbaba -- 17 Eylül 2010; 12:30:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetronoM

Burada mesele maliyetleri düşürmek değil! herkesin eşit askerlik yapması.! bu kadar basit...

quote:

genelkurmayı ve hükümeti de anlamak mümkün değil madem giderler çok askerliği 3 6 ay kısaltıyosun bizim 6 aydı 4 aya indirsene maliyetlerini azaltırsın. Hem okuyup çalışan adam araba alcak ev alcak harcama yapcak kdv en az % 18 .arabada ötv si kaskosu benzini vergisi cartı curtu dünyanın parasını kazanır devlet.

mesele eşit yapmak ise eşit şartlarda yaparız. önemli olan eşit şartların oluşması gerisi hikaye.

şimdi iş daha da zorlaşacak oku oku askere git 1 yıl yaş 26 27 1 -2 yıl da psikolojik destek oldumu 30 iyi valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ecstacy of Gold

Anasını satayım herkes yok bi üni okuduk 12 ay askerlik yapacaz ne zaman çalışacaz diyor şöyle anlatayım benim abim 25 yaşında geldi askerden fourseason hotelde kat görevlisi olarak girdi şimdide şef nasıl işe girip çalışacağına örnek bu, sanki 12 yıl diyorlar askerlik üni'de yan yatıp 1 sene kalmakla aynışey bi farkı yok o zaman sıkın biraz erken bitirin.1 sene karda olun hiç öyle düşünmüyorsunuz.

Sen gel benim okuğum bölüm olan makine mühendisliğini 3 yılda bitir ellerinden öpeyim;) Dediğim gibi lafta her şey çok kolay geliyo. 3 yılda bitirende zaten bu ülkede kalmaz giderr stanford yada mıt ye alır başını gider bir dahada bu ülkeye uğramaz.

Çift ana dallı MetronoM'cum hadi bas git. Ne mal olduğun ortada. Düzgün düzgün cevap yazsan tartışırız ama böyle devam edersen hayat boyu ezik kalırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crackbaba

ya arkadaşlar bırakın korkakları ürkekleri bu memleket onlara kalmadı...Varsın 2 aymı 5 aymı yapsınlar bizim gibi onların gözüyle amele bir işe yaramayan aptal insanlar 9 ay yaparız.......

dostum daha onaylanmadı yasa ya 15 ay derlerse görürüm 9 ayını. 9 ayın verdiği rehavetle sık burdan bakalım. o zaman yaparız birlikte 15 ay.

askerlik 15 ay olursa tabi zamanla rütbeler de genişler heralde. görüşürüz o zaman ne yapalım.
  • Cidden doğru diyorsun seni askere almasınlar... Senin gibi naif insanların askerde işi olmasın zaten.. 1-2 yıl psikolojik destekmiş vay anassını
    quote:

quote:

Burada mesele maliyetleri düşürmek değil! herkesin eşit askerlik yapması.! bu kadar basit...

quote:

mesele eşit yapmak ise eşit şartlarda yaparız. önemli olan eşit şartların oluşması gerisi hikaye.

şimdi iş daha da zorlaşacak oku oku askere git 1 yıl yaş 26 27 1 -2 yıl da psikolojik destek oldumu 30 iyi valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wristcutter

quote:

Anasını satayım herkes yok bi üni okuduk 12 ay askerlik yapacaz ne zaman çalışacaz diyor şöyle anlatayım benim abim 25 yaşında geldi askerden fourseason hotelde kat görevlisi olarak girdi şimdide şef nasıl işe girip çalışacağına örnek bu, sanki 12 yıl diyorlar askerlik üni'de yan yatıp 1 sene kalmakla aynışey bi farkı yok o zaman sıkın biraz erken bitirin.1 sene karda olun hiç öyle düşünmüyorsunuz.

Sen gel benim okuğum bölüm olan makine mühendisliğini 3 yılda bitir ellerinden öpeyim;) Dediğim gibi lafta her şey çok kolay geliyo. 3 yılda bitirende zaten bu ülkede kalmaz giderr stanford yada mıt ye alır başını gider bir dahada bu ülkeye uğramaz.

Çift ana dallı MetronoM'cum hadi bas git. Ne mal olduğun ortada. Düzgün düzgün cevap yazsan tartışırız ama böyle devam edersen hayat boyu ezik kalırsın.

DOSTUM BOŞUNA STANDFORD FALAN YAZMA ŞİMDİ BUNLAR DERLER BEŞİKTAŞ STANDFORDU ALMIŞ :D KAPAİSTE MESELESİ.
  • Senin gibi vatansız olmaktansa ölmeyi tercih ederim! Kalma git zorlamıyorlar seni...

Evet ben Ülkesini seven eşitlikten yana bir MAL'ım senin gibi okuyamadım.. zekasızım ben abi... bana bi sigara verirmisin...

ESAS SENİN NE MAL OLDUĞUN ORTADA!!!!

quote:

quote:

• quote:

Cidden doğru diyorsun seni askere almasınlar... Senin gibi naif insanların askerde işi olmasın zaten.. 1-2 yıl psikolojik destekmiş vay anassını
    quote:

quote:

quote:

askere gitmişsin haliyle askerde mantık olmadığını bilirsin. mantıksız bir ortama gelen mantıklı insan bu nedir necidir diye çıkaza girer ve sonucunda eski yaşamına dönmek için destek şarttır. askerde olup bitenleri bilmiyor değiliz.
  • quote:

quote:

Dimi ya, paramız çok ya zaten, can sıkıntısından askerlik süreleriyle oynanıyor

Eşit olması 15 ay yapanın dışında hiçbirşeye avantaj getirmez. Bu kadar basit

Ayrıca korkaklık için erteleyen varsa hatırlatmak isterim; bu ülkenin toprakları için 15 yaşındaki çocuk bile kan dökmüş, öbür tarafta bunun hesabını sorarlar
  • quote:

Senin gibi vatansız olmaktansa ölmeyi tercih ederim! Kalma git zorlamıyorlar seni...

Evet ben Ülkesini seven eşitlikten yana bir MAL'ım senin gibi okuyamadım.. zekasızım ben abi... bana bi sigara verirmisin...

ESAS SENİN NE MAL OLDUĞUN ORTADA!!!!

quote:

quote:

Gidebilecek olsam giderim zaten de bu vatansız kalmak değil. O farkı anla sonra konuşalım.
  • gene askerlikle ilgili bir konu gene tartışma gene hakaretler yöneticilerimiz bir el atması lazım.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.