Şimdi Ara

FLAŞ! ASKERLİK 3 AY DÜŞÜYOR! YASA 1 EKİM'DE SUNULACAK.. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
0
Favori
72.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MetronoM

Türk tarihinin en büyük ASKER'ine hemen sarılıyorsun... e o zaman o da söyleseydi ya bari ünv mezunları çanakkalede savaşmayın siz gidin yatın.. belki kurtarırız ülkeyi size ihtiyaç duyarız... !!

Arkadaşım anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun. Artık çanakkaledeki gibi 500 bin kişi ile savaş yapılacağını düşünüyorsan gerçekten yazık sana.
    Emin ol saf insan gücüyle sen bırak ülkeyi Gökçeadayı bile kurtaramazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallout 3

Konu saçma sapan yerlere gelmiş.

Bu ülkenin okuyan adama ihtiyacı vardır.Tartışmasız bir gerçektir.Bende bir üniversiteli olarak bunu savunuyorum.

Ama iş 3 ay fazla askerlik yapmaya gelince kimsenin ağlamaya sızlamaya hakkı yok.Gelişmiş dünya devleti olmaktan hiç bahsetmeyin.

İsrail denilen ülkede erkeklere 3 yıl kadınlara 2,5 yıl zorunlu askerlik Süresi verilmiştir.Bakın bakalım oradaki insanlar kaç yıl askerlik yaparken bildiklerini unutuyorlarmı ? Yada İsrail geri kalmış bir ülkemidir ?

Kimse çıkıpta 3 ay için ağlamasın.

İsrail'de askerlik yapmayı reddedenlerin başına gelenlere bak istiyorsan İsrail yurtdışından bilim adamları getirerek bilimi geliştirdi Irkçı Kuzey kore benzeri bir rejim israil

• Sen gelecekten haber alıyormusşun da haberimiz yokmuş... cidden yarın ne olacak söylesene?
    quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

quote:

Türk tarihinin en büyük ASKER'ine hemen sarılıyorsun... e o zaman o da söyleseydi ya bari ünv mezunları çanakkalede savaşmayın siz gidin yatın.. belki kurtarırız ülkeyi size ihtiyaç duyarız... !!

Arkadaşım anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun. Artık çanakkaledeki gibi 500 bin kişi ile savaş yapılacağını düşünüyorsan gerçekten yazık sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: UltraHD

quote:

Bu ülkenin okuyan adama ihtiyacı vardır.Tartışmasız bir gerçektir.Bende bir üniversiteli olarak bunu savunuyorum.

Ama iş 3 ay fazla askerlik yapmaya gelince kimsenin ağlamaya sızlamaya hakkı yok.Gelişmiş dünya devleti olmaktan hiç bahsetmeyin.

İsrail denilen ülkede erkeklere 3 yıl kadınlara 2,5 yıl zorunlu askerlik Süresi verilmiştir.Bakın bakalım oradaki insanlar kaç yıl askerlik yaparken bildiklerini unutuyorlarmı ? Yada İsrail geri kalmış bir ülkemidir ?

İsrail'de askerlik yapmayı reddedenlerin başına gelenlere bak istiyorsan İsrail yurtdışından bilim adamları getirerek bilimi geliştirdi Irkçı Kuzey kore benzeri bir rejim israil

İsrail in gelişimi yıllardan beri sürmektedir ve bu gelişimin belirli bir kısmı yurtdışından gelen bilim adamları tarafından sağlanabilir.Bir ülkenin kalkınması asla başka ülkelerin Sana desteğiyle olmaz,Tarihte bu görülmemiştir.İsrail dünya devletidir.Askeri olsun Teknolojik olsun Türkiyeden çok daha üstün bir ülkedir.3 ay fark ile kimse bildiklerini unutmaz.Bunlar sadece 3 ayın arkasına saklanıp geliştirilen bahanelerdir.Dediğim gibi 3 yıl askerlik yapıpta dünya ülkesi olan bir yer var ortada birde 9 aya verip veriştirilen 2 inci sınıf bir ülke var ortada.Emin olun askerliğide kaldırsanız bu ülke değişmez.Zihniyet değişmelidir öncelikle.

• Fallout,İsrail demokratik bir ülke değil,istediği kadar bilimsel olarak gelişsin, bence Kuzey Kore'den farkı yok
  • Hocam gel alnından öpeyim seni...

O dağda soğukta nöbet tutan asker, çatışmaya giren insan aşşağıladınız tuvalet temizleyen askerler! İlk başta bu ülkenin insanı hiç kimse kimseden üstün değildir... ! HER NE OLURSA OLSUN...!

Ben bu ülkeyi bir aile olarak değerlendirdiğimde ANADOLU KÖYÜNDEKİ AHMET AMCANIN OKUYAMAMIŞ ÇOBAN ALİ'Sİ... Harwardda doktora yapmış her kimse hepsini eşit görüyorum! Milli maçta o wc temizleyen çocukların orda verdikleri hizmetler nöbetler devriyeler sayesindne aklının köşesinde hiç bir güvenlik ihtiyacı hissetmeden sevinebiliyorsun... Belki sevgilinle el ele dolaşıyor belki de sevişiyorsun!!! Belki de başka bir şey yapıyorsun!!!! Şimdi bu 'ONUR'lu işi yapan insanlarla aynı hizmeti verme ihtimaline karşılık bu kadar mı patavatsız ve saygısızlaşabiliyorsunuz...

İlk başta kendiniz insanları sevmeyi öğrenin...

Bunu beceremiyorsanız bari taklidini yapın...

quote:

• quote:

Sen gelecekten haber alıyormusşun da haberimiz yokmuş... cidden yarın ne olacak söylesene?
    quote:

quote:

Güldürdün bak beni. Dünyada olup bitenleri görmemek için kör olmak lazım buna geleceği görmek deniyorsa geleceği görmemiz lazım evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: UltraHD

Fallout,İsrail demokratik bir ülke değil,istediği kadar bilimsel olarak gelişsin, bence Kuzey Kore'den farkı yok

Bu senin fikrin.Benim için değil.

Sanıyormusunki Türkiye çok demokratik bir ülke ? İsraile oranla ağlanacak haldeyiz.

Konu farklı yerlere kayacak ama bu aptal halk ilede Demokratik bir ülke olma yolundanda hızla uzaklaşıyoruz.İstersen askerliği 1 ay yaptır herkese istersen 1 yıl.Bu kafayla bizde hiçbir şey değişmez.
  • Bazı arkadaşlar bazı laflara alınmış demekki hemen şikayet edip sildirmiş.
    Afiyet olsun lafları yediniz sildirin bakalım.
  • Arkadaşlar kimse sizin üniversite mezunu olmanıza birşey demiyor aksine iyi bir şey bir çok şey öğreniyorsunuz geleceğinizi hazırlıyorsunuz.Bu kadar tepki almanıza neden olan şey kendinizi üstün görmeniz.Sizde sıradan normal bir insansınız wc temizlemem patates soymam vs. bunları geçiceksiniz afedersiniz sizin cahil olarak gördüğünüz insanlar wc'lerde sizin pisliğinizi temizlemek zorunda değil haa illa yüksek rütbeli subay olmak istiyorsanız gidip askeri okuldan mezun olacaktınız kanun öyle yada böyle kabul edilecek askerlik her ne kadar işkence gibi gelsede orada adam oluyorsunuz hayatın değerini gerçekten anlıyorsunuz.
  • siyaset alert

hadi bunu da referandum yapsinlar ama yapamazlar 1.5milyon asker kaçaği var çıkarsalar bedelli yok oda olmaz nasil olsa vatandaş a vergi zam vs ordan çikarirlar 18 ay askerlik varken hizlandirilmiş askerlik dediler 15 aya dusurduler sonra profesyonel askerlik dediler onu da beceremediler simdi de tek tip askerlik çıkardilar
  • isviçre gibi zorunlu askerliği kaldıralım artık . isteyen paralı asker olsun .. parayı basketçilere verene kadar askerlere veririz. :) alın size çözüm :=)
  • umarım tamamen kalkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

umarım tamamen kalkar.

bir ülkenin caydirici gücü askeridir tabi askerlik yapmayanlar bunu anlayamaz
  • Bizim askerlikte önce Millet olmayı öğrenmemiz,birbirimizi sevmemiz gerek.İnsanlar birbirlerinin fikrine saygı duymuyor her şeyden önce.

Benim için askerlik 1 ayada indirilse problem değil 1 yılda olsa problem değil.Üniversite öğrencisiyim ben.Cahil adamlada askerliğimi yaparım okumuş adamlada Problem değil.Ülkem için en iyisini isterim her zaman.Benim karşı olduğum nokta şudurki 6 ay askerliğini yapan kişiler 9 ayı duyunca farklı bir kişiliğe bürünmeleri.Kimse 3 ay ile hayatını kaybetmez,Mesleğinden olmaz.
  • quote:

Bizim askerlikte önce Millet olmayı öğrenmemiz,birbirimizi sevmemiz gerek.İnsanlar birbirlerinin fikrine saygı duymuyor her şeyden önce.

Benim için askerlik 1 ayada indirilse problem değil 1 yılda olsa problem değil.Üniversite öğrencisiyim ben.Cahil adamlada askerliğimi yaparım okumuş adamlada Problem değil.Ülkem için en iyisini isterim her zaman.Benim karşı olduğum nokta şudurki 6 ay askerliğini yapan kişiler 9 ayı duyunca farklı bir kişiliğe bürünmeleri.Kimse 3 ay ile hayatını kaybetmez,Mesleğinden olmaz.

Onca yorumdan en mantıklısını siz yazdınız bana göre

• Askerliği sadece tuvalet temizlemek olarak gören zihniyet için güzel haber.

Ama askerlik öyle bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

umarım tamamen kalkar.

bir ülkenin caydirici gücü askeridir tabi askerlik yapmayanlar bunu anlayamaz

diğer ülkelerde zaten bizim askeri gücümüzden korkuyorlar aman bulaşmayın bunlarda bi ordu var yer bizi...
  • Arkadaşlar bırakın çoluk çocukla tartışmayın hem seviye farkınız var benimde son mesajım bu konuda. Asker caydırıcı güçmüş :) israilin kaç askeri var acaba ama bütün araplardan artı bizden bence daha güçlüler tank modernizasyonunu bile israile yaptırıyoruz adamlardaki nükleer gücün kapasitesi belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 17 Eylül 2010; 21:02:55 >
  • quote:

Çanakkale savaşında kaybettiğimiz binlerce okumamış, okumuş veya okumakta olan gencimizin etkisi günümüze kadar gemiştir. Okullarda üniversitelerde hoca kalmamış fakülteler yıllarca mezun verememiş.

Bir söz vardır klasik "Kalem kılıçtan keskindir" diye.

Dünyamızda askeri güç artık göstermeliktir. İnsansız uçaklar kullanılıyor hatta ülkemizde üretiliyor.
    İsraillden yıllık 3milyar dolar civarında silah vs alıyoruz. Mühim olan onları kendimiz üretmektedir asıl yarış oradadır. Bu yarışta geri kalırsanız üreten değil satın alan yani sürekli çalışıp elinde hiçbirşeyi olmayan 3.Dünya ülkesi olursunuz.

Malesef herşey tv dizilerindeki gibi silahlarla 3-5 adamla olmuyor.

Vahiy mi geldi nerden biliyon?kaynaksız oturduğunuz yerden yazmayın

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.